Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.

Pravidla fóra

O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.
Odeslat odpověď

Re: UH-60 Blackhawk

stř 29.01.2014 14:41

V nejblizsich letech neplanuji obludu privezt domu. Nemel bych ji ted ani kam dat a ani jak treba udelat nejakou udrzbu. Vsechno mam uz davno natahane sem a dilnu doma mi zabrali pry pro blaho rodiny. :mrgreen:

Re: UH-60 Blackhawk

stř 29.01.2014 14:48

Každopádně, kdyby jsi s Black Hawkem přelétl někdy do čech, tak to dej sem vědět, šel bych se podívat s celou rodinou :D Kámoš má Sea Hawka ale „jen 600“, taky by to určitě rád viděl na živo.

Re: UH-60 Blackhawk

sob 15.03.2014 19:37

Deska cykliky na novou hlavu. Dalo to docela hodne vymysleni a mereni, ale snad to bude fungovat.

20140315_183041.jpg

20140315_183324.jpg

Re: UH-60 Blackhawk

sob 15.03.2014 19:50

Nádherný kousek, k tomu se vyrábí dodatky dost těžko když to musí udržet takovou kvalitu zpracování. Ještě něco k řešení nebo už je to komplet ? Tak mnoho úspěchů na cvičišti :-).

Re: UH-60 Blackhawk

sob 15.03.2014 20:09

Jeste musim vyvrtat jednu diru do hlavni hridele. To bude orisek, protoze je tvrda a vyjiskrovacku tu nemame. Pak tahla deska - gripy. Pak to smontovat a modlit se, ze celkove prepakovani jsem pocital dobre a ze rozliseni (draha) serv nebude moc nebo malo. No, ale uz k temto variantam mam vymyslene reseni.
Jinak ta hlava zase neni takovy zazrak. Dalo dost prace ji dostat do (pro me) uspokojiveho stavu.
Pokud bude vse fungovat a poleti to, tak cela hlava jeste pujde do cerneho eloxu.

Re: UH-60 Blackhawk

sob 15.03.2014 21:53

Nedá se to vrtat tak že se udělá pilníkem ploška a pak přesně důlčík a pak zázračně přesná stojanová vrtačka bez stranové vůle a nový kalený vrtáky a ............... vím že to vůbec není snadný. Čekal jsem že s tím bude minimum práce, ostatně to Ty určitě taky. Ale co by to bylo za modelařinu mít jenom věci na úrovni LEGO stavebnic s návodama pro mimina, bez možnosti si dokázat že umíme ( občas a někdo ) i trochu víc. Však taky potom je to trojnásobná radost :-)

Držím palce na dokončení a zálet.

Re: UH-60 Blackhawk

ned 16.03.2014 19:17

Uff, a je tam.... Jeste dodelat zbyvajici tahla, doladit a hotovo. Mohlo by to pravdepodobne pristi nedeli letet.

20140316_181327.jpg

Re: UH-60 Blackhawk

ned 16.03.2014 19:37

Tak to je strojovna !!! Ještě až bude černá ............. :-) Teď to týden vydržet, to bývá ta nejotravnější fáze, na druhou stranu někdy jsou to dobré chvíle pro další inovace i hledání skřítků s aprílovými nápady :-)

Re: UH-60 Blackhawk

ned 16.03.2014 19:40

Neboj, nudit se nebudu. Jeste musi mechanika do boudy. :mrgreen:

Re: UH-60 Blackhawk

ned 16.03.2014 19:46

Tak to abys to stihnul :-) Instalace je naštěstí vždycky radostnější zábava než když se to musí vyndavat...........

Re: UH-60 Blackhawk

ned 16.03.2014 20:16

o je dobře složitá hlava oproti klasické ale bude to vypadat suprově

Re: UH-60 Blackhawk

stř 19.03.2014 23:48

Dneska jsem mechaniku v boude po nejake dobe opet roztocil. I s tou novou hlavou. Docela spokojenost. Mechanika uz docela ztichla. Nejvetsi bordel delal prevod vrtulky. Nektera kola jsem do sebe jeste zabrusoval pomoci brusne pasty a stojanove vrtacky. Jsou ocelova a nebyla vyrobena uplne presne. Ale vypada ze se to povedlo. Hlava se tvari taky docela rovne. Po nejakych upravach uz nesmajda, nevibruje. Prepakovani nakonec vyslo lepe nez na te puvodni. Dosahl jsem lepsiho rozliseni serv, coz bude jenom ku prospechu.
Prenastavil jsem uhly kolektivu a snizil otacky na 1050.
Kdyz vsechno pujde dobre, tak o vikendu jde Obluda nahoru.

Re: UH-60 Blackhawk

čtv 20.03.2014 11:34

Jůůůůů :D

Re: UH-60 Blackhawk

ned 06.04.2014 14:01

Tak dneska konecne probehnul prvni let s novym rotorem.
Prvni poskoceni jsem vyzkousel otacky 1050. No, uz to docela plave. Pak jsem prepnul zpatky na 1250. Vypada to, ze asi optimum bude nekde okolo 1150 otacek. Mam radost z mechaniky, ta prace s ni se vyplatila a zvuk je ted uz docela prijatelny. Uz to neni to haraseni kol mezi sebou. Vic uz to ztisit asi nepujde, je tam jedna dvojice ozubenych kol s primym zubem bez moznosti nastavit zubovou vuli. A ta je vetsi nez by to chtelo. Mozna v budoucnu vyrobim jedno kolo malicko vetsi. Ted udelam par letu, pak rotor zase rozeberu, odvezu domu a necham cerne naeloxovat.
Takhle vypada graf z letu na videu. Uz je osazen Jive 80 a i ten se docela flaka. Je az divne, jak malo A staci k letu.
UH60 s Jive 80HV.jpg



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: UH-60 Blackhawk

ned 06.04.2014 16:02

Hlava vypadá parádně, s černou to bude špička a vlastně je šance že by se dala v létě vidět - aspoň ta hlava :-). První otáčky jsou plavací, to je na videu vidět a zaujalo mě jak jsi je přepínal na zemi. Někde jsem to slyšel že je to lepší, mě by se to v tu středu s Hugesem vyplatilo taky. Těsně po odlepení tam byly nejvyšší, přepnul jsem to někde v metru na střední, hughes klesnul a šel dolů, zatáhnul jsem za kolektiv na pět metrů a blíž už se k zemi dostala heli až do toho stromu. Přitom jsem to za Ořechem trénoval že přepínat dolů to chce při jemném stoupání........

Na 2:50 Ti tam letí nějaká ptačí letka, to by taky nebylo nic moc se snima potkat. Před dvěma lety se 550 líbila něčemu co jsem neidentifikoval a šel jsem radši rychle dolů. Na jednom crash videu kde je spousta havárek je vidět jak stačí jemně o cokoliv škrtnout a je konec, včera v bondovce vrtulník s trestnou jednotkou hlavního zloducha "vymetal" stánky a ulici v čínské čtvrti jako by se nechumelilo :-)

Tak přeju spoustu pěkných startů !
Odeslat odpověď