Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2013 12:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
za 300 flash je zlodejina... material je natom akorad za 60 kc kdyz max... ja to delam pro spoustu lidi jen za matros a postu... jinak ten borec ma nektere veci taky skladem ale ma u vetsiny znich az nechutnou prirazku proti HK.

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2013 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Argo22 píše:
...za 300 flash je zlodejina... material je natom akorad za 60 kc kdyz max... ja to delam pro spoustu lidi jen za matros a postu... jinak ten borec ma nektere veci taky skladem ale ma u vetsiny znich az nechutnou prirazku proti HK.

1. Znáš firmu v ČR kde flashují T9X na zakázku a levněji ?

2. Znáš eshop v ČR kde mají skladem příslušné zboží z Hobbykingu a bez těch dle tvého názoru nechutných přirážek proti HK ?

Mimochodem tento eshop má přirážky ještě velmi malé oproti některým jiným prodejcům či spíš překupníkům, kteří to ani nemají skladem.

Pokud jde o to flashování máš zkreslený pohled na věc tím, že to děláš jen pár lidem. Začni to dělat ve větším rozsahu a případně i komerčně na zakázku za tebou zmíněnou cenu 60 kč a uvidíme jak dlouho tu cenu udržíš. :wink:

Mimochodem sám Rimr, který to nedělá komerčně na svém webu viz tento odkaz zmiňuje důvody, proč za to vyžaduje poplatek 300 Kč (zejména viz druhý odstavec nad tím začínající slovy "...Ale teď už je toho tolik a hlavně přibývají případy..."). Přitom to nedělá komerčně. Pokud by to měl dělat komerčně tak je otázkou jestli by to v konečném důsledku nebylo ještě dražší.

Pokud jde o prodej zboží ze skladu, když se domníváš, že je to tak jednoduché no tak si otevři v ČR sklad Hobbykingu, naskladni a prodávej sortiment z Hobbykingu s minimální přirážkou o které nikdo nebude moci prohlásit, že je nechutná a pokud možno i s levným poštovným podobně jako má holandský sklad Hobbykingu a uvidíme jak dlouho udržíš ceny srovnatelné alespoň s tím holandským skladem. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2013 18:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 635
Nevidím důvod, proč bych si měl kupovat sortiment Hobbykingu např od pana překupníka "výborného příjmače", když si mohu to samé koupit sám a mnohem levněji. A případě odběru z NL skladu minimálně stejně rychle....... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2013 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
radi5 píše:
Nevidím důvod, proč bych si měl kupovat sortiment Hobbykingu např od pana překupníka "výborného příjmače", když si mohu to samé koupit sám a mnohem levněji. A případě odběru z NL skladu minimálně stejně rychle....... :wink:

To, že třeba neexistuje žádný důvod pro tebe ještě neznamená, že nemohou existovat různé důvody pro jiné. :wink:

1. Ne každý hodlá nakupovat mimo ČR a ani se třeba nechce s nákupem doprošovat u někoho jiného. Řada lidí tedy i v dnešní době dává stále přednost nákupu v ČR byť za vyšší cenu.

2. Ne vše co může mít prodejce v ČR zrovna skladem je vždy zrovna k dispozici i z holandského skladu a čekat na doručení z Hongkongu může být z časového hlediska pro někoho příliš dlouho přičemž může nastat i případ kdy to či ono ani v centrále Hobbykingu v Hongkongu zrovna nemusí mít skladem.

3. Pokud někdo spěchá a má to poblíž tak zmíněný prodejce v ČR umožňuje osobní převzetí zboží, které je skladem, a to ještě tentýž den kdy je realizována objednávka.

4. Zmíněný prodejce posílá v rámci ČR s doručením obvykle do následujícího dne po odeslání což u holandského skladu obvyklé není a holandský sklad navíc v současnosti začal posílat některé zásilky namísto přes GLS přes poštu a tudíž lze očekávat, že čas od času budou některé zásilky z holandského skladu o něco pomalejší než tomu bývalo dříve.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2013 20:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 635
Prezentované body jsou dle mého názoru marginality resp. zcela specifické situace, které nevyvažují cenovou nevýhodnost takového nákupu shodného sortimentu. Jen polemizuji, protože stále nevidím zásadní přidanou hodnotu, korespondující se zásadně vyšší cenou.:wink: Opakuji: je to můj názor a jiný modelář to může vidět vlastní optikou jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 2:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
radi5 píše:
Prezentované body jsou dle mého názoru marginality resp. zcela specifické situace, které nevyvažují cenovou nevýhodnost takového nákupu shodného sortimentu. Jen polemizuji, protože stále nevidím zásadní přidanou hodnotu, korespondující se zásadně vyšší cenou.:wink: Opakuji: je to můj názor a jiný modelář to může vidět vlastní optikou jinak.

Stručně řečeno malé české eshopy nemůžeš srovnávat s Hobbykingem. To co může být z pohledu Hobbykingu marginální to z pohledu malého českého eshopu navíc s poměrně úzce specifickým sortimentem marginální není.

Pokud si myslíš, že to jde v ČR realizovat mnohem levněji tak začni provozovat takový eshop a snaž se držet ceny co nejblíže cenám Hobbykingu a uvidíme jak dlouho to vydržíš. Pokud to zvládneš jistě ti spousta lidí bude za to tleskat a řada z nich bude nakupovat u tebe. Pokud to nezvládneš tak snad konečně uznáš, že kritiku zvládne každý, ale realizace tvé myšlenky v rámci modelářského sortimentu v reálném obchodním prostoru ČR už poněkud vázne. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 6:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
...... uvidíme jak dlouho udržíš ceny srovnatelné alespoň s tím holandským skladem. ....

do prvnich nekolika reklamaci ... :-D
na takove veci lidi docela casto zapominaji.... trochu jsem si to jednou pocital a pokud tady kamenny kram / solidni e-obchod ma cenu totozneho zbozi z HK do dvojnasobku ceny za kterou to poridim ja na HK, zadny velky vejvar z toho nema, podle mne.
Zato chytrolin na Aukru co ceka na objednavku a pak teprve objednava z HK, tam ano, tam vejvar je.
Snazim se jim to kazit tim, ze lidem objednavam (casto na jejich adresu) a preposilam jim vsechny emaily co se jejich objednavky tykaji, nevyzaduju zadne penize navic oproti tem, co jsou v emailu z paypalu. Jedine co mi jde do plusu, to jsou buddy bodiky, nekdy.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 10:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 635
Drondys: Ty mi ne zcela rozumíš. Pokud někdo s něčím obchoduje a má ho to živit, musí pracovat s určitým ziskem a také obratem. Dále jsou zde nejrůznější náklady na takovou činnost. Takže nezpochybňuji, že to o moc levněji nejde, protože vyrazit nějaké fundamentální velkoobchodní ceny z Hobbykingu nelze. Jen mi není jasné, jak to může (viděno mou optikou - viz. výše) fungovat, pokud nenakupuje obchodované zboží výrazně levněji než konečný spotřebitel a kterému pak prodává za +- podobnou cenu..... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
radi5 píše:
Drondys: Ty mi ne zcela rozumíš. Pokud někdo s něčím obchoduje a má ho to živit, musí pracovat s určitým ziskem a také obratem. Dále jsou zde nejrůznější náklady na takovou činnost. Takže nezpochybňuji, že to o moc levněji nejde, protože vyrazit nějaké fundamentální velkoobchodní ceny z Hobbykingu nelze.

Na tom se tedy shodneme.

radi5 píše:
Jen mi není jasné, jak to může (viděno mou optikou - viz. výše) fungovat, pokud nenakupuje obchodované zboží výrazně levněji než konečný spotřebitel a kterému pak prodává za +- podobnou cenu..... :wink:

Někteří kritici si třeba ani neuvědomují, že podnikatel, který to při nákupu z Hobbykingu v rámci své obchodní činnosti nakupuje a sám není plátcem DPH, což je i případ zmíněného prodejce, si DPH, které zaplatí při dovozu pro obchodní účely nemůže odečíst, a to se defacto stává už nedělitelnou součástí ceny, kterou následně už nemůže rozúčtovávat a na výstupu je tedy DPH už zahrnuto v ceně bez možnosti oddělení a prodejce samozřejmě zaplatí i poštovné z Hobbykingu a navíc i dražší poplatky za celní odbavení jelikož i když to nechá poslat přes poštu tak obchodní zásilky pro podnikatele Česká pošta přímo neodbavuje, ale odbavuje to za ní soukromá firma KAMA, a to za podstatně vyšší poplatky než odbavuje neobchodní zásilky pro osobní potřebu Česká pošta.

Pak si k tomu prodejce něco připočte na pokrytí nákladů na provoz eshopu, na reklamace + něco málo, aby to nebylo úplně bez zisku, ale žádný extra super vejvar to není. Dá se spíš říct, že je často skoro až zázrak když prodejce vydrží delší dobu držet ceny na relativně nízké úrovni a i tak se to stejně některým lidem nelíbí. Třeba Argo22 viz jeho příspěvek výše, který to považuje za z jeho pohledu nechutné přirážky, protože za tím vůbec nevidí co to obnáší a srovnává to s nákupem jen pro osobní potřebu případně s nějakou přátelskou výpomocí mezi modeláři, a to je naprosto nesrovnatelné s podnikatelskou činností.

Někteří prodejci třeba ze začátku a později v různě krátkých intervalech prodejní ceny některého zboží přímo dotují jako formu investice do reklamy, aby si nižšími cenami u některých oblíbených položek zboží získali přízeň kupujících. Dlouhodobě ovšem logicky nemůže prodejce držet krok s cenami HK pokud nebude mít alespoň takový rozsah odběru zboží jako některý HK sklad, aby mohl případně dosáhnout nějakých zajímavějších slev ze strany Hobbykingu pro obchodníky.

Třeba holandský sklad Hobbykingu, aby lépe prorazil oproti německému skladu drží obecně nižší ceny poštovného tak, že se tam vyplatí nakupovat i drobné objednávky. Jen odhaduji, že je tam možná i určitá forma dotace ze strany holandského skladu u některé z nejlevnějších variant poštovného.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 17:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 635
No mmj. právě proto, že importér obchodního zboží je de facto v horším postavení než osoba , která kupuje pro osobní potřebu. On nemůže zboží "propašovat", jak se to bežně dělá. To by ho, velmi zjednodušeně rečeno, nemohl prodat s legálním dokladem.

To je jeden z důvodů, proč nechápu, jak může takový byznys úspěšně fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2013 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
radi5 píše:
No mmj. právě proto, že importér obchodního zboží je de facto v horším postavení než osoba , která kupuje pro osobní potřebu. On nemůže zboží "propašovat", jak se to bežně dělá. To by ho, velmi zjednodušeně rečeno, nemohl prodat s legálním dokladem.

To je jeden z důvodů, proč nechápu, jak může takový byznys úspěšně fungovat.

Funguje, ale ceny stejného zboží jsou logicky vyšší v eshopu, který nakupuje z Hobbykingu a není partnerem Hobbykingu ve smyslu těch prodejních skladů Hobbykingu různě po světě což je forma distribučního franchisingu.

Prodejci, kteří jsou v rámci dohod s Hobbykingem považováni za obchodní partnery Hobbykingu provozující tzv. místní prodejní sklady "oficiálně posvěcené" Hobbykingem a zahrnuté do jejich globální nabídky v rámci eshopu zřejmě mají v rámci sjednaného distribučního franchisingu výhodnější nákupní ceny a tudíž pak mají prostor na to více se přiblížit cenám Hobbykingu pro koncové zákazníky, ale bude to zřejmě něco za něco tj. nejspíš musí splňovat určitý rozsah odběru zboží což malé české eshopy se sortimentem z Hobbykingu nemají šanci splnit a tak prostě nakupují z Hobbykingu bez výraznějších výhod, a proto jsou jejich ceny o dost vyšší a tedy nesrovnatelné nejen s Hobbykingem jako takovým, ale ani s těmi jeho partnerskými prodejními sklady.

Ohledně konkrétnějších informací k případným výhodám pro obchodní partnery Hobbykingu i k podmínkám k tomu bude asi dobré se poptat přímo na Hobbykingu např. v diskusi s dotazy přímo pro potenciální partnery Hobbykingu viz tento odkaz k možnostem sjednání franchisy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2013 0:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Dvůr Králové n/L
Mám jednu zkušenost od známýho...Koupil na Model-rozumě Lipolku 2200 3S a když mu přisla tak se nestačil divit baterka nasrač.u podvybitá,ani nabíječka ji nevzala 1članek 1,8 druhy 2,7 a treti 4,5 tohle ukazoval měřák!!!Lepší si je objednat přímo z Hobbykingu nacvakat cislo karty nebo pres pay pal a je to......Včera mi přišel balík za 3litry všechno vpořádku balík kemě šel 16 dní což je tak normální....Já osobně na Hobbykingu mam uz naobjednáváno za 5tis dolaru a zatim se mi až na jeden balík žádný neztratil a vždy mě vše přišlo vpořádku!!Takže kolikrát jsou ty šikmánci solidnější jak unás překupníci :D

_________________
jsem blazen do vsech rc modelu az na ponorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2013 0:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
wranglik píše:
Mám jednu zkušenost od známýho...Koupil na Model-rozumě Lipolku 2200 3S a když mu přisla tak se nestačil divit baterka nasrač.u podvybitá,ani nabíječka ji nevzala 1članek 1,8 druhy 2,7 a treti 4,5 tohle ukazoval měřák!!!Lepší si je objednat přímo z Hobbykingu nacvakat cislo karty nebo pres pay pal a je to......Včera mi přišel balík za 3litry všechno vpořádku balík kemě šel 16 dní což je tak normální....Já osobně na Hobbykingu mam uz naobjednáváno za 5tis dolaru a zatim se mi až na jeden balík žádný neztratil a vždy mě vše přišlo vpořádku!!Takže kolikrát jsou ty šikmánci solidnější jak unás překupníci :D

Já měl na mysli jiný český eshop než je v názvu tohoto tématu, a to viz tento odkaz a s ním má řada lidí naopak velmi dobré zkušenosti a má věci i skladem. Ne každý prodejce je špatný. Jak už jsem psal:

1. Ne každý kupující hodlá nakupovat mimo ČR a ani se třeba nechce s nákupem doprošovat u někoho jiného. Řada lidí tedy i v dnešní době dává stále přednost nákupu v ČR.

2. Ne vše co může mít eshop v ČR zrovna skladem je vždy zrovna k dispozici i z holandského skladu a čekat na doručení z Hongkongu může být z časového hlediska pro někoho příliš dlouho přičemž může nastat i případ kdy to či ono ani v centrále Hobbykingu v Hongkongu zrovna nemusí mít skladem.

3. Pokud někdo spěchá a má to poblíž tak ten mnou zmíněný eshop v ČR umožňuje osobní převzetí zboží, které je skladem, a to ještě tentýž den kdy je realizována objednávka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2013 0:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Nenazýval bych je překupníci, prostě jsou to obchodníci, každýho věc, jestli koupí nebo ne. To by se v podstatě dal za překupníka označit každý, kdo sám něco nevyrábí. Divili byste se (nebo možná ne), kolik lidí neumí anglicky, nemá kartu, PAYPAL a podobně a proto si to radši koupí tady nebo nechá od někoho koupit. A už vůbec si spousta lidí neuvědomuje, jak strašně moc práce je s vedením e-shopu, psaním popisek a podobně. Sám tam mám jen pár desítek položek a zabralo mi fest času to připravit, něco vymyslet a vyrobit, rozdělit kategorie do shopu, vyfotit, upravit, napsat popisy a podobně. Hodně taky stojí provoz a licence shopu. Buďme rádi za podnikavý lidi, dělají totiž konkurenci a tím pádem nižší ceny pro všechny. Až se Kalousek nasere, zruší 25 eurový limit a napaří clo pro všechny balíky z číny, budete za ty "překupníky" ještě rádi :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-shop ,,model-rozumne,,
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2013 7:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
wranglik píše:
....Já osobně na Hobbykingu mam uz naobjednáváno za 5tis dolaru ....

tak to radsi ani nescitam, ale vcera jsem (pro kolegu) vyridil objednavku c. 422 ... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz