Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 14:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
Reely Triumph 800 - laminátový trup délky 800 mm, v ceně jsou i serva kormidla a navijáku, dodat do modelu je nutno RC soupravu. Samozřejmě u laciného modelu se najde pár much, ale odstranitelných. Jeden recenzent uvádí několik svých úprav - lanko navijáku předepnul pružinkou aby se nesesmýkalo, něco zatěsnil silikonem a plachtu dodatečně připevnil ke stěžni na více místech pomocí kroužků na klíče. Pak je prý z toho za ty peníze velice slušný model. No a ta cena? Mají to u Conrada, (poštovné je zdarma), v české pobočce za 3790,-Kč, v německé za skoro to samé, ale v rakouské jen za 99,99 EUR.

https://www.conrad.cz/p/reely-triumph-8 ... -mm-405623

https://www.conrad.at/de/p/reely-triump ... 05623.html

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 17:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ehm, tak se musím všem čtenářům vlákna omluvit, protože za tyhle peníze mi z rakouska plachetnici odmítli dodat. Sice jsem si jí dnes ráno objednal (mezi státy kam dodávají byla i ČR, to jsem kontroloval jako první) a zaplatil Paypalem, ale po půl dnu mi přišel mail, že objednávku ruší protože položka je doprodaná(?) a dodávají jen do rakouska, peníze mi vrátí. Po nákupu měli skladem 49 kusů a teď mají už zase 50 ks. Je pravda, že posledních 14 dní měli v rakousku stavem jen 4 kusy, což by na slevněný doprodej odpovídalo a asi se to nějak nepromítlo po navýšení množství v centrálním skladu. Takže dokud nezmění cenu, tak za 100 eur pouze poslat v rámci rakouska. Ale i tak třeba ta plachetnice někoho zaujme jako mě, já bych si rád zaplachtil i na vodě, plachtit s RC větroněm a RC paraglidem mě moc baví. Ještě jednou se omlouvám za mylnou informaci.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 19:39 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 293
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokud plachetnici za levno, tak vytisknout.

A souhlasím, že je to překvapivě zábavné.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 20:24 
Mazák
Mazák

Jojo, na toto utáhnu i manželku :D

toto je domácí stavba, ale trvala 50 let... přepážky vyřezával děda když hlídal otce v kočárku :)

délka něco kolem metru a výška s kýlem 2m. Olověné "torpédo" na kýlu má 4,5kg.
Příloha:
IMG_20200927_144807.jpg
IMG_20200927_144807.jpg
[ 99.17 KiB | Zobrazeno 1856 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 20:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Takto si představuji velkou plachetnici.

Přílohy:
20180826_171849.jpg
20180826_171849.jpg
[ 122.91 KiB | Zobrazeno 1443 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 26.12.2020 14:08 
Mazák
Mazák

No jo, ale vzhledem k malému sklonu dna tam kde jezdím bych musel hooodně do vody :D tu mojí tam ještě s trochou štěstí hodím i z břehu, ponor mám cca 40cm

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 2
michal.d píše:
Takto si představuji velkou plachetnici.

Asi bude problematické, převážet jí vcelku, pokud nemáš náklaďák :-)
DragonForce 65 položím vcelku na zadní plochu nad kufrem v autě.
U vody pak nemusím ve větru nic montovat, vezmu plachetku do ruky, zapnu Tx+Rx, položím na vodu a jedu :-)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 13:48 
Mazák
Mazák

Tak to já nedám ani tu mou do auta v kuse, ale není to na dlouho, nasunout stěžeň do lodi, nacvaknout 8 karabinek a jeden kulový čep.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Jasně, jenom musíš najít závětří nebo mít pomocníka. Pokud tedy opravdu fouká.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 15:16 
Mazák
Mazák

No.... stačí to postavit proti větru a jde to, zase taková divočina to není. Jen se to blbě nosí s tou váhou, co si tak vzpomínám myslím že to mělo kolem 8kg

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 15:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Banggood, kde jsem si už pár věcí nakoupil, mi asi vidí do hlavy a svojí jedinou větší rc plachetnici v nabídce po novu nabízí i v českém skladu, tedy bez cla atd. Takže za cca 2750,- kč lze objednat rc plachetnici, která sice není dlouhá 80cm, ale "jen" 65cm a nemá laminátový trup, ale plastový z ABS, zato již obsahuje i jednoduchou dostačující rc soupravu. Serva kormidla a navijáku tam jsou taky, stejně jako u toho většího Reely Triumph 800. Na youtube je docela dost videí, kde je vidět jak lidi ten Compass skládají dohromady a jak s tím plachtí.

https://www.banggood.com/Volantexrc-791 ... rehouse=CZ

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 01.02.2021 10:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Myslím, že 65 cm délky trupu je ideální kompromis mezi vlastnostmi, snadným převozem vcelku a skladováním doma.
U převážení a "výstavky" doma jde hlavně o délku stěžně a kýlu.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 01.02.2021 11:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

martin z píše:
Banggood, kde jsem si už pár věcí nakoupil, mi asi vidí do hlavy a svojí jedinou větší rc plachetnici v nabídce po novu nabízí i v českém skladu, tedy bez cla atd. Takže za cca 2750,- kč lze objednat rc plachetnici, která sice není dlouhá 80cm, ale "jen" 65cm a nemá laminátový trup, ale plastový z ABS, zato již obsahuje i jednoduchou dostačující rc soupravu. Serva kormidla a navijáku tam jsou taky, stejně jako u toho většího Reely Triumph 800. Na youtube je docela dost videí, kde je vidět jak lidi ten Compass skládají dohromady a jak s tím plachtí.

https://www.banggood.com/Volantexrc-791 ... rehouse=CZ

Podle fotek jsou tam mizerný plachty. S podobnýma jsem koupil za stejnou cenu před 5 lety Piráta RG65 a moc to s nimi nejede. Ale to není problém si objednat lepší 3D u Hackra nebo si je podle návodů vyrobit nebo od někoho koupit. Rádio by mělo stačit. Já u toho mám ultra-hračkojdní a nikdy neřeklo NE narozdíl od Spektrumu, kterej asi vodu nemá rád.
Je to ideální velikost. Do auta mi jde přesně na stojato nebo do nižšího naležato bez toho, abys něco montoval a seřizoval. Prostě vyndáš - zapneš - hodíš na vodu - a jedeš

PříspěvekNapsal: úte 02.02.2021 15:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

A jak je na tom velikost 65 co se týče vln někde na přehradě nebo při větším větru? Bez ohledu na horší transport a skladnost, nebyla by v tomhle ta velikost 80 přece jen znatelně lepší? Asi bych se totiž s modelem dostal za sezonu párkrát spíš někam na větší vodní plochu.

Díky.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 02.02.2021 18:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

martin z píše:
A jak je na tom velikost 65 co se týče vln někde na přehradě nebo při větším větru? Bez ohledu na horší transport a skladnost, nebyla by v tomhle ta velikost 80 přece jen znatelně lepší? Asi bych se totiž s modelem dostal za sezonu párkrát spíš někam na větší vodní plochu.

Díky.

...větší vodní plochu?...tak to bych si určo koupil velkou ("dospělou")...myslím o hodně větší do který vlezeš. Nějakou jednoposádkovou Evropu nebo Finna. Nestojí to tak ukrutný peníze, když chceš jezdit rekreačně. Nebo něco jinýho, co by ti velikostí bylo bližší (https://www.sailing.cz/lodni-tridy). Naprosto skvělej zážitek.
Na blbnutí s malým modelem stačí obyčejnej "kačák". Rozdíl 80 a 65 nebude moc velkej. Ve větším větru je dost důležitý, jak dlouhá ta plocha je. Pokud fouká hodně, tak jedu na kratší louži, aby byly vlny menší. Mám vybraný louže, který střídám podle síly a směru větru. Hlavně ale potřebuješ stejně trefený kámoše, protože je to sice hezký, ale samotnýmu čéku se může do toho pozdějc vloudit nuda. Já si to občas zpestřuju kličkováním mezi rybářskejma vlascema a různejma dalšíma jejich nesmyslama.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další