Switch to full style
Všechno ostatní o modelářské i jiné elektronice.
Odeslat odpověď

Imitace střelby pro elektrowarbird

pon 08.07.2013 13:59

dneska mi to dorazilo a po prvnich zkouskach myslim ze do mensich modelu to bude pouzitelne; kdyz repracek pritisknu na vhodne misto v trupu Mossie, docela se to rozezni. Uvidim co to udela za letu, jak moc to prehlusi motory...
DSCF2475.jpg

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eaker.html
ma to ale pevne naprogramovanou sekvenci ruzne dlouhych davek a spousti se to pripojenim napajeni; musim dobastlit nejaky PICspinac s casovanym vystupem, aby to na impulz vyslalo par davek a vyplo se to v pauze, ne uprostred davky, to zni pekne blbe.

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

úte 09.07.2013 13:48

Potom daj vediet, ako si to implementoval, tiez nieco take chcem do Spita

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

úte 09.07.2013 17:52

Pokud to má mezery, které se dají za letu uchem včas detekovat a přepnutím spínače z vysílačky jednotku podle sluchu vypnout v mezeře tak by pro ty, kteří sami nejsou moc na bastlení stačilo použít jen z přijímače ovládaný spínač třeba tento a pak si to kdykoli zapnout/vypnout bez časování jen podle sluchu některým spínačem na vysílačce, který se tomu přiřadí (pozn. ostatně přímo na Hobbykingu i tuto možnost v popisu té zvukové jednotky doporučují).

Tak mě napadá, že ti co používají třeba T9X s některým open source firmware nebo i nějakou jinou lepší vysílačku, která něco podobného umožňuje jistě najdou způsob jak si délku sepnutí spínače nastavit přímo ve vysílačce vhodným nastavením nějakého uživatelského mixu nebo funkce s generovaným sepnutím na vhodnou dobu.

K té zvukové jednotce se za cca tři doláče prodává ještě doplňující jednotka s LEDkama viz tento odkaz na vizuální simulaci střelby.

Podle krátké ukázky na videu níže to sice není dokonalé, ale i tak bez časování jen spínáním z vysílačky by to někomu mohlo stačit.Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

úte 09.07.2013 20:21

mam to tak nejak elektricky pripravene, docela nesikovne je to spinani napajenim, to tam mohli dat spinani servosignalem... Upravil jsem si servospinac co jsem delal raketakum, sepne to jen v urcitem rozmezi delky servosignalu (pouzil jsem osmy kanal, kterym ovladam i pumovnici, tak jsem to ovladani odlisil delkou impulzu...) a na kratky stisk spinace to vypali prvni dve davky - cca 2,3 sec - a pokud ho drzim, opakuje se to s malou mezerou. Abych napajeni netahal pres prijimac, dam do era extra BEC (z vypaleneho reglu) a ten spinac dostane z Rx jen signal.
Reprak asi poridim vetsi, prece jen je dost maly (2"). Chce to si pohrat a najit v trupu misto, kde to rezonuje a zvuk je tim slysitelnejsi; zkousel jsem to v Mossie a za chodu motorů to trochu zanika, reprak bude namireny dolu (trup je tam potazeny jen folii), tak to za letu bude slyset lip nez kdyz to stalo na zemi.
Kdo ma dobre vyvazeny motor a hlavne vrtuli, ten to bude mit snazsi, mne to dost rachoti...
No, pocital jsem s tim, trochu muziky za trochu penez :-)

P.S. Kdyz bude zajem, muzu ty servospinace nejake vyplodit, plosnak budu frezovat a procesurky napalim.

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

úte 09.07.2013 20:24

jo, ty mezery jsou docela male, desetinky sec, to se asi nestiha... navic by se spinac musel drzet (nebo prepinat), coz ztezuje rizeni, takhle do nej jen brnknu (vraci se sam) a ono to udela ty dve davky uz samo.
Neudelali to zrovna sikovne, myslim....

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

ned 14.07.2013 11:23

kdyby jste to nekdo pripojoval k zesilovaci, ma to PWM vystup a ten je nutne "zanalogovat" - mam tam RC clanek, zkusmo 27R odpor a 4M7 kondik, pak to maka jak ma.
Myslim ze s 10W zesilovacem a 4" repraky to pujde i do vetsiho era...

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

úte 16.07.2013 22:08

Dneska jsem to implantoval do Mossie, práce pro trpaslíka nebo gynekologa...
gun_moss1.jpg

zesilovač 10W ve třídě "D" jsem dal kam vyšel, všude něco něčemu překáží...
gun_moss2.jpg

repro je zatím 2,5" 8 Ohm 5W vypůjčené ze synovo 5+1 od PC, RC člen je u zesilovače - to ve žluté bužírce; zkoušky v trávě budou zítra, v letu snad o víkend (jizva se po včerejším vyjmutí stehů zdárně hojí), doufám že vydrží počasí...

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

sob 20.07.2013 12:19

Tak zatím se ukázalo, že za letu je výkon nedostatečný; respektive s repráčkem 8 Ohm to hraje "tak nějak" a slyšet to je při průletu tak 10m od sebe. Na cestě mám repro 100mm 4 Ohm 10W a od včera i "zázračné" repro http://demo010082.hgsitebuilder.com/mrr ... -max-2-spl ; když to leckde chválí i ve větších modelech, jsem zvědav jak to bude makat v menším.

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

pon 29.07.2013 20:11

Dnes dorazil MrRCsound:
MrRCsound.jpg

Velikost je spíše maličkost, ale při zkoušce soudím podle reakcí mých uší (a manželky), že to hraje líp než ten co jsem zatím zkoušel.
Vybabral jsem ho ze zajetí tavného lepidla a dost slušně držící mechové oboustranky, vyjmul z amerického pacholíko-kelímku a musel jsem smutně konstatovat, že značení na něm není... Ohmmetr ukázal odpor 3,9 Ohmu.
MrRCsound2.jpg

Až přejdou deště, budou další letové zkoušky.

Re: Imitace střelby pro elektrowarbird

stř 31.07.2013 19:55

Po dnešní letové zkoušce jsem brutálně otevřel spodní část trupu, kde mi někdo přistavěl pumovnici přes původní jen fóliový potah a tím to poněkud zatlumil :-) Další let jsem ale nedal, byl vítr (nevadí) se slušnými poryvy a turbulencí (vadí).
gun_sound2.jpg

Asi už mohu udělat závěr - v dodávané konfiguraci (pidirepráček napřímo k modulu) to bude slyšet jen doma.
S dodatečným zesilovačem a dostatečně citlivým reproduktorem to výkon cca 5W rozezvučí tak, že to na menším éru (1200-1400mm) s tišším pohonem (mně to dost rachotí a to hned 2x) bude nejspíš slyšet dostatečně (tedy za 3), ale určitě ne pro oslnění přihlížejících mas rachotem z nebes. Je to takový základ pro homemade bastlení a hraní si, což modelařina celá vlastně je, tudíž to vlastně mohu i doporučit :-)
Odeslat odpověď