Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
to bylo info pro jirika, ze chyba nebude v postacich ale v nejakem systemu :) asi bude nejaky duvod proc se to tam zaseklo protoze zasilky prochazeji do par dnu

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Takže vysvětlení je již známé a mimozemšťani za to nemohou. Omylem mi byl odeslán i jiný plán a na celnici se pak ty dva plány předběhly. K prvnímu (správnému) plánu jsem neplatil nic. Za ten špatný jsem již musel poště nechat přes čtyři stovky. Zásilka byla zdaněna podle údajů na zásilce, proto po mě asi žádné údaje nechtěli, jen tu plnou moc.

Pokud ti ten první (správný) plán doručili jako první a ten další sis neobjednal no tak jsi tu druhou zásilku mohl klidně odmítnout a v takovém případě poště vůbec nic neplatíš a pošta zásilku rovnou vrátí odesílateli na vlastní náklady.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 16:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Drondys píše:
Pokud ti ten první (správný) plán doručili jako první a ten další sis neobjednal no tak jsi tu druhou zásilku mohl klidně odmítnout a v takovém případě poště vůbec nic neplatíš a pošta zásilku rovnou vrátí odesílateli na vlastní náklady.
Já vím, však bych i přesně tohle udělal(nejspíš)... kdybych teda věděl, co že to v té zásilce je. Avízo, že mi jde i špatný plán jsem nedostal včas, takže jsem s tím nepočítal. Přišla tedy druhá zásilka od známého odesílatele, tak jsem nevěděl, jestli tam třeba není nějaká chybějící část nebo něco podobného.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Kissman píše:
to bylo info pro jirika, ze chyba nebude v postacich ale v nejakem systemu :) asi bude nejaky duvod proc se to tam zaseklo protoze zasilky prochazeji do par dnu

Neexistuje žádná záruka toho, že když tobě projde zásilka do pár dnů, tak že stejně tak projde každému. Celkem běžně se stávají nejrůznější chyby včetně toho, že to prostě i na straně pracovníků pošty, kteří zabezpečuji např. celní odbavení nebo vyplnění podkladů pro celníky atd. někdo pomotá, vyplní nesprávně apod. a pak to může zůstat viset klidně i pár týdnů než se to napraví a mezi tím přijde pro téhož adresáta jiná zásilka a klidně tu předchozí předběhne v tom smyslu, že u ní žádnou chybu neudělají a tak projde dříve.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Drondys píše:
Pokud ti ten první (správný) plán doručili jako první a ten další sis neobjednal no tak jsi tu druhou zásilku mohl klidně odmítnout a v takovém případě poště vůbec nic neplatíš a pošta zásilku rovnou vrátí odesílateli na vlastní náklady.

Já vím, však bych i přesně tohle udělal(nejspíš)... kdybych teda věděl, co že to v té zásilce je. Avízo, že mi jde i špatný plán jsem nedostal včas, takže jsem s tím nepočítal. Přišla tedy druhá zásilka od známého odesílatele, tak jsem nevěděl, jestli tam třeba není nějaká chybějící část nebo něco podobného.

A co na to ten prodejce ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 16:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Drondys píše:
A co na to ten prodejce ?
Zatím je řešení, že to zkusím prodat (inzerát jsem již dal) a pošlu mu zpět místo plánu peníze mínus poštovné (kdyby si ten plán objednával někdo jiný, tak by již poštovné v ceně měl, tudíž aby ho neplatil dvakrát). Plán je to velice dobrý (na maketu de havilland 89a 1/6), ale obávám se, že na české poměry dost drahý, takže nevím, jestli se prodá. Ono toho je několik papírů velikých tak, že ani jeden papír doma nedokážu jen tak rozložit (teda ten můj plán, ale tento se bude lišit max o pár cm). Takže když bych to měl v digitální podobě a chtěl to nechat vytisknout, tak neušetřím téměř nic.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2012 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Drondys píše:
A co na to ten prodejce ?

Zatím je řešení, že to zkusím prodat (inzerát jsem již dal) a pošlu mu zpět místo plánu peníze mínus poštovné...

A ještě by sis měl odečíst ty přes čtyři stovky co jsi musel díky chybě prodejce zaplatit poště, ale jak jsem koukal tak to už máš v tom inzerátu v sekci Prodám pokryté. Tak držím palec ať se ti tam někdo ozve.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2012 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Přišla mi zásilka z HC a nechtěli po mě deklarovat nic. Znamená to, že to projde bez DPH a cla nebo to vyměří i beze mě z těch dokladů co tam jsou?

Díky

edit: Byla přes limit.

_________________
..:: Nemám rád kindersáky ::..

Skywalker X8, Skywalker Falcon, Funcub, Quadrocopter X, HK Mini Swift(1m rozpětí), Bristol Scout


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2012 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
pokud uz ji mas doma, nic dal neresis... uz se tu mnohokrat zminovalo, ze to kontrolujou jak se po ranu vyspi nahodne ;)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2012 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
No doma není, je tam napsáno propuštěno k další přepravě. Já jen abych nepřišel na ČP s prázdnou šrajtoflí :-D Teda abych spíš neodešel s prázdnou :-D

_________________
..:: Nemám rád kindersáky ::..

Skywalker X8, Skywalker Falcon, Funcub, Quadrocopter X, HK Mini Swift(1m rozpětí), Bristol Scout


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.03.2012 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Tak vyřešeno. Obrali mě o 2300 :lol:

_________________
..:: Nemám rád kindersáky ::..

Skywalker X8, Skywalker Falcon, Funcub, Quadrocopter X, HK Mini Swift(1m rozpětí), Bristol Scout


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 14:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2012
Příspěvky: 6
Dobrý den,

Objednal jsem si zásilku z USA Ebay. V trackingu mám teď tohlensto:

Zásilka dne 07.03.2012 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka je od 07.03.2012 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
Zásilka uložena dne 07.03.2012 na poště 220 00 - pošta Praha 120, důvodem je "vyclívací pošta".
Adresátovi odesláno 08.03.2012 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 - nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.

Celková cena zásilky i s poštovným je 192 dolarů. V přepočtu na euro podle kurzů na stránkách celní správy je to tak 146 eur. Takže sem pod limitem pro clo.

Z předchozích příspěvků jsem se dočetl, že asi budu muset poslat nějaké emaily na tu celní poštu Praha 120.

Chtěl bych se tedy zeptat jestli budu muset také poslat Plnou moc poště když jsem pod limitem pro clo, nebo budu muset posílat jenom faktury, výpis z paypalu apod.?

A jestli by bylo dobré jim ty výpisy z paypalu, faktury, jestli je obchodní nebo soukromý účel poslat dříve než mi přijde ten dopis, jestli se to nezrychlí. Popřípadně co všechno a kam bych měl posílat. Díky

Edit: Teď jsem si v výpisu z paypalu všiml, že prodejce označil balíček jako GIFT a deklaroval hodnotu balíčku $100... Je problém když celníkům pošlu dokumenty a na nich bude jiná, pravá hodnota?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ONGBAC píše:
Dobrý den,

Objednal jsem si zásilku z USA Ebay. V trackingu mám teď tohlensto:

Zásilka dne 07.03.2012 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka je od 07.03.2012 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
Zásilka uložena dne 07.03.2012 na poště 220 00 - pošta Praha 120, důvodem je "vyclívací pošta".
Adresátovi odesláno 08.03.2012 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 - nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.

Celková cena zásilky i s poštovným je 192 dolarů. V přepočtu na euro podle kurzů na stránkách celní správy je to tak 146 eur. Takže sem pod limitem pro clo.

Z předchozích příspěvků jsem se dočetl, že asi budu muset poslat nějaké emaily na tu celní poštu Praha 120.

Chtěl bych se tedy zeptat jestli budu muset také poslat Plnou moc poště když jsem pod limitem pro clo, nebo budu muset posílat jenom faktury, výpis z paypalu apod.?

A jestli by bylo dobré jim ty výpisy z paypalu, faktury, jestli je obchodní nebo soukromý účel poslat dříve než mi přijde ten dopis, jestli se to nezrychlí. Popřípadně co všechno a kam bych měl posílat. Díky

Edit: Teď jsem si v výpisu z paypalu všiml, že prodejce označil balíček jako GIFT a deklaroval hodnotu balíčku $100... Je problém když celníkům pošlu dokumenty a na nich bude jiná, pravá hodnota?

Pokud poskytnete doklady s jinou hodnotou, která je správná a odpovídá tomu co jste skutečně zaplatil nevadí to. Vše je shrnuto a uvedeno v úvodním příspěvku. Takže to chce jen pořádně si to tam přečíst. Není třeba číst všechny odpovědí v celém vlákně tj. stačí přečíst jen ten úvodní příspěvek, ale celý a podrobně. Je tam popsána i možnost jak se dá odbavení urychlit, ale poslání dokladů předem to není. Plnou moc i doklady bude potřeba pokud si to nebudete chtít vyřídit osobně přímo na poště Praha 120. Jaké doklady a kam poslat i co s plnou mocí to vše je uvedeno v úvodním příspěvku viz tento odkaz. Stačí si to tam jen přečíst.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 16:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2012
Příspěvky: 6
A nevíte jestli je nějaký způsob odmítnout balíček a dostat peníze zpět? Jelikož jak tady čtu tak ty poplatky a podobně, to se skoro dostanu na cenu za jakou se to tu dá v ČR sehnat.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ONGBAC píše:
A nevíte jestli je nějaký způsob odmítnout balíček a dostat peníze zpět? Jelikož jak tady čtu tak ty poplatky a podobně, to se skoro dostanu na cenu za jakou se to tu dá v ČR sehnat.

Díky

Pokud chcete balíček odmítnout pak informaci o tom, že balíček odmítáte přijmout pošlete České poště na základě toho jejich požadavku na doložení dokladů namísto těch dokladů.

Pokud adresát balíček odmítne Česká pošta jej zašle zpět odesílateli na vlastní náklady a adresát neplatí žádné poplatky ani DPH, ale od pošty nic nedostane. Vrácení ceny si musí adresát vyřídit s prodejcem.

To, že jste si rozmyslel nákup poté co již byla zásilka odeslána neznamená, že to bude prodejcem uznáno jako důvod k vrácení peněz obecně, ale většinou pokud je zboží vráceno tak zahraniční prodejci vrátí cenu zboží, ale peníze za poštovné až na pár výjimek obvykle ne.

Možnost vrácení zboží mají prodejci na eBay obvykle uvedenu přímo u konkrétní prodávané položky tj. mrkněte tam zda je někde u té položky na eBay uvedeno něco jako Returns: Accepted apod.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz