Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Létání u Javoru
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 17:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 301
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak tady je to "moje" místo U Javoru. 580 mnm a 300m od autobusu. Značka ideál, jen na okraji CHKO. Ale jsou shovívaví a dostal jsem povolení, tam ničemu neuškodím. Pokud pere slunko, stojím ve stínu javoru a kolem otevřená krajina s minimem turbulencí. Na této louce není žádná zvěř, protože se k javoru chodí lidi fotit, o víkendu i stovky. Je to nejfotografovanější místo v širokém okolí.
Jen čekám na počasí a zase vyletím.
Igor

Příloha:
Hw U Javoru.jpg
Hw U Javoru.jpg
[ 79.69 KiB | Zobrazeno 5204 krát ]


_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Tak tam jsem tě ještě nepotkal... :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 301
Bydliště: Valašské Meziříčí
blesku to je škoda, že jsme se nepotkali. Rád bych tě poznal. Tam někdy chodí takové davy lidí, že bys musel jen podle zvuku vrtule. Teď vážně. Jezdím tam autobusem, nejraději o víkendu, kdy jede ještě autobus i večer. Nejsem tam až tak často, jako na cyklostezce mezi kolejemi a Bečvou směr na Jarcovou. Tam to mám pěšky cca 25min. Chodím většinou na večer, mám na křídle osvětlení a to je nejlepší polítání, když večer ztichne vítr a vzduch zhoustne vlhkostí. Pak doma všechno suším. Někdy nechám svítit poziční světla i cestou domů a pak jsem nejlíp osvětlený chodec.
Příloha:
Křídlo v trávě.jpg
Křídlo v trávě.jpg
[ 67.94 KiB | Zobrazeno 5167 krát ]


Příloha:
Odchod po setmění.jpg
Odchod po setmění.jpg
[ 39.29 KiB | Zobrazeno 5167 krát ]


_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Příloha:
IMG_20190703_221945.jpg
IMG_20190703_221945.jpg
[ 41 KiB | Zobrazeno 5153 krát ]

V noci by to šlo :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání u Javoru
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2021 23:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 301
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dnes jsem vybaven i povolením od CHKO opět vydal polítat na oblíbené místo U Javoru. Odpoledne zalezlo slunce a vítr se uklidnil téměř k nule. Vytáhl jsem vytuněnou Z50 od Šadu po neplánovaném kolmém přistání. Stalo se to při letu po větru, kdy jsem chtěl ověřit účinnost směrovky a omylem jsem stáhnul plyn. Modří už vědí, nastala předpisová vývrtka. Než mi došlo, co se stalo, vstoupil jsem do krtkova rajónu. Na první pohled to vypadalo, že se nic nestalo a letěl jsem znovu. Model se choval jako z gumy a měl jsem problém udržet plánovanou trasu letu až se mi nepodařilo vybrat jeden nízký průlet a opět nepříjemný kontakt s trávníkem. Odnesla to vrtule a tak jsem dolítal. Doma při podrobné prohlídce jsem našel několik dost zásadních trhlin včetně ulomeného ocasu těsně před výškovkou. Vše držely jen dva bovdeny a při tahání za výškovku se jen otevírala trhlina. Všechno jsem pořádně zalepil a posichroval uhlíkovými pásky. Přírůstek váhy snad není tolik zásadní, ale tuhost celého modelu vzrostla znamenitě. Taky jsem přikoupil dvě LiPolky 2200/3S/65C, původní jsou 1500/3S/25C. S novýma baterkama je letovka 660g, ale není ten rozdíl poznat, ani jsem nemusel trimovat. Let se prodloužil skoro na dvojnásobek a nabíjení se zkrátilo. Když mám dvě nabíječky, stále je něco nabité a mohu jen lítat. S vlastnostmi modelu jsem celkem spokojený, jen ta čitelnost polohy na zešedlé obloze je dost problematická. Nastříkal jsem i žluté pruhy zespodu křídel, ale z větší dálky nejsou už vidět. Příště to chce větší model, nebo lepší oči. Možná zkusím ještě osvětlení, u Hotwinga se velmi osvědčilo.
Ať nám vydrží ještě počasí i zdraví přeji všem.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání u Javoru
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 14:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Igor659 píše:
Dnes jsem vybaven i povolením od CHKO opět vydal polítat na oblíbené místo U Javoru.



Ahoj,
mohl bych požádat o scan/obrázek toho povolení. Jde mi jen o soukromé poučení ze studijních důvodů a naprosto zaručuji, že ho nepředám nikam dál.


Asi bude jednodušší mail: tomasc@rcmania.cz

předem díky
Tomáš Ciniburk


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání u Javoru
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 16:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 301
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tomáši, odpověď máš v mejlu.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání u Javoru
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 21:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Velmi zajímavé a inspirativní. Děkuji.
TomasC

A z mapy krásné místo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz