Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 20:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
mihlit píše:
Hm... tak s malými prdítky je docela problém. Jak tu již psal cilek, podstatná je velikost repráku. Jako u zvuku spalováku neukecáš kubatůru, tak u švindlovaného zvuku neokecáš reprák. Je to tedy pro rozměrově větší modely.

....joo? Aj jaj,jaj...kamaráde ty si mi zkazil celý večer :?.
Na základě tvého předchozího příspěvku,jsem k tobě vzhlížel jako ke spasiteli , který dokáže změnit zákony fyziky ... viz hláška "když se to udělá pořádně" ... škoda, už jsem byl tak natěšený.
No nic,tak jdu zase šoupat nohama. :( :) :)

PS. věřil jsem, že když dám odkaz na počínání a zkušenosti těch dvou "hudebníků," tak bude cekem jasno oč tu vlastně běží, čeho lze a nelze v reálu dosáhnout. :wink:

veka1


Naposledy upravil veka1 dne pon 26.11.2012 21:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Já myslím, že něco takového musí bohatě stačit a hmotnost pouze 350g !http://aukro.cz/reproduktor-stredo-basovy-dynavox-16-cm-4-ohm-i2812851021.html
Když to připojíš na min. 10W zesilovač tak to splní požadavky. Nejde o to, aby to řvalo ještě na 100m, ale slyšet to určitě bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
16cm potřebuju něco do 6cm.
Ten 16cm je opravdu do velkého éra

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Se 6 cm alespoň trochu reálný zvuk neuděláš - budou tam chybět hloubky a bude to znít jako z plechovky. Ta krása zvuku pořádného spalovacího motoru , je do cca 4kHz. Výš nemá smysl jít (pokud nechceš závodní motor F1), ale spodní minimum je podle mě asi 100Hz a raději míň a to prostě mrňavý reproduktor s trochu použitelnou účinností asi nebude umět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 21:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
Fyzika se oblafnou nenechá. Jako je jen "lepší" zvuk 4T než 2T, který se stejně zvuku velkého leteckého motoru ani neblíží, tak stejně vyjdou snahy o dokonalě vyzáření nádherně připraveného digitálního zvuku velkého motoru tím či oním sound modulem. Problém je, že nízký kmitočet dokáže vyzářit s použitelným výkonem jen dost velký (a těžký) reproduktor. Žádný PC repráček nízký kmitočet nepřenese. I videa z youtubu, pokud nejsou puštěna přes slušnou aparaturu s veeeelikými reprobednami (nebo sestavou s veeelikým subwooferem), tak jsou ořezána právě tím nejslabším článkem - reproduktory. To je jedno fyzikální hledisko, přes které vlak nejede. A druhé je všesměrovost vyzářeného hluku u velkého motoru proti výrazné směrovosti jakéhokoliv reproduktoru. To je další hledisko silně omezující možnosti věrné zvukové imitace.
Samozřejmě instalace velkého magnetu v modelu skrývá další rizika z ohledem na provoz RC soupravy, zejména těch digitálních, kde změny magnetické pole můžou ovlivnit software přijímače, fail safu a další elektroniky na palubě.
Pro ty, kteří sní o slowflyeru, ze kterého se line zvuk nadupaného Merlina nezbývá než poznamenat - nerealizovatelné. Snad jen tak, že se rozdají sluchátka všem okolostojícím.
Na druhou stranu i náznak ozvučení modelu je z hlediska věrnosti elektromakety lepší, než jen svištící vrtule a ticho.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
No bohužel do letadla do 1500mm větší nedáš.
Moje vize je taková, že do Mustanga EPP 1400mm kdybch tam nějak narval ten 6cm
Tak bych k tomu udělal přídavné nádrže pod křídla jako imitaci.
V nich pak jeden mini reprák dopředu a druhý dozadu.
Z dálky by bylo slyšet zvuk a kdyby prolétal kolem tak by basoval trochu ten spodní.
Myslím že do takového éra nic jiného nevykoumám.
Zkoušel jsem to dát do trupu a docela to vrní, ten trup udělá ozvučnici.
Je slyšet že tomu chybí prostor a hloubka ale není to zase plechovka.

Potřeboval bych sehnat ty mrnavky co jsou na fotce.
Příloha:
sany0652-optimized.jpg
sany0652-optimized.jpg
[ 142.26 KiB | Zobrazeno 3059 krát ]


_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Nejlepší využití zvukového modulu je pořádná reprobedna na zemi, která bude dělat motor a němý model ve vzduchu. :lol:
Ještě vymyslet , jak upravovat zvuk, podle vzdálenosti modelu. :wink:


Naposledy upravil jag42 dne pon 26.11.2012 21:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Dejfak -> Skús zohnať to 2,5 cólové repro z tejto stránky. Určite sa dá zohnať za úplne inú cenu. http://www.modelsoundsinc.com/catalog_loudspeakers.htm
Pozri http://www.tme.eu/sk/
Ja používam v dvojmetrovkách dva tieto repro http://www.tme.eu/sk/details/vs-r10s-4/reproduktory/visaton/2036/# - audio 40W
V 1350 mm dvojplochu mám jedno repro - audio 20W
Inak samozrejme platí, čo píše Jardah.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Což o to, mít zapnutý druhý přijímač a nějaké kytarové combo.
Ale to by nebylo ono...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
veka1 píše:
Na základě tvého předchozího příspěvku,jsem k tobě vzhlížel jako ke spasiteli , který dokáže změnit zákony fyziky ... viz hláška "když se to udělá pořádně"
Tím "pořádně" jsem myslel, že se to nebude chtít někdo snažit ošulit nějakým reprákem, co patří spíše do sluchátek.

Citace:
PS. věřil jsem, že když dám odkaz na počínání a zkušenosti těch dvou "hudebníků," tak bude cekem jasno oč tu vlastně běží, čeho lze a nelze v reálu dosáhnout. :wink:
Je vidět, že si s tím hoši dost vyhráli. Ono taky do něčeho jiného než do velké makety se s tím někdo asi dělat nebude

Ale já myslím, že jsme se pochopili :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2012 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Koukal jsem třeba na tenhle http://www.reproobchod.cz/monacorsp74sq-p2094
Maji tady ocela výběr http://www.reproobchod.cz/sirokopasmove ... ktory-a945

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 0:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Ten reproduktor, co jsi odkazoval nějak nemá vůbec uvedené parametry. Citlivost, frekvenční rozsah,... 200 Hz spodní hranice je docela hodně a to bude ještě značně utlumená. Ono s malým reproduktorem toho moc nenaděláš. Jak psal i veka1, pokud se ti nepodaří popřít fyzikální zákony, tak zázrak nečekej.

Jinak takový detail. Podobný reproduktor ve tvém seznamu má citlivost 86 dB. Ten, co jsem odkazoval já, má citlivost 98 dB. Přitom každé 3 dB znamená dvojnásobný hluk. 98-86=12; 12/3=4; 2^4=16 takže do toho můžeme oba dva pustit stejný výkon ze zesilovače, pak ten můj reprák udělá 16x větší rámus. Prostě tohle neošidíš.

Záleží tedy co po tom chceš. Pokud chceš nějaký rádoby zvuk motoráku, kde ti nevadí, že po odlétnutí pár metrů již nic neuslyšíš, tak nebudeš zklamaný. Nechci tě odrazovat, všichni si rádi hrajeme, koumáme a vymýšlíme různé krávovinky, jak vylepšit naše stroje. Spíš je to upozornění, abys pak nebyl zklamaný.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 4:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Trochu jsem si kdysi hral a postavil reprobedny z Teslackych repraku; ma to 22mm latovkove steny, 80l vnitrni objem. Pamatuju jak pri zkouseni repraku jsem byl zklamany ze zvuku basaku kdyz nebyl jeste v bedne a jak pak soused co mel nejake Pajonyry zezelenal zavisti kdyz jsme porovnavali hotovy vyrobek :-)
Na bublavy zvuk (nizke kmitocty) nestaci repraky, ale MUSI za nimi byt objem (to preferuju), nebo dobre navrzeny/spocitany basreflex. Mladej si poridil k PC relativne male 5+1 reprose a ten subwoofer basuje prekvapive slusne na svoji velikost. Ovsem taky neco hmoti a ma nejake rozmery...
V lete jsem lehce ozvucoval jednu mistni modelarskou show, zesilovac 2x15W, bednicky cca 15l zprsknute z dvoupasmovych autorepraku a lamina 18mm; tak do 20-30m ok, ale dal uz to nebylo nic moc, takze veka1 - tech jeho 80m a prervat ujecene desitky - to asi nee...
Urcite taky nee ty pridavne 5cm repracky, ty tomu daji jen zvuk klasickeho linkoveho telefenu...

Velky, bytelny trup s dopredu vyresenou uzavrenou ozvucnici - to vidim jako jedinou cestu k poslouchatelnemu ozvuceni modelu, jinak to vyzni legracne ...

Muj nazor ....

Jeste pro bastlice v oboru audio - docela zajimave: http://stores.ebay.com/zoe-tsang - mooc se mi libi ty zesiky ve tride D ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 4:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jardah62 píše:
.... lepší, než jen svištící vrtule a ticho.

nesmis byt mejdlo a moc vyvazovat brtule a kuzely :-P
Mohl jsi slyset v nedeli DH98, lital jsem kousek od vas ... sice mne asi ceka generalka lozisek, ale to je nepatrna cena (a hmotnost) ve srovnani s ozvucovacim herberkem :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
To chcete říct že je to do menšího letadla beznadějné?
S tím se nechci smířit :lol:

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz