Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 13.11.2013 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
jyrry píše:
A konečně k věci - na drobnější věci jsem pořídil http://aukro.cz/pajeci-stanice-wep-936-i3532269083.html a musím konstatovat, že na ty menší věci, právě jak popisuješ, to je lepší než trafačka. Dají se sehnat náhradní hroty (různé) i celá pájecí pera. Funguje OK, jsem spokojený. Nákup proběhl bez sebemenších komplikací, přišlo to celkem luxusně zabalené a za pár dní od koupě.

Měl bych dotaz jestli u té WEP (nebo všeobecně) je signalizace, že už je hrot nahřátý na nastavenou teplotu. Dík.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 13.11.2013 21:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
semi píše:
..... dotaz jestli u té WEP (nebo všeobecně) je signalizace, že už je hrot nahřátý na nastavenou teplotu. Dík.

je tam LEDka, ktere sviti kdyz to topi. Tedy na zacatku sviti trvale, kdyz dosahne teploty, tak zhasne a dal sviti/nesviti podle toho jak dohriva a jaky je odber tepla.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2013 6:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
U ERS50 - 100W taky bliká ledka...tak ja píše jyrry


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2013 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Zaujala mě tato:
http://www.reworkstation.cz/obchod/pajeci-stanice-hot-air/stanice-wep/digitalni-pajeci-stanice-wep-937d-s-silnym-telesem-60w.html. Ta by měla být taky dobrá, ne?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2013 11:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
Zareaguju na všechno najednou... Historii fóra ohledně stanic jsem samozřejmě pročítal (sice jsem nějakou dobu nemodelařil, ale že budu jako první odkázán na historii mi bylo jasný hned :lol: )
Založil jsem to vlákno hlavně abych se něco dozvěděl ohledně tý WEPky. Zatím jsou tu teda dva vlastníci (sice jiné typy stanic, ale aspoň něco) a názory úplně opačné... Za ty peníze bych to nerad pětkrát posílal do Polska a za 3000,- v Česku to kupovat nebudu...
Je tu ještě někdo s nějakým nářadím od WEP ? Případně yihua nebo xytronik... podle toho co jsem našel to má jen jiný nálepky.
Zatím se spíš přikláním k variantě ERS 50 100W , sice je to dvojnásobek ceny tý od conrada, ale myslim, že za to stojí...
Jak vychází porovnání wellerky z druhý ruky vs. ERS 50 ? Poznam jako občasnej páječ rozdíl ? Bude ta wellerka v něčem znatelně lepší než ERS ?

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2013 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Mám zkušenost (velmi dobrou!) s touto dual pájecí / vyfoukávací stanicí z Hadex-u:

Obrázek

http://www.hadex.cz/p084-pajeci-stanice ... cka-zd912/

Je to dual stanice, ale dá se pořídit i jako každá část samostatně. Tato je dokonce nyní v akci. U "vyfoukávačky" se dají měnit průměry vyústění a reguluje se tam jak teplota, tak i proud vzduchu kompresorku. Nenalezl jsem na ní žádný nedostatek za dobu cca. dvouletého používání v podniku. Je teda pravda, že první kus byl reklamován - druhý ale jede, jako "vindobona" ....

A ještě jedna poznámka. Nejdůležitějším bodem stanice je pájecí hrot! Pokud není z kvalitního materiálu, může být stanice samotná třeba ze zlata a nebude se s ní pájet dobře. O hrot je třeba se starat a otírat POUZE o přiloženou a hlavně dostatečně navlhčenou houbičku. Hrot "udržovaný" pilníčkem je hrotem k zahození. Ale i tak se k němu bohužel nejeden vlastník chová .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2013 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Barny píše:
Jak vychází porovnání wellerky z druhý ruky vs. ERS 50 ? Poznam jako občasnej páječ rozdíl ? Bude ta wellerka v něčem znatelně lepší než ERS ?


Mám pájecí stanici JBC, kamarád si koupil ERS 100. Hlavní rozdíl je v rychlosti nahřátí hrotu a v tvaru a držení pera To, že jedna má signalizaci ledkou, druhá displej , má paměť nastavených hodnot......už jsou další věci, některé ani nevyužiješ. Weller máme v práci, kvalitou cca to samé jako JBC.
Myslím, že ta ERS 100 + slovenské hroty by ti měla stačit

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 23:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.6.2015
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj, dovolím si oživit toto téma a zjistit, jestli s dobou nepostoupila i technika.
Chtěl bych něco na takové to běžné domácí pájení :) .
Dá se dnes cca do 1.000,-Kč koupit něco lepšího než toto http://www.rc-zoom.cz/pajeci-stanice-wep-937d-75w/ ?
Máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem ?
Jde mi o občasné pájení 4mm konektorů a max. 12AWG kabelů, ale většinou kabely 16-18AWG a míň a opravdu jen občas nějaká ta součástka na tišťáku.
Dík a ahoj.

_________________
DJI - Phantom 4


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 4:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jarda33 píše:
Ahoj, dovolím si oživit toto téma a zjistit, jestli ...

tak zkus oživit tohle téma ... viewtopic.php?f=110&t=30419 ... tam to žilo přece jen déle než v tomhle ...
Jinak mně se na silové konektory zatím nejvíc osvědčila 125W trafačka - hutné Cu 100W poleno je taky dobré ale není zdaleka tak pohotové...
Pájecí stanici mám http://www.rc-zoom.cz/pajeci-stanice-wep-936/ a zcela mi vyhovuje, ovšem na jemnější věci.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ja mám asi 20 rokov túto:
http://www.gme.cz/pajeci-stanice-solomon-sl-20-p730-149

Tá ešte pozná socík, ale som s ňou spokojný. (Čudejem sa že sa ešte predáva)
S tým hrotom, ako písal "petrovo" musím len súhlasiť. Taká vyfukovačka bi sa niekedy hodila, ale bi som ju nevyužil. Keď už niečo potrebujem zájdem do servisu TV. (ono už aj ten zrak taký nieje) a brnknú my to na počkanie. Predsa tam majú aj na to rôznu chémiu a prípravky. Ja mám akurát tak kalafóniu a kyselinu :(

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: pát 20.11.2015 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
jyrry píše:
Pájecí stanici mám http://www.rc-zoom.cz/pajeci-stanice-wep-936/ a zcela mi vyhovuje, ovšem na jemnější věci.

Ja som to isté, len v ružovom, kúpil kedysi odtiaľto - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... earch=sold
a sadu hrotov, odtiaľto - http://www.ebay.com/itm/350883528644?_t ... EBIDX%3AIT
Kupoval som dva kusy, oba zatiaľ fungujú uspokojivo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 10:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Osobně mám už děsně dlouho (určitě přes 10 let) tohle - http://www.ges.cz/cz/pajeci-stanice-sl- ... 13560.html , akorát moje je s logem ProsKit, ale úplně stejná. Naprosto spolehlivé a bezproblémové zařízení, jen se časem utýrá pájecí pero, ale s ohledem na cenu nového maximálně 400 korun se to dá snést. Reálně jsem za 10 let musel pero vinou opotřebení výrobku měnit jen jednou (celkem jsem měnil dvakrát, ale jeden případ bylo fyzické zničení vlastní blbostí, které se nedá k posouzení kvality počítat). Elektronika pořád jako nová, odhaduji, že klidně bude (po případné další výměně pera) sloužit ještě za dalších 10 let.

Vyhovuje to téměř na vše, pouze mám vedle toho ještě "masivní" páječku pro velké spoje, kterou vytáhnu jednou za delší dobu, to je něco jako http://www.ges.cz/cz/rucni-pajecka-100w ... 13570.html , dražší je zbytečná.

Ad "k čemu pájecí stanice" - pro běžného modeláře to tak nezbytné není, nicméně hodí se. Zejména u multicopterů na pájení dochází v jednom kuse a často jde o spoje, které bych trafopájkou dělal dost nerad. U mě nebylo o čem mluvit, jsem i radioamatér a to počet případů vhodnosti stanice znásobí, v poslední době ji ale určitě častěji používám v modelařině.
Podle mého názoru je to klasický příklad "dlouhodobé investice" - v momentu nákupu ty řekněme 2000 mohou vypadat nepříjemně, ale je to opravdu na desítky let, tady se nic měnit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 5:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
prepáčte že oživím starú tému, ale odišlo mi topné teliesko k stanici, a zistil som že ho neviem nikde nájsť,
- všade je že produkt je už vyradený z ponuky... ani celé rovnaké "pero".
Stanica má cez 10 rokov, ale na vyhodenie sa nechystám - ak teda nájdem riešenie.
Presnejšie, odišlo meranie teploty, hreje ale nereguluje.
Je to CT-939D, ESD,RoHS.. pero malo byť 80 alebo 85W (možno 36V ale to bolo len v texte predajcu).

po prelezení internetu som zúfalo zašiel do gme a kúpil nejaké ProsKit pero za 18 eur.., (potom som zistil že také už mám prerobené na kladivo na A123) - no nabastlil som ho na konektor pôvodného pera a s tou stanicou akože normálne funguje,
- ale je to hnus velebnosti, jednak ho mám problém držať lebo je 2x hrubšie, nemotorné, a jednak sa mi zdá že špička hrotu nevedie poriadne teplo a je studená aj keď pár mm vyššie je prehriate..
Zatiaľ s tým ale teda prežijem, ale určite nie trvale.

Našiel som slabšie perá Hakko, rovnakého výzoru podľa obrázkov.. všetky telieska sú ale keramické a 50 max 60W, a to moje bolo nerezové 80/85W. Nejaké som už z ebay objednal sú na ceste, ale neviem čo z toho bude.

- Nevie niekto náhodou že by sa dal ten termočlánok opraviť? Má mať 2-3 ohmy a je rozpojený (samozrejme som hľadal či nie cestou a je to až v hrote). No.. asi nie ale pre istotu sa pýtam. :) Teda, asi to nie je termočlánok keď píšu len odpor, to som nezistil.
- Poradiť nejaké iné ale pohodlné (tenké) a kvalitné pero 36V /80W čo by bolo kompatibilné s takým meraním teploty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já používám 80W pero weller a je to pohodové pájení. Třeba tady je někdo nabízí, zkus poptat parametry.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr pájecí stanice
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 9:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
coro píše:
Je to CT-939D, ESD,RoHS.. pero malo byť 80 alebo 85W

Je to ono?

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz