Switch to full style
Všechno ostatní o modelářské i jiné elektronice.
Odeslat odpověď

Potisk - přenos z papíru na dřevo

ned 12.05.2019 19:10

Děti začaly k mé radosti svépomocí hledat různé návody na kutilské počiny a začaly se bavit přenosem výtisku z papíru na dřevo jako je napříkald tady https://g.cz/osobni-darky-jsou-nejlepsi ... -na-drevo/

Na youtube jsem našel jsem a odzkoušel vylepšení, kdy není třeba papír následně odrolovat, když se vytiskne na zbytek po sloupnutí samolepek ( třeba zde 3:30 https://www.youtube.com/watch?v=h7FKdW5ndLw ).

Funguje to parádně, ale přece jenom se mi příčí plýtvat samolepkami, tak jsem hledal alternativy, ale neúspěšně ( svačinový papír, durofol 0,3mm ).

Nemáte někdo osvědčený tip na co tisknout ? Mělo by to být dostatečně lesklé, ale aby na to uměla laser tiskárna obrázek "napéct". Asi neumím hledat, protože se kvůli modelařině určitě podobná témata už řešila....

Ideální by bylo, kdyby to bylo jednoduše aplikovatelné i pro děti, abych jim nezkazil zábavu bez výrazné chemie (acetony, ředidla apod....)

Díky

Re: Potisk - přenos z papíru na dřevo

ned 12.05.2019 20:11

Kdysi jsem si tiskl "OBTISKY" na vodou vlhčitelné lepicí papíry - NA STRANU LEPIDLA.
https://www.pas.cz/barevne-papiry---lepici--8-listu
Položilo se to pak do vody na talíři. Po provlhčení se to přetáhlo jako obtisk na velikonoční vajíčko.
Následně se to přelakovalo vhodným bezbarvým lakem.
Na dřevě by se mi líbily vypalované kresby, přenášené třeba pantografem.

Re: Potisk - přenos z papíru na dřevo

ned 12.05.2019 21:12

Někde jsem četl návod na použití těhle barevnejch papírů jako základ pro přenos kresby plošáků z laser tiskárny. Nefugovalo to. Dva problémy, nedodržení tvaru a rozměrů při přenosu rozmočenýho motivu a pak to nedostatečně chránilo proti prožrání chloridem. Tady hrozí jen nedodržení tvaru.

Re: Potisk - přenos z papíru na dřevo

pon 13.05.2019 6:09

Celeron píše:Někde jsem četl návod na použití těhle barevnejch papírů jako základ pro přenos kresby plošáků z laser tiskárny. Nefugovalo to. Dva problémy, nedodržení tvaru a rozměrů při přenosu rozmočenýho motivu a pak to nedostatečně chránilo proti prožrání chloridem. Tady hrozí jen nedodržení tvaru.

Měl jsem na to i speciálně určené papíry, ale i tak nic moc. Ty barevný, to možná jak který typ, ale ty co jsem zkoušel byly beznadějně k prdu.
To spíš fungovalo přižehlení toneru z hladkého papíru, měl jsem na to upravenou laminovačku na vyšší teplotu.

Re: Potisk - přenos z papíru na dřevo

stř 15.05.2019 8:46

Díky za tipy. Vyzkouším pro výtisk ještě pauzák. Nenapadá někoho, něco dostupného na způsob voskového papíru, co by stálo za vyzkoušení ?

Re: Potisk - přenos z papíru na dřevo

stř 15.05.2019 9:38

Co pamatuji, tak na těch barevných papírech mi toner nedržel - hned se oloupal. Na těch přenosových papírech to snad fungovalo; už to moc nepamatuji, přešel jsem na plošňáky frézované, to mi víc vyhovuje.

Re: Potisk - přenos z papíru na dřevo

stř 15.05.2019 13:30

Díky za tip. Dokonce jsem nakonec vygooglil speciální papír https://www.reklamnitechnologie.cz/deta ... 4-50-listu, ale paradoxně nejlevnější varianta je odpad se samolepek https://www.mojeobaly.cz/kancelarske-po ... jcQAvD_BwE

I tak díky za nápady.
Odeslat odpověď