Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro členy Svazu modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2023 18:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Až ti bude nastavena další sezóna, tedy když pošleš příspěvek v listopadu 2023, tak ti přijde mail už v listopadu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pro členy Svazu modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2023 20:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Dík Tomáši za vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pro členy Svazu modelářů
PříspěvekNapsal: pát 17.03.2023 21:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Nasměruje mě někdo?

1) Máme v našem klubu i mlaďochy. Zatím v kroužku, zřejmě nejsou členy SMČR, ale předseda je chce začlenit do klubu jako juniory.
Jaká jsou pravidla pro, řekněme "materiální výpomoc" ?
Mám na mysli využití možnosti získat materiál, stavebnice, jak se uvádí, nebo dříve ve "Vosa programu" nějaké sety?
Vím, že někteří to využívají (vlákno RES), což je fajn. Přece jen ten koníček cosi stojí a ti mladí na to nemají. A rodiče...spíš až kdyby bylo vidět, že to má smysl. A spousta rodin nemá příliš na útraty, v této nejisté době.
Občas se něco sejde jako dar, ale to je nárazově.
Jen se ptám ;-)

2) A dotaz dva: Proběhla na členské schůzi informace, že snad musí být klubové letiště zaevidováno (kde a kým?) do poloviny letošního roku.
Údajně je to starost každého klubu samostatně, nikoliv přes SMČR. Měl by to být požadavek ÚCL.
Co je na tom pravdy, případně jaký je postup?

3) A za třetí - mám svůj průkaz, dělal jsem on-line testy. Dnes jsme dostali klubové průkazy a uvědomil jsem si, že je tam kolonka pro vyplnění po absolvování testů. Ale prý to není potřeba???
Není absolvování on-line testu podmínkou pro splnění náležitostí, vyplývajících buď z členství v SMČR nebo obecně nutnost pro provozování modelů nad 250g?
Jsem zviklán, nepadlo to od "malých" pilotů, ale běžně létající stroje nad 250g.
Tak teď nevím...

Jestli to tady někde padlo, omlouvám se za ty dotazy, ale pokud ano, tak jsem je přehlédl. V tom případě stačí nasměrování ;-)
Díky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pro členy Svazu modelářů
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2023 12:27 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokusím se v krátkosti...

1) informace najdeš na webu v sekci PODPORA https://svazmodelaru.cz/klem/podpora/ a to včetně pravidel. Detaily zodpoví Ivo Kornatovský, který má mládež na starosti. Ohledně podpory je to letos poněkud nejisté, zatím není rozhodnuto, kolik na podporu Svaz modelářů dostane a bude tedy moci poslat dál.

2) už jsem také slyšel fámy tohoto typu. Nevím na kterém základě: zákon, nařízení EU se toto bere. Takový požadavek není součástí podmínek pro členy Svazu modelářů podle článku 16. Svaz modelářů má celorepublikovou působnost. Pro jiné kluby plati to co si vyjednají.

3) se svojí droní průkazkou si létej s dronem jak chceš. S průkazem Svazu modelářů létej podle podmínek, které vyjednal Svaz. Položka na průkazu "Zkoušky:" je popsaná na webu https://svazmodelaru.cz/klem/2023/02/09 ... e-v-mailu/
Položka Zkoušky je zatím prázdná, nepřipojená. Uvidíme podle výsledků jednání s Úřadem pro civilní letectví.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirka Schifi Zatec a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz