Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 22:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Střet paraglideru s (asi) pěnovým jetem



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2018 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Pěkně to tu stíhačku rozpáralo :D
Ono popravdě ty šňůry jsou dost pevné, pokud je nevezme něco ostrého jako třeba vrtule. Kdyby to trefil rovnou do plachty tak myslím že bi se něco natrhlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
https://www.opale-paramodels.com/fr/ailes-parapente-paramoteur-rc/33-parapente-rc-power-11-3760245320178.html
Pro případné zájemce, Opale Paramodels má v akci vrchlík Power 1.1 za 260,10EUR.

martin z, náhodou otevřu RC revue, zrovna jak na potvoru ze zadu a co nevidím na poslední stránce, fotku tvé para krosny. Ani ses nepochlubil že jsi to tam posílal :D. Pak ten časák otočím a listuji od předu a na co nenarazím, zase na fotku rc paraglidu a je mi dost povědomí :D.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 16:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Fotku jsem posílal na začátku října 2017, dočkal jsem se tedy otištění po třičtvrtě roce, už jsem ani moc nedoufal... :)

Zmínku v reportáži z Mega Cupu o Tvým Nyosu jsem samozřejmě taky hned zaregistroval.

Snažím se teď lítat co jde, dnes navečer jdu taky. Včera dopoledne jsem se udržel pár minut v termice, to ještě moc nefoukalo. Jsou ale chvíle, kdy si připadám jako že letím poprvé, poloprůserové starty, zaspání se zabržděním při přistání, nevím na co to svést. Do toho občas záhadně plápolá některé ucho a když řidičky přitáhnu, tak už to vypadá moc přebržděně. To se snad vedrem natahujou šňůry (jen některý)...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 8:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2017
Příspěvky: 6
S tím lítáním je to zajímavé. Já to zatím svádím na to, že to ještě neumím. Po zkušenostech z minula, kdy jsem se nemohl dostat zpět, je to sice lepší, ale dle mne ještě pořád nic moc. Popisoval jsem to dříve a stalo se mi to ještě jednou.
V pondělí jsem byl lítat a celkem dost foukalo. Udělal jsem dva starty a dvě přistání. No přistání bych to moc nenazýval. Krosna při přistání udělala kotrmelec a jedno "přistání" bylo i tvrdší. Další starty už se neuskutečnily. Začalo ještě víc foukat a i nárazů větru přibylo. Flair mé lítání nesl statečně. Vítr mu dával zabrat (nebo spíš mně). Místy dostával kopance a chvilkama to vypadalo, jak když bych jel po zoraném poli. Byl se mnou na kopci i "Vendys" a tak sem to měl i s radami. Ty mi hodně pomohly. Děkuji mu za ně. Udělal i pár fotek. Je škoda že není fotka ze startu, když je Flair nade mnou.


Přílohy:
IMG_20180716_181509.jpg
IMG_20180716_181509.jpg
[ 175.92 KiB | Zobrazeno 2306 krát ]

IMG_20180716_181514.jpg
IMG_20180716_181514.jpg
[ 143.99 KiB | Zobrazeno 2306 krát ]

IMG_20180716_181520.jpg
IMG_20180716_181520.jpg
[ 128.3 KiB | Zobrazeno 2306 krát ]

IMG_20180716_181523.jpg
IMG_20180716_181523.jpg
[ 72.76 KiB | Zobrazeno 2306 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Dneska jsme byli u známých na chatě, samozřejmě jsem si vzal sebou i padák jelikož je hned u chaty možné létat. Celá předváděčka dopadla tvrdým nárazem do země, naštěstí to odnesli jenom vrtule. Počasí bilo hodně termické a turbulentní, krosna se za letu výrazně pohupovala a kymácela. Pohonil jsem to první při zemi pak následovalo několik spirál a vystoupání do výšky 400m. Tu jsem vy klesal také téměř celou ve střídavé spirále, to už baterka pomalu slábla byla to cca 45min letu. Pak jsem udělal jednu zatáčku na rychlosti v malé výšce a rázem padák sebou práskl pod plynem o zem. Vyděl jsem jenom jak se jakoby jedna celá polovina křídla zbortila, ale byl jsem hodně překvapen co se mohlo stát, jelikož takový manévr létám běžně. Po příchodu k paraglidu a ohledání jsem zjistil že je odpoutaný jeden hlavní popruh a ze třmenu scházel zajišťovací šroub. Svorník ze třmenu jsem na místě dopadu vůbec nenašel, tak nepředpokládám že došlo k povolení až po nárazu, ale už během letu. Dále bylo zjištěno že druhý svorník nebyl vůbec dotažen a byl lehce vyšroubován. Závěr mám tedy jednoznačný vlivem neustálého pohupovaní krosny v turbulentním počasí došlo k povolení obou čepů a jeden úplně vypadl. Jediné štěstí že k tomu došlo nízko nad zemí cca 2m a dál od přihlížejících. Vrchlík upínám před každým létáním, šrouby dotahuji pouze rukou, ale vzhledem k ploškám na čepu jde dotáhnout fest. Mám však podezření že jsem to tentokrát dotáhl málo, jelikož byl start prováděn ve spěchu. V podobných podmínkách jsem totiž létal už mnohokrát a nikdy nebyl ani náznak povolení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mám ještě dotaz, kde sehnat nerezové karabiny tipu třmen velikosti 3mm? Všude jsem našel jenom větší 4mm?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Zde je odkaz na fotky z jedné akce, kde jsem létal mimo jiné i s paraglidem. Je to už měsíc staré ale teprve teď jsem na to narazil.
https://avcvek.rajce.idnes.cz/Pohorelicee_6.7.2018/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.08.2018 19:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
U výrobce či prodejce vrchlíku CrossAlps jsou nějaké čerstvé novinky, respektive jsou už v eshopu i s cenama, jako obvykle německýma :lol: , to fakt ani jinak nelze očekávat (na druhou stranu ty ceny podpoří naší modelářskou tvořivost :) ). Jen nějak nikde nevidím slibovaný singleskin vrchlík Sir Edmund, vidím jen akrobatický malý singleskin Sir Edmund Race. Naopak vidím zmenšený žlutý hybrid CrossAlps 3,4m.

https://shop.cefics.com/punkair-modelle ... lider/?p=1


a funkci tohodle tuningu jsem moc nepochopil.
https://shop.cefics.com/punkair-modelle ... nd-xl?c=35


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Díky za odkazy.Ten tuning díl má být nějaká super hrazda,
Nechal jsem to přeložit translátorem :-)
Extrémně přesné a čisté RC Paragliding:
Tento ladicí závěsy pro Punkair postroje „Emotion L“ Emotion XL „“ Comfort L „“ Comfort XL „má mnoho speciálních funkcí, které váš let systém a to jak ve vzduchu a při manipulaci vždy přinést krok vpřed. Takže tento speciální závěsné konzoly má různé vychylovací vedení pro urychlovače linky přímo připojené k systému. Komplikovaně navržen drží tyč je opatřena závitem, pomocí kterého můžete připojit svůj paraglidingů bez pout během několika sekund. Ramenní popruh je pouze držen pomocí šroubu na držáku. Karabinou rychloupínací může být také trvale připojeny ke speciálním upevňovacím držákům. Speciální geometrie udržuje letový systém i při násilném Acromanövern vždy stabilní. Vertwisten špatně načasované Acromanövern je odlit tak vstřícný. Tento chrám je řídící příkazy na pažích pilotního postavy být zvláště přesné. Kromě toho se pohyblivý stoupání je dobře eliminován s tímto typem kluzáku suspenze obzvláště stabilní a točivý moment motoru.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
To já jsem uvažoval o tom XL pilotovy na tu větší krosnu, ale když vidím cenu toho menšího tak se mi protáčí panenky. A když se podívám na ceny celých sedaček tak to už jdu rovnou do závratě. Piloti super, ale ty sedačky nebudou kupovat ani Němci když hacker má v podstatě to samé za úplně jiné peníze. Jinak o víkendu jsem byl na JMM a předvedl jsem Florianovi jak se létá u nás v noci. Přidat se však nechtěl, údajně už toho hodně vypil tak jsem mu pověděl že létám v noci až po 10 štamprlích slivovice. Druhý den mi ukázal padáky od Dudka, ten Nucleon je opravdu pěkný a krásně ušitý, v programu však s padáky nelétaly. Jinak RC padáčkářů opravdu přibývá, dva modeláři mi tam pověděly že mají padáky doma, ale že se to s nimi teprve učí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 19:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, a podařilo se Ti zjistit jak u Dudka funguje ten postroj? Nebo aspoň co si o tom myslíš, když jsi to viděl na vlastní oči. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 21.08.2018 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Nebyl jsem schopen se moc bavit o technických věcech , když jsem se s ním bavil večer tak tam byl i chlap co to částečně pomáhal překládat do němčiny. Padáky měly připojené ke krosnám a všechny byli na prostředním závěsu. Pokud bych to však posunul, určitě by bylo zapotřebí posunout úvazek řízení a speedu. Řešení bych vyděl takové že si na řidičce udělám několik ok a pak je podle potřeby zaháknu za rybářské karabiny které používám. Jinak nucleon je přej hodně rychlí a bylo to poznat i při nahození vrchlíku do luftu. Vrchlík okamžitě vystřelil možná se mi zdálo že startuje i lépe než můj Nyos. Taky jsem se dozvěděl že rc paragliding už je pro ně okrajová záležitost, že se tomu už nehodlají věnovat tak jako dřív. K důvodům se nevyjádřili. Jinak Dudek to nešije pro Hackera tak jako Swing, ale Dudek to prodává sám v PL a Hacker je pouze zastoupení pro Německo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 20:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak jsem (byť omámen nekonečným vedrem) vypozoroval, že přeznačili vrchlíky CrossAlps, teď je označují číslem označujícím zhruba velikost plochy, konkrétně 1.9 versus stávající nově přeznačený na 2.8 (ale rozdíl ceny pouhých 110 eur mě rozesmál v neprospěch toho menšího modelu). A vlastně hodně vrchlíků různých výrobců se označuje velikostí plochy, např. Flair 4.5 nebo Hybrid 3.0 atd. Bože ať už sprchne...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 10:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
https://www.dolomitisuperfly.com/live/

od včerejška probíhá tento několikadenní závod, zrovna sleduju na mapě jak dva borci jsou ve vzduchu (rozkliknul jsem si někoho kdo má větší rychlost než 20km/h, ten evidentně letí) a snad úplně celý zbytek závodního pole jde či běží pěšky. U toho kdo letí je on-line vidět výška, rychlost, vario atd. A když se mapa dostatečně hodně přiblíží, tak jsou vidět místo ikon vrchlíků červená křídla jak tam krouží ve stoupáku. Ostatní ikony pěšců zůstávají někde daleko vzadu... :) Není to žádná prča, ti dva letci se už delší dobu snaží na tom místě něco vytočit, mají okolo 1400 metrů výšky, ale to mají okolní vrcholky hor také...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz