Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Ahoj, vyzná se někdo v LED svítilnách ? jaká značka potažmo model kolem 1500 kč je nejlepší ? Našel jsem si značky Fenix, Nitecore, Utorch. Pak ještě Ledlenser, ale ty mi připadají drahé. Nebo jaký druh diod je nejlepší nyní ?? díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Šlágr jsou dneska Cree led, v práci jsem si nafasoval svítilnu CEL-TEC FLZA-375 APOLLO.
Svítí opravdu super, hliníkové tělo, uvnitř je 18650 LiIon baterie 2600 mAh, dobíjí se přes USB a naopak z USB umí nabíjet třeba telefon (funkce Power banky). Regulace šířky paprsku (zaostřování), vzadu magnet. Dva stupně síly svitu.
Nemůžu si vynachválit, opravdu pěkný kousek techniky. Pozor neplést s předchozím modelem FLZA 50, ta měla menší svítivost.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Nenapsal jsi, jestli to má být svítilna pod vodu, na kolo, na hledání zloděje, na motýly, .... Ve svítilnách se nevyznám, ale přišla mně tato z Banggoodu https://www.banggood.com/MECO-XM-L-T6-3 ... s=category a za ty peníze si nemůžu stěžovat. Na dvě Lionky, svítivost 3600 lm, Plynulá regulace úhlu paprsku, dvě úrovně svitu, blikání, signál SOS. Dosvítí na 350 m vzdálený komín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
já mám Nitecore EA41 a taky naprostá spokojenost. Je cca ve velikosti ruličky od toaleťáku, je na 4 tužkovky, má psáno 1020 lumenů (ale měnil jsem v tom LEDku za něco novějšího, už přesně nevím). Je neuvěřitelný, kolik z toho leze světla, v noci s tím pohodlně osvítím druhou stranu přehrady (500m), i za jasný noci to na nebi vytvoří do daleka viditelný světelný kužel. Navíc má perfektně řešený ovládání dvouma tlačítkama se stavovou diodou - za normálních okolností neotravují všelijaký blikací módy, dobře odstupňovaných 5 úrovní svícení od úplně bludučky až po suprakanón. Vyzkoušel jsem hromadu "značkových" svítilen a logika a praktičnost ovládání není zdaleka samozřejmostí..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Měla by to být taková outdoor baterka. Nejlépe se zoomováním a na AAčka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
XML-T6 s 3600lm je jako když číňan prodává 18650 s 9900mAh..
Dřív jsem nedal dopustit na zoomovatelný svítilny, mají něco do sebe. Špekuloval jsem s různýma čočkama atd. Nakonec jsem zjistil, že kvalitní reflektor na nějaké lepší svítilně, co dobře kombinuje úzký paprsek ve středu (throw) společně s rovnoměrným osvícením okolí (flood) je stokrát lepší. Na baterce se nic nehejbe - neteče do ní, nedostane se do ní prach a bordel, neopotřebuje se pružina atd. A taky se neztratí půlka světla v té tlusté čočce..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
ondra1402 píše:
Dřív jsem nedal dopustit na zoomovatelný svítilny, mají něco do sebe. Špekuloval jsem s různýma čočkama atd. Nakonec jsem zjistil, že kvalitní reflektor na nějaké lepší svítilně, co dobře kombinuje úzký paprsek ve středu (throw) společně s rovnoměrným osvícením okolí (flood) je stokrát lepší. Na baterce se nic nehejbe - neteče do ní, nedostane se do ní prach a bordel, neopotřebuje se pružina atd. A taky se neztratí půlka světla v té tlusté čočce..


No to jsem se chtěl zeptat. Zakoukal jsem se do svítilny Fenix FD20 se zoomem, píšou, že i přes ten zoom to je voděodolné a prachuodolné. Ale jak je to ve skutečnosti, jestli to nezlobí, nezatejká a neztrácí se světlo v té škvíře v tom zrcádku co tam je...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 22:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
jo, ta vypadá pěkně. Je možný, že to mají zmáklý, to chce pohledat recenze.
Co mně osobně ale přijde opravdu užitečný, je ovládání vepředu. Vem si, že držíš v ruce baterku (normálně při chůzi lesem, ne jako polda v americkým filmu naopak) a chceš ji vypnout/zapnout nebo změnit úroveň. S knoflíkem na konci musíš blbě přeručkovat a mezitím vysvítíš oči kolegům. Tlačítka vepředu máš přímo pod palcem. Navíc se tím pádem pouští mínus přes kostru, tj. přes závit mezi tělem a zadkem. Ten tím pádem nemůže být eloxovaný a může to dělat neplechu. Knoflík na konci je ale jednodušší a levnější na výrobu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
ondra1402 píše:
jo, ta vypadá pěkně. Je možný, že to mají zmáklý, to chce pohledat recenze.
Co mně osobně ale přijde opravdu užitečný, je ovládání vepředu. Vem si, že držíš v ruce baterku (normálně při chůzi lesem, ne jako polda v americkým filmu naopak) a chceš ji vypnout/zapnout nebo změnit úroveň. S knoflíkem na konci musíš blbě přeručkovat a mezitím vysvítíš oči kolegům. Tlačítka vepředu máš přímo pod palcem. Navíc se tím pádem pouští mínus přes kostru, tj. přes závit mezi tělem a zadkem. Ten tím pádem nemůže být eloxovaný a může to dělat neplechu. Knoflík na konci je ale jednodušší a levnější na výrobu.



Mě se hodí knoflík vzadu. Mívám baterku na popruhu přes hlavu místo čelovky a přepínání vzadu je tak dobré, protože knoflíku ze strany by bránilo upínání k popruhu...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 7:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
V septembri 2016 som objednal takúto baterku za 14 doláčov, originálny link z ktorého som to objednal už neexistuje, ale toto je ona https://www.ebay.com/itm/8000LM-X800-G7 ... TiOSN3xBAQ
- na parametre netreba pozerať, lebo je to výmysel, ale vytešujem sa s ňou stále. Chcel som čip T6 a na 2 batérie 18650.
Je to v peknom kufríku, je tam baterka, 2 batérie, nabíjačka a držiak na bicykel. Svieti perfektne. Väčšina je iba na 1 x 18650 /mám na dcérkinom bicykli/ a tie majú menšiu výdrž a viditeľne menej svietia, aj keď tiež má čip T6.
Táto moja svieti excelentne, má pomerne veľkú výdrž /oproti čelovke s Q5/, kufrík.
je celohliníková, zoomovateľná, vyberal som ju asi týždeň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 8:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Právě kvůli výkonu jsou vhodné svítilny s baterkama 18650. Přece jenom kapacita a proudy jsou úplně někde jinde, než u tužkovek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Moje zkušenosti s LED svítilnama:

Emitor (LEDka) je asi nejlepší od CREE. V rozsahu řekněme do 1A lze použít XP-G, ale pokud člověk vyloženě negramaří, je lepší použít XM-L2 - ta má jmenovitý proud až do 3 A a světelný tok 300 lm při 700 mA a něco přes 900 lm při těch 3 A. To už ale chce brutální chlazení. LEDky jsou po výrobě tříděné do skupin (košů, bins) podle dosažené kvality. To je to "T6" co někteří tady zmiňují. Vyšší kvalita je další písmeno v abecedě, případně vyšší číslo. Nejvyšší bin u CREE XM-L2 je dnes "U2". T6 má o něco horší účinnost.

Napájení je určitě nejlepší Li-ion baterkama. Na nějaké NiMH nebo primární AA je fakt lepší zapomenout. Li-ion 18650 lze vylámat ze staré baterky od notebooku, kterých je všude spousta, většinou je vadný jen jeden článek ze šesti (nebo kolika), a zbytek funguje. Nebo mají všechny články větší vnitřní odpor/menší kapacitu, což pro notebook vadí, ale pro o něco menší proudy LEDkové baterky to ještě pořád dostačuje. Samozřejmě Li-ion znamená mít k tomu nabíječku. Já jsem si koupil Fenix ARE-C2, do které lze dávat Li-ion i NiMH různých rozměrů, a ono to pozná samo typ a řídí nabíjení. V případě gramařiny připomínám, že existují i Li-ion baterky v rozměru 14500, čili AA. Akorát se hůř shánějí.

Řízení: je dobré vzít baterku, která má v sobě skutečný proudový regulátor - pro jednu LEDku a Li-ion napájení bude step-down (buck). Viděl jsem i baterky, které měly jen LEDku zapojenou přes odpor k baterce, což je nahouby jak z hlediska účinnosti, tak z hlediska zachování intenzity svícení při vybíjení baterky. Většina baterek má víc režimů (třeba silný, slabý, blikání, některé umí vyblikávat v morseovce S-O-S, atd). Toto je věc která mě vadí nejvíc, já bych si představoval režimy "hodně slabý, střední, silný", aby si v noci šlo třeba jen trochu posvítit a člověk při zapnutí nepálil hned naplno nejsilnějším světlem.

Formát: svítilny do ruky jsou dobré v tom, že mají kolem sebe víc hliníku a líp to chladí, ale tím jsou zase těžší. Pro moje využití (hlavně noční šifrovačky) je lepší formát čelovka. No a když už to člověk nosí na hlavě, tak co nejlehčí, čili napájení 1x 18650. Další články můžu pak mít v kapse a nemusím si s nima zatěžovat hlavu.

Konkrétní typ: z těch co mám nejčastěji používám LZZ-186, což je zoomovací čelovka s CREE XM-L U2 (XM-L je předchůdce XM-L2) a elektronikou, která na silnější režim dává 1.8 A, což odpovídá cca 600 lm světelného toku. Už se asi nevyrábí, ale pokud byste viděli něco podobného, tak tuto konstrukci můžu jen doporučit. Za tři stovky mám baterku, která svítí silněji než cokoli, co tak na šifrovačkách potkávám. Za jednu noční šifrovačku při celonočním svícení (tak půl na půl slabý/silný režim) spotřebuju tři články 18650. Optika poskytuje nepříliš široký kužel, na max. zoom hodně úzký - v podstatě se docela ostře promítá celý emitor :-). Pro chůzi po lese v noci mám zoom vytažený tak do 1/3 rozsahu. Pokud potřebuju širší osvětlení, vytiskl jsem si difuzor.

Uff, to jsem se rozepsal. Tak třeba to někomu k něčemu bude.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 15:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Prorock "Měla by to být taková outdoor baterka. Nejlépe se zoomováním a na AAčka" AA = nenabíjecí alkalika?
"outdoor baterka" Je rozdíl jestli potřebuješ svítit "na práci = nablízko" nebo rozlišovat věci v kuželu 1 až 100 m.
- Tvůj uvedený limit 1500 Kč umožňuje dosáhnout na slušná DĚLA.Užívám celokovovou na 2 AA s Cree XM-L2 U2.
http://www.ledshop.cz/olight-st25-baton~z8901.html
- Jeden fakt tu nebyl zatím zmíněn "ODSTÍN SVĚTLA" LED. Modrá (studená) dá z wattů nejvíc lumenů/kandel.
Vytváří dojem "plochého obrazu". To vadí zejména cyklistům. A tak teplejší odstín neutrální nebo žlutý, jsou
preferovány tam, kde potřebuji "prostorové vidění" = spolehlivý odhad/vjem vzdálenosti překážek/předmětů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Požadavek na AA je z důvodu snažší dostupnosti. Někde na nádraží zjistím, že mám vybitou baterku a můžu koupit AA - LiOnky tam těžko nabiju, ale zvážím to. O vypínači vzdadu jsem psal - je to kvůli hlavovému popruhu-vůbec nechápu jak lidi ještě používaj čelovky, když se dá použít hlavový popruh - vyzkoušeno a je to super věc. To ale také oželet můžu, myslím že by to šlo na tom popruhu zapínat i zboku. Potřebuji to nablízko i nadálku - proto ten zoom, ale jak jsem psal se bojím o jeho spolehlivost. Měl jsem svítilnu Ansmann a tam se skrz kroužky dostával bordel na sklíčko, ale šlo to pročistit nadruhou stranu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
YenyaKas píše:
Většina baterek má víc režimů (třeba silný, slabý, blikání, některé umí vyblikávat v morseovce S-O-S, atd). Toto je věc která mě vadí nejvíc, já bych si představoval režimy "hodně slabý, střední, silný", aby si v noci šlo třeba jen trochu posvítit a člověk při zapnutí nepálil hned naplno nejsilnějším světlem.


To by vyřešila tahle svítilna http://www.svitilny-fenix.cz/produkt/na ... enix-uc35/
Má samostatný spínač světla a přepínač režimů. tahle taky http://www.svitilny-fenix.cz/produkt/le ... -pd32-xpl/
Oni to maj vyřešený skoro všechny bud dvojitým vypínačem nebo dobou či hloubkou stisknutí tlačítka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz