Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak to já jsem spíš pro odložené věci v trávě :D , ale to jsem se tě chtěl zeptat jak jsi spokojený s DC-24 jako pultovým vysílačem pro starty s padákem? Nevadí ten vysílač nějak při startu, já si to totiž nedovedu s pultovkou dobře představit, ale právě se mi taky líbí víc pultová verze. I když doteď jsem létal pouze palcové vysílače ne však palci, kniple držím dvěma prsty. Jak pojedu teď o víkendu na Jeťáky tak to chci omrknout. Mají tam každoročně stánek, avšak v úvahu připadá DC-14. A ještě se tě zeptám jaké máš přijímače v krosnách a jestli jsou i se satelity. Mě třeba Spektrum bez satelitu měl hodně výpadků přece jenom je tam hodně kovu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 6:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj, nechci ten stolek nějak moc chválit, aby to nebylo podezřelé, ale je super. Zatím jsem s ním byl lítat 3x měl na něm položenou nabíječku a odkládal na něj vysílač. Prostě přesně dělá to co jsem chtěl slouží k plné spokojenosti. Lehký, skladný, hezký no prostě stolek :-) pro modeláře.

K DC 24 max. spokojenost. Vše na co si člověk vzpomene jde po chvilce přemýšlení jednoduše nastavit . Pultová verze mě vyhovuje a při startu nijak nepřekáží. Nepoužívám klasický pult, ale jenom jakési područky na kterých mám při lítání položené hřbety dlaní. Celý svůj modelářský RC život lítam s pultovkama , když tedy pominu špagomatik jednokanál Mars :-). Měl jsem Futabu F-14 pak FC-18 a teď mám DC 24. Všechny jsou pultovky. Uvažoval jsem o palcovce, že bych ji měl v pultu a lítal s ní jako s pultovkou, ale když jsem měl možnost obě varianty vyzkoušet, tak jednoznačně u mě zvítězil pult. Přeučovat se na řízení palcema už bych nedal. Co se týče příjímačů , tak v krosnách mám Rexy 7 kanály a jeden 8-mi kanálový. Problém s dosahem nikdy nebyl ani s rušením. Mám je bez přídavných satelitů. Výhodou je , že ty 20 cm koaxiální kablíky co čouhají z přijímače , jdou vystrčit dál od krosny.
K Dc 14 mám dojem, že v základu nemá možnost používat křivky funkcí a tato se musí samostatně jako soft. dokoupit. Právě tato funkce je důležitá pro RC paragliding, aby šly nastavit dlouhé výchylky řídídích pák. Jestli budeš u jeťáků u stánku, tak se tam určitě vše dozvíš.
Jinak držím palce ať při sobotním lítání vše dobře dopadne a Tvoje ukázka se líbí.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Jo určitě se tam poptám na spoustu informací, ale o použití v rc paraglidingu mi toho moc nepoví. O tom že budu muset dokoupit software vím ale pořád to vychází levněji než DC-16 a hlavně se mi víc líbí design DC-14 než DC-16. To já se učil na otcové FC-18 v pultu pak jsem měl svoji FC-16 ale létal jsem ji jenom zavěšenou pak DX6i poté DX7 a teď DX8. To já bych to chtěl bez pultu a područek jenom zavěšené na těch dvou úchytech. Jo a ještě používáš křížový popruh? S těma přijímačema je fakt že spektrum má hodně krátké antény pouze některé přijímače je mají prodloužené a ten mám jenom jeden v carbonovém trupu kde trčí ven. V krosně mám veškeré antény vevnitř v sedačce po stranách.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Křížový poruh používám už přes 15 let . Trochu složitější navlékání na tělo, ale jinak samé +. Vzpomínám na doby , kdy se mi do sluncem spáleného krku zařezával jednoduchý popruh na kterém byla pověšena stará Futaba F-14 . Křížový popruh od Jeti je pro mě naprostý luxus při létání a nedám na něj dopustit a navíc je i hezký :D

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 20.08.2017 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak Jeti model meeting i se špatnou předpovědí počasí dopadl dobře. V páteční podvečer se nedalo létat s padákem, hodně foukalo a navíc nárazově. Padák jsem vytáhl až v jednu v noci, kdy na chvilku vítr polevil. Po startu se však zase rozfoukalo, navíc to bylo přes budovy takže hodně rozbyté, ale i tak jsem vylétal celou baterku nějakých 40 minut. Chvilkami to byl sice boj ale vše proběhlo v pořádku. Jinak třetí verze osvětlení funguje na výbornou (foto ještě dodám). V sobotu ráno trochu sprchlo, ale po dešti začal program a hned v začátku jsem udělal start s padákem než se rozfouká. Let proběhl na výbornou, a vzbudil zájem. Další let už v programu nebyl jelikož jsem letěl ještě s ostatními modely. Pak jsme ještě polétaly večer, ale to jsem měl kryzovku, po startu jsem si zase rukou brnkl o vypínač blokace plynu a tudiž se mi zastavil motor a následoval tvrdý dopad na asfaltovou plochu letiště. Dodraný ochranný rám vrtule, trochu helma a boty pilota a ještě lehce prodřený potah sedačky. Druhý pokus se povedl, akorát po přistání které nebylo nijak tvrdé mi odešly převody v jednom servu. Zřejmě už to bylo načaté z dřívějších drsnějších přistání ale zatím jsem to nerozdělal tak uvidím zítra. Ne že by to servo nefungovalo pořád chodí, ale v jednom místě jde trochu ztuha a ten vypínač si musím přeprogramovat na druhou stranu vysílače.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 20:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Dnes dám příspěvek do téhle sekce, přijde mi to vhodnější. Dnešní lítání s Flair 4.5 a krosnou bylo už v mírném větru a vůbec to nebylo ono, i přes dodatečně přidanou zátěž se to zmítalo a potácelo. Děsně citlivý na zatáčení, reakční moment mě při startu táhnul do leva jako prase, zatáčet doprava se dalo až po ubrání na půl plynu. Mám podezření, že převázání řidiček do nových poutek přímo na louce jsem i přes značky na šňůrách nějak záhadně netrefil a vrchlík byl i s rukama vzhůru přebržděný. Polepším se do příště. Dnes tedy jen krátký video, kde zmítající se model trochu vypadá, že pilot je živej a bojuje s poryvy větru. :lol: (moc jsem se ale při řízení nesmál...)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj s těma řidičkama máš pravdu povolil bych je tak o 15mm a pak se uvidí :-)
Jinak jsem byl dneska testovat krosny se silentblokama . Je to super myslel jsem si, že řízení bude takový gumový. Nic z toho se nekonalo. Kdybych to něvěděl, že tam ty silentbloky jsou, tak bych asi nic nepoznal :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Včera jsem byl provětrat velkého Foxe 2,6 RS a jeho menšího bráchu Foxe 1,5. šlo mi o to porovnat jak se vrchlíky vlastně chovají. Vítr kolem 3m/s teplota 25 st. vzduch přehřátý. Foukalo přímo na svah, tak šlo využít trochu toho svahového proudění ;) . Nejdřívě šel na řadu malý Fox, užíval jsem si jeho rychlost a občas využil nějaký ten termický závan. Velkého Foxe jsem se už nebál protože jsem s ním lítal ve větru kolem 5m/s. Poslal jsem ho do vzduchu a nestačil se divit. Vário mě stálým pípáním upozorňovalo, že stoupám i když jenom třeba 0,5m/s, ale stoupání to bylo. Jak jsem lítal s měnšíma vrchlíkama, tak mi s velkým Foxem dělá problém odhad výšky. V duchu si říkám to je nějakých 50m a ejhle stovka jak vyšitá :lol:. No jde jen o to si zvyknout a věřím tomu, že si zvyknu rychle.
Ještě jsem si říkal , že musím doladit to kývání . Když se vrchlík ve vzduchu rozkýval, tak jsem se dříve snažil tahat za řidičky do " protikyvu" :roll: . Včera jsem zjistil , že stačí přidat trochu více zatáčky na kterou chci zatáčet a po jednom kyvu se vrchlík ustálí.V této fázi je dobré trochu ubrat plyn, ale není to nutnost. V bezmotorovém letu nejsou s kýváním problémy. To samé platí i pro malého Foxe.
Na 18 min motorového letu vyšel celkový let na 42 min. Motor spotřeboval 3010mAh. Telemetrie je k nezaplacení. Od doby co ji mám jsem přestal lítat na čas, ale hlídám si spotřebu z baterky. Po přistání mají články 3,7 V , takže žádné hluboké vybíjení. Co více si přát. Snad jen ještě jeden 6-ti článek do batohu :) . Ono nabíjení 6-ti článkové baterie v polních podmínkách klade docela velké nároky na zdroj k nabíječce. Centrálu a zdroj se mi na podvečerní skok sebou tahat nechce :lol: .
Další poznatek je k vrtulím. Malý Fox s jednoduchou vrtulí 10/6, dělá ve vzduchu větší kravál než velký s dvojitou 12/4. Ve 100 metrech není dvojitá vrtule pomalu slyšet. K rovnému letu bez termiky a bez svahového proudění stačí proud kolem 8A.

Co z toho plyne menší Fox je na takovéto hraní si ve vzduchu, Jeho větší bratr je na lítání :D . Ale to samé platí i u modelů letadel. Tím nechci menší padáky v žádném případě zatracovat a mám je rád :D . Když je možnost beru ten , abych byl spokojen.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Včera jsem byl vyzkoušet 2x pack PowerIon 2600 3s3p celková kapacita 15600mAh. Šel jsem létat až v osm večer takže start byl už hodně za šera a po hodinovém nočním letu už mě to přestalo bavit tak jsem přistál. Celkový dojem perfektní, do větrného počasí to bude akorát nebudu muset vozit mrtvou váhu. Včera pofukovalo jenom kolem 2ms takže byl padák spíš těžší, ale musel jsem to prubnout. Lipolky větší kapacity už doma nechci vidět, lionky mají jenom samé výhody krom menší tvrdosti oproti lipolkám což při běžných aplikacích nevadí. Lionky můžu nabíjet proudem 4A na článek takže při spojení dvou packů je mohu teoreticky krmit 24A. Bohužel moje nabíječka umí jenom 20A a to když jsem ji kupoval tak jsem nevěřil tomu že ji někdy využiji naplno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Dneska jsem objevil na netu video celého mého letu s padákem na Jeti Model Meetingu


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 13:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Video i lítání super! Připadalo mi to chvílema podobně dynamický jako závod kolem pylonů skutečných para závodníků.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Hezký video a dobrý komentář, hezky se na to dívá :)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky, na to jak už pofukovalo to byl povedený let. Taky jsem to pořádně naložil, váha krosny byla 2,9kg škoda jen že na lopas to bylo příliš těžké.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Jo Jo koukal jsem, že ses na něj rozjížděl ve spirále :) :)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ono výkonu to má brutálně dost, ale aby to udělalo lopas při takové váze je to málo. Maximální bezpečná váha pro lopas z horizontu je 2.2kg, při vyšší váze so to musí buď rozjet nebo lopas trochu zvalit na bok. A to už jsem právě přehnal ve videu a tak to vyběhlo jenom do ostřejší zatáčky na opačnou stranu , ale je fakt že prostě 2,9kg už je hodně mimo. Jednou se mi stalo že se krosna na vrcholu lopingu lehce propadla a byli vidět prověšené šnůry. Naštěstí to dobře dopadlo a ani to s padákem neškublo. Krosna pokračovala v letu až znovu na pla šnůry a cele se to pěkně zhouplo jako by nic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz