Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EC 135
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ahoj,
tak to je rozsáhlý projekt - nejen maketa heli, ale nejdřív strojní vybavení a pak na něm vyrobená mechanika a k tomu vlastní trup, to klobouk dolů. Držím palce, ať všechno funguje jak má :D
Já mám taky cukání se po dostavbě Hughese pustit do cnc frézky (jen 3 osy), v zimě jsem náhodou narazil na nějaké video, kde je ukázka řízení frézky arduinem a to mě zaujalo. Ale nevím, mám spoustu nápadů, do čeho bych se chtěl pustit, ale času je nějak pořád míň, a dílna je mrňavá - když je v ní stávající základní strojní vybevení, nějaký materiál a k tomu Hughes a formy, už se tam moc dalšího nevejde :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EC 135
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
serfar30 píše:
Ahoj Pavle ,

no nevím jestli nějaké příště bude :D . Je to moje prvotina nemyslím si že bych stavěl ještě jedno EC. Je pravda že na ty opravy by se to hodilo, ale nemám doma tolika místa kde to skladovat.
Skořepinu začnu postupně vybrušovat. V první řadě je potřeba dodělat dílničku , ať mám kde ty svoje výtvory skladovat.
Jelikož si budu mechaniku a veškeré díly s tím spojené z větší části vyrábět tak je potřeba na to strojové vybavení. Pustil jsem se do stavby CNC frézky se soustruhem v jednom.Pro zatím mám hotovou osu "Z a Y už se pouštím do X osy a 4 osa bude jako dělička a zároveň bude sloužit jako soustruh.
Je na tom super že stojan a vřeteno jsou použité z klasické nástrojařské frézky a to je polohovatelné vřeteno a rovněž je výsuvné, tak se s tím budou moci např. vrtat i šikmé otvory atd.
Jako pohony použiji servo pohony a řízeno to bude Machem 3.
V příloze přidávám fotku.


vítej do klubu kovohryzců :-D jsem už sice trochu napřed, ale zase to nemám doma a musím na tom makat po odpolednech v práci :) ale zase si nemůžu stěžovat na strojový park a nástroje. Všechno ale dělám na konvenčních strojích (FA-3, SV-18, apod...)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 452 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz