Switch to full style
Vlákna jednotlivých modelářských klubů.

Pravidla fóra

Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky
Odeslat odpověď

Létání v Kroměříži a blízkém okolí

sob 16.09.2017 18:48

Ahoj, prosím o radu.
Za jakých podmínek se prosím létá s modely na letišti (za letištěm) v Kroměříži? Několikrát jsem jel kolem letiště, chtěl jsem se zeptat, ale ani jednou jsem tam nepotkal modeláře. Tak se ptám touto cestou.

Letos jsem byl 2x na Olšině (svah), ale další možnosti tady neznám. Létám větroně a EPP s podvozkem (Va-Models)

Poradíte prosím? děkuju

Re: Létání v Kroměříži a blízkém okolí

sob 16.09.2017 19:34

Letos hodně fouká, tak se tam moc nelítá (modely). Častěji se tam lítá s FPV 250 na trati. Já letos lítání moc nedal, začal jsem na konci léta. Dřív jsme lítali všude po okolí. Na letiště jsem nejezdil, protože na koptéry a vrtulníky nepotřebuju přistávací dráhu. Jenže jsem byl překecán a začal zas lítat a právě na letišti. Mám to tam blíž (z domu 2,5 km), než jezdit za město. Platí se tuším pětikilo za rok. Jestli je to místo vhodné na větroně, to nevím, přece jen je tam letiště a občas něco odletí a přiletí.
Ty máš blíž modelářské letiště u Otrokovic (Bělov), ale co jsem slyšel, tak se tam blbě lítá kvůli různým směrům větrů od blízkého kopce.

Re: Létání v Kroměříži a blízkém okolí

sob 16.09.2017 20:04

Změnil jsem adresu a teď jsem se přestěhoval do Vážan. Proto se poohlížím po vhodném místě k létání. Na Žabárně to máme super, ale z KM to není na časté dojíždění.

Re: Létání v Kroměříži a blízkém okolí

sob 16.09.2017 20:26

Tak to jo. Lítá se nad modelářskou plochou a nad polem směrem od letiště. Prostě není to tak, že si lítáš kam chceš kolem sebe, protože jak jsem psal - letecký provoz. Větroně jsem tam snad nikdy neviděl, když jsem tam občas zajel na čumendu, myslím modely.

Re: Létání v Kroměříži a blízkém okolí

ned 17.09.2017 14:49

Děkuju, budu dál zkoušet letiště, dřív nebo později tam někoho potkám.
Odeslat odpověď