Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 6:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
V krosně pod Power 1,1 mám tyto serva a v pohodě stačí
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 9sec-6-6kg
K tomu tyhle páky
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 5T-fialova
a v nich našroubovaný nerezový šroubky s imbusem a válcovou hlavou, které slouží jako čepy na uchycení šňůrek od speedu a funguje to skvěle.
Ty samé serva buda dávat do sedačky na urychlení Foxe 2,6 RS pro létání na svahu.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ty nevypadají špatně, ale opravdu je hodláš použít na toho Foxe 2,6, přece jenom mají už menší tah a když ho naložíš naplno tak nevím. Jinak páky už mám https://hobbyking.com/en_us/alloy-heavy-duty-servo-arm-37mm-x-m2-futaba.html a budou pasovat. Hodláš dělat bezmotorovou krosnu, když uvádíš svahovou?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj mě by to nenapadlo , ale na stránkách od Opale uvádějí, že do stehen panáka Lukase, kterého doporučují pro řízení Foxe 2,6 dávájí 10-ti kilová
serva. Vyzkouším ty co jsem uváděl a uvidíme. Myslím, že by mohly stačit.
Jo bude to holá sedačka na svah :wink:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Hlavne kovove prevody.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Svatá pravda jiná serva než s kovovými převody na RC paragliding nepoužívám. To samé platí o pákách na serva :)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak dneska jsem byl opět polétat s padákem. Poprvé jsem vyzkoušel v praxi můj nový skládací větrný špion. Je to paráda dokonale vědět odkud fouká hned se lepší nahazuje vrchlík do luftu.
63486347
Nevíte někdo jak se otáčí nahrané obrázky? Jo při nahrávání byl normálně svisle ale pořád to nahrává vodorovně :o


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ten špion je dobrá věc, sám něco podobného používám, mám to vyrobené z nepotřebné teleskopické antény a k tomu vysoustružený bodec z nerezu. Na konci vlaje asi 0,8m dlouhý pásek Skytexu.
Ten Tvůj má výhodu, že je v trénu a zřetelnější a tím pádem se i hůř zapomíná. Pro můj jsem se už 2x vracel :lol:
Příloha:
Poznámka: Ukazatel větru
ukazatel větru.JPG
ukazatel větru.JPG
[ 199.66 KiB | Zobrazeno 1583 krát ]


S otáčením fotek Ti nepomůžu, zatím jsem to neřešil

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Včera jsem byl s RC padákem poprvé na modelářské akci. Létali jsme tam už v pátek až do noci a to byla paráda klidné ovzduší slabí vítr. Sobota však byla značně větrná 7-10 m/s to vše nárazové se stéle měnícím se směrem větru a odpoledne ještě začala termika. První let byl ještě celkem v pohodě naloženo na 3kg a celkem se to dalo, akorát start musel probíhat hodně na publikum. Druhý let v pozdějším odpoledni byl už opravdu na hraně naloženo na 3,5kg, vrchlík se úplně kroutil, uši klapali a krosna neměla příčnou stabilitu čekal jsem že se otočí vrtulí dopředu. Nyos to k mému překvapení dal ,ale i tak jsem byl rád že už je na zemi.
Musím však předělat osvětlení padák byl za úplné tmi jenom lehce nasvícen. Bílé ledky totiž světlo rozptýlí všude dokola, chce to jiný tip které budou svítit v kuželu jenom nahoru.

Zde jsou fotky ze zmíněné akce: http://andrlik3.rajce.idnes.cz/Po_desti ... lenkovice/
http://andrlik3.rajce.idnes.cz/Po_desti ... lenkovice/

A tady ještě video prvního letu: http://andrlik3.rajce.idnes.cz/Po_desti ... #00003.jpg


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Velká gratulace k povedenému předvedení RC paraglidingu na veřejné akci.
Pro někoho z přítomných modelářů a diváků to bylo asi poprvé co něco takového viděl. Dík za to, je zapotřebí RC paragliding rozšířit mezi modelářskou veřejnost, aby nás lítačů bylo víc.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ano, určitě to vzbudilo zájem jak z řad modelářů tak i diváků. Jeden starší pán mě říkal že má doma Veguse už 2 roky a nejsou schopni to rozlétat. Pak se však vytratil vím jenom odkud je.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
To je divný, že jim Wegus nelétá. Byl to můj první padák, na kterém jsem se učil. Samozřejmě, že to nejde hned na poprvé. Co jsem zjistil, tak nejvíc chyb se dělá při startu (nahození vrchlíku nad hlavu). Když osa vrtule na krosně není vodorovně se zemí a nebo ještě lépe o trošku víc zakloněná, tak se jakýkoliv vrchlík nahazuje fakt obtížně a jeho nahození je spíš náhoda. Při tréninku nahazování je důležité, aby řidičky nebyly moc krátké a tím pádem nebyla stažená odtoková hrana vrchlíku. Když jsou delší nevadí. V prvém případě se vrchlík sice nafoukne, ale nad hlavu nevyjede.
Chce to zkoušet a nenechat se odradit prvním neúspěchem. Zapomněl jsem na důležitou podmínku zkoušet to s vrchlíkem, který opravdu létá a to Wegus v pohodě splňuje.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Nová krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS je před dokončením. Koncepčně vychází z krosny , kterou mám pod vrchlíkem Power 1,1. O pohon se postará motor Axi 4120/18 s dřevěnou vrtulí 14/7. Pohon zajistí 6-tičlánková baterie o kapacitě 5500mAh. Celé to zreguluje regulátor Spin Pro 66. Telemetrická čidla MUI 75 a Vario M2 zajistí přenos informací o tom co se za letu nahoře děje :) . Ovládací páky řidiček o délce 12,5cm jsou na digitálních servech zn. JX o síle 25 kg/cm
Ochranný koš (rám vrtule ) je z nerezové kulatiny pr. 8mm a výztuhy z nerezu o průměru 6mm. Nosná deska motoru je z nerezového plechu o síle 3mm. Koš jsem svářel invevrtorovou svářečkou, proudem 40A a elektrodami na nerez o průměru 1,6mm.
Celý koš je připevněn pomocí 4 kusů silentbloků zn. Kavan k rámu , který je z duralového plocháče 5x50mm. Na hrazdě o rozteči 170mm jsou umístněna 2 serva na ovládání speedu.
Ještě poznámka k dřevěné vrtuli. Ochranný koš je vyroben přesně na míru motoru a vrtuli. Tzn., že vrtule běhá přesně v ose kulatiny a při přidání plynu by se mohly konce plastové vrtule APC ohnout dopředu a zavadit o nosné prvky koše. Je tam sice rezerva 15mm , ale nechci nic riskovat. Dřevěná vrtule se ani nehne a hezky ve vyleštěném koši vypadá.
Pohonná baterie je zabalena do ochranného obalu z mirelonu o síle 6mm a látkového sáčku ušitého na míru.
Jsem si vědom, že to není ideální řešení z důvodů chlazení akumulátoru. Vycházím však z toho, že stále nebudu lítat na plný plyn a při výkonu sestavy 1500W se po většinu letu budu pohybovat pod polovinou plynu :) .
Po zvážení kompletní krosny s akumulátorem váha ukázala 3060 gr. což je podle mě ideální startovácí váha.
Fotky nějaké dodám snad zítra.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Krásný a vyčerpávající popis, vypadá to dle popisu velmi dobře. Jediné čeho bych se bál, že ta vrtule bude hodně hlučná když je v ose koše. Ono toto doporučení dát ji lehce dozadu za koš jsem získal zde na foru. A také kamoš co má set free to měl v ose a hrozně se to ozývalo, tak jsem mu doporučil distanční podložky pod motor a hned je to tišší.
Já zas laboroval s dvojitou vrtulí. Pokud je nastavím přesně do pravého úhlu tak jsou hlučnější ale mají větší tah. Čím mají menší úhel mezi sebou tak se hluk snižuje ale také zároveň klesá tah. Když jsem zkoušel nějakých 20° tak to v luftě jenom ševelilo a ejhle chtěl jsem udělat lopas a skoro jsem spadl do plachty. Prostě už je ten druhý list hodně v úplavu toho prvního.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2017 6:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Martine díky za zveřejnění výsledků pokusů se dvěma vrtulemi. Nikdy jsem pořádně nevěděl co ten úhel vlasně ovlivňuje.
Na nové krosně zatím zůstanu u jedné vrtule. Včera jsem se v dílně rozhodl zkusmo protočit mororem v krosně. Jelikož jsem tušil že výkon a tím pádem i proud vzduchu ze vrtulí bude víc než silněnější, tak jsem si radši otevřel dveře na dvůr a krosnu zkoušel mezi dveřmi směrem ven do dvora. To z důvodu abych si věci v dílně nechtěně nepřerovnal :lol: .
Zkrátím to, plný plyn jsem ani nedal. Prostě jsem se bál :) . Hukot neskutečnej a síla víc než velká. Bude to chtít pomocníka , který bude hýbat pákou plynu.
Jedno je jisté, že když Fox 2,6 letěl z krosnou kde byl o polovinu výkonově slabší motor a to ještě na půl plynu, tak v tomto případě problém s nedostatkem výkonu rozhodně nebude :D :D :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2017 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Slíbené foto nové krosny
Příloha:
IMGP3585.JPG
IMGP3585.JPG
[ 88.72 KiB | Zobrazeno 1251 krát ]


více fotografií je zde
http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.p ... 3&start=10

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz