Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 10:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
Drondys píše:
Teď tě třeba nekontaktuje, protože čeká na rozhodnutí ze strany Paypalu a nebo pátrá komu to místní pošta u nich vlastně doručila a zatím to nechce nijak komentovat. Ono se nejen v ČR, ale i jinde může stát, že balík nechají u někoho jiného třeba u souseda přes ulici apod. a pokud ten někdo jiný třeba náhle musel někam odjet a přijede až za nějakou dobu tak může i dost dlouho trvat než adresát dostane svůj balík.

ved jasne to chapem, no ved budem aj ja cakat ze co sa bude diat dalej, len je to troska blbost ze posta to dala niakomu inemu, lebo mam riadny dvokaz ze to niekto prebral, samozrejme vtej danej krajine, a ked teraz paypal rozhodne ze mu mam vratit peniaze tak ja som v pr...., sa mi to zda cele niake divne... ved budeme cakat co sa udeje...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
buy-10 píše:
...len je to troska blbost ze posta to dala niakomu inemu, lebo mam riadny dvokaz ze to niekto prebral, samozrejme vtej danej krajine...

Je třeba si uvědomit, že ten kdo to podepisoval nemusí být adresát, ale osoba, které ten balík předali. Podle mezinárodních poštovních pravidel, které se aplikují podobně i v ČR, SR i dalších zemích EU může být zásilka v případě nepřítomnosti adresáta předána proti podpisu i jiné osobě třeba sousedovi v domě apod. Pouze u zásilek, a to včetně zásilek do zahraničí, u kterých si speciálně připlatíš za službu Dodání do vlastních rukou adresáta je to omezeno na případnou plnou moc, ale bez této služby to mohli klidně i bez plné moci předat proti podpisu někomu jinému než přímo adresátovi.

buy-10 píše:
...a ked teraz paypal rozhodne ze mu mam vratit peniaze tak ja som v pr...., sa mi to zda cele niake divne...

Pokud nebude spor uzavřen bez rozhodnutí tj. bude-li o tom Paypal rozhodovat tak to posoudí a pak rozhodne.

Z pohledu třetí strany tj. Paypalu se mohou vyskytovat různé spory kdy proti sobě mohou nakonec stát tvrzení proti tvrzení a ani vyjádření pošty o doručení nemusí být vždy jednoznačně potvrzující skutečnost. Neber to jako výtku vůči tobě, ale mohou se vyskytovat třeba případy kdy někdo pošle v balíku schválně něco jiného apod.

Zkrátka pro Paypal to rozhodování nemusí být lehké a může se stát i to, že se nedopátrají skutečnosti a nakonec rozhodnou nesprávně. Ostatně to se stává i u soudu. Nikdy není nic 100% jisté. Na tom není nic divného. Nežijeme v ideálním naprosto dokonalém světě. Taková je prostě realita života.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 11:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
jasne ja to vsetko chapem, diky chlapy moc...budem uz len cakat ze co sa stane, dufam ze to dobre dopadne. budem informovat ze co a ako dalej.diky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2013 21:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
takze paypal rozhodol ze mu mam tie peniaze vratit, co mam teraz akoze robit?to mu mam akoze vratit peniaze a on kludne moze ten tovar mat doma na stole?a ked mu ja poslem prachy tak bude mat aj peniaze aj tovar, to co je za posraty paypal, poslal som do paypal jasne dokazy ze to niekto v tej danej krajine prevzal( poslal som im preberaci protokol)(som si vyziadal na poste), co mam teraz robit?co sa stane ked nezaplatim?ten dotycny na ebay nemal ziadne kupene ani predane veci, cize mal 0 feedback... diky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
buy-10 píše:
takze paypal rozhodol ze mu mam tie peniaze vratit, co mam teraz akoze robit?to mu mam akoze vratit peniaze a on kludne moze ten tovar mat doma na stole? a ked mu ja poslem prachy tak bude mat aj peniaze aj tovar, to co je za posraty paypal, poslal som do paypal jasne dokazy ze to niekto v tej danej krajine prevzal( poslal som im preberaci protokol)(som si vyziadal na poste), co mam teraz robit? co sa stane ked nezaplatim?ten dotycny na ebay nemal ziadne kupene ani predane veci, cize mal 0 feedback... diky moc

Předně bych doporučoval se mírnit ve výrazech i v závěrech. To, že nebylo rozhodnuto ve tvůj prospěch ještě neznamená, že je nutné tady nadávat.

Napiš sem citaci vyjádření k tomu rozhodnutí od PayPalu jak to konkrétně zdůvodnili. Případně si od nich vyžádej podrobnější zdůvodnění tedy doklady o tom proč nebylo přihlédnuto k doloženým dokladům o doručení zásilky.

Je třeba si uvědomit to, že Paypal je v pozici rozhodčího a rozhoduje se na základě toho co má k dispozici a doklad o doručení nemusí být v tomto ohledu podstatný. Papír s nic neříkajícím podpisem není k ničemu pokud z něj není zřejmě (např uvedením jména, přijmení a čísla dokladu přijímací osoby apod.), zda zásilku převzal skutečně přímo adresát.

Pokud z doložených dokladů není zřejmé, že zásilka byla skutečně doručena adresátovi pak se nelze divit, že Paypal rozhodl v jeho prospěch. Paypal to v takovém případě může považovat za chybu pošty v tom smyslu, že to omylem doručili někomu úplně jinému a pak je v tom adresát zcela nevinně. Nebyl by to první ani poslední případ kdy to pošta a nejen u nás, ale i v zahraničí podělala. Z pohledu Paypalu je to pak logicky bráno tak, že dokud adresát nedostane objednané zboží tak je to odpovědnost prodejce tj. prodejce by měl vrátit peníze kupujícímu a případné si to dál vyřídit s poštou nebo firmou, přes kterou balík poslal. Problém tedy nemusí být vinou kupujícího, ale pošty.

Pokud z toho dokladu o doručení co jsi dostal od pošty není jednoznačně patrné kdo ho skutečně převzal viz třeba uvedení jména, příjmení a čísla nějakého dokladu podepsané osoby apod. pak nic neříkají podpis nemusí dokazovat, že byla zásilka skutečně doručena adresátovi a pak doporučuji s vyjádřením od Paypalu kontaktovat znovu poštu a reklamovat to, že byl balík omylem doručen jiné osobě tj. doklad o převzetí by měl být nepodstatný pokud není doloženo, že to převzal přímo adresát. Papír s nic neříkajícím podpisem není k ničemu. Mělo by se zahájit vyšetřování na jakou adresu a komu konkrétně to vlastně doručili. Další kroky jsou pak otázkou jednání s poštou nebo případné žaloby vůči ní z tvé strany.

Pokud adresát sice balík dostal, ale tvrdí, že v něm bylo něco jiného tak to bude problém a papíry o doručení jsou pak z pohledu Paypalu nepodstatné. Pokud adresát Paypalu doložil třeba fotkama, že v tom balíku nebylo to co tam být mělo tak to může být důvodem k tomu, že Paypal rozhodl v jeho prospěch.

Můžeš se zkusit odvolat, ale pokud na tom rozhodnutí budou trvat tak zřejmě nic moc nenaděláš tedy pokud se nechceš soudit tj. další možností je postě soudní spor jinak už asi nic.

Znovu však opakuji, že Paypal rozhoduje na základě podkladů, které k tomu či onomu případu získá a doklad o doručení jak už jsem zmínil nemusí být podstatný a ani počet 0 feedbacků automaticky neznamená, že je někdo podvodník.

Dokud nemáš přesnější informace o tom co se stalo tak nelze jednoznačně nikoho obviňovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 10:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
sorac, nechcel som hned tak vybuchnut... len to je to, ze on nic nedostal, aspon tak tvrdi. Takze on iba dal namietku paypalu ze nedostal ziadny balik. To potom ked ja od niekoho nieco kupim, a po mesiaci mu napisem ze mi nic neprislo, dam ho na paypal ze mi balik nedosiel. Tak mi vratia peniaze?nie z kazdeho podpisu sa da vycitat ze to je jeho meno, niekto sa podpisuje uplne nezretelne, ja nechcem nikoho teraz ocernovat ale to fakt mozem kludne nieco kupit, prebrat a potom este ho dat na paypal?na ten preberaci protokol sa podpisem uplne smatlavo a co potom?zase takyto isty cirkus?co sa stane ked mu tie peniaze nevratim?a keby som mu tam teda ako hovoris poslal nieco uplne ine, tak by mi to povedal ze som ho oklamal alebo ine veci, alebo by bol taky ze by racej povedal ze mu nic neprislo?on mi jasne napisal ze mu nic neprislo, a moc sa mi to aj tak stale nezda, lebo keby mne niekto dlhoval peniaze takymto sposobom tak mu vypisujem kazdy den, on sa mi nikdy sam od seba neozval ze peniaze chce spat alebo nieco podobne, ked ja sa mu neozvem tak on ako keby nic nekupil, neni to divne? ved asi kazdy normalny clovek chce peniaze spat,no nie?ci paypal mu peniaze dal spat a teraz si paypal ziada odomna tie peniaze?zda sa mi to divne... ja uz nemam moznost ani sa na paypale branit, lebo paypal uz napisal ze status: completed a cervenym mi tam sviti ta suma v minuse.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a nenapadlo te ze to fakt mohla dojebat posta? mas od posty pisemne vyjadreni ze ho legimitovali a opravdu predali jemu a opravdu je to jeho podpis? nebo to proste flakni nekomu kdo sel nahodou kolem?
paypalu se nediv, oni nevidi ani tvuj ani jeho pohled, snazi se rozhodnout na zaklade poskytnutych dukazu. Vyzadej si od nich podrobnejsi info co on poskytl a jak a tak dale. ze to tam sviti? a co jako, oni nemaji neco jako helpline nebo kontakt?

ja sem resil dispute jednou, HK spatne proclil a zaseklo se to nekde v nemecku na celnici a vratili jim to. ale to neni muj problem ale jejich, ja zaplatil a zbozi nedostal, tak me paypal vratil penize. a ted si predstav ze nekdo ze strany HK krici uplne podobne - my nejsme podvodnici, my sme to poslali, ze to nedoslo az na misto urceni a ztratilo se cestou, no a co, mame nekde nejaky podpis na nejakym papire tak nic vracet nebudem..

mozna je to podvodnik, mozna ne. ale to nevyresis stezovanim si tady na foru, tu ti nikdo nemuze poradit pokud nevidel presne vsechny materialy a detaily ktere si poskytl ty a ktere poskytl on. musis intenzivne komunikovat s paypalem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
buy-10 píše:
sorac, nechcel som hned tak vybuchnut... len to je to, ze on nic nedostal, aspon tak tvrdi. Takze on iba dal namietku paypalu ze nedostal ziadny balik. To potom ked ja od niekoho nieco kupim, a po mesiaci mu napisem ze mi nic neprislo, dam ho na paypal ze mi balik nedosiel. Tak mi vratia peniaze?

Ne. Záleží to případ od případu. Vyžádej si od Paypalu podrobnější zdůvodnění toho proč nebylo přihlédnuto k doloženým dokladům o doručení zásilky. Nečekej, že tady někdo bude číst z věštecké koule jaké byly přesné důvody rozhodnutí Paypalu v tomto konkrétním případě.

buy-10 píše:
nie z kazdeho podpisu sa da vycitat ze to je jeho meno, niekto sa podpisuje uplne nezretelne, ja nechcem nikoho teraz ocernovat ale to fakt mozem kludne nieco kupit, prebrat a potom este ho dat na paypal? na ten preberaci protokol sa podpisem uplne smatlavo a co potom?

Pošta může mít ve svých interních záznamech zapsáno jméno, příjmení a případně i číslo dokladu, které bylo při převzetí zkontrolováno, ale to není veřejná informace tj. to ti neposkytli a mohlo by to být předmětem důkazů leda v případě soudního sporu. Nicméně v případě vyšetřování při další reklamaci by pošta mohla dodatečně přinejmenším potvrdit to zda skutečně byla zásilka převzata přímo osobou adresáta nebo jinou osobou a k tomu samozřejmě pouhý podpis nestačí a interní záznamy pošty nejsou veřejné tj. bez interního vyšetřování pošty se k ničemu víc nedopracuješ.

buy-10 píše:
co sa stane ked mu tie peniaze nevratim?

V prvním kroku ti nejspíš zablokují Paypal účet. Paypal obvykle při nákupu peníze blokuje cca 45 dnů od provedení platby tj. i když ti platba naběhne na Paypalu tak fyzicky nemůžeš s těmi penězi manipulovat a v případě sporu se blokace prodlužuje do rozhodnutí. Pokud bys to formálně nedořešil tak se může stát to, že ti dlouhodobě zablokují tvůj Paypal účet a už si na Paypalu pod svým jménem a adresou ani neškrtneš tj. pokud by ses v budoucnu pod stejným jménem a adresou pokusil vytvořit nový účet na Payapalu tak ti to buď rovnou neumožní nebo ti ho zase zablokují.

buy-10 píše:
a keby som mu tam teda ako hovoris poslal nieco uplne ine, tak by mi to povedal ze som ho oklamal alebo ine veci, alebo by bol taky ze by racej povedal ze mu nic neprislo? on mi jasne napisal ze mu nic neprislo, a moc sa mi to aj tak stale nezda, lebo keby mne niekto dlhoval peniaze takymto sposobom tak mu vypisujem kazdy den, on sa mi nikdy sam od seba neozval ze peniaze chce spat alebo nieco podobne, ked ja sa mu neozvem tak on ako keby nic nekupil, neni to divne? ved asi kazdy normalny clovek chce peniaze spat,no nie?

On tě oslovil jako první a pokud z tvého vyjádření nabyl dojmu, že to s tebou nevyřeší tak se holt obrátil na Paypal a na další komunikaci s tebou prostě rezignoval. Ber to z jeho pohledu. Pokud mu skutečně nic nepřišlo tak ho nezajímá to, že máš nějaký doklad o doručení.

buy-10 píše:
ci paypal mu peniaze dal spat a teraz si paypal ziada odomna tie peniaze?

Paypal obvykle peníze blokuje dokud není vyřízena stížnost tj. i když máš platbu uvedenu na svém Paypal účtu tak fyzicky s tou částkou zřejmě nebudeš moc manipulovat jinak než, že ji vrátíš zpět kupujícímu. Pokud to neuděláš udělá to Payapal tak jako tak za tebe ovšem navíc s negativním důsledkem jak už jsem zmínil tj. s případným zablokováním tvého účtu.

buy-10 píše:
ja uz nemam moznost ani sa na paypale branit, lebo paypal uz napisal ze status: completed a cervenym mi tam sviti ta suma v minuse.

Pravděpodobně je ta částka Paypalem stejně blokovaná a oni jen čekají na formální dokončení operace z tvé strany k čemuž doporučuji ohledně podrobností dalšího postupu kontaktovat Paypal a poptat se jich co přesně udělat. Pokud to budeš ignorovat tak peníze už nejspíš stejně mají, ale pak to může Paypal brát jako postup v rozporu s jejich rozhodnutím a může to mít již zmíněné negativní důsledky. Na podrobnosti jak dál postupovat ohledně dalšího postupu v tomto případě se tedy neptej tady, ale na podpoře Paypalu a při té příležitosti si od nich vyžádej zdůvodnění toho proč nebylo přihlédnuto k doloženým dokladům o doručení zásilky. Nic víc k tomu asi poradit nelze.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 11:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
jasne ze aj posta to mohla dodrbat, ale tym padom si to uz musi riesit ten pan v Taliansku a s talianskou postou, lebo oni to dodrbali, ne?ja som to odoslal, mam od toho aj papier, a dokonca som podal aj reklamaciu, reklamacia bola samozrejme odmietnuta kvoli tomu ze balik bol prevzaty, tak slovenska posta sa ohradzuje tym ze to si uz musi vyriesit ten pan v taliansku, ze slovenska posta nic uz stym nedokaze urobit.Tak ja teda fakt neviem uz... tak musim napisat do toho paypalu ze co a ako...

Kuba78 píše:
a nenapadlo te ze to fakt mohla dojebat posta? mas od posty pisemne vyjadreni ze ho legimitovali a opravdu predali jemu a opravdu je to jeho podpis? nebo to proste flakni nekomu kdo sel nahodou kolem?
paypalu se nediv, oni nevidi ani tvuj ani jeho pohled, snazi se rozhodnout na zaklade poskytnutych dukazu. Vyzadej si od nich podrobnejsi info co on poskytl a jak a tak dale. ze to tam sviti? a co jako, oni nemaji neco jako helpline nebo kontakt?

ja sem resil dispute jednou, HK spatne proclil a zaseklo se to nekde v nemecku na celnici a vratili jim to. ale to neni muj problem ale jejich, ja zaplatil a zbozi nedostal, tak me paypal vratil penize. a ted si predstav ze nekdo ze strany HK krici uplne podobne - my nejsme podvodnici, my sme to poslali, ze to nedoslo az na misto urceni a ztratilo se cestou, no a co, mame nekde nejaky podpis na nejakym papire tak nic vracet nebudem..

mozna je to podvodnik, mozna ne. ale to nevyresis stezovanim si tady na foru, tu ti nikdo nemuze poradit pokud nevidel presne vsechny materialy a detaily ktere si poskytl ty a ktere poskytl on. musis intenzivne komunikovat s paypalem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
buy-10 píše:
jasne ze aj posta to mohla dodrbat, ale tym padom si to uz musi riesit ten pan v Taliansku a s talianskou postou, lebo oni to dodrbali, ne?

Právě, že ne. Pokud adresát skutečně zásilku nedostal nestala se jeho majetkem tj. je stále majetkem prodávajícího. Adresát tedy nemá žádný důvod věc řešit, protože kupní smlouva defacto nebyla naplněna. Pro poštu je primárním partnerem odesílatel, a to i u zásilek, které jsou omylem doručeny někomu jinému. Odesílatel je zákazníkem, který si objednal a zaplatil službu doručení a tudíž je na něm, aby to reklamoval. Odesílatel nese riziko toho, že zásilka doručena nebude případně, že bude doručena omylem jinému a pokud se to stane měl by záležitost reklamovat u výchozí pošty a ta by měla požádat o interní vyšetřování cílovou poštu.

buy-10 píše:
reklamacia bola samozrejme odmietnuta kvoli tomu ze balik bol prevzaty, tak slovenska posta sa ohradzuje tym ze to si uz musi vyriesit ten pan v taliansku, ze slovenska posta nic uz stym nedokaze urobit

To je nesmysl a pokud ti to někdo z pošty tvrdil tak ti lhal, protože oni mají přijmout reklamaci a pokud její řešení vyžaduje spolupráci cílové pošty mimo území SR tak mají požádat o interní šetření cílovou poštu a věc doporučuji reklamovat primárně jako chybné doručení tj. předání zásilky cizí osobě, která nebyla adresátem s požadavkem na realizaci interního šetření s určením osoby, které byla zásilka předána. Pokud adresát zásilku nedostal nestala se jeho majetkem tj. je stále majetkem prodávajícího tedy tvým. Adresát tedy nemá žádný důvod věc řešit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 12:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
pardon zle som sa vyjadril, reklamacia bola podana, a za cca 3 tyzdme mi prisiel dopis domov ze reklamacia bola zamietnuta z dovoru ze balik bol doruceny a prevzany a bol tam aj den. Potom som si vypytal od posty nech mi poslu kopiu preberacieho protokolu tak mi to poslaly do mailu. Tak ja uz neviem, uz som aj napisal do paypalu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
buy-10 píše:
pardon zle som sa vyjadril, reklamacia bola podana, a za cca 3 tyzdme mi prisiel dopis domov ze reklamacia bola zamietnuta z dovoru ze balik bol doruceny a prevzany a bol tam aj den. Potom som si vypytal od posty nech mi poslu kopiu preberacieho protokolu tak mi to poslaly do mailu. Tak ja uz neviem, uz som aj napisal do paypalu.

1. Pokud nevíš tak se neptej tady, ale na Paypalu co víc bys mohl prokázat a proč neuznali to co jsi jim poskytl.

2. V současnosti když už kupující dostal přiznanou náhradu tak nemá vůbec žádný důvod se v tom jakkoli dál angažovat tj. jediným poškozeným vůči poště jsi ty a je tedy na tobě v tom činit další kroky.

3. Doporučuji to vůči poště znovu reklamovat jako chybné doručení tj. předání zásilky cizí osobě, která nebyla adresátem s požadavkem na realizaci interního šetření na straně Italské pošty s určením osoby, které byla zásilka skutečně předána. Nic víc s tím nenaděláš. Slovenská pošta samozřejmě nemá pravomoc ovlivnit interní vyšetřování Italské pošty tj. v tomto ohledu mají pravdu, ale mají možnost si ho vyžádat. Není vyloučeno, že ničeho nedosáhneš a doplatíš na chybu, ke které možná došlo na straně Italské pošty.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
nyní mi je jasné,proč většina prodávajích na Ebay, pokud prodává World Wide má ve výluce Itálii, vedle zemí z Afriky a býv.republik SSSR v Asii.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 14:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2013
Příspěvky: 11
to som si uz davnejsie vsimol, a absolutne som nevedel ze preco...


corsair píše:
nyní mi je jasné,proč většina prodávajích na Ebay, pokud prodává World Wide má ve výluce Itálii, vedle zemí z Afriky a býv.republik SSSR v Asii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
buy-10 píše:
to som si uz davnejsie vsimol, a absolutne som nevedel ze preco...

no původně to bylo kvůli obstrukcím vyclívací pošty/ stejný úřad jako naše pošta 120, ale po italsku, ale nyní to vypadá,že těch důvodů je o jeden víc/i u nás máme podobnou firmu a to GLS, vrazí balík komukoliv v paneláku kde je 100 bytů a "hledej šmudlo" mi jsme to dodali na adresu.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz