Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jyrry tady už psal ohledně použití osciloskopu pro sledování dějů spínaných zdrojů nebo měničů atd. viz citace.

jyrry píše:
...spinane zdroje, menice ... na 10MHz teprve začínám vidět, co se v nich děje, teprve 50MHz ukáže co to dělá ... i blbá serva, když chceš vidět ty zákmity (co je někteří nevidí a jiní vidět ani nechtějí :-D ), potřebují alespoň těch 10MHz...

Logický analyzátor lze použít třeba ke zpětné analýze různých komunikačních protokolů, analýza komunikace na různých sběrnicích apod.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 12:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Já bych na to odpověděl takto.
:idea:
Dost často obvod, který navrhneš, nefunguje tak jak má a Ty ani nevíš proč. Často prostě něco opomeneš, neuvědomíš si, nebo špatně spočítáš, ale pokud nevidíš co z toho doopravdy leze (nebo jestli vůbec něco) tak těžko tu chybu napravíš. A je celkem jedno zda se jedná o konstrukci z diskrétních tranzistorů, TTL obvodú nebo jednočipáků. Protože i tam se snadno udělá chybka v programu, kterou pro oči nevidíš, ale podle toho jak se chovají průběhy na výstupech Ti možná docvakne, kde je zrada. :wink:

Nevím jestli znáš programátorský Murphyho zákon :?: :
"Každý program obsahuje minimálně jednu chybu odstraněním které se zavlečou dvě další!"
:lol: :lol: :lol: :mrgreen:
A tady pomůže třeba i ten osciloskop :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 13:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jindra_S píše:
... na co ten osciloskop v dnešní době používáte? ...

kromě jiných věcí s digitálkem třeba ladím své výrobečky z PIC procesůrků, bez oscíku bych to nedal dokupy, u odladěných věcí nastavuji třeba délku rámce PWM pro serva (hlavně časovače pro upoutance)...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Díky všem za info a trošku osvětlení a uvědomění, k čemu je to to dneska dobré.
U těch spínaných zdrojů a měničů je fakt, že jinak se to asi pozjišťovat nedá. U lazení jednočipů bych dneska asi volil jinou debugovací proceduru, stejně tak pro nastavení časovače (což neznamená, že bych volil nejlépe - třeba proto, že osciloskop jsem k tomu nikdy nepoužil).

To Lark: To právě dělám pomocí fóra. :) Popis funkce samotného přístroje mi v tom ale očividně nepomůže a +/- jej znám. Máš-li link na nějaku literaturu/pramen, klidně ji uveď.
To VTjr: Ještě, že hloupé otázky neexistují :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No myslím, že od toho fórum zrovna není. Doufám že nečekáš, že ti tu bude někdo dávat lekce z elektroniky. Něco pro to musíš udělat sám. Ale abys neřek, že jen rejpu, tak začít můžeš třeba tady:
https://www.google.cz/#q=vyu%C5%BEit%C3%AD+osciloskopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 15:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jindra_S píše:
Mohu se zeptat, bez jakékoliv ironie, na co ten osciloskop v dnešní době používáte? .....:)

Tak třeba v nejbližší době budu řešit proč mám na externím FPV přijímači rozházený obraz. Koupil jsem přijímač, externí LCDčko a při spojení je obraz roztrhaný do pruhů a s moaré. Tedy například na toto bude oscík dobrý...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 16:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Jindra_S píše:
Mohu se zeptat, bez jakékoliv ironie, na co ten osciloskop v dnešní době používáte?

Kromě již zmíněných využití mě osobně a aktuálně zajímá, proč mají ESC regulátory se simonK firmwarem problémy s vícepólovými motory, tak bych si docela rád prohlédl co se tam děje :)
Když se tady zmínil logický analyzátor, momentálně mám na cestě tenhle:
http://www.banggood.com/USB-Saleae-24M-8CH-24MHz-8Channel-Logic-Analyzer-Latest-Support-1_1_15-p-74101.html
Nemáte s ním někdo zkušenost, jestli to nejsou vyhozené peníze? ale zas tak moc nestál... :D

To Woita: Tak co osciloskop Sainsmart, nějaké nové poznatky? já jsem aktuálně místo osciloskopu objednal řídící jednotku APM 2.6 tak s osciloskopem počkám až po Čínském novém roku. Už jsem rozhodnutý že testnu Intrustar, jen ještě váhám jestli zkusit pro začátek tu 20Mhz verzi, nebo vzít rovnou ten 60Mhz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 17:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Sofin píše:
Když se tady zmínil logický analyzátor, momentálně mám na cestě tenhle:
http://www.banggood.com/USB-Saleae-24M-8CH-24MHz-8Channel-Logic-Analyzer-Latest-Support-1_1_15-p-74101.html
Nemáte s ním někdo zkušenost, jestli to nejsou vyhozené peníze? ale zas tak moc nestál... :D

To Woita: Tak co osciloskop Sainsmart, nějaké nové poznatky? já jsem aktuálně místo osciloskopu objednal řídící jednotku APM 2.6 tak s osciloskopem počkám až po Čínském novém roku. Už jsem rozhodnutý že testnu Intrustar, jen ještě váhám jestli zkusit pro začátek tu 20Mhz verzi, nebo vzít rovnou ten 60Mhz.


Ten analyzátor za 6€ to je skoro povinnost koupit, ukazovat to určitě bude. Běžně ho člověk nepotřebuje, ale dříve či později najednou ano a pak je moooc fajn mít to v šuplíku.

Oscík: Teď se k tomu ještě chvíli nedostanu, řeším akutně nové auto, a několik podobných velkých a časově náročných věcí, nějak na hobby není dost času abych si mohl hrát :(
Ale jakmile se otřepu, pustím se do toho a určitě tady dám vědět!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Sofin píše:
Když se tady zmínil logický analyzátor, momentálně mám na cestě tenhle:
http://www.banggood.com/USB-Saleae-24M-8CH-24MHz-8Channel-Logic-Analyzer-Latest-Support-1_1_15-p-74101.html
Nemáte s ním někdo zkušenost, jestli to nejsou vyhozené peníze? ale zas tak moc nestál... :D


Mám ho doma už asi dva roky, kupoval jsem z Aukra. Je bezproblémový.


Přílohy:
screenshot.png
screenshot.png
[ 350.19 KiB | Zobrazeno 3307 krát ]


_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 22:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Já bych řekl, že pro 99 procent modelářů bude osciloskop, analyzátor..je pouhá hračka.
Pokud s tím neděláš často, těžko něco změříš a těžko něco opravíš. Na 20MHz osciloskopu asi budou vidět na ESC jen nějaké "chlupy"...
Je mi líto kluci, že jste mě nepřesvědčili....tak rád bych si něco podobného koupit a nostalgicky "zaměřil"...ale zatím vidím, že osciloskop opravdu nepotřebuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S těma procentama máš asi pravdu, ale osciloskop není hračka pro "uživatele" elektroniky, ale elektronikům a bastlířům může hóódně usnadnit práci. Myslím že tu nikdo nepsal, že si ho každý má honem pořídit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám stařičký analogový dvoukanál TESLA BM-566A. Mám udělanou i proudovou sondu 1A/1V. Sice je to strašná bedna, ale bez něj bych si nedokázal představit práci. Na napěťové, nebo proudové překmity je pořád skvělý. Nastavování měničů, spínaných zdrojů, dříve jsem s ním nastavoval i VF a MF díly až do 145MHz. A to jsem ho kdysi pořídil za nějakých 6t. Kč :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 23:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Pro Lark:
Klobouk dolů před tím, kdo umí opravit spínaný zdroj :-))) Mám tady dva z PC..měl jsem je jako zdroj pro nabíječku...Oba odešly stejně...někdy naskočí-někdy ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 23:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
2952 píše:
Pro Lark:
Klobouk dolů před tím, kdo umí opravit spínaný zdroj :-))) Mám tady dva z PC..měl jsem je jako zdroj pro nabíječku...Oba odešly stejně...někdy naskočí-někdy ne...

Tak zrovna tyto závady typu někdy naskočí, někdy ne nebo až na několikáté zapnutí je většinou prkotina typu vyschlý elektrolytický kondenzátor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 23:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
...myslíš ten "vysokonapěťový"? -)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB osciloskop
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Takhle na dálku se radit moc nedá, ale pravděpodobně ztratil kapacitu(vyschnul) nějaký elektrolit ve startovacím obvodu. Jinak elektronikou už se moc nezabývám, protože se mi začaly klepat pracky, a s tím se moc pájet nedá :( :( :( Takže až dodělám čmeldu, uvažuju, že to všechno rozprodám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz