Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 709 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 19:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
A zlatý hřbet nakonec: Jak jsem chtěl ještě prohnat to letadlo "co nemám rád", tak při šroubování křídla se z něj začal brutálně valit dým a a je po smrti.... Zřejmě jsem ten šroubek zašrouboval do lipolky :)

Kope možná pošle fotodokumentaci.

No aspoň mě už nemusí obtěžovat svojí existencí...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ale vždyť jsi říkal, že ho chceš rozbít. Pravda, ne spálit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Luzr píše:

Kope možná pošle fotodokumentaci.



Už jsem myslel, že fotku nedám, protože mi odchází paměťovka v mobilu, ale naštěstí fotka byla na cloudu. Kouřové efekty jsem nestihl (ale byla to dobrá dýmovnice !),tak alespoň výsledek:


Přílohy:
WP_20170326_17_50_00_Pro (2).jpg
WP_20170326_17_50_00_Pro (2).jpg
[ 167.49 KiB | Zobrazeno 5351 krát ]


_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.04.2017 19:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
Pro inspiraci:

https://www.rcalbum.cz/model/9839-z9.html

začal jsem předminulou středu :) ale myslím že by to šlo i rychleji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.04.2017 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sakra, to abych se taky do něčeho pustil. Jen to nějak nestíhám :evil: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.04.2017 22:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
DAFe, jediné co potřebuješ vymyslet je profil a jaké křídlo chceš říznout.

Já jsem pak ještě přemýšlel o tom co jsme si říkali v Sedlci a došlo mi že jsme si možná nerozuměli. Když jsem říkal že se možná nemusíš lámat hlavu s potahem křídla, protože jsi celou dobu lítal bez potahu, tak jsem tím nemyslel že to máš lepit s žebrama z depronu, ale že ti říznu XPS výřez, který si slepíš, přidáš možná smrkové nosníky a necháš ho tak, bez potahovaní. Něco jako

https://www.rcalbum.cz/model/9626-obluda-na-spejli.html

Nebudeš na tom hůř než předtím, Depron je vlastně XPS nařezané na pláty.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ale jó, určitě by to šlo i bez potahu. Otázkou hlavně bude, zda papírový potah aspoň nějak konstrukci zpevní, nebo to jen zvýší hmotnost. Druhou otázkou bude co udělá s odporem křídlo s a bez potahu. Ale resumé bude, že si asi dělám zbytečné starosti, protože při této velikosti modelu rozdíly nebudou takové, aby mělo smysl se tím nějak víc do hloubky zabývat. Nehledě na to, že bez větrného tunelu to asi nejspíš také nezjistím. Tenhle týden budu pracovně víc pryč než doma, ale o víkendu se snad ke křídlu dostanu, nějaké nápady, co se půdorysu týče, už mám. S profilem si nechám poradit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
Lítám jen čisté větroně, ale jestli můžu malinko zasáhnout do debaty, tak to chování s potahem a bez lze velmi snadno vyzkoušet. My to tak děláme léta na volných modelech, kdy zkoušíme různé potahy, turbulátory atd.

Model normálně postav, zaklouzni ho s křídlem bez potahu tak, aby letěl rovně (nutno v bezvětří a hodit aspoň dvacetkrát). Potom jednu polovinu potáhni (např. ten polep papírem), druhou půlku dovaž na stejnou hmotnost jako tu polepenou a hoď to znova. Jestli zatáčí na potaženou stranu, tak je jasné, že potah kazí obtékání a je to lepší bez něj. Zkus ještě přidat páskový/niťový turbulátor (experimentuj i s jeho umístěním a násobením) a pokud se to nezlepší, tak víš, že pro toto konkrétní křídlo (profil/hloubka/půdorys) se tento potah nehodí.

Obecně, čím starší (Go, Eppler atd.) a prohnutější profil, a čím menší Re, tím je lepší použít hrubší potah. Naopak novější profily (Selig Donovan, Drela, Habe atd.) vyžadují vysokou kvalitu povrchu (především v náběžné části).

Na druhou stranu, nutno vzíti v úvahu i hmotnostní rozvahu, také to, že papír konstrukci výrazně zpevní (především v krutu) apod. Také bude určitě vhodnější říznout si jen něco narychlo na otestování potahu a ostré křídlo potahovat a lepit po částech. A vůbec...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 8:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
Papírový potah rozhodně křídlo zpevní, hlavně na zkrut - tedy proti flapperu. Na druhou stranu, při našich VDC rychlostech je pravděpodobnost že chytíš s nepotaženým XPS křídlem flapper dost nízká. Z hlediska nosníku papír stejně nestačí, tam je potřeba smrkové nosníky. Pro tloušťku profilu od 8% a rozpětí do 1.8m stačí 5x3 mm nahoře a dole. S radostí ti na ně vyříznu drážky... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
O "domácím" aerodynamickém tunelu jsem už také slyšel. Vzhledem k určení modelu však zůstává otázka efektivnosti takových experimentů. Je to sranda soutěž, žádná evropská či světová liga. Samozřejmě člověk i v takovéto soutěži chce uspět, ale sebelepší model bez šikovných paciček to sám neuletí a obráceně, šikovné ručičky s cihlou taky moc nenadělají. Možná udělám dvě křídla a to, co bude lepší použiju. Druhé bude jako náhrada. Předchozí model létal slušně, jen neumím moc vyhledávat termiku a pak jí správně ​využít. Ale když jsem jí fakt našel a jakžtakž ustředil, vydržel jsem také v luftě dlouho.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Pánové, když jsme byli naposledy lítat, tak jste se někdo (Genagen?) ptal na to, kde se dá koupit kloboukový/střihový papír. Tak třeba tady:
https://www.promodely.cz/Strihovy-papir ... -d2222.htm

Ten shop má výdejní místo na ČVUT v Dejvicích. 21.dubna se tam budu pohybovat, tak kdyby jste ten papír opravdu někdo chtěl, můžu vyzvednout a vzít ho příležitostně na letiště.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 9:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
kope píše:
Pánové, když jsme byli naposledy lítat, tak jste se někdo (Genagen?) ptal na to, kde se dá koupit kloboukový/střihový papír. Tak třeba tady:
https://www.promodely.cz/Strihovy-papir ... -d2222.htm

Ten shop má výdejní místo na ČVUT v Dejvicích. 21.dubna se tam budu pohybovat, tak kdyby jste ten papír opravdu někdo chtěl, můžu vyzvednout a vzít ho příležitostně na letiště.


Určitě by to šlo, ale klouboukový papír je něco jiného. Kromě toho je v roli a s tím se pracuje o něco hůř.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 9:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
kope píše:
Pánové, když jsme byli naposledy lítat, tak jste se někdo (Genagen?) ptal na to, kde se dá koupit kloboukový/střihový papír. Tak třeba tady:
https://www.promodely.cz/Strihovy-papir ... -d2222.htm

Ten shop má výdejní místo na ČVUT v Dejvicích. 21.dubna se tam budu pohybovat, tak kdyby jste ten papír opravdu někdo chtěl, můžu vyzvednout a vzít ho příležitostně na letiště.


Nicmene, SUPER tip, maji tam XPS po deskach a EPP...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
neslezem se o velikonocich? Zkusil bych minimalne zaletnout luzrovo letadlo a take se s nim potrebuji vyrovnat.

Ja stavim jak drak (ale drevaka :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.04.2017 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Já bych šel, zatím vím, že nemůžu v sobotu, ale jinak nic nemám.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 709 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirka Schifi Zatec a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz