Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Informace ohledně započtení poštovného dle platného ceníku ČP u zásilek ze zemí mimo EU, u kterých nebude uvedeno ani doloženo zaplacené poštovné. Dobrá zpráva je ta, že stačí, aby z průvodních nebo i dodatečně adresátem doložených dokladů vyplývalo, že poštovné bylo zahrnuto v ceně.

Zdroj: viz tento odkaz

Citace:
Od 1. 5. 2016 dochází ke změně výpočtu celní hodnoty. Dle Nařízení komise (EU) 2015/2447 čl. 139 se poštovné (až na místo určení) zahrnuje do celní hodnoty zboží u všech druhů zásilek.

Pokud nebude poštovné uvedeno na zásilce, nebo její výši nedoloží příjemce zboží, poštovné bude stanoveno dle platného ceníku ČP.

Dle Nařízení komise (EU) 2015/2447 čl. 138 odst. 3 se v případě zásilek označených na přiložených dokladech jako „free shipping, „free postage“ poštovné musí započítat do celní hodnoty.

Pokud je z průvodních nebo jiných dokladů patrné, že je poštovné součástí ceny skutečně placené (např. „postage included“) – poštovné se připočítávat nebude.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Takže je koukám lepší rovnou na Ebay vybírat v sortě mimo Free shipping a radši si ty 2-3 doláče připlatit. :roll:
A propo, kolik je vlastně poštovný Český zločinný Čr-Čína? Není tak obrovský, že pouze samo podléhá DPH a bezcelnímu limitu? :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2016 15:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
snazim se hledat placene postovne protoze je tracked a bez toho se me uz par zasilek ztratilo

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 9:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.3.2015
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha
Cca pred 2ma roky sem chtel neco do Ciny vracet, mala krabicka asi 100g a postovne bylo 200-400 Kc... pokud si dobre vzpominam.
Tedy temer polovina bezcelniho limitu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Můj přispěvek z této diskuze byl smazán ale budiš.Ovšem nedá mě to a ptám se znovu.
Proč si stát nebere DPH z poštovného i u Českých nebo Evropských zásilek které maji poštovné zdarma.Je to naprosto stejná situace nebo dvojí metr?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 18:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
blembondo píše:
Proč si stát nebere DPH z poštovného i u Českých nebo Evropských zásilek které maji poštovné zdarma.Je to naprosto stejná situace nebo dvojí metr?

Není to stejná situace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2016 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Celeron píše:
A propo, kolik je vlastně poštovný Český zločinný Čr-Čína?

Pokud je to bez sledování pak je to obvykle shodné jako obyčejná neprioritní zásilka a ceny jsou následující.

do 50g za 27 Kč
51 až 100g za 43 Kč
101 až 250g za 78 Kč
251 až 500g za 112 Kč
501 až 1000g za 192 Kč
1001 až 2000g za 332 Kč

Pokud je to se sledováním pak je to obvykle shodné jako doporučená zásilka a ceny jsou následující.

do 50g za 77 Kč
51 až 100g za 100 Kč
101 až 250g za 145 Kč
251 až 500g za 204 Kč
501 až 1000g za 323 Kč
1001 až 2000g za 533 Kč


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2016 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
blembondo píše:
Proč si stát nebere DPH z poštovného i u Českých nebo Evropských zásilek které maji poštovné zdarma.

Nechápeš zřejmě základní ekonomické principy jak nahlíží stát na zahraniční obchod a s ním spojené daně. Navíc nic není zadarmo a tu dopravu nakonec tak jako tak někdo zaplatit musí akorát daně ať už z prodeje zboží nebo i ze služby za dopravu pak plynou jinam pokud je to prodejce mimo ČR nebo mimo EU.

Stručně řečeno, když nakupuješ v ČR nebo v EU tak to je přesně to co stát a potažmo i EU chce abys dělal tj. abys nakupoval buď přímo v ČR nebo alespoň v rámci EU jelikož ti prodejci v rámci ČR platí daně v ČR případně prodejci z EU v rámci EU a tudíž plní státní rozpočty zemí v EU, ale prodejci ze zemí mimo EU za prodej či dopravu zrealizovanou při těch nákupech ze zemí mimo EU neplatí v EU ani v ČR ale ve své zemi a tak je zboží od nich tímto způsobem státy v EU vůči nakupujícím z EU znevýhodňováno.

Takže pokud nakupuješ ze zemí mimo EU tak se ti to stát logicky snaží nějakým způsobem znevýhodnit ať už DPH nebo u vyšších sum i clem a případně i různými obstrukcemi, které mohou nastat při celním odbavení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2016 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Jestli je základním ekonomickým principem výběr DPH z neexistující částky,slovíčkaření/free shipping,shipping included/pak to tedy opravdu nechápu.Jestli chci někoho někam nasměrovat je tady možnost...Clo.Jenže to nejde protože je v rámci Evropy uzavřená smlouva o pohybu zboží.Respektuji jiný názor ale pro mne je to krádež za bílého dne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2016 2:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
blembondo píše:
pro mne je to krádež za bílého dne.

Jde tu o daně a totéž by pak šlo prohlásit v podstatě o všech daních. Podobné opatření se dalo čekat jak už jsem psal dříve. Myslím, že nemalou měrou k tomu přispělo i to neustále se opakující podhodnocování zásilek. Slovy Cimrmana: Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Nicméně to, že ta možnost byla zavedena rozhodně neznamená, že bude využívána ve 100% případů. Ani před zavedením tohoto opatření nebylo DPH stanoveno v řadě případů dokonce ani u řady zásilek, u kterých byla cena uvedená přímo na celní deklaraci i bez poštovného nad limitem DPH.

Toto opatření bylo zavedeno už od 1.května a od té doby mi přišla celá řada zásilek od různých prodejců zejména z Číny s free shippingem a navíc na hranici limitu DPH a ani u jedné nebylo stanoveno DPH. To jen dokazuje fakt, že tak jako tak bude většina drobných zásilek stejně dál procházet bez DPH zhruba tak jako tomu bylo dříve. Když to někomu občas tu a tam spočítají tak holt smůla, ale těch případů dle mého názoru bude menšina. Takže bych si s tím rozhodně nedělal žádné extra starosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2016 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No já už to nakupování levnejch věcí v číně přehodnotil v vybírám co má smysl. Ono když se připočítá dph, deklarace, clo, čekání, problém se zárukou, tak některý věci u nás vycházej vcelkou podobně. Třeba jsem zvažoval jestli koupit tohle na Aliexpresu nebo Unimaxu a vyhrál Unimax i když je zdánlivě jednou z tolik ale zase si odečtu DPH mám to pozítří doma a pokud nevyhoví, můžu vrátit.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Celeron píše:
No já už to nakupování levnejch věcí v číně přehodnotil v vybírám co má smysl. Ono když se připočítá dph, deklarace, clo, čekání, problém se zárukou, tak některý věci u nás vycházej vcelkou podobně. Třeba jsem zvažoval jestli koupit tohle na Aliexpresu nebo Unimaxu a vyhrál Unimax i když je zdánlivě jednou z tolik ale zase si odečtu DPH mám to pozítří doma a pokud nevyhoví, můžu vrátit.

Clo se týká jen dražších věcí nad 150 EUR. Levné věci do 22 Eur většinou procházejí zcela bez požadavku na doložení dokladů a k uplatnění připočtení poštovného bude docházet spíš jen výjimečně.

Zrovna ten tloušťkoměr stojí v to odkazovaném eshopu 422,- Kč včetně DPH plus cca dalších 120 Kč za poštovné zatímco na eBay je k mání za pouhých 120 Kč s free shippingem viz tento odkaz a vzhledem k tomu, že to dle mého názoru nebude nijak zvlášť těžká zásilka tak i kdyby připočetli poštovné dle sazby ČP tak to stejně bude pod limitem DPH. Takže je jen velmi málo pravděpodobné, že by k tomu při dovozu účtovali DPH. Když se tedy porovná celková suma 542 Kč oproti cca 120 Kč tak to už je 4,5 krát nižší částka, za stejný produkt včetně poštovného.

Samozřejmě svoji roli může hrát rychlejší doručení, ale bohužel ani u českých eshopů nelze 100% zaručit, že se někomu doručení neprotáhne třeba i na dobu podobnou té, za kterou by to přišlo z Číny. Samozřejmě u zásilek v rámci ČR je více pravděpodobné, že to přijde dříve, ale zase je otázkou jestli na to či ono někdo tak moc spěchá, že mu za to stojí takový rozdíl v nákladech viz třeba v tomto případě cca 4,5 násobek. Navíc když už na něco spěchám až tak, že jsem ochoten zaplatit i podobně vysoký cenový rozdíl tak se nejdříve snažím si podobný produkt koupit spíš v nejbližším kamenné obchodě a mám ho třeba do hodiny doma.

Otázka případného vrácení zboží popravdě pro mne nemá moc velkou váhu jelikož si nevzpomínám, že bych někdy potřeboval této možnosti využít, a to jsem si toho přes internet koupil už mnoho jak v rámci ČR tak i ze zahraničí. Takže to beru spíš jen jako velmi výjimečně používanou možnost, která často nestojí za ten cenový rozdíl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jak už tady jednou někdo psal: "To je boj každýho jednotlivýho soudruha". Já to potřebuju hned, kromě toho jsem zároveň kupoval další věci na který potřebuju servisní komunikaci s technickou podporou a tu u číňana nedostanu. Navíc mám už avízo o odeslání a to že si odečtu dph taky není k zahození.
Jo a s tím vyjímečným připočtením. Kámoš si nechal před měsícem poslat od Kavana kola pár za 31E. Leželo to 14 dní na celnici a stáhli ho o 890 kaček.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2016 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Celeron píše:
Jo a s tím vyjímečným připočtením. Kámoš si nechal před měsícem poslat od Kavana kola pár za 31E. Leželo to 14 dní na celnici a stáhli ho o 890 kaček.

Jeden případ jen potvrzuje to, že to může být výjimečné. Mě přišlo od května z Číny devět balíků. První někdy na začátku května a pak postupně osm dalších. Poslední dorazil ani ne před týdnem. Všechny s free shippingem a ani jeden nebyl s DPH ani s výpalným.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 18:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
Dobrý den,
Objednal jsem si Cherson CX-20 z Banggood za cenu 183$.Přišla mi SMS od DHL, že moje zásilka podlehla celnímu řízení atd..
DHL mi dalo na výběr jestli: osobní vyřízení nebo že to za mě všechno vyřídí a přivezou.
Zvolil jsem to, že to na mě udělají.
Moje otázka zní, kolik mám očekávat cenu i s DPH, clo, a další poplatky?
Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz