Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2012 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Tak už jsem asi pochopil i ten drátek, bude to ten kalibrační signál. Podle fotky se to zastrčí do dírky pro poutko. Na jedné fotce z manuálu jsem našel, že ta dírka pro poutko je označená jako "50 Hz square wave". Nevím sice, proč to tam není zastrčené už z výroby, ale hlavně že vím, na co to je. Díky všem, další info nepotřebuju, už se jen naučit měřit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2012 22:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Ja sem koupil tento HPS140i ... je to sice jednokanal, ale na moje pokusy mi staci (ale pokud chces na nem neco odmerit, tak je to max do 4MHz). Pouzivam to jako studijni pomucku pro pochopeni PWM s Atmel, nejakou robotiku a taky kejkle se spinanyma zdrojema .... a na to mi staci ...
Nejvetsi slabina je jak rikam ... jednokanal, musis to mereni k tomu hold prizpusobit
Cena je okolo 2800,- taky se da ... kdyz vemes ze je to cenove srovnatelne s beznym NF/VF milivoltmetrem, tak to neni tak spatne. A kapesni fakt je :D
... zatim spokojenost ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 8:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 8
Mám tento osciloskop DS0201, ale nedaří se mi rozchodit ukládání na pam. kartu Podařilos e někomu toto rozchodit? Když vložím kartu do zařízení, tak nenaběhne, když tam nahraji na kartu nějaké soubory, které jsem našel na netu, tak taky ne, asi nahrávám něco špatně. Máte někdo ověřený systém souborů a návod jak jej tam dostat :?: :oops:

Moc děkuji za radu :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ross4435897 píše:
Ja sem koupil tento HPS140i ... je to sice jednokanal, ale na moje pokusy mi staci (ale pokud chces na nem neco odmerit, tak je to max do 4MHz). Pouzivam to jako studijni pomucku pro pochopeni PWM s Atmel, nejakou robotiku a taky kejkle se spinanyma zdrojema .... a na to mi staci ...
Nejvetsi slabina je jak rikam ... jednokanal, musis to mereni k tomu hold prizpusobit
Cena je okolo 2800,- taky se da ... kdyz vemes ze je to cenove srovnatelne s beznym NF/VF milivoltmetrem, tak to neni tak spatne. A kapesni fakt je :D
... zatim spokojenost ...


Na takové věci je dost dobré toto:

http://www.gabotronics.com/oscilloscope ... oducts.htm

Mám mini i proto a funguje to. Ovšem ten proto je opravdu více než mikroskopický...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 13:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zjistuju ze by se mi na nektere hrani libil kapesni vicekanalek
http://www.bbiff.com/files/dso203.jpg
sice mam velky, ale na stul k pc s pic-hrackama by se ten pidi vesel lip a stacil by

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
krt.ecek píše:
Mám tento osciloskop DS0201, ale nedaří se mi rozchodit ukládání na pam. kartu Podařilos e někomu toto rozchodit? Když vložím kartu do zařízení, tak nenaběhne, když tam nahraji na kartu nějaké soubory, které jsem našel na netu, tak taky ne, asi nahrávám něco špatně. Máte někdo ověřený systém souborů a návod jak jej tam dostat :?: :oops:

Moc děkuji za radu :oops:


Naformátovat SD kartu na FAT16
rozbalit DATA.rar
zkopírovat do kořene SD karty


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 17:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Pozor na jednu vec a nenechat se opit rohlikem ... DS0201 ma 1MS/s, povazovat ho tedy za osciloskop do 1MHz jaksi nelze. Na to, abyste vykreslili alespon priblizne verny tvar bezneho signalu potrebujete minimalne 10 vzorku. Takze 100kHz bude nekde blize pravdy. To vam nestaci ani na beznou analyzu PWM spinanych zdroju a podobne. DS0203 (2x36MS/s) uz vypada mnohem lepe, ale cena uz se blizi nekde na uroven nejlevnesich portablu, coz se mi moc nelibi, ale tip je to dobry. HPS140i ma 40MS/s, ale je jednokanal. No podle me ma v soucasne dobe nejlepsi pomer cena/vykon asi tento JYETECH DSO094 ... je to 2-kanal (2x50MS/s) a komfortni PC software k tomu. No samozrejme bavime se porad o malych kapesnich osciloskopech na bezne bastleni a badani .... ale pokud chcete jit dal, tak se asi bez 1GS/s stejne neobejdete, ale takove kapesni zarizeni zatim neznam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 21:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
ross4435897, díky za tip. Delší dobu koukám po nějakém USB osciloskopu, tenhle DSO 094vypadá docela použitelně, a navíc pro měření "v terénu" je tam ten displej. 149$ je únosná cena. I ten jyeLab vypadá k tomu použitelně. Máš s tím osobní zkušenost?
Mě by se tedy líbil 4 kanál 1GB/s, barevný, asi tak za 100$. Ale to by se asi líbilo ledaskomu :lol:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
DSO203 nebo-li taky DSO QUAD má od verze 1.31 samplování 2x72 MS/s, které lze nakonfigurovat jako jednokanál 144 MS/s.

Docela fajn hračka... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2013 0:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Jo tahle informace ohledne DS0203 je hodne zajimava ... akorat tam pisou ze se to musi snad nejak pretaktovat ci co. Muzes to prosim te nejak (treba prakticky) potvrdit? Je to fakt dobry ...
Jinak ja mam HPS140i, samozrejme ze 2-kanal by byl lepsi. Asi u nej zatim zustanu kdyz uz ho mam :D ... dalsi zastavka DS1052E, kecam ... ten bych akorat chtel, ale nikdo mi ho nekoupi :D a sam si ho nekoupim, protoze ho zase tak moc nepotrebuju, a to co mam, mi zatim staci. Takze zpatky na strom ...
Jo s DSO094 zadne zkusenosti nemam ... jenom me to prijde zajimavy, hlavne cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2013 5:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ross4435897 píše:
..... To vam nestaci ani na beznou analyzu PWM spinanych zdroju a podobne.....

na to aby byly poradne videt zakmity nestaci ani pasmo 10MHz, to uz jsem si overil, mam jak jednokanal 10MHz, tak dvoukanal 50MHz; kdysi mi kolega (profesi elektronik) toto rikal, ze viditelnost techto jevu zacina od sirky pasma 50MHz a je to znat...
Ten pidiprevit samozrejme nemuze slouzit na poradne pozorovani ani nf signalu, ale na to jestli treba pulzy z PICu jdou nebo nejdou, jaka je amplituda, opakovaci frekvence, sirka pulzu .... to (alespon mne) bohate staci, s tim jsem si ho kupoval.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2013 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Souhlas ... nahodne zakmity tim nevystudujes, ale na to tyhle veci ani nejsou delany (funkcema predevsim), a tak me to netrapi. Myslim ze je potreba se naucit dobre pouzivat hlavne to co clovek ma ... koneckoncu je to jenom otazka penez.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2013 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
ross4435897 píše:
Jo tahle informace ohledne DS0203 je hodne zajimava ... akorat tam pisou ze se to musi snad nejak pretaktovat ci co. Muzes to prosim te nejak (treba prakticky) potvrdit?

Mám jeden doma, ale moc jsem si s tím ještě nepohrál, jen jsem změřil, co jsem potřeboval... :)

Jaké jsou jeho limity, jsem sám nezkoušel, ale v dodané brožurce v technických specifikacích píšou, že má dva analogové kanály 72MS/s, analogová šířka pásma větší než 5MHz. Nejjemnější nastavitelné dělení v časové ose x je 0,1 mikrosekundy na "dílek", přičemž obrazovka je rozdělena mřížkou v ose x na deset takových "dílků". K tomu jsou dál k dispozici dva digitální kanály, přičemž jeden z nich může být místo digitálu nakonfigurován jako výpočet z jiných dvou kanálů.

No a pak je tu ještě generátor, který zvládá sinus, trojúhelník nebo pilu v rozmezí 10Hz až 20kHz, popřípadě obdélník s nastavitelnou střídou 1% až 99% v rozmezí frekvencí 10Hz až 8MHz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2013 20:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Tak to je dobra volba ... pokud jde o kapesni zarizeni. Tak at ti slouzi ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kapesní osciloskop
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 10:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2011
Příspěvky: 10
krt.ecek píše:
Mám tento osciloskop DS0201, ale nedaří se mi rozchodit ukládání na pam. kartu Podařilos e někomu toto rozchodit? Když vložím kartu do zařízení, tak nenaběhne, když tam nahraji na kartu nějaké soubory, které jsem našel na netu, tak taky ne, asi nahrávám něco špatně. Máte někdo ověřený systém souborů a návod jak jej tam dostat :?: :oops:


Řeším stejný problém, možná ti pomůžou moje poznatky:
1. Osciloskop nebere moji Micro SD 4GB. Po zapnutí neneběhne (tak jak píšeš).
2. Při použití Micro SD 2GB (menší nemám). Naběbne, zpřístupní se položky SI, FS, FL pro práci s kartou, ale pokusy končí chybou (ImageWrite ERR, FileWriteErr, File ReadErr). Také po připojení k PC přes USB nepracuje jako čtečka. Objeví se nové písmenko disku, ale nejde číst). Možná osciloskop podporuje jen menší karty (jestli vůbec jsou). Prosím někoho komu to funguje o parametry jeho SD karty. Díky
3. Někde jsem četl, že k zprovoznění čtečky se má stisknout při zapínání tlačítko M. To mi taky nefunguje.
4. Pro upřesnení. Po zapnutí je na mém osciloskopu je:
DS0021 Oscilloscope LIB Ver2.26
DS0021 Oscilloscope APP Ver2.60


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz