Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 14:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Vážení předsedové modelářských klubů,
v zápisu ze zasedání předsednictva KLeM ČR ze dne 23. ledna 2018 stojí:
Citace:
Stav a složení členské základny
Bod nebyl projednán vzhledem k nezpracování a nedodání všech evidenčních karet od klubů KLeM ČR za rok 2017 k datu konání zasedání.

Táži se, zda je během tří lednových týdnů skutečně tak těžké odeslat jeden elektronický dokument e-mailem?

Řádná evidence členské základny je totiž dosti zásadní při pokusech sekretariátu SMČR o získání různých dotačních prostředků.

Děkuji.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 14:46 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A co je ti jako lodnímu modeláři do toho?? Opravdu by mě zajímalo co tím sleduješ. Někdo to nepošle. Je snad dospělí.

Taky mi to vadí, že tam nebyli všechny, ale že bych měl náturu se ptát na všech fórech. Opravdu tě nechápu.

Myslím, že bude ideální, když přijedeš na konferenci KLeM a tam sebereš odvahu a každému předsedovi klubu to řekneš pěkně do očí. Jistě bude každý rád.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím,
no, jako hospodář klubu v posledních 4 letech jsem to poslal vždy do 31.12. i s tím, že řada lidí nezaplatila příspěvky nebo ukončila členství v klubu až po tomto datu a platili jsme za ně zbytečně... Ale chápu, že pořádek musi biť :-)

PS:Spíš mi vadila ta excelovská tabulka, ve které jsou chyby a datum narození se tam nesmyslně vyplňuje do třech sloupců a rok narození je ve tvaru YY.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 16:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na ten datum by mohla v excelu pomoci funkce =rok(A1) pro rok, =měsíc(A1) pro měsíc a =den(A1) pro den narození, který je v buňce A1.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
TomasC píše:
Na ten datum by mohla v excelu pomoci funkce =rok(A1) pro rok, =měsíc(A1) pro měsíc a =den(A1) pro den narození, který je v buňce A1.

Samozřejmě, že jsem si poradil, ale připadá mi to zbytečné, když se normálně eviduje datum narození jako datum. Navíc rok je min. po roce 2000 evidovaný ve všech databázích jako YYYY a ne YY.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
PatMat píše:
Zdravím,
no, jako hospodář klubu v posledních 4 letech jsem to poslal vždy do 31.12. i s tím, že řada lidí nezaplatila příspěvky nebo ukončila členství v klubu až po tomto datu a platili jsme za ně zbytečně... Ale chápu, že pořádek musi biť :-)


Máme to podobné, s tím, že pořádáme výroční schůzi začátkem prosince, abychom vybrali čl. příspěvek a kdo bude dál členem.
Stejně se nás sejde tak třetina, zbytek platím ze svého, pak od lajdáků další dva měsíce poplatek urguju.
Ale vždy zaplatím svazu včas + vyplněnou evid. kartu. Chvilku na vyplnení a zaslání si vždy najdu, to mám i jiné povinnosti. :wink:

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 17:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
TomasC píše:
A co je ti jako lodnímu modeláři do toho??

Nejspíš se to týká klubů napříč odbornostmi, proto jsem formuloval dotaz obecněji - určitě nepůjde jen o kluby KLeM, od kterých karta nedorazila. Ba naopak, předsednictvu KLeM ČR je namístě udělit pochvalu za pečlivé zveřejňování zápisů ze svých zasedání.

Pozvání na konferenci KLeM si vážím, avšak musím s díky odmítnout - prahne po mé sobotní přítomnosti zaměstnavatel.

P.S.: Nesleduji tím nic, jen jsem od přírody zvědavý, zda počty modelářů rostou/klesají a jak se mění poměr juniorů k seniorům.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 17:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
sramy píše:
Stejně se nás sejde tak třetina, zbytek platím ze svého, pak od lajdáků další dva měsíce poplatek urguju.
Ale vždy zaplatím svazu včas + vyplněnou evid. kartu.

Když jsem svého času vedl nevelký klub, míval jsem to podobně. Naštěstí se člověk po nějaký čas bez "pár stovek" obejde.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2018 23:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
TomasC píše:
A co je ti jako lodnímu modeláři do toho?? Opravdu by mě zajímalo co tím sleduješ. Někdo to nepošle. Je snad dospělí.

Taky mi to vadí, že tam nebyli všechny, ale že bych měl náturu se ptát na všech fórech. Opravdu tě nechápu.

Myslím, že bude ideální, když přijedeš na konferenci KLeM a tam sebereš odvahu a každému předsedovi klubu to řekneš pěkně do očí. Jistě bude každý rád.


a) podle stanov které jsou schváleny, je do chodu smčr (což je i předsednictvo KLeM) každému členu bez ohledu na odbornost. Stanovy čl.V Pokud si chcete hrát každý na svém písečku, měli jste napsat stanovy lépe.
b) nezaplacení příspěvků je porušení povinností člena - opět stanovy čl. V.
c) do očí předsedům klubů bys to měl říci hlavně členové předsednictva... nejsi jedním z nich? Systém kamarádičkování "Ty, Franto, měl bys zaplatit... Jo, někdy to snad pošlu..." je počátkem chaosu který ve SMČR je.

Takže místo nadávání bys měl spíš Ladousovi poděkovat, že dělá práci za Tebe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 10:50 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jen jsem se ptal a to je snad dovoleno a taky se mi dostalo odpovědi. Že by stanovy mohli být napsány lépe, tak o tom nepochybuji, stejně jako spousta jiných věcí.

A myslím, že to bylo o evidenčních kartách, nikoliv o placení. Ale příspěvky naznačují a moje zkušenost také, že "platební morálka" některých členů je složitá. Na druhou stranu, většina členů je skvělá a peníze pošlou hned.

V klubu MK RCMANIA.cz jsou 3 Frantové, všichni uhrazeni včas. Nevím, kde jsi k té zkušenosti přišel...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JirkaA a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz