Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1726 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 116  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
RiMr píše:
Tak jsem ted byl na poste pro nejake balicky a chtel jsem si tam vzit tu plnou moc, ze si to prostuduju a pripadne rovnou podepisu. Nejenze ji tam nemeli, ale VUBEC nevedeli o cem to melduju a kdyz jsem to pani priblizil, tak mi chlacholive jak decku co se mu to musi vysvetlit po lopate vysvetlila, ze to je vec celniho uradu a posta s tim NEMA NIC SPOLECNEHO... :D
Proste pr*el
:D

To je bohužel obvyklá neznalost pracovníků ČP, kteří v tomto ohledu v řadě případů nejsou informování vůbec a nebo o tom mají naprosto zkreslené informace. :wink:

Na formulář té plné moci zaslaný přímo z České pošty jsem dával odkaz už v úvodu tohoto tématu. V současnosti už je ke stažení i přímo ze serveru České pošty viz tento odkaz a přečti si i ten dopis od České pošty, který k tomu byl přiložen a který cituji v úvodu tohoto tématu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
....

Namátkový výběr se pak týká až tzv. podrobnější (fyzické) kontroly už předložené zásilky v průběhu celního odbavování a při té namátkové kontrole si může celní úředník vyžádat k té namátkově vybrané zásilce doplňující informace (dokumenty) a z toho důvodu pak bude zásilka odložena do skladu a následně ČP osloví adresáta ohledně doplnění těch dokumentů a poté co adresát dokumenty poskytne ČP znovu předloží zásilku celnímu úředníkovi a i když ji celník potom propustí do volného oběhu bez stanovení DPH bude ČP po adresátovi požadovat za to zmíněné zdržení a předávní dokumentů (tj. za vyšší pracnost) poplatek 96 Kč.

Fajn, tak kdyz pracovnik CP pozve celnika na frtana, tak ten pak bude mit pochybnosti u vic balicku a tim si posta prijde vic na svy. Vyyyyyyborne zarizene.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
RiMr píše:
.....
Proste pr*el :D

Pr.el na poste cekam od doby kdy se mi pani z infolinky CP sverila, ze jim nikdo nic poradne nerekl.... BORDEL, ne pr.el .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
....V současnosti už je ke stažení i přímo ze serveru České pošty viz tento odkaz a přečti si i ten dopis od České pošty, který k tomu byl přiložen a který cituji v úvodu tohoto tématu viz tento odkaz.

Fajn, je tam "datum pozbyti plne moci". Tak to jde navliknout jednorazove nebo na zkusebni dobu. Asi mne hned nazastreli, kdyz si ho predvyplnim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jyrry píše:
Drondys píše:
....Namátkový výběr se pak týká až tzv. podrobnější (fyzické) kontroly už předložené zásilky v průběhu celního odbavování a při té namátkové kontrole si může celní úředník vyžádat k té namátkově vybrané zásilce doplňující informace (dokumenty) a z toho důvodu pak bude zásilka odložena do skladu a následně ČP osloví adresáta ohledně doplnění těch dokumentů a poté co adresát dokumenty poskytne ČP znovu předloží zásilku celnímu úředníkovi a i když ji celník potom propustí do volného oběhu bez stanovení DPH bude ČP po adresátovi požadovat za to zmíněné zdržení a předávní dokumentů (tj. za vyšší pracnost) poplatek 96 Kč.

Fajn, tak kdyz pracovnik CP pozve celnika na frtana, tak ten pak bude mit pochybnosti u vic balicku a tim si posta prijde vic na svy. Vyyyyyyborne zarizene...

Se zásilkami u nichž je prováděna ta podrobnější namátková kontrola je víc práce jak pro celníka tak i pro pracovníka pošty. Celník si nebude ani za frťana plést bič sám na sebe a pracovník ČP mu žádného frťana za to nezaplatí, protože by z toho sám měl leda víc práce za stejné peníze.

Takže předpoklad nějakého enormního nárůstu namátkových kontrol zásilek, z tebou zmíněných důvodů, je nepravděpodobný. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
...... pracovník ČP mu žádného frťana za to nezaplatí, protože by z toho taky sám nic jiného než víc práce za stejné peníze neměl. :wink:

Co kdyz bude mit osobni ohodnoceni zalozene na prokazane efektivnosti frtanu a ty mu budou navic proplaceny na cestak? :-D :-D

Ted vazne - co je to ten bod 1.c) - vzdani se opravnych prostredku?
Neni to nejaka dalsi habadura?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
jyrry píše:
Drondys píše:
....V současnosti už je ke stažení i přímo ze serveru České pošty viz tento odkaz a přečti si i ten dopis od České pošty, který k tomu byl přiložen a který cituji v úvodu tohoto tématu viz tento odkaz.

Fajn, je tam "datum pozbyti plne moci". Tak to jde navliknout jednorazove nebo na zkusebni dobu. Asi mne hned nazastreli, kdyz si ho predvyplnim.


Datum pozbytí plné moci - vyplňuje zmocněnec, t.j. Česká pošta - a to až v případě že Plnou moc písemně vypovíš,

na předloženém formuláři Plnou moc jen zřizuješ na dobu neurčitou - tj. do odvolání, nelze zřídit časově omezenou Plnou moc ...

v případě že si formulář upravíš k obrazu svému, nebude druhou stranou, tj Českou poštou uznán ... s oddůvodněním že tento formulář zpracovali firemní právníci a že jakoukoliv změnu by museli opět odsouhlasit a že se s tímto nepočítá - chceš, podepiš, nechceš, nepodepisuj, změny nepřípustné - například dodatek typu - Vzdání se opravných prostředků po dohodě se zmocnitelem, ne automaticky ... atd

ať žije byrokracie ... jupíííí ...

P.S. ještě by mohli zavést po vzoru banky v Comebacku - poplatek za osvobození od poplatků 70,- Kč za měsíc

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
Datum pozbytí plné moci - vyplňuje zmocněnec, t.j. Česká pošta - a to až v případě že Plnou moc písemně vypovíš,

na předloženém formuláři Plnou moc jen zřizuješ na dobu neurčitou - tj. do odvolání, nelze zřídit časově omezenou Plnou moc ...

.....

Aha, takze hned s plnou moci poslat vypoved s datumem platnosti vypovedi treba za mesic - a bezi jim zkusebni doba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jyrry píše:
Drondys píše:
...... pracovník ČP mu žádného frťana za to nezaplatí, protože by z toho taky sám nic jiného než víc práce za stejné peníze neměl. :wink:

Co kdyz bude mit osobni ohodnoceni zalozene na prokazane efektivnosti frtanu a ty mu budou navic proplaceny na cestak? :-D :-D

To je velmi nepravděpodobné.

Pokud by si někdo vůbec dovolil z podobných důvodů stanovit platové ohodnocení pracovníků proclívací pošty tak by z toho mohl mít akorát tak pěkný průser.

Pokud by se vůbec dalo uvažovat o tom co je z hlediska výdělku na poplatcích pro poštu lepší pak by to byla naopak spíš minimalizace namátkových kontrol zásilek s tím, že by bylo v zájmu pošty odbavováno přednostně co nejvíce zásilek s celní hodnotou nad DPH limitem pro adresáty od nichž bude mít pošta podepsánu plnou moc jelikož díky tomu získá pošta s menším časovým zdržením za každou takto odbavenou zásilku větší poplatek 180 Kč a pošta dokonce i zcela oficiálně sama nabízí za další příplatek +600Kč přednostní odbavení do 12 hodin od okamžiku kdy je zásilka po příchodu na území ČR předána zahraničním dopravcem České poště. :wink:

Jen pro zajímavost podle ČP zveřejněných statistických údajů je každý pracovní den aktuálně celně odbavováno na poště PRAHA 120 cca 1000 balíků a 4000 listovních zásilek doručovaných ze zemí mimo EU zde na území ČR přes ČP.

jyrry píše:
Ted vazne - co je to ten bod 1.c) - vzdani se opravnych prostredku? Neni to nejaka dalsi habadura?

To je podobné jako s odvoláním u soudu. Někdo v daném případě celní úředník něco stanoví a ty se proti tomu můžeš odvolat (podat návrh na opravný prostředek). Pokud se toho práva vzdáš ať už osobně nebo to udělá tebou pověřený zástupce tak je jak se říká "vymalováno". :wink:


Naposledy upravil Drondys dne pát 01.04.2011 11:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 11:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Slo by to nejak shrnout?

1. Nemam podepsano - prijde cokoli = prijde vyzva "udelej si s tim co chces"

- poslu tam sebe (pro Prazaky, vyletumilovne duchodce apod.), poslu tam meho zmocnence s plnou moci (pro jinde bydlici, vhodne zname majici) = platim jen DPH (pokud je to nad 22E; +clo, pripadne) a uskladneni

2. Mam podepsano

2.1.1 prijde do 22E, je uznano a propusteno do volneho obehu, neplatim nic

2.1.2 prijde do 22E, je podezrele, dolozim, je uznano a propusteno do volneho obehu, platim 96,-

2.2. prijde nad 22E (nad 150E), je vymereno DPH (+clo), platim DPH (+clo) a 180,-

Tak nejak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jyrry píše:
Slo by to nejak shrnout?...

Ale vždyť už jsem ti tady shrnutí psal a stále to shrnutí platí viz tento odkaz tak si to tam přečti. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2011 11:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
jyrry píše:
Slo by to nejak shrnout?...

Ale vždyť už jsem ti tady shrnutí psal a stále to shrnutí platí viz tento odkaz tak si to tam přečti. :wink:

oooouuuuuuu, jsem pakoooooooo.....
Ja to tu videl naposled vcera v praci a pak az dneska rano, bleskove u snidane....nejak mi to uniklo a pak uz jsem se zpatky nevracel.
Omlouvam se za tupost, ted jsem za osla :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2011 18:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.2010
Příspěvky: 142
Nevíte někdo jak by to přesně probíhalo podle toho bodu 2?
( http://www.mojehobby.cz/open/diskuze/59 ... 7259_1.jpg )
To by teda dovezli na nějaký mně bližší celní úřad kde bych si to vyřídil sám? A platit by chtěli kolik?
Anebo to chápu špatně a je to úplně jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.04.2011 5:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jirkati píše:
Nevíte někdo jak by to přesně probíhalo podle toho bodu 2?
( http://www.mojehobby.cz/open/diskuze/59 ... 7259_1.jpg )
To by teda dovezli na nějaký mně bližší celní úřad kde bych si to vyřídil sám? A platit by chtěli kolik?
Anebo to chápu špatně a je to úplně jinak?

Ohledně možností a případných poplatků u zmíněného přeposílání zásilek na adresátem zvolený celní úřad jsem položil doplňující dotazy na ČP a až k tomu budu mít bližší informace dám zde vědět.

Zatím potěšující zpráva, kterou mi potvrdili z ČP je ta, že implicitní pokus o propuštění zásilky do volného oběhu bude ČP u zásilek s hodnotou do 22 Euro provádět i když nebude mít od adresáta podepsanou plnou moc. Z dosavadních informací to zatím nebylo zřejmé.

Méně potěšující zatím je to, že ještě není zcela jisté zda v případech, kdy celní úředník zásilku do volného oběhu nepustí tak zda ČP nebude při doručení inkasovat poplatek 96 Kč za odložení do skladu i adresátům, kteří neudělí ČP plnou moc. I k tomuto jsem položil doplňující dotazy na ČP a až k tomu budu mít bližší informace dám zde rovněž vědět.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.04.2011 5:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, asi zatim jejjistejsi informace z CP je ta, ze u CP nevi leva ruka co dela prava, potazmo obe ruce temer netusi, co vymyslela hlava....
:-) :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1726 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 116  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz