Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2012 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Ahoj. Po delší době se zase ozývám...
Pokud Drondyse nebo další zajímá jak dopadla akce "vrácení neoprávněně napařených poplatků", tak zde je resumé... (Pro osvěžení paměti jsem na konec příspěvku překopíroval příslušnou část diskuse ze zamčeného vlákna.)

Takže dnes, po bezmála pěti měsících, přišlo vyjádření z celnice. Oskenované je na konci příspěvku.
Vyplývá z něj, že došlo k neoprávněnému vyměření DPH.
Nejvíc mě zaráží, jak se to mohlo stát - respektive, čí to je chyba. Pošty (celního deklaranta) nebo celnice? Pokud udělal chybu celní deklarant, tak mě to irituje dvojnásobně.
Vůbec nejde o těch pár korun, ale o princip. Já zaplatím poště 180 korun za to, že za mě rychle a bezchybně vyřídí celní deklaraci. Místo toho ze mě vytáhly 180 za zpackanou službu a dalších 200 za DPH, které nemělo být vyměřeno.
Co dál? Zkusit od pošty získat zpět poplatek za službu kterou nezvládli adekvátně provést?

(vloženo 12.11.2011) Drondys píše:
Powder píše:
Po delší době mám opět dotaz (zřejmě) na Drondyse
1)
Přišel mi balíček s hodnotou zboží $29,58. Podle přiloženého poplatkového lístku (viz příloha) celní hodnota byla stanovena na 532 Kč. To přesně odpovídá kurzu uvedenému na stránkách celní správy pro měsíc listopad (17,985 Kč/$).
Nerozumím ale, jak se dál celník dostal na částku převyšující 22 €ček...!?
Podle toho co umím já dohledat, je kurz pro listopad 24,870 Kč/€ - tedy 532 / 24,87 = € 21,39 a to je < € 22

Co dělám blbě? Fakt mě irituje, když je ten proces proclení takhle netransparentní. V důsledku jsem totiž za zboží v ceně 532 Kč zaplatil dalších 202 Kč DPH a 180 Kč výpalné poště - to už je slušné procento navrch...

2)
DPH bylo stanoveno na 202 Kč. To odpovídá ceně zboží + poštovnému ve výši Kč 1009,- Ale přitom cena zboží (532) plus poštovné (297) činí jen 829 Kč...
Takže opět, co počítám blbě?
Přece není možný, že by v tak rutinní činnosti udělali tak zásadní přehmaty...?
Je to možné a celkem běžně se to u deklarantů České pošty i stává.

Nejspíš došlo k chybě. Postupujte dle popisu viz tento odkaz a tam viz sekce Pokud zjistíte, že bylo něco vypočteno špatně. Vyřízení žádosti u celníků může trvat cca jeden až dva měsíce, ale ve většině případů jsou peníze vybrané neoprávněně na základě vzniklé chyby nakonec vráceny.

Není to ani zdaleka první a určitě ne ani poslední podobný případ. Chyby celních deklarantů se dějí a budou se dít i nadále. Nikdo není neomylný. Předejít se tomu dá nejlépe osobním vyřízením odbavení zásilky na poště Praha 120. Pokud někdo tu možnost nemá a nemá ani jinou známou osobu, která by to tam za něj mohla vyřídit, tak holt může jen doufat, že zrovna u jeho zásilky k chybě nedojde.


Přílohy:
Poznámka: Poplatkový lístek (Česká Pošta)
poplatl.jpg
poplatl.jpg
[ 67.14 KiB | Zobrazeno 2294 krát ]

Poznámka: Vyjádření celnice str.1
CelniceDPH1.jpg
CelniceDPH1.jpg
[ 94.96 KiB | Zobrazeno 2294 krát ]

Poznámka: Vyjádření celnice str.2
CelniceDPH2.jpg
CelniceDPH2.jpg
[ 90.86 KiB | Zobrazeno 2294 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2012 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
powder píše:
Takže dnes, po bezmála pěti měsících, přišlo vyjádření z celnice. Oskenované je na konci příspěvku. Vyplývá z něj, že došlo k neoprávněnému vyměření DPH. Nejvíc mě zaráží, jak se to mohlo stát - respektive, čí to je chyba. Pošty (celního deklaranta) nebo celnice?

Zda byla příčina na straně celnice nebo třeba v nesprávných podkladech od deklaranta České pošty se v rozhodnutí neuvádí. Takže pokud stojíte o to se dovědět v čem byl problém pak podejde na na celní úřad další žádost dle návodu uvedeného viz tento odkaz a tam viz sekce Žádost k prošetření správního deliktu dle Celního zákona a oni pak mají ze zákona povinnost to prošetřit a dát vám vědět výsledek tj. měl byste se dovědět příčinu toho neoprávněného vyměření DPH.

powder píše:
Co dál? Zkusit od pošty získat zpět poplatek za službu kterou nezvládli adekvátně provést?

Přepošlete to vyjádření od celníků v příloze emailu na proclívací poštu na adresu sklad.praha120@cpost.cz a napište jim k tomu ve zprávě, že požadujete vrácení neoprávněně vybraného poplatku 180 Kč.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2012 6:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Drondys píše:
Přepošlete to vyjádření od celníků v příloze emailu na proclívací poštu na adresu sklad.praha120@cpost.cz a napište jim k tomu ve zprávě, že požadujete vrácení neoprávněně vybraného poplatku 180 Kč.


Tak to su zvědav jak se k tomu pošta postaví, neboť v plné moci se vzdáváme možnosti odvolání.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2012 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
koulinek píše:
Drondys píše:
Přepošlete to vyjádření od celníků v příloze emailu na proclívací poštu na adresu sklad.praha120@cpost.cz a napište jim k tomu ve zprávě, že požadujete vrácení neoprávněně vybraného poplatku 180 Kč.

Tak to su zvědav jak se k tomu pošta postaví, neboť v plné moci se vzdáváme možnosti odvolání.

V plné moci není uvedeno, že se adresát předem vzdává odvolání a ani to tam být uvedeno nemůže, protože by to bylo v rozporu se zákonem. Je tam pouze uvedeno to, že adresát pověřuje Českou poštu k tomu, aby ho mohla případně zastupovat při převzetí rozhodnutí a podání opravných prostředků jakož i v případě vzdání se odvolání, ale to znamená jen to, že by to pošta mohla udělat jen v tom případě pokud by adresát řešil odvolání vůči celnímu úřadu přes Českou poštu. Adresát má ovšem možnost volby řešit odvolání osobně tj. mimo Českou poštu což se také stalo v tomto případě a tudíž Česká pošta nemůže na základě zmíněné plné moci nijak ovlivnit vzdání se opravných prostředků ve vztahu rozhodnutí celního úřadu a protože celní úřad rozhodl, že DPH bylo stanoveno neoprávněně tak automaticky zanikla i oprávněnost poplatku 180 Kč a jeho vrácení je již čistě formální záležitost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 10:33 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
Já jsem se svojí hloupostí nechal zkasírovat, protože jsem byl v domění, že 22 euro je stále cca 32 dolarů a nějak mě napapadlo si tu starou moji informaci zkontrolovat. Objednal jsem si příjimač z HK kde byla cena 31,9 dolarů a vůl jsem tam nechal 100%. Teď koukám, že je zásilka stopnuta na celní poště a čeká na vyměření. To je fakt na posrání kvůli dvacetikoruně mě to bude stát když dobře tak cca 200,- navíc. :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Digis píše:
Objednal jsem si příjimač z HK kde byla cena 31,9 dolarů...Teď koukám, že je zásilka stopnuta na celní poště a čeká na vyměření. To je fakt na posrání kvůli dvacetikoruně mě to bude stát když dobře tak cca 200,- navíc. :twisted:

S tou dvacetikorunou ses poněkud přepočítal. DPH se při překročení limitu 22 Eur bude v tomto případě počítat ze základu, který tvoří celková suma viz součet níže.

cena zboží 31,9 USD (tj. cca 594 Kč)
+
cena poštovného (předpokládám 3 USD tj. cca 56 Kč)
+
180 Kč poplatek České pošty

Základ pro DPH tedy bude cca: 830 Kč a z něj 20% bude cca 166 Kč.

Takže k zaplacení bude částka DPH 166 Kč + 180 Kč poplatek České pošty tj. podle tohoto mého předběžného odhadu si můžeš připravit zhruba částku 346Kč.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 12:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 59
Bydliště: Chrudim
Drondys píše:
S tou dvacetikorunou ses poněkud přepočítal. DPH se při překročení limitu 22 Eur bude v tomto případě počítat ze základu, který tvoří celková suma viz součet níže.

cena zboží 31,9 USD (tj. cca 594 Kč)
+
cena poštovného (předpokládám 3 USD tj. cca 56 Kč)
+
180 Kč poplatek České pošty

Základ pro DPH tedy bude cca: 830 Kč a z něj 20% bude cca 166 Kč.

Takže k zaplacení bude částka DPH 166 Kč + 180 Kč poplatek České pošty tj. podle tohoto mého předběžného odhadu si můžeš připravit zhruba částku 346Kč.


Že by se poplatek poště připočítával k ceně zboží + ceně poštobného se mi nezdá.
Já bych to viděl takto:
594+56=650 a 20% z toho je 130 + 180 poště = 310
Pakliže je cena 180 bez dph tak to bylo správně ;-) ale žiju v domnění že je to "s dph"

_________________
Alpha 1500, AT-6 Texan, FunCub, T9x(Open9x)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tomasCR píše:
Pakliže je cena 180 bez dph tak to bylo správně ;-) ale žiju v domnění že je to "s dph"

Žijete v mylném domnění jelikož poplatek 180 Kč je bez DPH a tudíž je můj výpočet správný. Podrobněji k tomu doporučuji k přečtení můj úvodní příspěvek v tomto tématu viz tento odkaz a tam viz sekce Zboží neobchodního charakteru kde je červeným textem citován § 38, odstavec 1) písmeno a) zákona o DPH z něhož vyplývá povinnost tento poplatek zahrnout do základu pro výpočet DPH při dovozu a mimo jiné je to uvedeno i na webu České pošty viz tento odkaz a tam viz odpověď k otázce 12. v tomto případě ve vztahu k tomu co se zahrnuje do základu pro výpočet DPH.

Citace:
Do základu pro výpočet DPH se započítává:
- vlastní hodnota zboží,
- clo, pokud je vyměřeno,
- dopravné (úsek po EU) pokud již není součástí cla (celní hodnoty),
- služba celní deklarace - částka 180 Kč, pokud Vás ČP zastupuje v celním řízení, a je vyměřováno clo/DPH.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 13:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 59
Bydliště: Chrudim
Ok neznám vše,
je to teď tak krásně "přehledné a jasné" že jsem skoro přestal z ciziny objednávat :-)

Jen se zeptám, má někdo přehled jak je to s aktuální čekací dobou na proclení balíku?
Já když jsem loni, co snížili limit na výběr DPH na 22€, objednával tak mi balík ležel na poště 120 si 6 týdnů.
Už se to nějak srovnalo po prvotním kolapsu?

_________________
Alpha 1500, AT-6 Texan, FunCub, T9x(Open9x)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 14:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
tomasCR píše:
Jen se zeptám, má někdo přehled jak je to s aktuální čekací dobou na proclení balíku?
Já když jsem loni, co snížili limit na výběr DPH na 22€, objednával tak mi balík ležel na poště 120 si 6 týdnů.
Už se to nějak srovnalo po prvotním kolapsu?
Obyčejně mi zásilku od dodání vyžádaných podkladů propustí do týdne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
mihlit píše:
Obyčejně mi zásilku od dodání vyžádaných podkladů propustí do týdne.


potvrzuji ten týden zhruba tak sedí, poslední proclenej balí sem měl 11.3. převzat poštou 120, 14.3. mě vyzvali k doplnění dokladů a obratem sem jim poslal mailem a balík byl proclen a 20.3. doručen.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.04.2012 14:06 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
.........................................................


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.04.2012 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
powder píše:
Ahoj. Po delší době se zase ozývám...
Pokud Drondyse nebo další zajímá jak dopadla akce "vrácení neoprávněně napařených poplatků", tak zde je resumé... (Pro osvěžení paměti jsem na konec příspěvku překopíroval příslušnou část diskuse ze zamčeného vlákna.)

Takže dnes, po bezmála pěti měsících, přišlo vyjádření z celnice. Oskenované je na konci příspěvku.
Vyplývá z něj, že došlo k neoprávněnému vyměření DPH.
Nejvíc mě zaráží, jak se to mohlo stát - respektive, čí to je chyba. Pošty (celního deklaranta) nebo celnice? Pokud udělal chybu celní deklarant, tak mě to irituje dvojnásobně.
Vůbec nejde o těch pár korun, ale o princip. Já zaplatím poště 180 korun za to, že za mě rychle a bezchybně vyřídí celní deklaraci. Místo toho ze mě vytáhly 180 za zpackanou službu a dalších 200 za DPH, které nemělo být vyměřeno.
Co dál? Zkusit od pošty získat zpět poplatek za službu kterou nezvládli adekvátně provést?



Zopakuji jen moji osobní zkušenost popsanou už kdesi v hloubi tohoto vlákna.
Cituji:
Přidám osobní zkušenost. Na poště 120 jsem se s celníkama domluvil rychleji a snáz než s úřednicí na přepážce pošty. Co chci zdejším diskutérům sdělit: existuje na netu (odkaz viz dále) tabulka kurzů měn, stanovená celní správou na celý měsíc. Podle této tabulky jsem si přes stejnou hodnotu v Kč přepočítal hodnotu 22EUR na USD. Vyšlo mi nějakých 28,71USD. OK, moje zásilka 28,10 je pod limitem. Na celnici u pošty 120 mi však vysvětlili, že na každý měsíc dostávají tabulku (i mi byla ukázána) se stanovenými hodnotami USD, JPY, AUD, CAD a dalších měn pro ekvivalenty 22Eur, 180 Eur,..... Ta ale nikde na netu nevisí. A to, co mě zarazilo bylo, že limitní hodnota USD na leden nesouhlasí s mým výpočtem 28,71USD ale je 27,97USD. A diskuzi o hodnotách v tabulce celník vůbec nepřipustil. Proto při objednávání buďte alespoň 2 dolary pod hodnotou vypočtenou z kurzů na stránkách celní správy http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/S ... kurzy.aspx. Pak je vysoká šance, že balíček dostanete s razítkem "BEZ CLA".

A to už jsem povznesen nad to, že pošta celnici vydeklarovala zásilku i když ode mne nemá podepsaný souhlas se zastupováním.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.04.2012 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
jardah62 píše:
...Na celnici u pošty 120 mi však vysvětlili, že na každý měsíc dostávají tabulku (i mi byla ukázána) se stanovenými hodnotami USD, JPY, AUD, CAD a dalších měn pro ekvivalenty 22Eur, 180 Eur,..... Ta ale nikde na netu nevisí. A to, co mě zarazilo bylo, že limitní hodnota USD na leden nesouhlasí s mým výpočtem 28,71USD ale je 27,97USD. A diskuzi o hodnotách v tabulce celník vůbec nepřipustil. ...

To bude asi nějaká dezinformace nebo nedorozumění ze strany celnice pošty 120...
Protože na stránkách celní správy jsou kurzy pro přepočet měny při stanovení celní hodnoty závazné...
Předpokládám to proto, že moje stížnost byla vyřízena kladně...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2012 12:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
powder píše:
jardah62 píše:
...Na celnici u pošty 120 mi však vysvětlili, že na každý měsíc dostávají tabulku (i mi byla ukázána) se stanovenými hodnotami USD, JPY, AUD, CAD a dalších měn pro ekvivalenty 22Eur, 180 Eur,..... Ta ale nikde na netu nevisí. A to, co mě zarazilo bylo, že limitní hodnota USD na leden nesouhlasí s mým výpočtem 28,71USD ale je 27,97USD. A diskuzi o hodnotách v tabulce celník vůbec nepřipustil. ...

To bude asi nějaká dezinformace nebo nedorozumění ze strany celnice pošty 120...
Protože na stránkách celní správy jsou kurzy pro přepočet měny při stanovení celní hodnoty závazné...
Předpokládám to proto, že moje stížnost byla vyřízena kladně...


Podobně těsně "podlimitní" zásilku jsem měl i v prosinci a na tu jsem sepsal a poslal stížnost na celní správu. No, 5 měsíců to bude až v květnu, tak uvidíme. Kdyby člověk nezaplatil daně 5 měsíců, měl by na krku skoro exekutora. A obráceně.....

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz