Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1726 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 116  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
swenak píše:
Celní kodex ES hmotně právní předpis v postavení speciálu vůči daňovému řádu a v postavení zákonné normy ES v článku 5 upravuje procesní pravila zastupování přímo v celním řízení. Zde připouští možnost jednání bez zmocnění vlastním jménem ve vlastní prospěch. Této skutečnosti ČP využívá...

Jenomže toto není pravda.

Doporučuji si od zástupce ČP vyžádat konkrétní citaci textu článku přímo z aktuálně platného celního kodexu kde je toto výslovně uvedeno.

Celní kodex neumožňuje obcházení daňového řádu a neumožňuje vyřizovat DPH za adresáta ČP vlastním jménem ve vlastní prospěch jelikož zásilka ani DPH není nijak vztaženo vůči ČP nýbrž pouze vůči osobě adresáta a tudíž ČP nemůže postupovat vlastním jménem ve vlastní prospěch jinak porušuje daňový řád.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 12:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2011
Příspěvky: 35
Takže se mám veřejně tvářit, že jsem vždy poctivý a že nepatřím k těm, kteří, když je ta možnost a s poctivostí neuspěli, možnost nevyužijí a budou pořád poctivci, ano? Toto téma k tomu asi neslouží, ale když založíte jiné, které se bude věnovat chování národa a jednitlivců, pohnutkám, které k chování vedou, tak prosím, klidně tam můžeme probírat tyto věci. Já, na rozdíl od většiny, nejen zde, bojuji (chci vidět, kolik třeba zde z vás prudilo poštu písemně a telefonicky týdny, aby se dostali k nějaké kloudné odpovědi, komunikují s ČOI, výrobci, importéry a nejen pro sebe, ale i ostatní), ale když se ukáže, že nemám šanci uspět s molochem (včetně státu), udělám to, co si myslím, že vyřeší můj neúspěch, kompenzuje ztráty (je jedno, jestli to za strátu považuju oprávněně, nebo ne), nebo, ale s vědomím, že se to může proti mně obrátit a pak si budu nést následky, najdu jiné řešení pro sebe, či ostatní. Takže pokud se tady někdo rozhodne, že můj příspěvek a otevřenost vrhá na nákupce z tohoto fóra špatné světlo, protože oni nic takové nedělají a trpí za ty, kteří to dělají, klidně to smažte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 12:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2011
Příspěvky: 35
Drondys píše:
swenak píše:
Celní kodex ES hmotně právní předpis v postavení speciálu vůči daňovému řádu a v postavení zákonné normy ES v článku 5 upravuje procesní pravila zastupování přímo v celním řízení. Zde připouští možnost jednání bez zmocnění vlastním jménem ve vlastní prospěch. Této skutečnosti ČP využívá...

Jenomže toto není pravda.

Doporučuji si od zástupce ČP vyžádat konkrétní citaci textu článku přímo z aktuálně platného celního kodexu kde je toto výslovně uvedeno.

Celní kodex neumožňuje obcházení daňového řádu a neumožňuje vyřizovat DPH za adresáta ČP vlastním jménem ve vlastní prospěch jelikož zásilka ani DPH není nijak vztaženo vůči ČP nýbrž pouze vůči osobě adresáta a tudíž ČP nemůže postupovat vlastním jménem ve vlastní prospěch jinak porušuje daňový řád.


Popravdě, hledat teď, jestli má, nebo nemá pravdu pro mně není důležité. Veškeré infromace jsem potřeboval jasně dostat, abych je použil pro oznámení na ČOI, protože jsem nechtěl vařit z vody. Co pak bude dál se uvidí, jestli postupují, nebo nepostupují správně se ukáže. Dále je problém v tom, že nikde není uvedena možnost odmítnutí hrazení poplatku za neoprávněné zastupování, a to jak jak na WWW, tak ne poště, pracovníci to taky neví, předem ani nevíte, kolik za službu budete platit (pokud by jste ji dobrovolně objednal a využil) ani nemluvě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
swenak píše:
Takže se mám veřejně tvářit...

Pro začátek doporučuji si od zástupce ČP vyžádat konkrétní citaci textu článku přímo z aktuálně platného celního kodexu. Ať vám napíše kde je uvedeno, že celní deklarant může postupovat vlastním jménem a ve vlastní prospěch v případech kdy se jedná o daň, která mu není příslušná. Nic takové v celním kodexu uvedeno není a tudíž se musí celní deklarant řídit nejen celním kodexem, ale i dalšími zákony včetně daňového řádu. Stručně řečeno, protože DPH celnímu deklarantovi nepříslušní nemůže jej vyřizovat vlastním jménem a ve vlastní prospěch a pokud tak činí bez podepsané plné moci pak vědomě porušuje daňový řád.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
swenak píše:
Popravdě, hledat teď, jestli má, nebo nemá pravdu pro mně není důležité. Veškeré informace jsem potřeboval jasně dostat, abych je použil pro oznámení na ČOI...

Doporučuji danou skutečnost zmínit v případném oznámení, které budete podávat.

DPH není příslušné Česká poště nýbrž pouze osobě adresáta a tudíž Česká pošta nemůže postupovat vlastním jménem ve vlastní prospěch ve věci vyřízení DPH ve vztahu k příslušné zásilce jinak porušuje daňový řád. Celní kodex tuto eventualitu totiž vůbec neřeší a tudíž musí Česká pošta postupovat nejen v souladu s celním kodexem, ale i v souladu s daňovým řádem a ne ignorovat daňový řád podle toho jak se jí to zrovna hodí.

Kromě toto ČOI v současnosti oznámení týkající s problematiky celního odbavování zásilek Českou poštou vůbec neřeší. Pokud to pošlete ČOI jen to zbytečně zdržíte, protože ČOI to vůbec řešit nebude a přepošle to na ČTÚ, který je v současnosti jediným oprávněným subjektem pro řešení těchto oznámení ve vztahu k České poště. Takže to doporučuji poslat přímo na podatelnu ČTÚ na emailovou adresu podatelna@ctu.cz


Naposledy upravil Drondys dne pon 20.06.2011 13:14, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 13:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.2005
Příspěvky: 311
Bydliště: Jablonec nad Nisou
swenak píše:
Takže se mám veřejně tvářit, že jsem vždy poctivý a že nepatřím k těm, kteří, když je ta možnost a s poctivostí neuspěli, možnost nevyužijí a budou pořád poctivci, ano? Toto téma k tomu asi neslouží, ale když založíte jiné, které se bude věnovat chování národa a jednitlivců, pohnutkám, které k chování vedou, tak prosím, klidně tam můžeme probírat tyto věci. Já, na rozdíl od většiny, nejen zde, bojuji (chci vidět, kolik třeba zde z vás prudilo poštu písemně a telefonicky týdny, aby se dostali k nějaké kloudné odpovědi, komunikují s ČOI, výrobci, importéry a podobně nejen pro sebe, ale i ostatní), ale když se ukáže, že nemám šanci uspět s molochem (včetně státu), udělám to, co si myslím, že vyřeší můj neúspěch, kompenzuje ztráty, nebo, ale s vědomím, že se to může proti mně obrátit a pak si budu nést následky, najdu jiné řešení. Takže pokud se tady někdo rozhodne, že můj příspěvek a otevřenost vrhá na nákupce z tohoto fóra špatné světlo, protože oni nic takové nedělají, klidně to smažte.

Tak ještě jednou - platit clo a DPH je normální. Nenormální je platit výpalné poště při jejím chápání poskytování služeby. Nenormální je také krást, podvádět a nabádat k tomu druhé.
Veřejně se chlubit s tím že postupuji nezákonně buď svědčí o nějaké chybě v myšlení, nebo o provokaci. Zvláště, když se to tu objeví u čerstvě zaregistrovaného uživatele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 13:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2011
Příspěvky: 35
Jak jsem psal, zde o tom s Vámi dál debatovat nebudu, pokud založíte příslušné téma, rád se podělím o názory. To, o čem svědčí, že nick je nový a že mám názor, jaký mám a neschovávám jej můžeme probrat zase klidně přes SZ, nebo v jiném veřejném tématu k tomu určeném. I kdyby jste v tomto oboru byl odborník, tak z těch pár příspěvků by jste nemohl nic poznat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 16:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2011
Příspěvky: 10
Dnes mi došel po 1,5 měsíci ležení u celníků balík z HK. Ve vyúčtování je uvedená fakurovaná cena 751Kč, což odpovídá dokladům, které jsem jim zaslal. Ale absolutně nechápu jak si můžou připočítat vymyšlených 1211Kč 8O za poštovné? Můžete mi poradit co napsat do žádosti o změnu celních poplatků? To že mě minule obrali o 100 jsou přešel, ale tohle je už moc a jen tak to nenechám.
Předem díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 17:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Tak a dost, už jsem opravdu pekelně nasranej ! ! !

balíček v ceně 577,- Kč včetně poštovného ... samotný obsah hrubě pod 500,-Kč

vyčíslen celní dluh 138,-Kč
celní deklarace 180,-
poštovné za peníze 22,-

poplatky celkem 340,- Kč

balíček ležel na celnici od cca 10.4. tedy hrubě přes 2 měsíce ...

jsem pojištěn u pojišťovny DAS s produktem Rodina maxi - okamžitě je budu kontaktovat a budu požadovat právní ochranu při reklamaci uvedeného celního výměru + neoprávněné účtování celní deklarace když balíček deklaraci nepodléhá + zásadní nesplnění funkce celního deklaranta Českou poštou a nerespektování mých práv aby nebyl balík celně vyměřen ! ! !

a taky asi vezmu pár dlažebních kostek a pojedu jim do Prahy načechrat fasádu Pošty 120

:twisted:

navrhuji podat hromadnou žalobu pro neplnění zákonných povinností, zneužívání pravomoci veřejného činitele a podvodu jak na Celní úřad tak na celní Poštu 120 ... tak kdo se přidá ? i úředníci musí vědět že mají nějaké povinnosti a nemůžou si dělat co chtějí ! ! !

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tackett píše:
Dnes mi došel po 1,5 měsíci ležení u celníků balík z HK. Ve vyúčtování je uvedená fakurovaná cena 751Kč, což odpovídá dokladům, které jsem jim zaslal. Ale absolutně nechápu jak si můžou připočítat vymyšlených 1211Kč 8O za poštovné? Můžete mi poradit co napsat do žádosti o změnu celních poplatků? To že mě minule obrali o 100 jsou přešel, ale tohle je už moc a jen tak to nenechám.
Předem díky

Prostě uvést, že žádáte o změnu vyměřeného DPH a doložit doklady stávajícího výměru a doklady k zásilce zmíněné v sekci Pokud si od Vás vyžádají dokumenty k zásilce viz tento odkaz a žádost poslat na celní úřad Praha Ruzyně dle popisu uvedeného v sekci Pokud zjistíte, že bylo něco vypočteno špatně nebo s tím nebudete souhlasit viz ten stejný odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
SuperMUF píše:
Tak a dost, už jsem opravdu pekelně nasranej ! ! !

balíček v ceně 577,- Kč včetně poštovného ... samotný obsah hrubě pod 500,-Kč

vyčíslen celní dluh 138,-Kč
celní deklarace 180,-
poštovné za peníze 22,-

poplatky celkem 340,- Kč

balíček ležel na celnici od cca 10.4. tedy hrubě přes 2 měsíce ...

jsem pojištěn u pojišťovny DAS s produktem Rodina maxi - okamžitě je budu kontaktovat a budu požadovat právní ochranu při reklamaci uvedeného celního výměru + neoprávněné účtování celní deklarace když balíček deklaraci nepodléhá + zásadní nesplnění funkce celního deklaranta Českou poštou a nerespektování mých práv aby nebyl balík celně vyměřen ! ! !

a taky asi vezmu pár dlažebních kostek a pojedu jim do Prahy načechrat fasádu Pošty 120

:twisted:

navrhuji podat hromadnou žalobu pro neplnění zákonných povinností, zneužívání pravomoci veřejného činitele a podvodu jak na Celní úřad tak na celní Poštu 120 ... tak kdo se přidá ? i úředníci musí vědět že mají nějaké povinnosti a nemůžou si dělat co chtějí ! ! !

Podat žádost o změnu nebo vrácení vyměřeného DPH a doložit doklady stávajícího výměru a doklady k zásilce zmíněné v sekci Pokud si od Vás vyžádají dokumenty k zásilce viz tento odkaz a žádost poslat na celní úřad Praha Ruzyně dle popisu uvedeného v sekci Pokud zjistíte, že bylo něco vypočteno špatně nebo s tím nebudete souhlasit viz ten stejný odkaz.

Pokud celní úřad konstatuje, že se na zásilku vůbec DPH nevztahuje jelikož byla hodnota zboží pod 22 Eur, pak vám vrátí celou částku vyměřeného DPH a kromě toho pak poslat další žádost tentokrát na poštu Praha 120 s tím rozhodnutím od celního úřadu a požadovat vrácení poplatků 180 + 22 Kč, které byly účtovány neoprávněně.

Ohledně možnosti žaloby to si zkonzultujte s právníky zmíněné pojišťovny. Kromě toho můžete podat podnět k prošetření této záležitosti na ČTÚ na emailovou adresu podatelna@ctu.cz

Napište zde potom jak to dopadlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 19:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
14.6. ráno jsem objednal na HK nabíječku Accucell 6 a nějaké konektory za cca 37$ včetně pošty. Dnes 20.6. zboží dorazilo bez dalších poplatků, takže spokojenost. Ještě jsem ten samý den objednal LiPoly, které poslali přes SwissPost, tak jsem zvědav kdy dorazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 8:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Brno
SuperMUF píše:
Tak a dost, už jsem opravdu pekelně nasranej ! ! !

balíček v ceně 577,- Kč včetně poštovného ... samotný obsah hrubě pod 500,-Kč

vyčíslen celní dluh 138,-Kč
celní deklarace 180,-
poštovné za peníze 22,-

poplatky celkem 340,- Kč

balíček ležel na celnici od cca 10.4. tedy hrubě přes 2 měsíce ...

Pred par dny se mi stalo presne to same: celni hodnota celkem 431,- Kc, DPH: 148,20 Kc. Nechapu. Akorat ja jsem nas**ny jeste trochu vic, protoze ten zdroj co mi prisel, nefunguje :(.
Taky se chystam zadat o napravu. Akorat se bojim, ze i kdyz mi vrati zaplacenou DPH, z posty tech 180-96 stejne nedostanu :(.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tocamac píše:
Taky se chystam zadat o napravu. Akorat se bojim, ze i kdyz mi vrati zaplacenou DPH, z posty tech 180-96 stejne nedostanu :(.

Podej si žádosti podle popisu, který jsem uvedl výše pro SuperMUFa a dej tady pak vědět jak to dopadlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 20:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2011
Příspěvky: 5
Zdravim,

chtel bych se informovat jestli uz nekdo ze zde pritomnych, kteri posilali na Celni urad zadost o zmenu/vraceni spatne vymerenych celnich poplatku, od nich dostal nejakou odpoved?

Dnes ve schrance jsem mel listek ze konecne dorazil balik, ovsem misto predpokladanych 709 Kc za DPH a postovni poplatky je na nem uvedena castka 1001 Kc. Takze predpokladam ze Ceska posta, ktera ode me mela plnou moc a v baliku byly vsechny spravne podklady, spatne stanovila hodnotu zasilky pri predavani celnikum a tak bylo spatne vypocteno DPH.

Proto ihned jak si vyzvednu balik budu zasilat na celni urad zadost o vraceni celnich poplatku, tak by se mi hodilo jakakoliv informace nebo zpetna reakce ktera jiz nekomu prisla, abych mohl zadost zaslat spravne a celni urad se nemohl chytat na kazdou spatne napsanou drobnost. Pripadne jakakoliv dalsi rada bude vitana.

Diky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1726 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 116  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz