Switch to full style
Měkká křídla nad hlavou, RC i volné. Vrchlíky, krosny i tříkolky. Rozumy, tipy a všemožné triky.
Odeslat odpověď

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pon 27.08.2018 10:40

zde náhled akce:
Přílohy
dolomiti live.png

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pon 27.08.2018 20:21

Velká zábava to dnes byla! Lítali až do osmé večerní, někteří ještě pár minut předtím zkusili štěstí a uháněli vzduchem rychlostí až 62 km/h (zřejmě se silným větrem v zádech) a tak pár soupeřů plahočících se po zemi předstihli. Zajímavé bylo sledovat přistání, které se dalo vytušit s ubývající výškou konkrétního soutěžícího, pohyb ikony parakřídla byl i přes velké zvětšení mapy celkem plynulý a když pilot přistál, tak se ikona křídla zavrtěla několikrát dokola a proměnila na ikonu pěšího turisty.
Přílohy
dol3.png
dol4.png
dol5.png

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

úte 04.09.2018 21:49

Nevím jak to mají ostatní modeláři, ale mě při prvních projevech podzimního počasí napadají nápady na čem přes zimu pracovat na příští sezonu, co vylepšit či opravit. Na gondole s motorem v čumáku budu přes zimu pokračovat, přes to šílený pečený léto se to nedalo. Ale protože jsem si od lítání s vrchlíkem Opale Hybrid 3.0 sliboval o hodně účinnější speed a pronikání proti větru (moje chyba, že jsem si to pořádně nezjistil, já naivně automaticky předpokládal, že u hybridů je účinný speed na rozdíl od singleskinů fakt tutovka), tak si začnu od září spořit na další vrchlík. Mám samozřejmě psychický zábrany šáhnout jen tak do účtu a zaplatit němcům 700 eur za CrossAlps. Ale utrhnout si od úst každý měsíc třeba 2500 kč už pro mě morálně schůdný je a ještě si pak budu připadat jako že si to za to sebeomezování vlastně zasloužím.:) Do jara času dost a částka se nashromáždí. Rád bych zůstal u rozpětí vrchlíku okolo plus mínus čtyř metrů, přece jen je to na obloze krásně a pohodově vidět i na velký vzdálenosti a prostě ty větší éra líp lítaj, žádný splašený poletování. Na výběr 4metrových vrchlíků moc není, ale když sleduju na netu jak přibývají různý nový typy ať od Punkair, tak od Opale, tak se nebudu divit, když na jaře 2019 budou na trhu další novinky. Jde mi v případě tohoto vrchlíku vyloženě o bezmotorový plachtění v termice na rovině s možností mnohem líp než doteď se prosadit proti větru (motor se sklopkou v čumáku gondoly fakt jen jako způsob jak se dostat nahoru). Ten účinnej speed je asi to nejdůležitější, protože já jsem si letos v termice hezky zalítal s Flairem i s Hybridem, jen mě zkrátka limituje ta nutnost mírnýho větru, což je jen dopoledne o víkendu kdy se termika teprve probouzí a pak až navečer, kdy termika už zase moc není. Tak se už docela na příští sezónu těším a snad pak vyberu k výrazný spokojenosti - tentokrát bez padání do mdlob z cenový hladiny. :lol:

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

stř 05.09.2018 0:02

Tady jsem nahrál kousek poletování z léta, občas je tam průlet zblízka atd.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

čtv 06.09.2018 7:07

To už je u nás podzim? Já jsem teď s rodinou v Chorvatsku a tu je pořád léto. Proč to ale vzpomínám, tady by se létalo jsme pod úpatí pohoří Velebit a létají tady i skutečné PG. Padák tu však nemám, měl jsem strach že ho okoupu v moři a nebo rozbiju o skály. Navíc by jsem ani na létání neměl čas, přece se na dovolené raději věnuji dětem.
Na příští sezonu už mám taky nějaké plány, ale spíš vybírám v menší velikosti vrchlíků a to buď ten Nucleon nebo Sir Edmund Racer.
Můj osobní názor je, že do větru jsou lepší menší vrchlíky, i na německém foru uváděli že menší Cross Alps se lépe chová v silném větru než ten velký.
Další můj krok bude výměna vysílače, popravdě přijímače, vario a proudové čidlo už mám doma koupil jsem je se slevou na Jeti Model Meetingu. Teď už čekám jenom na vydání vysílače DS-12. Původně jsem chtěl DS-14 nebo DS-16, ale jak jsem si na JMM osahal DS-12 tak počkám. Je lehoučká krásně se drží a barevný displej je úplně jinde než ty obyčejné. Krásně je viditelný na slunci, tak snad ji moc neosekají soft, ten totiž rozhodne.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

čtv 06.09.2018 17:38

Ahoj, né, podzim tu ještě není, je tu příjemný babí léto. Nerozporuju názor o menším vrchlíku, kdy uvádějí, že do větru jim připadá lepší než větší typ. Vypozoroval jsem ale, že něco podobnýho tvrdí i úplně všichni výrobci vrchlíků o svých nejnovějších typech. Vlastně nikdo neuvádí na trh vrchlíky, které by papírově byly horší než ty předtím. Přes všechno moje nastávající každoměsíční utrhávání drobků od úst (potěšilo mě zjištění, že kolega kuřák prokouří měsíčně právě něco nad 2500 korun, prý dá denně krabičku á 88,-), mi cena 499,- Eur za třímetr Edmund Race způsobuje mdloby. To i můj 4metr Hybrid 3.0 stál 479,- a třeba 4metr Nexus prodávají za 599,-.

Vypsal jsem si na papír 4metry na trhu a je jich zkrátka málo. Flair 4.5 a Hybrid 3.0 mám, no a bez ohledu na rok uvedení na trh či provedení to jsou pak už jenom tyto:

- Hero 4 double skin (10.300,- Kč)
- Fox RS 2.6 double skin (449,- Eur)
- Samba double skin (cenu nevím, asi podobná)
- Nexus hybrid (599,- Eur)
- Skyman CrossAlps 2.8 hybrid (699,- Eur)

Po pravdě, takovej výběr komerčně vyráběnejch typů mi na celou naší obrovskou planetu připadá málo... :lol:

Pokud si dovolím zaspekulovat, tak nějaká novinka pro jaro 2019 se dá očekávat asi od Opale a to je tak všechno. Možná Cefics na nějakém jarním setkání předvede prototyp nějakého dalšího Skymana nebo spíš jen nějaké další příslušenství či tříkolku. Jediné co ještě nikdo neuvedl na trh je komerčně vyráběná lehačka/gondola. Tu si asi výrobci nechávají v zásobě až nastane stagnace v oblasti vývoje právě nových lepších vrchlíků. Fuj, to zní jak fráze o nových lepších zítřcích.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

čtv 06.09.2018 20:46

No vidíš, já za Nyose dal 499€ a taky je to 3m. Opravdu bych chtěl vidět reálné porovnání klouzavosti dvou podobných vrchlíků různých velikostí jako je třeba Nyos Nexus nebo Cross Alps malí velký. Moje domněnky jsou
takové, že při stejném plošném zatížení klouzák bude jednoznačně pro větší verze, termika bude nastejno, větrné turbulentní počasí pro menší a motorové divočejší létání taky pro menší vrchlíky. Přijde mi že čím větší padák tím se chování podobá více dospělému PG a tím i bohužel spojené limity počasí pak už asi záleží na tom co kdo propaguje. Nejvíc to však může posoudit Dub, ten měl na páčkách nejvíc vrchlíků.

Jinak dneska nám dva paraglidisté přistály hned u nás na pláži.
Jenom sletěli z vrcholků Velebitů, bylo bezvětří tak svah nefungoval a termiku asi žádnou nevytočily. Přistávací manévr byl hodně krkolomný točili nízko nad budovami a stromi, pak ještě traverza aby to vyšlo na hodně malou pláž. Mám to celé nafocené, ale ve foťáku tak foto sem hodím až budu doma. Děcka s toho měly velký zážitek a přej si mám koupit takový velký padák. Borci byli ale dobře navlečení na to že mi jsme leželi na pláži v plavkách.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pát 07.09.2018 20:04

Vidíš, jak Nyos už není v nabídce, tak si nepamatuju kolik vlastně stál. Takže pokud tě cena 500 eur za třímetr neporáží, tak je to ideální stav pro prodejce. Kolega Dub je opravdu asi ten, kdo podle videí vyzkoušel od Hero4 přes Fox 2.6 RS po Sambu, třeba si to tady přečte a nějaké srovnání napíše, příp. ho o to poprosím v soukromé zprávě.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

ned 09.09.2018 16:01

Tady jsou ty fotky z Chorvatska
6632663366346635663666376638

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

ned 09.09.2018 20:41

Ten plac na přistání je fakt malej, kamení, lidi okolo, docela nebezpečný.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

ned 09.09.2018 21:21

Tak to vypadá, že vrchlíky CrossAlps a ostatní budou ke koupi za koruny u českého Hackera:

http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 40200.aspx


p.s. Dovolím si svůj včerejší příspěvek upravit, že dnes už v nabídce vrchlík CrossAlps za cca 16.776,- Kč či jak to tam bylo, není (kurz eura za 24,- mě překvapil jako podezřele výhodný). Ale předpokládám, že po domluvě jsou schopni dodat i tento vrchlík za cenu adekvátní aktuálnímu kurzu eura s aspoň tou výhodou, že poštovné bude zdarma (aspoň včera to tam tak bylo) a ne za nějakých obvyklých 16 eur při nákupu z německa.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pon 10.09.2018 20:29

Taky jsem se ráno díval a byl tam a teď odpoledne už ne. Možná to zhodnotili tak že nebudou strašit české modeláře :D

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

stř 12.09.2018 21:13

Včera jsem byl po delší době provětrat hadřík a byl krásný západ slunce. Je to však foceno jenom telefonem, foťák vždy zapomenu doma. Létal jsem až do úplné tmi bez osvětlení, nechtělo se mi přistávat a zapínat jej.
6646664566446643

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

sob 15.09.2018 19:34

Psal jsem mail Hackerovi CZ a není problém objednat cokoliv z nabídky Punkair, pokud to mají skladem.
Jinak jsem si přepočítal cenu zboží které mají v nabídce a opravdu u všeho vychází kurz 24 což je zajímavé.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

ned 16.09.2018 21:36

Při lítání se snažím držet na louce dál od lidí, ale dneska jsem měl "štěstí" na vlezlou zvědavou rodinku, vracející se právě z lesa s houbařským úlovkem. Do toho se připletli další lidi co do toho lesa naopak šli a kulminovalo to vysvětlováním a ukazováním v košíku na co která houba je dobrá a jak jí upravit. To už se nedalo vydržet, tak jsem na ně vykřiknul že startuju a kdyby to padalo na ně ať utečou. :lol: V průběhu letu a po něm jsem mimojiné musel odolávat ještě neustálému žadonění těch děcek, že to chtěj taky řídit atd. :x
Nakonec jsem nějak přistál a z ohleduplnosti k Vám divákům jsem na trubku nahrál právě jen to přistání, kde se moc nemluví a rodinka zdá se byla konečně na odchodu (během jejich vysvětlování o houbách těm druhým lidem jsem se při letu nenápadně přesunul dál od nich a nevšimli si toho :) ). To byl teda dneska zážitek! :roll:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Odeslat odpověď