Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Zaplatíš poplatek (výpalné) cca 500 Kč + DPH 21% (cca 960 Kč) a možná ještě clo (cca 180 Kč).

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 20:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
To se ten nákup zase prodraží...
To clo je individuální?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 23:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Clo se stanovuje podle sazebníku, který má asi 900 stran a celní deklarant to musí správně zařadit do příslušné kolonky, pravděpodobně to bude 9503 00 75 hračky a modely z plastů s vestavěným motorem se sazbou 4,7%. Potom vyplní JSD a předá celníkům - ti to můžou kontrolovat. Je s tim hromada práce a papírování, v podstatě stejně jako proclít celý kontejner jednoho druhu zboží, proto bych to úplně nenazýval výpalným :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 10:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.3.2015
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha
Tak sem si objednal konvertor napeti do auto (12/24V na 5V USB) a celnici to vratili do Ciny, chjo kde to sme? :(
Prodejci napsali neco jako nevhodne zbozi. Zajimavy, ze asi 3 kolegove v praci jich z eBaye maji kazdej asi 3 a nikdy zadny problem nemeli.
Na eBayi 50,- u nas 300,- ... mimochodem :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
djha53k píše:
Tak sem si objednal konvertor napeti do auto (12/24V na 5V USB) a celnici to vratili do Ciny, chjo kde to sme? :( Prodejci napsali neco jako nevhodne zbozi.

Obecně tohle není typ zařízení, který by mělo mít problém při proclívání. Otázkou je zda to zadrželi celníci v Číně a nebo až u nás? To by chtělo mít bližší informace od celníků jinak nelze soudit v čem přesně byl problém. Pokud to zadrželi celníci až u nás, šlo to z Číny jako poštovní zásilka a máš-li k té zásilce informace např. podací číslo nebo cílovou adresu apod. tak můžeš požádat o vysvětlení celní úřad Praha Ruzyně. Kontakt viz tento odkaz.

djha53k píše:
Zajimavy, ze asi 3 kolegove v praci jich z eBaye maji kazdej asi 3 a nikdy zadny problem nemeli.

Na podrobný průzkum všech zásilek není čas. Takže se klidně může stát, že zásilka s totožným obsahem víckrát projde, ale občas holt neprojde. Nicméně jak už jsem zmínil výše zařízení dle tvého popisu by nemělo mít problém projít vždy, ale bez podrobnějších informací od celníků nelze soudit v čem konkrétně vznikl problém, že to tentokrát neprošlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2016 13:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.3.2015
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha
Drondys: diky za info.

Bohuzel číňan neni vubec vyrecnej, ptal sem se ho na to 2x a jediny co napsal je, ze mi vraci penize na PP. Coz ucinil a na dalsi dotaz uz neodpovedel. Takze bohuzel vim kulovy kde co kdy a kdo to vratil a jak se zda tak uz se to ani nedozvim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2016 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
djha53k píše:
Bohuzel číňan neni vubec vyrecnej, ptal sem se ho na to 2x a jediny co napsal je, ze mi vraci penize na PP. Coz ucinil a na dalsi dotaz uz neodpovedel. Takze bohuzel vim kulovy kde co kdy a kdo to vratil a jak se zda tak uz se to ani nedozvim.

Pak ovšem nelze dělat žádné závěry. Mohlo se stát i to, že zásilku z nějakých důvodů zadrželi ještě v Číně a vrátili zpět odesílateli.

Podobnými konvertory napětí se to na eBay jenom hemží. Takže by neměl být problém si ten konvertor koupit na eBay od jiného prodejce. Pokud nechceš čekat dlouho jistě se na eBay najde i nějaký prodejce z Anglie nebo Německa odkud by to mělo dorazit dříve a bez celních formalit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 12:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2016
Příspěvky: 3
Chtěl bych se zeptat, z čeho se bude počítat DPH, když v Číně koupím zboží za cca 100 usd, ale mám u obchodníka 60 usd kredit jako refundaci z předchozího nákupu, kterou využiji při tomto nákupu za 100 usd. Čili faktura vypadá typově takto: název zboží: 100 usd, poštovné 25 usd, discount coupon -60 usd, total 65 usd. Bude to z těch 65 usd nebo z původní ceny, bez ohledu na uplatnění kreditu, tj. ze 100 + 25 usd? Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
wit.cz: z plné ceny + poštovného

djha53k & Drondys: existuje seznam nebezpečných věcí, které se do EU nesmí dovážet, natož zde prodávat. Třeba plyšový medvídek s ručním granátem uvnitř, televize co při zapnutí do zásuvky vzplane atp. Klidně je možné, že na tomto seznamu je i vámi zmiňovaný konvertor. Takže se mohlo stát, že celník odhalil dovoz nebezpečného/zakázaného zboží a šupem to poslal zpět.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 16:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2016
Příspěvky: 3
malé zvíře:jseš si jistý? zároveň budu dokládat platbu paypalem, kde bude jen 65 usd, nebudu z toho mít pak nějaké problémy? pokud máš pravdu, tak teoreticky to mohlo být na faktuře už započítané a platil bych méně :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
malé zvíře píše:
wit.cz: z plné ceny + poštovného ...

Tedy nevím kde jsi tuhle informaci vzal. Já vždy přinesl fakturu i se zapsanou slevou, zeptali se mě proč jsem slevu dostal(vyzkoušel jsem dokonce i odpověď "už si nevzpomínám") a počítalo se vždy z částky finálně zaplacené, tedy po slevě(+z případně nezapsaného poštovného).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 16:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Asi jak u koho, obvykle je zajímá hodnota zboží, nikoliv zaplacená částka. Já takto řešil sponzorský dar a musel jsem z něj platit.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jenže v tomto případě nejde o slevu, kterou ti poskytuje prodejce, jde v podstatě jen o jiný způsob platby. Důležitá je cena předmětu.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 17:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2016
Příspěvky: 3
No já to mám na faktuře jako coupon discount, přestože to byla forma kreditu na zákaznickém účtu. Od slevy se to formálně neliší, jen na faktuře není hodnota zboží po slevě, ale plná mínus sleva, částka total amount je už ta po odečtení


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 17:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
JosefSvejk píše:
Jenže v tomto případě nejde o slevu, kterou ti poskytuje prodejce, jde v podstatě jen o jiný způsob platby. Důležitá je cena předmětu.

Samozřejmě vycházím ze slova "discount". Kdyby jej užito nebylo, zpíval bych jinou písničku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz