Reklama

Pravidla fóra

Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 620 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Vůbec jsem.necekal že to je takový problém . A nemyslím si že bych byl nemehlo . Zkoušel jsem to s podvozkem a to se mi zase perevracelo na vrtuli . Druhý den a nic .

Odesláno z mého MI 5 a podpis odstraním

PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:23 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (5)
jfilip47 píše:
Vůbec jsem.necekal že to je takový problém . A nemyslím si že bych byl nemehlo . Zkoušel jsem to s podvozkem a to se mi zase perevracelo na vrtuli . Druhý den a nic .

Odesláno z mého MI 5 a podpis odstraním

napsal jsem TI SZ tak se ozvi

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 18:37 
Mazák
Mazák

Dneska to na lítání s padákama nebylo vítr kolem 5m/s a děsnej bordel ve vzduchu. Tak jsem provětral alespoň samokřídlo Wing od LS modelu.

PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 9:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 15
U nás taky odhadem 6 m/s, ale bylo to pěkně ustálené žádné rozbité. Já si parádně polétal. Dokonce už jsem dal plný plyn když jsem letěl proti větru s plně staženým speedem. Padák stoupal tak pod 45° někdy i víc, takže během chvilky nabraná dobrá výška poté ostrá spirála a tak dokola. Měl jsem trénink spirál, když to tak dobře stoupalo. Pak jsem zkoušel bez speedu dát plný a padák šel okamžitě do přemetu, ten jsem však přerušil a padák se krásně zhoupl. Dnes to vidím taky aspoň na jednu baterku (40min).

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 9:39 
Mazák
Mazák

Dobře jsi se rozjel, jen tak dál :D . U nás to vypadá opět na samokřídlo

PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 11:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
jfilip47 Vůbec jsem.necekal že to je takový problém . A nemyslím si že bych byl nemehlo . Zkoušel jsem to s podvozkem a to se mi zase perevracelo na vrtuli . Druhý den a nic .

Takto lieta FREE ktory maš doma.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Alebo aj takto

Naposledy upravil johnf56 dne stř 03.05.2017 8:22, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 18:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Včera odpoledne foukalo už hodně, takže jsem dal přednost rodinné procházce, ale večer se to částečně zklidnilo. Vyrazil jsem v sedm a vrátil se až po deváté. Takže bylo i noční létání, ale osvětlení padáku je celkem slabé a polohovky za úplné tmi hodně ostré takže to musím předělat. Jinak včera jsem víc akrobatil, přemety jsou v pohodě nezáludné, ale co mě překvapilo tak že jsem na hraně z tahem motoru, hlavně s těmi Lionkami. S lipolkou 2200mAh to bylo mnohem lepší, menší váha a hlavně větší tvrdost baterek. Taky jsem zkoušel vrtulník ten je taky bez problému ale ten fullstall bez šance. Když jsem se o něj pořád snažil tak jsem to jednou motorem hodně přetáhl, padák opravdu začal padat dozadu a skončilo to hodně tvrdým nárazem do země z výšky cca 40m. Padák se zmuchlal do kuličky a ani mě nepřišlo že by nějak razantně brzdil pád. Neměl totiž žádnou snahu se rozbalit, spadlo to 3 m přede mne do pole plného kamení. Krosna spadla pěkně naplocho, v podstatě vše přežilo akorát se zohl rám sedačky a hodně dodral lak na ochranném rámu. Sedačku jsem provizorně narovnal a létalo se dál. Dneska už je pěkně přerovnaná v práci na plotně, ještě opravit lak, poskládat a jde se létat. :D

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 13:15 
Mazák
Mazák

Konečně jsem vyrobil transportní a ochraný obal na kufr vysílače.
Více informací zde:
https://www.rcalbum.cz/model/9898-trans ... -kufr.html
Příloha:
Poznámka: Obal na kufr
IMGP3495.JPG
IMGP3495.JPG [ 150.09 KiB | Zobrazeno 510 krát ]

PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 16:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Noto je dobry napad Jirko, ja som doteraz použival origoš športovu tašku na plece. :D

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 23:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dobrý den.
Chtěl bych začít s RC paraglidingem.
Co bys te poradili do začátků?
Existují nějaké plánky na stavbu motorové gondoly a vrchlíku?
Děkuji

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 12:37 
Mazák
Mazák

Ahoj jsem rád, že bys chtěl začít s RC paraglidingem. Na začátek rozhodně vrchlík (padák) koupit hotový a to nějaký osvědčený a vyzkoušený typ. Vše je podstatě odvislé na finanční částce, kterou do toho chceš investovat. Také se může stát, že zjistíš, že to není ono co jsi od toho očekával a finanční ztráta nebude tak bolestivá. Za mne bych do začátku doporučil singl skin lítá pomaleji snadno se startuje a odpustí hrubší pilotní chyby. Asi bych vynechal padáky velikosti menší než 1m2. Doporučuji pročíst toto fórum a bo sousední .
Co se týče gondoly v podstatě žádný plánek enexistuje. Vše jsou buď firemní výrobky a nebo po domácku vyrobené jejich napodobeniny. Zase je to odvislé na finanční částce. Dá se koupit hotový set kam stačí přidat přijímač a baterku a můžeš letět.
Nevím jestli už lítaš nějakou elektriku. Samozřejmě s tím souvisí nabíječ, vhodný zdroj energie a základní znalosti co se týče provozu akumulátorů.
Asi jsem Ti moc neporadil, ale určitě se ozve i někdo další.

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 12:43 
Mazák
Mazák

Venku je pěkně , vítr kolem 2m/s , fouká ideálně na kopec, tak vyrážím. Pokusím se natočit nějaké video s ukázkou jak zatáčí vrchlík pomocí řiditelného speedu používaného ve fukci směrovka. Tzn. nesymetické stahování A popruhů bez použití řidiček k zatáčení.

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 20:35 
Mazák
Mazák

Dnešní den se vydařil na výbornou :D . Nikdy jsem o single skinu nepochyboval, ale že bude lítat skoro jako double skin jsem netušil. Pod Power 1,1 jsem na krosnu přidělal 2 dvoučlánky 5000mAh spojené paralelně. Vznikl tedy článek 2S2P s kapacitou 10000mAh. Na 20min motorového letu byl celkový čas 65 min. Naklouzáno 45 min. Chodilo to nádherně stoupáky kolem 2m/s co si více přát. Když jsem se trefil do stoupáku a přidal plyn, tak jsem dosáhl maximálního stoupání 3,5m/s.
K řiditelnému speedu:
Na singl skinu Power 1,1 se účinek neprojevuje skoro vůbec.
Na double skinu Astral je je účinek již znatelný , ale občas je nutno pomoci jemným stažením řidičky
Fox 1,5 však překvapil, tento vrchlík je v podstatě řiditelný jenom speedem. Maximální stažení předního popruhu byly 3 cm. Zatáčka je velmi plochá.
Astrala a Foxe jsem natočil, ale musím to nějak střihnout. Důležité je, že to funguje :D :D :D

PříspěvekNapsal: ned 07.05.2017 8:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Bylo by to zajímavé také vyzkoušet ale mě tam dvě serva na speed pohodlně nevlezou. Jinak taky jsem vyrazil včera létat, téměř bezvětří předpověď dávala 0,5 m/s a déšť. říkám si kde mají ten déšť obloha krásně modrá sem tam pěkný kumulek. Počítal jsem s první termikou, přijedu na místo a ejhle nebe se tak rychle zatáhlo úplné černo, hromi blesky. Jediné štěstí že jsem nestihl ještě padák vytáhnout, byl jsem rád že jsem sám utekl do auta.

Měřil jsem to stažení řidiček které je 12,5cm a fullstal pořád nic. Také jsem zvětšil páku na speedu, takže tam mám teď stažení 3,8mm a pořád v pohodě.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 13.05.2017 19:24 
Mazák
Mazák

Konečně jsem sestříhal video , které ukazuje chování vrchlíku při zatáčení pomocí speedu. Není to žádný umělecký kousek. Má jen ukázat, že zatáčení funguje :D Bližší informace nalezneze v odkazu:
http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.p ... 4496#p4496
Až se nahraje dám odkaz :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 620 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Další