Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Platba kartou na Internetu
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 16:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dovolím si upozornit na záležitost o které jsem nevěděl, že je možná.

Při placení kartou prostřednictvím internetu přímo u obchodníka jsem předpokládal, že je vždy třeba vždy zadat všechny 3 údaje a to:
- číslo karty = 16místné číslo na přední straně karty
- platnost karty = datum, do kdy je karta platná (měsíc/rok), uvedené na přední straně karty
- CVV2/CVC2 kód = 3místné číslo na zadní straně karty vedle podpisového proužku[/list]
Proto jsem měl také na své platební kartě CVV2/CVC2 kód přelepen aby si nemohl pokladník v některém obchodě toto číslo rychle opsat.

Viz třeba informační stránka České spořitelny

Není tomu tak, v některých případech stačí pouze číslo karty. K čemu to může dále vést, si každý sám dovodí.

Nainstaloval jsem Pinnacle VideoSpin a po instalaci jsem byl vyzván k zakoupení kodeku MPEG-2 a MPEG-4. Protože SW zásadně kupuji, tak jsem kodeky koupit chtěl. Po potvrzení koupě bylo ve formuláři, který je součástí aplikace VideoSpin (a nemá tedy označení 3D-Secure) jediné pole, a to pro zadání čísla karty. Zadal jsem číslo a čekal jsem, že v dalším kroku budu vyzván k zadání dalších 2 údajů, tedy CVV2/CVC2 a datum expirace karty. To se ale nestalo a nákup byl po potvrzení ukončen. V tu chvíli jsem nevěděl, zda došlo k chybě aplikace (nebyl to přístup přes web prohlížeč, ale v okně aplikace) nebo co jiného a tak jsem v dalších krocích nepokračoval. Kodeky byly po tomto kroku zaregistrované. Uvedený postup píšu tak, jak si ho pamatuji/nepamatuji. V detailech se může lišit, ale opakovat se mi to nechce.

Když mi přišel výpis k platební kartě, tak zde byla platba 9.99€ provedena na DRI*pinnaclesys Luxembourg a vše by mohlo být v pořádku. V pořádku ale vzhledem k v úvodu zmíněným 3 identifikačním údajům spíše jen v uvozovkách.
Když zadáte "DRI*pinnaclesys Luxembourg" do vyhledávače, tak zjistíte, že je jedná obvykle o platby pro Pinnacle a Symantec. Tedy společnosti, které by mohly být považovány za bezpečné.

Zašel jsem tedy na místní pobočku ČS a vznesl dotaz k této věci. Komunikaci k této věci mezi pracovníky banky přikládám.
Citace:
19.9.2011 - nový dotaz:
Je možné, aby internetová společnost požadovala při placení kartou POUZE číslo karty?

Dobrý den,
vždy záleží na acquirerovi ( banka, s kterou má společnost - obchodník uzavřenou smlouvu ). Pokud CVV nevyžaduje acquirer, pak ho obchodník nemusí chtít, ale v takovém případě jde klient do rizika a jak jsem již psala v předchozím podání, u takového obchodníka nedoporučujeme provést transakci.

Ještě jeden dotaz k níže uvedené záležitosti. Je možné, aby si společnost/obchodník strhl bez klientova vědomí nějakou částku, když ví jeho číslo účtu/karty? Vzhledem k tomu, že klientovi byla vydána automatická výměna karty se stejným číslem, hrozí takové nebezpečí zneužití. Bylo by pro klienta lepší zařídit si novou kartu s novým číslem?

Ano, je možné, aby společnost/obchodník strhl bez klientova vědomí nějakou částku. Pokud na výpisu z účtu klient našel transakci, se kterou nesouhlasí/ nepoznává ji, je nutné podat reklamaci prostřednictvím CRM s řádně vyplněným formulářem Reklamace transakcí platební kartou. Reklamaci prošetříme.
Dále je nutné kartu zablokovat a požádat o náhradní kartu s jiným číslem a PINem. Většinu reklamací řešíme obratem. Pokud řešení vyžaduje spolupráci s třetí stranou (kartová asociace Visa/MasterCard, jiná banka), může doba vyřízení přesáhnout 30 dnů.


Pozn.
Pokud tuto záležitost někdo zná a má pocit, že všichni ostatní jsou méně schopní, tak prosím ať se zdrží chytrých příspěvků.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Platba kartou na Internetu
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Osobně ti na to řeknu jediný - kde nemají Pay Pal, prostě nenakupuju. Už řadu let jsem nikam neposlal číslo karty.
Nejvíc mě dojali na Inwood models, kde mi napsali, že jim nějak nejde platba, ať jim pošlu číslo karty emailem. To, co jsem jim do toho emailu napsal, docela dlouho trávili.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Platba kartou na Internetu
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
AR1 píše:
Osobně ti na to řeknu jediný - kde nemají Pay Pal, prostě nenakupuju. Už řadu let jsem nikam neposlal číslo karty.
Nejvíc mě dojali na Inwood models, kde mi napsali, že jim nějak nejde platba, ať jim pošlu číslo karty emailem. To, co jsem jim do toho emailu napsal, docela dlouho trávili.
jsem na tom stejně,bez paypalu mají smolíka

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Platba kartou na Internetu
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 20:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To nejste sami. 99% nákupů na Internetu dělám také přes PayPal.

Jsou ale místa, kde přes PayPal nenakoupíte (shodou okolností to byl u mě dříve i Symantec nebo nákup fototechniky v GB) a pak nezbude nic jiného než přímá platba kartou.

Mám za to, že je ale dobré o tom pro tyto případy použití karty vědět, že to tak vůbec může být. Proto jsem to zde uvedl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Platba kartou na Internetu
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 21:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2007
Příspěvky: 166
Bydliště: Řevnice
za nejbezpečnější považuju mít otevřený účet pouze pro platby kartou po internetu a na tom udržovat minimum prostředků (ideálně 0 Kč) a převést na něj pouze prostředky potřebné pro platbu. mě to tak funguje, mám dva účty u stejné banky, která je vede zdarma. převod mezi účty je okamžitý, takže ho lze zrealizovat před potvrzením platby v druhém okně prohlížeče. i kdyby mi odchytli číslo karty, tak mi nemají co ukrást.

_________________
když to nedrží vteřiňákem, zkuste víc vteřiňáku!
toro 900 * q10 * Mini DLG Pro
Turnigy i10


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Platba kartou na Internetu
PříspěvekNapsal: stř 21.09.2011 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
jio píše:
Protože SW zásadně kupuji, tak jsem kodeky koupit chtěl.

Co jsi tím chtěl naznačit?
Že by někdo třeba mohl SW nekupovat ?
Ty někoho takového znáš, já teda ne...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz