Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2022 8:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3758
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Viz třeba https://www.laskakit.cz/smrstovaci-paje ... a-s-cinem/
Třeba na spájení 3 drátů dohromady by to mohla být dobrá vychytávka a nejen na ně..

Trošku nevím, čím bych TO rozumně zahřál. Napadá mě akorát pájecí stanice s horkým vzduchem, ale tu jen tak někdo nemá. Horkovzdušná pistole je zase trochu těžký kalibr.

Možná s citem použitý zapalovač?

Nebo je jiná finta na lokální zahřívání?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2022 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Použil som to zatiaľ len raz, v aute, takže o nejakých skúsenostiach nemôže byť reč. Použil som zapaľovač a celkom to šlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2022 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
mělo by se to dělat horkovzduškou nastavenou na přesnou teplotu, k tomu určenou. S hubičkou, k tomu určenou. Dělají se takto třeba stínění kabelů vrtulníků, ale bylo to made in usa :) uvnitř trubičky bylo i tavidlo


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2022 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Uz som tiez nad tymi spojkami uvazoval , ale nemoznost kontoly kvality spoju ma od toho odradila.
Ked na ten precinovany spoj nevidim , tak tomu neverim , lahko spravis studeny spoj a moze sa to prejavit az neskor... Zbytocne riziko.
Snad jedine navliect spojku na drot , spoj bez spojky riadne precinovat a az nakoniec "napajkovat" spojku na spoj , s tym ze ta spojka ho aj mechanicky spevni. Ale aj tak... :? :)

Teplovzduska s malou tryskou urcite postaci , da sa pouzit aj LEISTER-ku , ktora sa pouziva na zvaranie plastov. Ma na konci ako standartnu koncovku trubicku s priemerom asi 8mm a nastavitelnu teplotu , je to v principe klasicka ale vykonnejsia teplovzduska , s nastavitelnou teplotou (do zhruba 600 st.) a obcas aj s regulovatelnym mnozstvom vzduchu. Originaly maju velmi presnu teplotu a vydrzia "trvalu" zataz , bez problemov 8 hodin denne. Ale cena je niekde inde ako pri roznych kopiach.

Nieco taketo...

Ten trubickovy nadstavec je na obrazku nalavo hore , z tych styroch je to ta spodna napravo.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2022 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Bacha na ty úzký hubice na horkovzduch pistole, pokud nemá pistole elektronickou regulaci teploty ale jen několikapolohovej přepínač teploty a tahu motoru větráku, tak se po několika minutách hubicí sníženýho průtoku vzduchu spálí topný těleso.
Ty spojky fungují ale je potřeba aby lícno bylo pocínovaný. Pokud je lícno necínovaný tak starší měď bývá trochu zoxydovaná a je to jen takovej lepeňák. Tu oxidaci podporují některý izolace víc, nekterý míň. Nejvetší sviňa jsou gumáky. Chce to pájitelnost kabelu na kousku vyzkoušet zda se PbSn s tavidlem v trubičce rozleje po celým obvodu lícna. Pokud ne, tak ani spojku nezkoušet.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2022 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Tu je nejaký test. Horúcim vzduchom, aj plameňom.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2022 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Před asi tak 7 - 8 lety k nám do firmy přijel s tímto nějaký dealer, udělal mi ukázku těchto spojek, a zahříval to zapalovačem. Docela mne to nadchlo, nechal mi několik vzorků, ale nikdy jsem je nepoužil. Byl bych si je nakoupil po pár kusech různých průměrů, pro případ nějakého "polního" využití, ale odradila mne obrovská cena (nevím kolik to stojí dneska).
Tím zapalovačem to udělalo tomu dealerovi opravdu pěkné spoje. A výhoda je tam vodotěsného uzavření díky těm prstýnkům lepidla co je na koncích.
Edit: Teď koukám na ten odkaz, od 2,- Kč. Tenkrát to bylo pokud si pamatuju okolo 50,- Kč / ks.
A ještě si pamatuju z té ukázky, že odizoloval konce kabelů, nic nezkrucoval, neupravoval, a strčil ty dva konce do sebe, jako kdyby do sebe zapíchnul dva štětce. V prstech poválel, aby netrčel ven nějaký osamocený drát z licny, a pak spojil v té spojce. Tohle se mi líbilo, a od té doby už jedině takto pájím dva kablíky do sebe - žádně zkrucování vývodů do sebe, a tím pádem spoj je krásně tenký a neudělá to bakuli. Tohle byl pro mne vynikající důsledek té ukázky tenkrát.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz