Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 18:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.10.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha, Letňany
Zdravím RC maniaci, hledám plochu k létání v praze a blízkém okolí, směr tak něco kolem 360° :D
Hledám nějaké neofiko plochy, kde je buď nouzové letiště nebo nějaká jakž pěkná plocha pro vzlet a přistání SU29 od RC Factory (zatím si to netroufnu pustit z ruky) nebo nějaký klub, který není blízko letiště pro dospělá letadla, protože na to si taky zatím fakt netroufnu a nechci řešit, že jsem někomu vletěl do dráhy letu, protože natolik v ruce to nemám, simu je to easy, tam hlavou dolů, nožovej let, ale real je real. Tak na mě valte info, na RCmapy jsem koukal, ale třeba na RCmapách je, že klecany jsou OK, ale na youtube u nějakýho videa jsem se dočetl, že se tam snad bude zavírat nebo co...

předem díky za tipy

_________________
Když letím, jsem rád.
Když neletím, lepím.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
Ideální plochy na létání už nejsou, všechny jsou obsazené. :lol: :lol: :lol:

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Tak např tady:
http://rcmapy.com/list.php?map=cz

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 18:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Praha 8 louka u skály není to daleko od klecan plocha na tohodle prcka slušná. Kyžtak mi napiš sz...

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přivalit tak akorát kámen, a velký. Zkus třeba specifikovat nějakou oblast, kam tě směřovat. Prágl je docela velký štatl a cestovat s něčím napříč je docela vopruz. Já jsem ze severu a tady mají kluci plácek ve Zdibech. Další je v Klecanech, klubové letiště je v Sedleci. Něco je ve Vinoři, Dehtáry mají letovou louku na elektry. Další je klubové v Podolánce. Dalo se poletovat u Točné, velký klubový plac je v Lipencích, pěkný plac je na Dívčích Hradech. Tak by se dalo pokračovat do alelujááá.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Musíš dát tolik plynu aby to táhlo a pak pustit néé hodit :-) Jde to samo neboj se toho :-) Jinak pro tohlé éro stačí metr travnaté, asfaltové a já nevím jaké plochy.. Když jedu k naším lítam na zahradě, nejsem žádný profi pilot, začínám ale trefit se mezi stromy a přistát na metru mi jde :-) o metr dál je Bazén a jezírko. Dneska sem si nacvičoval přistaní do ruky bez visu, letíš si k sobě, a prudce potáhneš bez motoru, ono to vyletí nad tebe a pak padá a vtom chytám :-)7 z 9 pokusu ok :-) (také občas chodím lítat kde není možnost ani startu ani přistaní )

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.10.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha, Letňany
TomasTR: No právě :/ jako kolem prahy, co jsem našel ofiko kluby tak jsem si otevřel webovky a všude, že členy už neberou, že je plno :/

kovaco: píšu, že na RCmapy jsem koukal a info jsou tam neaktuální, něco jsem tam sice našel, ale není to 100%, je to starý a na těch místech už je třeba něco postavenýho

Zítra jedu se známým do Klecan, tak uvidíme, jak to tam vypadá, jinak tu Prahu 8 bych asi zvážil a ještě Dřevčice, ale tam taky asi bude nával, je tam fakt pěknej prostor. na RCmapách je odkaz na stránky dřevčič nefunkční, ale rc maniak tam byl, tak snad to tam ještě líta

Dneska jsem teda byl na chatě u Ratměřic okres Benešov, tam je v lipinách u Veliše pěkné nouzové letiště. Asfalt a pak přechod na trávu, pro mě ideální. Ale teď mimo chatovou sezónu tam moc nepojedem. Dneska jsem to dal do vzduchu na 2 minutky a šlo to dolů (normální přistání) hrozně foukalo, snad bude zejtra líp. Snad něco najdu. Nebo nějakej klub s volným místem

DAF: No já to mám tak jako celou Prahu, já jsem Letňany a Táta Praha 4, takže tak jako celá praha, ale většinou mám letadlo domá já, tak asi spíš ten severo-východ tam jsem našel ty Klecany a Dřevčice, známej má chalupu v Roudnici, takže jezdí spíš tam, má tam motoráčka o rozpětí kolem 2,5m, ale to už je celkem daleko.

MarthiR: No jako na simu to proti tátovi mám hodně v ruce, ale zatím si to letadlo netroufnu poslat proti sobě, ve vzduchu jsem to měl 2x a z toho je jednou (dnes) přistával sám, takže zatím zem-let-zem, pozdějí z ruky-let-zem a pak někdy ruka-let-ruka :)

_________________
Když letím, jsem rád.
Když neletím, lepím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
To mám jednu velkou plochu za intrem, na které by se létalo parádně ale nejde to - letiště VODOCHODY
jako modeláři z internátu nemáme kde létat a na poli na nás chtěli volat 158 (prej z aera)
a do klecan to máme celkem dálku si jít zalétat na 30minut (ještě k tomu bez přibližovadla)

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Aha tak to je pak jiná, také mě to chvilku trvalo ale dneska bylo suprově a ze sučkem se dá lítat i ve 12m/s je to teda takový boj ale to že se to musí řidit mě hodně pomohlo to dostat do ruky.
Tady je krátký záznam když fouká
http://www.youtube.com/watch?v=LKdBX_kd4qw

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Klecany jsou uz v haji, pred dvema tydny zorali predpoli letiste, je to ted dobre jenom pro EPP a vrtasy.
Ve Vodochodech se dalo vcelku v pohode letat na specialni prukazku-povoleni. Litalo se na vychodni pojizdecce, po predchozi domluve s vezi. Ale mam pocit, ze pri tom provozu, co tam je ted, to asi uz bude horsi :-(
Vetrunky jezdim litat do Roudnice, je tam klid, prostor na natazeni lan. Ale to musi byt vylet min na pul dne, aby se mi to vyplatilo.
To experimentatorPetr: co litas? Litas tu s tim matadorem?

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
To LittleFalco: no, lítám více věcí - momentálně mám cosi jako kombat, a pak halovky (samozdřejmě že školní hala)
Ale s Matadorem sem létával na poli a to je vždy o vrtuli takže dolétal :( :(
a kolega měl vetroně Ardeu, měli jsme cesnu na 15ccm, trenéra, LezzyBee ale to jsou modely se kterými se nedá létat na hřišti.

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Do haly bych se rad pridal, jestli to jde...
Jestli chces, opras Matadora a muzes litat s nama :D Blbe je, ze tu (Klecany) nejsem porad, dost jezdim pryc...
Kdyztak pisni SZ a domluvime se

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
kirisek95 píše:
DAF: No já to mám tak jako celou Prahu, já jsem Letňany a Táta Praha 4, takže tak jako celá praha, ale většinou mám letadlo domá já, tak asi spíš ten severo-východ tam jsem našel ty Klecany a Dřevčice, známej má chalupu v Roudnici, takže jezdí spíš tam, má tam motoráčka o rozpětí kolem 2,5m, ale to už je celkem daleko.


Jestli jsi z Letňan, tak s tím akrobatem klidně můžeš v lesoparku (já lítám větroně, takže s tím tam nemůžu-přes lesopark přistávají a vzlítají letadla z letňanského letiště-ale s něčím, s čím se lítá relativně "kolem hlavy", tak s tím jsem tam klidně chodil). Pak Vinoř - lokalita u ZD (viz RC mapy) by pro tebe asi byla ideální - velký asfaltový plac pro starty a přistání, lítat se dá nad polem, aby případná havárka tak nebolela. Potom plac u Velké skály na Praze 8 - taky to najdeš na RC mapách, ale tam to není moc na starty ze země...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jako letňanský se obrať na letňanské. Např. kope je odtud také, RiMr je "za rohem", a v tom směru se najdou i další. Já chodívám sem http://www.mapy.cz/#q=Zdiby&x=14.445514 ... 227_1&l=15 do Zdib. Kluci tu mají plácek, jediná jeho nevýhoda, že už není okolí prázdné, jako na fotce z Mapy.cz, ale už je docela obestavěný. V ose je jeden RD, po delší straně se dostavuje další. Pokud tam chceš létat s nějakou elektrikou a nebude to obřík, nejspíš s tím nebude problém. Kluci mají svoje webovky http://www.natrisky.com/ , tak se jich zeptej.
P.S. Koukám, že kolega kope je přítomen :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
P.S. Koukám, že kolega kope je přítomen :wink: .


Jen nahlížím vždycky když mi schne lepidlo na SPADovi :)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz