Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 0:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Bořík píše:
... pokud narazíš na problémového celníka, budeš moc rád, když se k té vysílačce po pár měsících dostaneš.


To už se ti někdy stalo?
A navíc, tazatel chce poradit obchod v EU, tak proč pořád nějaké DPH a clo? :o


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 8:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Ahoj, uplně to nemá spojitost ,ale jak píšou chlapci, ta záruka je dnes moc důležitá. Já kupoval auroru 9x a 2x reklamoval, kolega před měsícem tu samou a taky reklamoval. Vždy se sesypal soft. Nevím co bych dělal, kdybych měl tx z Hongkongu. Jinak je to moc dobrá tx kdybych neměl 15 rx poslal bych celýho hitecka někam. Nemaj do dnes cz voice a telemetrii předraženou a pouze na displej tx a only 9ch! (a furt dobíjím)
Připlať si a neblbni. Kup u nás!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Mno zakladatel tematu nechape nase odpovedi, takze po lopate !!!

[*] Nejlevnejsi ceny jsou HK + Alibaba, ale vse Asie - kvuli DPH a CLU CR / EU !!!
[*] Lze obcas sehnat na E-bay ale na vlastni riziko, nemusi to byt novy a muze to byt podvodnik.
[*] Pokud narazis vetsinou na nabidku v ramci EU a je to UK nebo D, tak je postovne takove, ze dorovna cenu v RC studiu

Takze vysledkem = NE sklady v EU s cenama AISE bezne nejsou!

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Zajímavé je, že ohledně hromady dalších krámů (serva, motory, regulátory) se všichni snaží prosazovat asijské šopy i za cenu ušetřené pětikoruny a reklamaci neřeší (prostě nepředpokládají, že se to poondí). To je Taranis tak poruchový, že je potřeba záruku opravdu brát v úvahu ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 9:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
JosefSvejk píše:

To už se ti někdy stalo?
A navíc, tazatel chce poradit obchod v EU, tak proč pořád nějaké DPH a clo? :o


Ano, to se mi stalo - ne sice s vysílačkou, ale s nabíječkou. Celníkům se zdála cena uvedená v čínské faktuře příliš nízká a tak si kromě té faktury vyžádali i výpis z účtu. A protože to zařizoval kamarád, nechtěl jsem ho s tím dál otravovat a musel jsem to vysvětlit celníkům, aby to proclili podle svých sazebníků. Veškeré to dopisování a vysvětlování bylo na dlouho, nabíječku jsem dostal cca 4 měsíce po objednání.
A k těm cenám: Čínské obchdy v EU mají jiné ceny doma a jiné ceny v EU - právě kvůli tomu DPH a clu ( a možná i kvůli dopravě ). Takže je těžké najít čínský obchod, který by měl stejné ceny tam i tady: buď to clo a DPH zaplatí přímo zákazník a nebo ho zaplatí ve vyšší ceně zboží, pokud ho koupí přímo v EU.
Zboží je i tak o něco levnější v EU než u nás, ale záleží na obchodníkovi. Třeba některé konektory a plno dalších věcí se u nás prodává až 5x dráž, ale to je dílem zisku obchodníka. Ale zrovna v případu Taranise má české zastoupení natolik příznivé ceny, že ušetřit 2-3 stovky výměnou za perfektní podporu a servis je velice nerozumné až hloupé. Ale když někdo chce ušetřit za každou cenu, tak je to prostě jeho volba a když to vyjde a nebude mít problém, tak mu ta ušetřená flaška průměrného pití může stát za to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
mhabr píše:
Zajímavé je, že ohledně hromady dalších krámů (serva, motory, regulátory) se všichni snaží prosazovat asijské šopy i za cenu ušetřené pětikoruny a reklamaci neřeší (prostě nepředpokládají, že se to poondí). To je Taranis tak poruchový, že je potřeba záruku opravdu brát v úvahu ???


Tvuj dotaz ma 3 roviny takze odpovim postupne na vsechny

Poruchovost :
Taranis neni tak poruchovy ze je treba zaruk. Ale je natolik slozity, ze pokud mas predpogramovany Hitec, Futaba DX.. tak strcis sera, regl, zvolis program a litas. U taranisu se nestane nic. Mas tam sice nejaky zakladni wizard, ale i tak to nemusi chodit spravne pokud nenedorzis spravne zapojeni. Takze cim lepe umis programovat tim lepe vyuzijes potencial. V pripade ze si nekdo koupi taranise v CR protoze slysel chvalu a zjisit ze s tim vubec neumi, tak mu minimalne prodejce pomuze. Forum neni vzdu prehledne, dohledatelne a ne vzdy je vse v cestine - nevime jstli tazatel umi EN/D... Taktez je to rekneme na oplatku podpora dovozce za jeho sluzby.

Cena:
U prijimace X6R je cena v CR cca800 a v cine cca600 bez slev, takze 2ks prijimace mas postovne $4 tedy 100,-, takze 650 za ks bez slev. 2 KS ti v klidu pres celnici projdou. Taranis za 6000 ivsem neukecas na povolenych $13 takze pocitej CLO + DPH a tudiz je cena v CR stejna nebo dokonce levnejsi! Proc teda kupovat za stejnou cenu bez zaruk, kdyz muzu mit 2 roky

Princip:
Ja osobne rozlisuju spotrebni zbozi a sbou financni situaci. Tedy servo, motor, regulator, baterka je spotrebni zbozi. Pokud servo vyjde na EU skladu 85 se vsim vsudy a v obchode je za 120 a nekdy jeste horsi kvalita, tak proste koupim ze skladu protoze na 10ks mam 350 usporu. podobne rekl, baterie. V posledni dobe se mi treba nevyplati motor kupovat pokud je rozdil 50-100 na treba 600-800 u nas prave kvuli postovnemu. Pokud se cokoliv opotrebuje tak vyhazuju a neresim jestli to bylo 1.5 roku nebo 2.5... Ovsem vec za 6000 pro me neni spotebak ze bych po 1/2 roce vyhodil. Proto treba vysilacku ja osobne neriskuju kupovat bez zaruky.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Co znamená "povolených $13"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Na záruku a podporu bych se vykašlal, ty 2 tisíce si myslím jsou dost peněz, vzhledem k ceně toho stroje, takže za to nestojí, příplácet si takové prachy. Záruku ti stejně nikdo neuzná a podpora? Budeš muset studovat x měsíců, než to dokážeš nastavit a videa jsou na rcstudiu pro každého, ne? I když jasně, někdo si s tím musel dát tu práci a je slušné, pokud ti pomohl, tak ho podpořit.
Ale to jsem odbočil, jen jsem chtěl nastínit, že dokážu pochopit tvé důvody, proč hledáš, jak ušetřit. Problém je jinde - ty ceny na HK v číně a EU jsou rozdílné. Všiml sis, že třeba servo stojí z číny 5USD a z EU skladu 6 nebo 6.50? Prostě se tam promítá to evropské DPH, které v čínských skladech není. HK ho musí zaplatit, to, že ty neplatíš z EU dph neznamená, že HK pobočka kdesi v EU to DPH za tebe neodvede, takže si ho logicky přirazí. Výhoda je nižší poštovné na těžké věci, rychlost a žádné problémy s celníky-

Ve finále zjistíš, že až to zařadí do EU skladu, tak ta cena nebude nižší o 2 tisíce, ale třeba jen o litr, nebo 800Kč a to už se opravdu vyplatí, koupit si to dnes a u nás, než čekat až jednou někdy v HK....

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Povolených 13 bucku je správně 21 Ecek tedy cca 25 až 29 bucku stanovene mf na každý měsíc :mrgreen:

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
maliborec2002 píše:
Jassoft ty si mě nepochopil, já bych si to objednal z HK kdyby to měli skladem v Evropě, ale protože to nemají v Evropě tak hledám jiný obchod který to má za podobnou cenu jako HK

Za podobnu cenu ako Cine to nema nikto v EU, lebo aj obchod to musi doviest a vybavit colne veci okolo toho.
V Cine kupujem skoro vsetko, ale pri vysielacke neusetris nic, akurat si skomplikujes zivot.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Cca pred 4 mesiic jsem resil clo. Povoleny limit je tusim jak mi bylo receno uz neni 22 EUR ale tusim nejakych 450 CZK nebo tak neco moc jsem to neresilprotoze jsem byl pres.

A bylo mi receno, prave ze drive to bylo 22E nebo 33USD tedy tusim 650 CZK ale od 2015 se to razantne snizilo.

Pokud udate platbu paypall v usd tak si to prevedou podle svych vnitrnich tabulek kurzu na CZK. Pokud v CZK tak je je prave tgen snizeny limit.

Tech 13 USD jsem placnu protoze to je hranice na kterou se snazim objednavat. ale je to podle kurzu takze pdnes pri 25-26 nakup je to kolem 18-20USD

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Naposledy upravil master_raa dne čtv 25.02.2016 13:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
corsair píše:
Povolených 13 bucku je správně 21 Ecek tedy cca 25 až 29 bucku stanovene mf na každý měsíc :mrgreen:


asi zacnu hledat lonskou postu s celniky, 28USD sem mel a zdanili mi... Prave proto ze limit je dany v CZK nikoliv v EUR a zalezi na strednim kurzu ktery oni maji stanoveny interne. Nejake USD nebo EUR deklarantku vubec nezajimaly. Chtela cenu v CZK a pokud neni tak pak prevod nejakou stredni hodnotou si udelaji sami co maji celnici na dane obdobi.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
master_raa píše:
Cca pred 4 mesiic jsem resil clo. Povoleny limit je tusim jak mi bylo receno uz neni 22 EUR ale tusim nejakych 450 CZK nebo tak neco moc jsem to neresilprotoze jsem byl pres.

A bylo mi receno, prave ze drive to bylo 22E nebo 33USD tedy tusim 650 CZK ale od 2015 se to razantne snizilo.

Pokud udate platbu paypall v usd tak si to prevedou podle svych vnitrnich tabulek kurzu na CZK. Pokud v CZK tak je je prave tgen snizeny limit.

Tech 13 USD jsem placnu protoze to je hranice na kterou se snazim objednavat. ale je to podle kurzu takze pdnes pri 25-26 nakup je to kolem 18-20USD


Doporučoval bych nešířit tady takové bláboly :wink: . Všechno je popsáno v sekci Internetové a jiné nákupy a je to tam v podstatě správně.
Mimochodem limit pro placení cla je dokonce 150 EUR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Zboznuju lidi, kteri jen krytizuji a opravuji ostatni, slovickari, ale pokud maji zarucene informace, tak je rovnou nenapisou.

Me by treba zajimalo odkud tu castky nekteri berou, tedy presne odkazy na platne novelizovane zneni zakonu, narizeni, atd...

Ja jesm treba psal vlastni zkusenot a nevzpominam si, ze bych tvrdil ze se CLO plati z 22E...

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínský obchod se sklady v EU
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Ještě musíš některým vysvětlit že dph a clo jsou rozdílné věci,jelikož si to chlapci stále pletou či nerozlisuji

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz