Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: pon 06.02.2017 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:

Na třetí stupeň ji ani nezapínám...oslňuje a na silnici by mne rovnou zabili. Ten světelný tok téměř odpovídá xenonu auta a je doširoka. Všem protijedoucím bych vypálil oči...


Bohužel už často potkávám ty, kteří takto nepřemýšlejí :roll: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: pon 06.02.2017 17:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
SolarStorm X3 - 1600lm - TAK TO JE OPRAVDU STORM . Už jej mají jen někde, já našel zde
SolarStorm X3 LED cyklosvítilna 1600 lumen
Taky je v porovnání s "přední světlo FORCE XM-L2 LED, svítivost až 1200 LM" za dvakrát větší peníz
Force světlo přední GLOW 1200LM CREE LED

- Že samotná hodnota "světelného toku" (jednotky LM (lumen)), byť spojená s "vyzařovacím úhlem" svítilny
není to k čemu je zapotřebí se dobrat, je celkem pěkně popsáno (u potápěčů)
Lumen, lux a ti druzí
- (Barevnou teplotu je lépe uvažovat až jako výsledek vlastních a cizích zkušeností.
Studená bílá sice vychází jako energeticky nejvýhodnější, ale pro dobré vidění - orientaci jako málo vhodná.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: pon 06.02.2017 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
zdzd píše:

No vidíš. To jsi měl udělat rovnou. Bylo by to levnější než ty pokusy a už dávno by jsi svítil.

Já tak už předpředloni koupil Mactronic SolarStorm X3 - 1600lm a spokojenost. Na třetí stupeň ji ani nezapínám, protože v lese zpětný odraz od větviček oslňuje a na silnici by mne rovnou zabili. Ten světelný tok téměř odpovídá xenonu auta a je doširoka. Všem protijedoucím bych vypálil oči...


to mi bylo jasný hned od začátku, že po finanční stránce není co řešit, když mohu za necelých 800kč koupit funkční světlo ,navíc i rovnou v sadě s lionkama, než za cca 700 ruzné součástky a z ních se pokoušet něco splácat--netušil jsem, že to zase až taková sranda není, nic méně ted už jo a navíc a to byl asi ten největší motor do toho patlání, chtěl jsem se tím pokusničením zabavit--to se naštěstí povedlo a ztráty nebyli zase až tak zásadní---pokud teda pominu to odpálené napájení světla z té řídící jednotky, na druhou stranu si s jeho využitím už nemusím lámat hlavu a už vím, že se z něj solidní napětí stejně sosat nedá--přesněji nedalo :lol:

navíc už i konečně chápu, proč je u těch kabelových svítilen ovládání vždy na světle hned u ledky a né u baterky, jak by mi vyhovovalo víc kuli ovládání---na kabelu, zvlášt, když je možné použít i prodlužku by vznikal jak jste mi vysvětlili ubytek napětí--u motoru je mi to jasný, tady mi to vubec netrklo, takže kdybych koupil rovnou tu origo svítilnu, už by byla rozkuchaná a já bych se divil, proč svítí divně, když jsem ovládání ze světlometu přestěhoval na řidítka :lol:

nějak to upravit ale musím, právě z duvodu, abych protijedoucí auta neoslnoval---taky mi to vadí, když jedu autem proti cyklistovi a on mí oslnuje.

uvidím až to světlo dorazí, jestli bude rozumě rozebiratelné, asi by mohlo fungovat, kdybych od spínače světla jen vyvedl kablíkem podružný spínač na řidítka :oops:

jak vidíte, to, že pořídím origo výrobek u mě ještě neznamená, že po mém zásahu bude stále funkční , ale tady po tom pokusničení budu už v zásadních změnách a upravách obezřetnější :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak sláva, vyřešeno.
Ale po pravdě jsem čekal, že origo 1200lm bude svítit víc ,né, že by to víc, než bohatě nestačilo, ale mě to přijde, že takto svítí kolegovi 700lm světlo a jen o něco méně svítilo to moje pokusnické kutilské 600lm světlo, když jsem mu krátkodobě nejspíš naložil trochu víc, možná se ale pletu.

v každém případě v reálu je světelnost v pohodě, dal jsem zatím tu rozptylovací předsádku, svítí to s ní na menší vzdálenost, ale víc plošně a hlavně do boku, takže pořád vidím před sebe, i když hejbu řidítkama, do dálky mi svítí ty dvě boční světla, přijde mi to v pohodě, po pravdě ale i to prapuvodní osvětlení bylo více méně dostačující.

ovládání šlo opravdu vytáhnout z míkrospínače na světle ke spínači na řidítka--hrazdu na batohy.

to gumičkové uchycení světla jsem vypustil a přidělal světlo na pevno, bo jak tam chytám gimucukama ty batohy, určitě by to bylo pořád někam přetočené, nic jsem ale na světle nepřevrtával a neupravoval, pouze to přiletování kablíku--vešel se vcelku v pohodě do výstupní díry vedle toho napájecího kabelu.

hlavně že to klaplo s tím vytažením spínače od světla k řidítkum, ovládá se to parádně.

Příloha:
P1170674.JPG
P1170674.JPG
[ 74.21 KiB | Zobrazeno 2093 krát ]



Příloha:
P1170675.JPG
P1170675.JPG
[ 78.05 KiB | Zobrazeno 2093 krát ]



Příloha:
P1170678.JPG
P1170678.JPG
[ 65.83 KiB | Zobrazeno 2093 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 22:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
To světlo, co jsem zmiňoval, má dost pravděpodobně svítivost těch 1600 se širokým rozptylem. Jedeš lesem po cestičce a vidíš na boku srnky, jak na tebe čumí.

Vše OK. Ale nevím, kde to máš. Na řidítkách je to na houby. Je-li světlo pod úrovní očí je potom každá ďoura černá jáma. Hluboká 5 mm, nebo taky 5 m. To nepoznáš...

Takže světlo šlo na přílbu nad úroveň očí. Pak je vše co vidíš osvětlené. Jestliže jezdíš jen po asfaltu, je to jedno. Ale jakmile se vrhneš do terénu, je to nebetyčný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
zdzd píše:

Vše OK. Ale nevím, kde to máš. Na řidítkách je to na houby. Je-li světlo pod úrovní očí je potom každá ďoura černá jáma. Hluboká 5 mm, nebo taky 5 m. To nepoznáš...



já to mám vepředu na blatníku, ale je to koloběžka se zdvihem stupačky od země cca 5cm, takže v terénu se já nechytám, ale máš pravdu a i já už tu zkušenost, že né vždy jsem si byl jistý, než jsem si i předtím už trochu potunil osvětlení aby mi jedno světlo svítilo hodně blízko před přední kolo, jestli ten flek, co se blíží je nový asfalt po opravě silnice, nebo díra v asfaltu co na tu opravu teprve čeká :lol:

ted už je to uplně v pohodě.

Příloha:
P1170690.JPG
P1170690.JPG
[ 76.31 KiB | Zobrazeno 2081 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
raději jdu na radu, abych zase něco nepodělal.

na napájení toho světla a usb nabiječky jsem použil ten měnič 3A
http://dexhal.cz/step-down-snizuje/189- ... dw-13.html

výstupní napětí jsem nastavil na 8V, světlo svítí, usb nabiječka nabijí, mělo by smysl a nebyl by v tom nějaký problém , kdybych dal na vstup toho měniče pojistku--3A ?

Příloha:
P1170694.JPG
P1170694.JPG
[ 51.08 KiB | Zobrazeno 2021 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Moc to nechápu. Proč zrovna 8 V? Pojistkou nic pokazit nemůžeš.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
JosefSvejk píše:
Moc to nechápu. Proč zrovna 8 V? Pojistkou nic pokazit nemůžeš.


origo lion baterie pro napájení toho světla je dvoučlánková.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 2:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ta pojistka bude jistit vedení za ní proti zkratu, a od něj vzniklému zahoření. Pokud je to účel, tak ANO.
(I rychlá F je z hlediska polovodičů pomalá. A proud při kterém se přepálí je násobek jmenovitého.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: napájení vysoce svítivých led
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 3:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Ta pojistka bude jistit vedení za ní proti zkratu, a od něj vzniklému zahoření. Pokud je to účel, tak ANO.
(I rychlá F je z hlediska polovodičů pomalá. A proud při kterém se přepálí je násobek jmenovitého.)


ano, jde mi pouze o to, aby v případě že se to někde šlusne ta 36v baterie nepřepálila hlavní 30A pojistku pohonu-----třeba kdybych někdy proletěl někde křovim a nějaký ten tenčí kablík se přetrhnul.

o pojistkovou ochranu toho měniče mi nejde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz