Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 19:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Je to poněkud mimo téma, ale nedalo mi to se s vámi o ten vtip nepodělit :D
http://www.bugemos.com/?q=node/404


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2012 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.4.2012
Příspěvky: 1
Chtěla bych se zeptat, jak to bude vypadat, když mám na poště zásilku za 180 USD?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2012 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Drahoslava píše:
Chtěla bych se zeptat, jak to bude vypadat, když mám na poště zásilku za 180 USD?

Předpokládám, že se jedná o zásilku pro osobní potřebu a ne pro podnikání. Pokud se tedy jedná o zásilku pro osobní potřebu pak platí níže uvedené.

Pokud to nepustí bez DPH (občas se to stane i když je to takto přes limit), pak Vám pošlou oznámení o uložení zásilky z pošty Praha 120. V tom oznámení bude uvedeno podací a skladové číslo zásilky a požadavky na doložení dokumentů k zásilce + plná moc.

Pak máte dvě možnosti.

1) Buď poslat emailem na adresu sklad.praha120@cpost.cz podepsanou plnou moc a dokumenty uvedené v úvodním příspěvku tohoto tématu viz tento odkaz a tam viz sekce Pokud si od Vás vyžádají dokumenty k zásilce. Do emailu nezapomeňte napsat podací a skladové číslo zásilky, které bude uvedeno v tom oznámení. Česká pošta pak zásilku proclí a poté doručí na Vaši adresu s tím, že při převzetí zaplatíte DPH + poplatek 180 Kč. Hodnota poplatku je bez DPH tj. z něj se také vypočítává DPH.

2) Nebo plnou moc nemusíte podepisovat a dokumenty uvedené v úvodním příspěvku tohoto tématu viz tento odkaz a tam viz sekce Pokud si od Vás vyžádají dokumenty k zásilce si vytisknete a napíšete si na papír podací a skladové číslo zásilky, které bude uvedeno v tom oznámení a se vším si pak zajedete osobně na poštu Praha 120, Plzeňská 139, Praha 5 - Košíře. Tam si osobně zásilku proclíte (trvá to nanejvýš cca hodinu), vystojíte cca dvě fronty, předložíte zmíněné dokumenty, zaplatíte DPH a pak zajdete k výdeji balíků a tam zaplatíte poplatek jen 96 Kč a pak vám rovnou vydají balík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 8:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.5.2012
Příspěvky: 1
Zdravíčko,
Môžem sa vás niečo spýtať ? Cez DHL tracking mi ukazuje ,že moja zasielka je od pondelka rána 5:05 v bežnom colnom konaní BRATISLAVA - SLOVAKIA.Hned nato je nekontrolovateľné omeškanie pri preclení ,v utorok to iste aj dnes ráno taktiež. Písal som aj do DHL ,čo sa deje ale žiadna odpoveď. Dá sa to nejako riešiť ? Mám ísť osobne na colný úrad alebo kam ?
dakujem za prípadnu odpoved :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
fivesix píše:
Zdravíčko,
Môžem sa vás niečo spýtať ? Cez DHL tracking mi ukazuje ,že moja zasielka je od pondelka rána 5:05 v bežnom colnom konaní BRATISLAVA - SLOVAKIA.Hned nato je nekontrolovateľné omeškanie pri preclení ,v utorok to iste aj dnes ráno taktiež. Písal som aj do DHL ,čo sa deje ale žiadna odpoveď. Dá sa to nejako riešiť ? Mám ísť osobne na colný úrad alebo kam ? dakujem za prípadnu odpoved :wink:

Tohle téma se týká celního odbavení pouze v ČR a nikoli v SR a navíc pouze při doručování přes poštu. DHL realizuje celní odbavení jak v ČR tak i v SR ve vlastní režii tj. dokud se vám je nepodaří kontaktovat tak nemá smysl jednat s celnicí, protože odbavení zásilky jdoucí přes DHL bez spolupráce s DHL nelze vyřídit. Takže doporučuji zavolat na Oddelenie služieb zákazníkom DHL viz tento odkaz a stěžovat si tam na zdržení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 18:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2011
Příspěvky: 10
Objednal jsem nějaké drobnosti z HK s částkou něco málo přes 20$.
Balíček měl již dorazit, tak jsem mrknul na sledování a zásilka je ve vyclívacím skladu.
Kotaktoval jsem prodejce s otázkou co za cenu bylo napsáno na balíčku a dostal odpověď,
že částka 60$. Teď čekám na oznámení od celníků.
Bude jim stačit výpis z účtu a mail od prodejce?
Snažím se dostat z prodejce fakuru na částku kterou jsem mu zaplatil.
Nebudou to celníci brát, tak že se snažím snížit cenu?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tackett píše:
Objednal jsem nějaké drobnosti z HK s částkou něco málo přes 20$. Balíček měl již dorazit, tak jsem mrknul na sledování a zásilka je ve vyclívacím skladu. Kotaktoval jsem prodejce s otázkou co za cenu bylo napsáno na balíčku a dostal odpověď, že částka 60$. Teď čekám na oznámení od celníků. Bude jim stačit výpis z účtu a mail od prodejce?

Požadované doklady i co konkrétně mají obsahovat je uvedeno v úvodním příspěvku tohoto tématu viz tento odkaz a tam viz sekce Pokud si od Vás vyžádají dokumenty k zásilce. Tak si to tam podrobně nastudujte.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 19:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2011
Příspěvky: 10
Co mám dodat za doklady vím, není to poprvé.
Jde mi hlavně o to že na balíku je cena 60$ a skutečná a zaplacená je něco málo přes 20$.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tackett píše:
Co mám dodat za doklady vím, není to poprvé. Jde mi hlavně o to že na balíku je cena 60$ a skutečná a zaplacená je něco málo přes 20$.

Cena na balíku je pouze orientační. Podstatná je cena vyplývající z doložených dokladů tj. rozpis objednávky a poštovného alias faktura + doklad o provedené platbě.

tackett píše:
Snažím se dostat z prodejce fakuru na částku kterou jsem mu zaplatil.

Správné hodnoty ceny jednotlivých položek zboží i poštovného i případné čerpané bonus body atd. musí být uvedeny v historii objednávky, která je v podstatě elektronickou obdobou invoice (faktury) od HobbyKingu a kterou si můžete zobrazit a vytisknout do PDF dokumentu z webového prohlížeče po přihlášení k vašemu účtu na HobbyKingu. Postup jak si to můžete na HobbyKingu zobrazit a vytisknout do PDF dokumentu je uveden v popisu viz již zmíněný odkaz. Postupujte podle toho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2012 18:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2011
Příspěvky: 10
Tak všechno zbytečné, zásilka byla odbavena bez toho aby po mě cokoli chtěli. :(
Nezbývá mi než zkusit "Žádost o vrácení vyměřených celních poplatků" i když tomu moc nevěřím.
Minulý rok jsem jednu takou žádost posílal a ani po roce se neobtěžovali reagovat. Peníze mají tak proč reagovat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2012 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tackett píše:
Tak všechno zbytečné, zásilka byla odbavena bez toho aby po mě cokoli chtěli. :( Nezbývá mi než zkusit "Žádost o vrácení vyměřených celních poplatků" i když tomu moc nevěřím. Minulý rok jsem jednu takovou žádost posílal a ani po roce se neobtěžovali reagovat. Peníze mají tak proč reagovat?

Řada lidí uspěla a peníze jim vyly vráceny. Pokud není žádost vyřízena do cca 60 dnů od podání je potřeba ji intenzivně urgovat a urgovat dokud to z nich nevytlučeš. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2012 10:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2011
Příspěvky: 5
Cerstva pozitivni zkusenost :) 11.5. byl balik podan v Los Angeles a dneska 16.5. me prisel domu (USPS First Class Mail). uvedena hodnota baliku 13$, skutecna cena 31$. to sem necekal...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2012 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Unterwassermann píše:
Cerstva pozitivni zkusenost :) 11.5. byl balik podan v Los Angeles a dneska 16.5. me prisel domu (USPS First Class Mail). uvedena hodnota baliku 13$, skutecna cena 31$. to sem necekal...
jen se pochlub, oni na té "120" taky umí číst,víme ?? :roll: :roll:

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2012 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
corsair píše:
Unterwassermann píše:
Cerstva pozitivni zkusenost :) 11.5. byl balik podan v Los Angeles a dneska 16.5. me prisel domu (USPS First Class Mail). uvedena hodnota baliku 13$, skutecna cena 31$. to sem necekal...

jen se pochlub, oni na té "120" taky umí číst,víme ?? :roll: :roll:

Když už o tom takto "básní" tak to by mohl na celnici klidně podat žádost o doměření DPH, ale to ho určitě ani nenapadne. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2012 13:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2011
Příspěvky: 5
corsair píše:
jen se pochlub, oni na té "120" taky umí číst,víme ?? :roll: :roll:


ja je chtel jenom pochvalit, ze to vsechno slo tak hladce. a zase spatne :lol:

takovych zasilek jim urcite proklouzne spousta, akorat se s tim nikdo nechlubi no :oops:

Drondys píše:
Když už o tom takto "básní" tak to by mohl na celnici klidně podat žádost o doměření DPH, ale to ho určitě ani nenapadne. :lol:


ze nevymerili DPH to uz neni moje starost, je to spis radost :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz