Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 20:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
STL soubory pro tisk rukavic a bot jsem stáhnul oboje asi z thingiverse a zvětšil si je pro svojí potřebu ve slicru, dá se čarovat i s tloušťkou stěny nebo vnitřní výplní. Loni jsem to tisknul z PET-G, letos už si lecos tisknu i ze zatím velice málo rozšířeného materiálu ASA a tenhle materiál MOŽNÁ taky jde vyhladit v acetonových parách jako ABS, který je mrcha na tisk a nemám ho rád, netisknu z něj. Pokud by to šlo vyhladit, tak by na botech a rukavicích nebyly tolik znát vrstvy tisku (příležitostně to na něčem vyzkouším). Jednoduchá poutka řidiček napasovaná na rukavice jsem si ve Sketchupu modeloval sám. Jo, moje boty mají uříznutou patu už od toho, kdo tu botu naskenoval a vystavil (tvrdím všem, že to je para úprava), tiskne se to v poloze že to sedí na té patě. Použít by šla i třeba tato bota, ta má i patu a podrážku přitom slušnou (o podrážku jde, při nízkým průletu je vidět :) ) https://www.thingiverse.com/thing:1553117
Soubory v STL můžu pro inspiraci mailem poslat, do všeho vytisknutého jsem pak různě vrtal díry, odřezával aby to šlo nasadit na pahýly rukou, prošroubovat a zakrýt rukávem atd.

P.S. Ta ruka zaťatá v pěst je asi tento soubor https://www.thingiverse.com/thing:1398942 , od začátku jsem rezignoval na to vytisknout si pěst a pak jí nějak barvit tělovou barvou, tak je černá a opět tvrdím ostatním, že to je černá rukavice, ono to i koresponduje s tím, jak je pilot i v létě nabalenej.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Martine, to samé se mi stalo s osičkou serva na Rané. Náprava úplně jednoduchá delší osičku jsem udělal z čalounického špendlíku ten průměr je akorát, Do horního krytu krabičky jsem vyvrtal dírku a malinko menší než je průměr špendlíku. Osičku udělal caa o 4m delší aby koukala z krabičky. ničemu to nepřekáží. Servo převody jsem sestavil víčko přiklopil a osičku co čouhá ven zajistil vteřiňákem a servo běhá jako nové :-) tak ať se daří :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 15:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Hm, tak s odolností gumové hlavy pilota to není tak slavné. Dnes jsem byl vyzkoušet vrchlík Hybrid 3.0 a i když jsem nastavil délky řidiček dle návodu (nakonec tam měli i podle návodu tečky fixou na šňůrách pro zarovnání s horním okrajem ok), tak let trval jen asi půl minuty a v helikoptéře jsem se zřítil do trávy. Holt se mám ještě hodně co učit a mimo jiné příště musím dodržet doporučenou šířku hrazdy 17-23cm (pokud jsem dobře pochopil co znamená Space between risers) a ne nechat svou hrazdu 27cm. Ale jak pak budu měnit na krosně vrchlíky nějak nevím. Napřed mi to v letu vůbec nezatáčelo a řítil jsem se do lesa, pak při maximální dvojité výchylce pro odvrácení byla helikoptéra do trávy asi z pěti metrů. Příště udělám hlavu jen přilepenou oboustrankou, přišroubovat jí do trupu natvrdo nebylo moudré, byla to do země dost šlupka. Co půjde to slepím, příp. vytisknu znovu, hlavu si taky asi koupím další do zásoby, ale mám cukání pro Hybrida udělat jednoduchou účelovou odolnou krosnu či spíš tu gondolu, lehačku atd. Myslel jsem si původně, jak sem dnes přidám hezké slunečné záběry z létání... :lol: :x


Přílohy:
P1120359.JPG
P1120359.JPG
[ 191.39 KiB | Zobrazeno 2111 krát ]

P1120360.JPG
P1120360.JPG
[ 181.02 KiB | Zobrazeno 2111 krát ]

P1120366.JPG
P1120366.JPG
[ 72.36 KiB | Zobrazeno 2111 krát ]

P1120367.JPG
P1120367.JPG
[ 171.33 KiB | Zobrazeno 2111 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 19.04.2018 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak to mě upřímně mrzí, ale hlavu vzhůru to půjde. Podle mě jsi padák přetáhl, nebo ho máš moc přibržděný. Nyos je na to taky celkem citlivý, ale jde zastavit v půlce první otáčky. Co se týká té rozteče hrazdy tak to opravdu nebude ten problém, ty čtyři centimetry navíc jsou spíš k dobru a zabraňují snadnému přetočení krosny.

Jo a díky za informace ohledně těch tištěných rukou a bot.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 20.04.2018 15:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tady ještě soubor s botou bez paty co používám

https://www.thingiverse.com/thing:94470


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 15:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak už to mám opravené a poslepované, šrám na tváři pilota zůstal, hrazda už taky není ideálně rovná, ale aspoň jsem si vyzkoušel, že lepidlo Ceys na obtížné plasty funguje. Přikládám krátké video pádu - jestli to je opravdu přebržděné nebo ta široká hrazda má negativní vliv, nebo je krosna moc lehká - to je zrovna to, co ze záznamu moc nepoznám.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 18:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2008
Příspěvky: 102
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Názorný nalítnuti do stoupáku hned do klesaku ztrata rychlosti a v něm si to přetahl do negativni spirály velkou výchylkou kdyby jsi to hned povololil tak by se vrchlik srovnal ale asi by hrozilo náraz do těch stromů.Rozteč na to mohla mít trochu vliv.Pokud je větší než od výrobce změní se trošku tvar křídla a tím i vyvaz šňur a hlavně řidiček takže to stahuje víc uprostřed a je to nachýlnější na přetaženi.Kdyby to bylo naopak že by byla rozteč menší stahovalo by to víc na uších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 19:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky za odpověď, další letové pokusy udělám s upravenou šířkou hrazdy tak, aby to odpovídalo návodu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 19:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
To je brutálně přebržděné. Hybrida mám taky a na řízení mu stačí v pohodě max. 5cm na stažení řidiček a hned reaguje. Víc už je jen brždění . V tomto směru je na řízení dost citlivej. Kolik máš váhu? Já mám pod vrchlíkem 6 kg a klidně by to sneslo o kilo víc. Příště to jen vypusť a až se srovná, tak jen přidej plyn. I z této výšky bys to měl dát. Regenerace vrchlíku je u Hybrida téměř okamžitá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 21:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky, do příštího startu vše upravím. Délku řidiček jsem nastavil dle teček na šňůrách a pak zkoušel podle návodu jestli jde vrchlík zvednout nad hlavu, což šlo. Hmotnost krosny byla v okamžiku startu cca 5kg, moc nefoukalo. Výchylky rukou mám opravdu velké, upravím. Děkuji kolegové za rady!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 01.05.2018 22:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
tady jsem z jednoho letu minulé neděle vystřihnul 5 minut vcelku, kdy jsem se s Flair 4.5 udržel ve vzduchu bez motoru, zopakovat se mi to ale od té doby nepodařilo



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
http://skyfly.blog.cz/galerie/rc-modely/letani/svahove-letani-obora-19-4-2018#
Odkaz na fotky ze svahového létání. Popravdě Nyos pořádně nechodil, musel jsem používat hojně motor. Na padák to chce ještě silnější vítr, tentokrát jsem si to víc užil s mini Coradem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Včera večer před bouří byl u nás úplný olej tak jsem šel provětrat hadr. Bylo takové bezvětří že se dalo hladit krosnou vzrostlejší obilí. Jak jsem se tak nízko plazil zaletěl jsem trochu dál za terénní vlnu a udělal nízký průlet tak že krosna nebyla ani vidět. V podstatě trčel jenom vrchlík a kousek šňůr. Byl to neskutečný relax až najednou vypl motor a padák zahučel do obilí. První jsem se lekl co se stalo z motorem a pak mi to došlo že prostě vypadlo spojení jelikož přijímač byl zastíněn terénem. Ještě že se padák v obilí hledá tak dobře :D . Také jsem provedl test řízení speedem, jelikož mám jenom jedno servo na speed systém, tak jsem odpojil jeden A popruh. Byl jsem velmi překvapen že Nyos vůbec, ale opravdu vůbec nedokáže zatočit stežením jednoho A popruhu. I když mám stažení speedu 5,5cm tak padák pořád pokračoval v dokonalém rovném letu. Opravdu tomu nerozumím a přitom na speed reaguje vrchlík velkým zrychlením. I s tím jedním speedem trochu zrychloval, ale v žádném případě nezatáčel. Ještě že jsem to nepředělal na ty dvě serva jak jsem zvažoval. Dřív mě to nenapadlo takhle vyzkoušet. Co na to zkušenější?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 23:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jak máš prosímtě silné to servo na speedu? Teď jsem si na krosnu pokusně přidělal dvě 6kilová serva ze zásob a nevím jestli to bude pro čtyřmetr dostačující. S originálníma servopákama to popruhy stahuje asi o 5cm, snad to na zkoušku bude pro hybrid něco platné. Pokud bych měl pro větší stažení páky prodloužit, tak už bych asi rovnou koupil nějaká serva 10 kg nebo podobná. Namontovat na servo či serva ten bubínek jsem zatím neřešil. Sice jsem si pro serva našel na krosně super nevyužité místo a na první pokus trefil nakreslit a vytisknout vyhovující servodržáky, ale ještě u toho nemám protažené servokablíky dovnitř do přijímače a tak ani nevím jestli nedělám zbytečnou práci - motor je hned vedle, možná budou při chodu motoru serva cukat.. :roll: Při všem tom nadšení, že jsem našel místo pro serva jsem na tohle úplně zapomněl.


Přílohy:
P1120408.JPG
P1120408.JPG
[ 110.96 KiB | Zobrazeno 1691 krát ]

P1120414.JPG
P1120414.JPG
[ 105.93 KiB | Zobrazeno 1691 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 8:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já tam mám jedno 20kg servo a páku mám zhruba jednou tak dlouhou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz