Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ta cena 20.000,- mě opravdu zarazila, jelikož vím že se nejlevnější padákové kluzáky pohybují kolem 50.000,- a víš.
Pokud se pořádně podíváte, jedná se o padákový kluzák určený k pozemnímu výcviku, maximálně k malým poskokům na cvičné loučce. Určitě to křídlo není určené pro normální létání jelikož má plochu jenom 12,76m2, běžné křídla mají plochu kolem 22m2 ve velikosti M.

Napadá mě jedině udělat pořádnou tříkolku s benzínovým motorem a konvertovat to na rc model :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 18:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Tak už to na tomhle světě chodí.
Kdo nemá na Ferrari, ten si holt musí vozit zadek v Oktávce.

RC paragliding jako u nás stále ještě málo rozšířená modelářská kategorie zkrátka není pro každého. Svůj podíl na tom má kupní síla, která je u nás v porovnání s vyspělými západními zeměmi s bídou třetinová.

Hlavní problém ale vidím v tom, že RC paragliding má malou publicitu a to nejen v modelářských časopisech.
Kořenem všeho zla je závist. Já jako autor tří článků, věnovaných problematice kolem RC paraglidingu (RC revue 2, 3, 4/2017), jsem to poznal takříkajíc na vlastní kůži. Třetina z těch, kteří mi napsali mail, mi poděkovala. Další třetina mi vyčetla, že se chlubím, že na to mám. Zbylá třetina už byly maily od těch „slušných“.

Co mi ale vadí ze všeho nejvíc tak to je fakt, že nám tady zcela vymizela nová generace nejen modelářů, ale manuálně zručných lidí vůbec.
Kdo by se ostatně namáhal s lepením modelů, když si přece může koupit model hotový, připravený k okamžitému použití? Je tohle ještě vůbec modelařina?

Mám teď před sebou nabídku plánků. Je to příloha k RCR 11/2018.
U plánků modelů pro začátečníky na listu formátu A 1 je jednotná cena 130 Kč/5,80 €. Cena plánku například modelu Filip se tak rovná ceně materiálu, potřebného k postavení tohoto modelu. Jak tohle může pomoci rozvoji modelářství, tak to je pro mne záhada.
Jen pro úplnost dodávám, že tenhle plánek mám doma a že je na něm vyznačená cena 3 Kčs.

Tohle vlákno je určené pro výměnu názorů. Vím, že případné kritiky tím neodradím. Takže jen doplním. RC paragliding není v žádném případě levná záležitost a tak na to každý nemá. Já na to mám, protože jsem neuvěřil Klausovi a na moje stáří jsem se zabezpečil sám. A těm, kteří mi to závidí, se můžu jenom smát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 20:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Za sebe se domnívám, že rozšíření RC paraglidingu brání jedině cena vrchlíků. Ne cena motorů a RC vybavení a jednoduchá krosna se taky nějak udělá svépomocí. Jen ten vrchlík bych si fakt nechtěl šít sám (podobně jako bych si nechtěl doma nějak svépomocí laminovat v nějakých jednorázových formách kompozitový větroň), fakt jim radši dám našetřený obnos.

Ten cvičný skutečný vrchlík za dvacku bez daně o rozpětí 7,5m by se dal použít jako základ obřího modelu s krosnou tak na 12s lipol nebo dokonce posadit si těch 12článků na záda a pokoušet se na louce o vlastní ilegální poletování aspoň v přízemních výškách! :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
12s by bylo opravdu hodně málo, počítej že váha by byla potřeba hrubím odhadem 40kg. Proto jsem napsal benzínový motor, elektrikou bych to živit nechtěl.
Můj názor je že to není ani úplně o penězích. Když vezmu pořizovací ceny mích modelů letadel, tak o trochu dráž se dá pořídit takové Free V2 i s vybavením a samodoma vyrobenou krosnou. To podotýkám že jsou modely o velikosti 1,5m a váze cca 1,5kg, takže žádní obři. Hlavním faktorem je i zájem modelářů o tuto kategorií. Já sám, i kdybych měl peněz na rozdávání bych si nikdy nepořídil stíhačku s turbínou, nebo velký benzínový model. Prostě mě to neláká i když se na to rád s obdivem podívám. Takže je to i o tom jestli jsi ochotný za to ty prachy dát. Pokud to ale někdo srovnává s nějakým čínským epo modelem, tak je úplně mimo. Vrchlíky jsou vyrobeny z top materiálů a profi ušité tak jako skutečné padáky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 21:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Můj názor jsem už napsal, takže bych se jen opakoval.

Přesto si dovolím malou poznámku.
Konečná cena každého výrobku se odvíjí od toho, kolik peněz je za tento výrobek ochoten dát kupující.
Tady u nás je limitujícím faktorem kupní síla. Proto se také naši výrobci čehokoliv tolik snaží, aby své výrobky prodali v kapitalistické cizině. Jediný náš výrobce rádiem řízených padáků, firma RC para SKY, samozřejmě není žádnou výjimkou. Každý se zkrátka snaží prodat s co největším ziskem.
My se holt zase musíme smířit s tím, že z toho Západu vzhledem k našim mzdám a platům kupujeme všechno třikrát dráž.

Mne jen zaráží ty neustálé nářky kapitánů našeho průmyslu nad tím, že nám tady chybí kvalifikovaná pracovní síla. Přitom si nikdo z nich nepoloží otázku, jak je to možné, když máme tak vynikající školství, které nám už třetí dekádu doslova chrlí tisíce absolventů s různými tituly.

Jednou jsem se jednoho náctiletého posměváčka zeptal, jestli dokáže jedním úderem kladiva zatlouct hřebík. „Proč? Na práci tady přece máme Ukrajince!“


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Taky pěkná hračka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 10:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
školička

O šíření osvěty tady u nás nemá zájem ani náš jediný výrobce vrchlíků pro RC paragliding, firma RC para SKY.
Proč, tak to není těžké uhodnout. Prodej výrobků této firmy na českém trhu se počítá v jednotkách kusů.
A ti, kteří už ten RC paragliding aktivně provozují? Těch pár zveřejněných videí a fotek je jen ona příslovečná kapka v moři.

Já sám se kromě běžného lítání zúčastňuju také různých akcí. Letos to bylo setkání pilotů MPG, které se konalo v sobotu 15. září na letišti v Přibyslavi.
Vím, že je to málo. Protože jsem už přece jen starší pán, tak bych uvítal, kdyby se do té osvěty zapojili také mladší.

Letos už toho moc nestihneme. Příští rok by to ale mohlo být lepší.
Záleží jen na tom, kolik je pro tu propagaci RC paraglidingu ochoten udělat každý z nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak na stránkách Punkair se objevil Clou 1.8. Cenu tohoto modelu jsem čekal víc nakloněnou pro začátečníky, což za 399€ nelze moc považovat. Kdyby to bylo s materiálu Skyman D10 tak bych tu cenu pochopil.
https://shop.cefics.com/punkair-modelle/gleitschirme-paraglider/schirme/486/punkair-the-clou-1.8-gruen/weiss?c=63
Další padák co tam přibyl mě hodně potěšil jelikož by stál za úvahu a je to CrossAlps 1.9 v krásné bílé barvě. Akorát to kazí logo skyman v zelené barvě, červené by slušelo víc.
https://shop.cefics.com/punkair-modelle/gleitschirme-paraglider/schirme/484/rc-skyman-crossalps-1.9-weiss?c=63


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 16:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
O šíření osvěty tady u nás nemá zájem ani náš jediný výrobce vrchlíků pro RC paragliding, firma RC para SKY.[/quote]

S touto větou nemohu souhlasit. Naopak Honza s Janou (firma RC para Sky) se naopak snaží. Každý kdo si od nich koupí vrchlík nebo celý set dostane nejen model, ale i kompletní servis s předvedením a zaučením. Nehledě na to,že každý rok máme na Rané u Loun vyhlášené soustředění na celý týden, kam může přijet kdokoliv, kdo má o tuto kategorii zájem. Není problém modely ukázat, případně zájemci vrazit vysílač do ruky aby si to vyzkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2018 21:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Rodině Čejpových vděčím za to, že dnes si s těmi rádiem řízenými padáky tykám už déle než šest let.

Ty padáky od firmy RC para SKY mám v mojí stáji tři. Dva Wegusy RS a jeden Wegus plus. Se všemi jsem přitom navýsost spokojený.
S těmi RS teda až poté, co jsem u nich nově vyvázal střed odtokové hrany.

Předpokládám tedy, že v tomto konkrétním případě došlo k nedorozumění.

Ta moje poznámka byl jen takový povzdech. Otázkou přitom je, kdo může pro tu propagaci RC paraglidingu udělat víc, než výrobce.
Poslední video, které prezentuje výrobky firmy RC para SKY, bylo zveřejněné 2. 10. 2018 a je to pouze odkaz na nový firemní web.

Čekal jsem také, že se na trubce objeví video z letošního setkání RC padáčkářů, které se uskutečnilo ve dnech 15. – 17. 6. ve Zlončicích u Kralup. Čekal jsem marně. O publicitu tohoto setkání nejspíš nemá nikdo zájem.
Na webu http://www.rcparagliding.cz/index.php už to taky nějak usnulo.

Já sám jsem pro to udělal vše, co bylo v mých silách. Teď už je to na vás, mladých.

http://www.broe.cz/category/rc-modelari ... ragliding/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 14:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Příloha:
P1040508.JPG
P1040508.JPG
[ 266.95 KiB | Zobrazeno 1629 krát ]



Tuhle fotku sem dávám pro ty, kteří mi nevěří, že těch padáků mám opravdu sedm.

Nechce se mi zkrátka odpovídat každému zvlášť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak včera jsem byl zase létat, vyrazil jsem hned po práci ještě relativně za světla. Počasí nic moc pofukovalo a byla dobrá kosa.
Nevěřil bych tomu že 3m padák dokáže odletět 653m daleko (vodorovná vzdálenost vůči zemi) a ve výšce 395.
Samozřejmě padák byl dobře viditelný a tudíž i ovladatelný. Takto daleko létám pravidelně, ale myslel jsem že se pohybuji ve vzdálenosti kolem 300m a ne víc jak dvojnásobné.
Je opravdu zajímavé vyhodnocovat let pomocí GPS, navíc se mi všechny záznamy ukládají v Jeti studiu takže budu mít pěkně vedený letový deník se vším všudy. Sice si ho vedu od začátku co mám padák, ale takto to mám pěkně seřazené se všemi daty a až přejdu na Jeti vysílač tak přibude spousta dalších dat s ostatní telemetrie. Zatím totiž čidlo MGPS využívám pasivně jenom jako sběrač dat které zobrazím v PC.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018 23:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ty naměřené vzdálenosti a zároveň výšky jsou k neuvěření. Věřím, že máš ostříží zrak, ale jak velký to v tý vzdálenosti vidíš? Za sebe odhaduji, že létám tak do vzdálenosti max. 300 metrů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2018 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Oči mám opravdu zatím dobré (musím zaklepat na dřevo :D ), ale ta vzdálenost do dálky 650m je hraničící, do výšky je to mnohem lepší když se létá nad sebou, určitě by se dalo zvládnout i 1000. Padák je už jenom taková malinká nudle, ale pořád jde rozpoznat kde je náběžka, jelikož ji má Nyos černou. Pokud je jednobarevný padák tak to rozeznání bude větší problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 14:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Chlapi, kdo létáte Infinity od RC para Sky? Taky jsem se rozkýval k Infinity.

Nějakou dobu bude trvat, než ho ušijí. Ale už teď přemýšlím o krosně a nastavení.

V návodu je uvedena délka řidiček "v neutrálu". Nikde ale není zmínka o tom, jak moc za ně tahat, případně i povolovat. Jek to kdo máte napípáno? O kolik cm řidičkami manipulujete?

Mít nástřel by mi celkem bodlo. Někde jsem tu zahlédl, že u Infinity stačí za řidičku tahat 4cm. To se mi zdá dost málo.

Díky za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já ho nemám, ale jednu dobu jsem o něm vážně uvažoval, takže jsem si zjišťoval podrobnosti u výrobce.
Celková délky paže pilota RC Para Sky je 13 cm od středu serva k úchytu řidičky. Rozsah stažení je zhruba 7 cm dolů a 7 cm nahoru. Ve středové poloze serva (neutrál) je vrchlík zlehka přibržděn.
Takže pro normální létání to stažení 4cm dolů a povolení 4cm nahoru bude určitě stačit. Ono když to sečteš tak je to vlastně změna řízení o 8cm. Třeba Hacker nebo i Punkair mají v neutrální poloze vrchlík plně povolen. Takže pokud vlastně vrchlík přibrzdím a budu to tak držet tak vlastně získám stejný chod jako RC Para Sky, kdy při zatáčení jde jedna paže nahoru a druhá dolů. Takže v podstatě to řízení je úplně stejné jde jen o to jak je vrchlík přibržděn v neutrální poloze kniplu. Třeba Opale dříve používalo také systém kdy šla jedna paže dolů a druhá nahoru dneska u nových vrchlíků to mají tak že už jenom stahují jednotlivé paže.
Na tvé místě bych pro začátek použil krosnu od Hackera co máš pod Flair.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz