Switch to full style
Nakupujete na internetu, hledáte radu jak zaplatit, co a kde koupit nebo schánice něco v modelářských kamenných prodejnách?
Odeslat odpověď

Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

úte 26.01.2016 23:46

Lidi, jak to teď funguje pokud mi přijde něco drahýho a celníci budou chtít výpalný? Ozvou se emailem?
Díky
Jirka

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

stř 27.01.2016 4:50

Pokud je email na balíku uvedený tak ano.
Pokud není, přijde ti doporučeně to samé co by přišlo emailem.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

stř 27.01.2016 13:08

Ozve se ti pošta která ti dá možnost vyřízení celního řízení.
Vyplníš jim dokumenty a přijde ti to normálně na adresu kde zaplatíš clo.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

stř 27.01.2016 23:50

Hmm, díky za info. Vše v "podcelňáku" je už doma a ten "nadcelní" zdroj, co odešel z čajny jako první se někde fláká, nejspíš na celnici...
Jirka

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

čtv 28.01.2016 9:15

jestli máš balík "sledovatelný" - tak se podívej, kde je. V ČR u Č.Pošty se ti objeví jako balík v celní řízení na poště Praha 12000, popřípadě i informace o tom, že zásilka byla zadržena a čeká na doložení "dokladů", i informace o tom, že příjemce byl vrozuměn písemně nebo meilem..

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

pát 29.01.2016 20:51

Tak z toho nejsem moudrej. Objednáno v HK 19.1. Celou dobu ve sledování nebyl a teď se objevilo že byl 28.1. zaslán do ČR a dvadny se to nemění. Jak tomu rozumět? Dorazil do ČR, nebo to opravdu po 14 dnech odeslali?

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

pát 29.01.2016 21:32

Jara11 píše:Tak z toho nejsem moudrej. Objednáno v HK 19.1. Celou dobu ve sledování nebyl a teď se objevilo že byl 28.1. zaslán do ČR a dvadny se to nemění. Jak tomu rozumět? Dorazil do ČR, nebo to opravdu po 14 dnech odeslali?


Je to celkem normální. Tedy pokud jsem dobře rozuměl, že je to ze zámoří.
Většinou je po zaslání sledovacího čísla pár dní ticho, pak pošta napíše např. odesláno do zámoří, atp. To znamená že je na cestě do ČR a brzy se objeví v Praze. Ale o může být také několik dnů.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

pát 29.01.2016 21:55

To je ze zámoří, ale po objednání chodily meily ,že to vypadalo pomalu jako sledování on-line a druhý den to hlásilo meilem, že zásilka byla odeslána. No a 14 dní klid a hle po 14 dnech to sdělí , že zásilka byla odeslána. No nic se neděje, čas ukáže, co se objeví za další info.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

pát 29.01.2016 22:09

Jara11 píše:To je ze zámoří, ale po objednání chodily meily ,že to vypadalo pomalu jako sledování on-line a druhý den to hlásilo meilem, že zásilka byla odeslána. No a 14 dní klid a hle po 14 dnech to sdělí , že zásilka byla odeslána. No nic se neděje, čas ukáže, co se objeví za další info.


No, takhle levná pošta vypadá. Taky mám 28.1. odesláno do Čech, jen to čekalo pouze 4 dny od "shipped" a sledovacího čísla.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

pát 29.01.2016 22:25

No 19 doláčů za poštovný mi nepřipadá moc levný. To už je skoro jao ČP.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

pát 29.01.2016 22:38

Sákryš, já to mám za baťovských 3,99 :oops:

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

ned 31.01.2016 15:29

Jo ty cenu pro EU sklad jsou podle váhy a stoupá to rychle. Chce to hlídat, zda nejde zvolit zásilka bez sledování - je mnohem levnější.

prosím čím na Androidu (nebo Blackberry) sledujete zásilky Z EU WAREHOUSE ? Mne nic nefunguje ...

Děkuji

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

úte 02.08.2016 22:50

Objednal jsem z EU skladu pred 2ma mesici a vybral nesledovanou zasilku. Doted mi nic neprislo. Komunikoval jsem s HK a ze dvou zasilek se jim jedna vratila a jedna je nezvestna. Musel jsem se hodne s nima hadat na online chatu aby mi to poslali znova. Chteli znova zaplatit postovne. To jsem ale odmital. Nakonec to teda poslali znova zadarmo, ale zase nesledovane. Pritom jsem nabizel ze zaplatim sledovanou zasilku. Ale oni ze ne a ze mi to poslou jedine zase nesledovane. Je to uz skoro 3 tydny zase a zasilka nikde. Oni tam urcite nenapsali celou adresu a tim padem mne to nedojde. Bydlim v Irsku a pokud do me adresy nenapisou Co. xxxx [hrabstvi], tak je to proste nedorucitelne. Je to jako by v Cesku napsali adresu Lhota. Ta druha zasilka se uplne ztratila - uz je to fakt vic nez 2 mesice z Holandska do Irska.
Uz se s nema nechci dale handrkovat. Myslite, ze mam sanci prez Paypal dostat penize zpet?

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

stř 03.08.2016 6:08

Zkusit to můžeš, ale počítej s tím, že si příště u nich asi už nic neobjednáš. Tak hlavně že si ušetřil pár dolarů za levnou poštu :D
Já si teda připlácím za sledování vždy, spíš mě naopak štvou obchodníci, co to neumožňujou.

Re: Hobbyking, sledování zásilek atp. (pokračování II.)

stř 03.08.2016 6:13

Já před časem připlatil sledování a nepodařilo se to najít, až když se to kupodivu objevilo u nás a to už pošťák klepal na dveře. Bylo to ale z HK mimo Evropu.
Odeslat odpověď