Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 19:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Díky za info.To že je MHM kousek za hranicema jsem vůbec netušil.Pokud bych se rozhodnul pro trup od nich,asi si pro něj radši opravdu zajedu.Po dnešním dni stráveným hledáním videí a fotek obou trupů a porovnáváním to ale vypadá,že pujdu spíš do Varia.Sice je trochu menší,ale tvarově mi přijde mnohem víc povedenej než ten Robbe(MHM).
Ta rotorová hlava je nádherná,cena už ale tak nádherná neni.Trochu mimo rozpočet,co jsem ochotnej do toho vrazit.
Zatim se rozmejšlim,jestli tam vůbec budu dávat 4list,nebo trochu ošidim maketovost a necham 2list.Mam strach ze zhoršení letových vlastností a letovej projev je u mě na prvním místě.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 4:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Proc zhorseni letovych vlastnosti u ctyrlistu ?
Zajimala by me tva uvaha. Mam dvou, ctyr a petilist. A pokud mam porovnat, tak skoro nemam co. Vsechny heliny letaji skoro stejne. Ale souhlasim a chapu, je to slozitejsi, drazsi a ve vzduchu to stejne nevidis.
Ja to mam ale nastavene asi jinak, nesnesl bych ani kdyby se rotor tocil na nespravnou stranu. To jsem spise schopen ozelet drobne nepresnosti tvaru nebo absenci maketovych detailu, ktere vyrazne zhorsuji manipulaci s helinou. Pokud clovek nechodi po soutezich a ma to na letani pro radost....
Treba na Mi 8 nemam pitotky a ruzne dalsi anteny (i kdyz je mam v hotove v supliku), protoze bych je stejne hned ulamal pri preprave. UH 60 prisla pri oprave prisla o cele podvesy, manipulace s nimi to bylo peklo.

A jeste k trupum, Od Varia mam Bella. Koupil jsem ho uz skoro dokonceneho, takze nevim jak na tom byla kvalita. Trup sam o sobe je vylaminovan dobre, je pevny a lehky. Exponovana mista vyztuzena uhlikem. Ale co kde vidim fotky ruznych Vario trupu, tak je na nich spousta prace. Hodne si lidi treba stezuji, ze naprosto nesedi jednotlive dily k sobe atd. Staci si projit na SRCH nektera vlakna o stavbe z Vario produktu. Myslenku na Robbe trup s tim, ze si ho poradne prohlidnes dopredu bych uplne nezatracoval.

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Já proti vícelistu osobně nic nemam,ale slyšel jsem,že je to pak víc náchylný na vítr.Dvoulist má taky super zvuk.Na druhou stranu vidim spoustu helin s vícelistem,který lítají moc pěkně.Takže pořád váham.Najspíš u toho čtyřlistu nakonec skončim,protože s dvoulistem by to vypadalo hrozně.V každým případě rotor chci levotočivej tak jako tak.

S tim že bude na trupu ještě hodně práce počítam.Původně sem si chtěl trup zkusit vylaminovat sám,ale vzhledem k tomu,že nemam s laminováním žádný zkušenosti,sem se rozhodl ho radši koupit.Určitě nepočítam s tim,že mi příde hotovej trup a já udělam jenom povrchovku a pudu lítat.Chci si s tim pořádně vyhrát včetně nýtů,otevíracích dveří a krytů a všech detailů.Rád bych i upravil mechaniku tak aby se vešla do motorovýho prostoru.Ten Robbe trup určitě ještě nezatracuju,ale tvar trupu je pro mě na prvním místě.Když se na trupy kouknu ze stany,tak mi na Robbe hrozně bije do očí kryt motorů,ktrej je na horní straně skoro rovnej,což u originálu neni.
Příloha:
MBB BK 117.png
MBB BK 117.png
[ 311.16 KiB | Zobrazeno 6841 krát ]




Taky se mi nelíbí vybrání za výstupama z motorů,který u originálu taky neni.
Příloha:
ROBBE MHM BK117.jpg
ROBBE MHM BK117.jpg
[ 82.38 KiB | Zobrazeno 6841 krát ]



Pokud bych se rozhodl pro Robbe,asi bych si musel udělat tuhle část novou.
Zatim vážně nevim pro kterej se rozhodnu. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 14:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokud by jsi si chtel usnadnit praci s doplnky, tak tady :
https://www.fine-scalemodela.com/15-bk117.html

Tomu co pises rozumim a nezbyva tedy nic jineho nez drzet palce. Uz se tesim na vlakno ze stavby a az ho uvidim hotoveho nazivo.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 19:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Díky.Vlákno ze stavby určitě bude,ale asi to pujde pomalu,protože nemam moc času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 10:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Turbulatory na listech dokazi docela pekne odstranit ten neprijemny sustivy zvuk polosymetrickych listu. Lepi se k nabezce na spodni stranu listu (u polosymetrik). Prodava Helitec.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 10:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Turbulátory jsem dostal k metrovým lopatám na robinsona... tak je potom otestuji.
Ale je otázkou, zda je to s nimi lepší... bude to o vkusu a osobním názoru při vnímání zvuku heliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 13:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Me se nelibi ten sustivy zvuk. Ten maji vsechny me heliny. Pokud se ho zbavim, budu spokojen. Na nemeckem foru si to pochvaluji.
Jdu do toho.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 16:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
To si fakt děláte žert! :roll: To je rozdíl ve zvuku tak zanedbatelnej, že spíš vymyslete úpravu aby listy pěkně a často klapaly. Tohle je navíc trošičku jako rozdíl slyšet jen u elektrovrtulníku, u spalováku nebo turbíny má hlasitost pohonu dost navrch.

Ty turbulátory jsou jen marketingový test toho, co všechno se dá za peníze vnutit, že jo! :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Resim to prave u elektrik. Neni to zase takova castka aby se to nedalo vyzkouset. A i kdyby to nefungovalo, tak sundat se to da vzdycky. Vsak si jenom hrajeme. :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
pkotatko píše:
Zajimavy napad jak tonovat "zaskleni" makety. Mozna to znate, ale pro me to je novinka.
Barvivo pro obarveni syntetickych latek. Tady je odkaz na vyrobce barviva v USA, ale urcite bude neco podobneho existovat i u nas:
https://www.jacquardproducts.com/idye.html

fotka ukradena z SRCH
Příloha:
42324552762_c91b9decba_b.jpg


Zdravím,
konečně jsem se dostal k praktické zkoušce (barvu jsem měl koupenou už asi rok, ale nebylo to akutní, tak jsem to zatím neřešil).
Výsledek není vůbec špatný, blíže popíšu ve vlákně "Stavba Hughese 500 s benzínovou mechanikou".

Pavel

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 14:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nasel jsem tyhle stranky.
https://www.turbosquid.com/3d-models/3d ... bow/642300

Docela by me zajimalo, kdo tomu rozumite :
Kdyz bych tohle nebo neco podobneho koupil, sly by data pouzit/konvertovat treba pro tisk/frezovani kokpitu nebo nekterych detailu pro maketu ? Idea je koupit trup treba od Varia a mit moznost si vytisknout v potrebnem meritku detaily.
Nehodlam stavet zrovna Apache, jde mi o moznosti.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2018 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Chtěl bych se zeptat,jestli můžu udělat co mě napadlo.Myslím,že jo ale třeba je tam nějaký zádrhel o kterém nevím.

Snížit rotorovou hlavu(SNIPER LAHELI). Kromě kratších táhel ke gripům nemusím nic upravovat,jen spustím hřídel s hlavou dolu a pod hlavním ozubeným kolem ji vypodložím.Sniper nemá dole na hřídeli díru na šroub ale jen drážku na segrovku.Chtěl bych ji sesunout až na doraz ke středu aretace cykliky.O tu označenou část.Mechanicky mi to zatím připadá teoreticky funkční.Zkrácením táhel ke gripům by se zvýšil o trochu jejich sklon.Nevím nakolik by tahle nelinearita vadila třeba bezpádlové jednotce nebo funkčnosti.Samozřejmě pak projít znovu nastavením v programu.

Má změna výšky rotoru nebo kratší hřídel na něco vliv? Je to třeba náchylnější na vibrace nebo obráceně?


Přílohy:
IMGP0668m.jpg
IMGP0668m.jpg
[ 44.06 KiB | Zobrazeno 6024 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 3:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokud to klapne mechanicky, nebude tam nic do niceho narazet, tak bych v tom problem nevidel.
Snad jen moznost seknuti listu do trubky, kdyz to bude bliz u sebe. Ale ty zadnou divocinu nelitas...

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Dík za reakci. Potřeboval jsem spíš jen psychyckou podporu ve formě podobné odpovědi :wink: . Konečně mám po letech možnost zbavit se přechodem na bezpádlo té extra vyčnívající pádlové hlavy a tohle by dávalo mnohem víc možností pro vytvoření nějakého dalšího oblečku na vrtulník.Proto se taky ptám v maketách.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz