Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 5:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://celnicka.cz/
https://celnicka.cz/navody-ecep

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
No jsem hodně zvědav, jak to bude fungovat. Přímo z Číny bez přestupu (rozuměj bez přebalení v EU) dnes skoro nic nejde, možná tak ultralevné balíčky. Naštěstí číňan dávno pochopil, že když chce tady prodat, musí to udělat tak, aby to bylo pro našince bez dalších poplatků. Proto už dávno funguje posílání přes EU země, případně už má číňan přímo v EU hodně skladů. Proto mě tohle už vůbec netrápí, nehledě na fakt, že jsem si za ty roky nakoupil věcí... :lol:
Zajímá mě jen jedna věc: jak teď celnice pozná, jestli jde balíček opravdu z EU skladu, nebo jestli přestoupil a byl přebalen/přelepen. To jen tak na okraj. Podle mého celnice pár let zaspala a teď nevybere skoro nic (můj názor). Už se můžeme jen smát.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 8:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Už se můžeme jen smát.

V to doufám.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 13:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Zvolen, SK
Tak u nás na SK to asi začínajú skúšať ( alebo náhodne vyberajú zásielky ), pretože som si objednal vecičku z Aliexpresu ( za 19 Eur, naozaj ). Poslané to bolo cez Holandsko ( na krabici bol odosielateľ z Holandska ), bola tam uvedená cena 5 Eur a prišiel mi list z colneho úradu na dokladovanie ceny tovaru. V colnom jednaní ma zastupovala pošta ( alebo sám alebo niekto iný, mohol som si vybrať ) za čo si pýtala 9 Eur + 4 Eura za uskladnenie tovaru počas jednania. Ale, kedže vydokladovaná cena bola 19 Eur ( čo je do 22 EUR, bez cla a DPH ) tak som nemusel nič doplácať a dokonca ani 9 + 4 Eura pošte. Balik mi prišiel na adresu asi po 3 dňoch.
Ale po 1.7.2021 sa to asi pri priamych objednávkach z Číny už predraží pretože to bude stáť min. tých 13 Eur naviac.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Zdravim - zatím jsem kupoval (přes syna-angličtina) v Číně na BG Nyní to vidím trochu složitější, tak se jen ptám, zda celá ta kalvárie se clem a DPH platí i pro nákupy z EBAYe. Podle mě to je snad v Německu, ale vidím, že něco si tam objednám a je to poslané zase z Číny... takže jak to bude s tím clem a DPH když to objednám z EBAYe ?? :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 21:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 129
To je trošku zvláštna otázka a nepochopenie toho, o čom je clo a DPH.

Clo a DPH nemá nič spoločné s tým, z akej stránky tovar objednávate. Smerodajná je krajina, odkiaľ sa tovar posiela. Ak objednáte niečo na Bazoš a tovar Vám bude odoslaný z Číny, tak v prípade, že cena prekročí limity, tak Vám vymerajú clo prípadne DPH..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to soaron - nooo, toho sem se právě bál, 8O sem doufal, že to "zastřeší" ten evropský shop :? jinak dík za odpověď ...

Teď koukám, že něco může přijít i z Anglie - což je dnes už bohužel ten samý případ :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2021 6:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Ebay není shop ale tržiště, stejně jako třeba Aukro. Prodejce může být odkudkoli, ale vždy je to v inzerátu uvedeno.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2021 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... díky za vysvětlení, měl jsem jinou představu :oops: Ale proslíchá se, že by prý v budoucnu snad měl být přímo v Evropě prodejní sklad, něco jako teď v Číně, čímž by se snad obešly ty peripetie se clem a dph. Teda pokud to bude v unii a jestli se toho dožijeme. :( nevim, co je na tom pravdy...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU po novu
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2021 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
petozv píše:
Tak u nás na SK to asi začínajú skúšať ( alebo náhodne vyberajú zásielky ), pretože som si objednal vecičku z Aliexpresu ( za 19 Eur, naozaj ). Poslané to bolo cez Holandsko ( na krabici bol odosielateľ z Holandska ),...


Som dosť prekvapený, lebo ak bol balík poslaný z Holanska, tak vôbec nemal skončiť na colnici.

Či?

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2021 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
rakos: o tom, že má číňan v EU sklady, jsem psal hned ve svém 1. příspěvku tohoto vlákna. Třeba Aliexpress (ten nejvíc), Banggood, možná i jiné. Samozřejmě tam není taková nabídka, jako v čínském, ale občas využito. Nevím co s tím Ebayem pořád máte. Daleko víc věcí je na tom alíku. Nenakupoval jsem na Ebay už roky. Co si pamatuju, tak tam se daly sehnat kromě nových i použité věci formou aukce, něco jako na Aukru, to byla snad jediná výhoda.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2021 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
To, že má číňan sklad v EU znamená iba to, že to preclí on. Vo veľkom a to clo + DPH.
Pre EU je šumák kto to privezie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 15:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
rakos píše:
... díky za vysvětlení, měl jsem jinou představu :oops: Ale proslíchá se, že by prý v budoucnu snad měl být přímo v Evropě prodejní sklad, něco jako teď v Číně, čímž by se snad obešly ty peripetie se clem a dph. Teda pokud to bude v unii a jestli se toho dožijeme. :( nevim, co je na tom pravdy...

Tak znovu, eBay není žádný sklad. Je to elektronická platforma pro aukce a přímé prodeje. Zboží leží u prodejce a on ti ho přímo posílá. Je jedno, jestli je to Franta Šikmoočko, nebo velká firma, můžeš to být klidně ty sám. Ebay pouze zprostředkuje vystavení zboží ve svém systému a zabezpečenou platbu (Paypal je jejich nástroj) a vezme si za to od prodejce provizi. Odkud zboží půjde záleží na tom, odkud je, resp. kde má sklad ten prodejce. Aliexpress funguje obdobně ale pro číňany. Bangood bude nemlich to samý ale dovedněji zamaskováno. Amazon je hybrid, tam je toho velká část prodávaná přímo Amazonem, ale najdoubse tam taky zprostředkované věci jiných prodejců, pro které to potom funguje obdobně jako eBay. U nás s tímto začíná Mall..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2021 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Zajímavé čtení ohledně DPH z třetích zemí ..... https://www.depagelectronics.cz/n/kdo-k ... od-pohadky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakupování mimo EU od 1.7.2021
PříspěvekNapsal: pát 18.06.2021 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Aktuálně se termín 1.7.2021 od kdy se má platit DPH a CLO na balíčky z třetích zemí posouvá na neurčito. Senát to ještě nestihl projednat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz