Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Před časem jsme začal bastlit jednoduché věci podle schémat a čím dál tím víc mi začíná vadit, že nevím, proč a jak to funguje. Čumím do toho jak husa do flašky a nemůžu pochopit, proč je někde zrovna takový a ne makový odpor, kondík, jak se to počítá, navrhuje atp. Nemáte někdo tip na literaturu pro začátečníka, ve které jsou tyhle základy srozumitelně popsané, ze které bych tohle nastudoval a pochopil? V internetových obchodech je toho tuny, ale po pravdě vidím jenom obálku - tak nevím, co vybrat, aby to bylo popsané nějak polopaticky.
Díky.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 18:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2011
Příspěvky: 74
Bydliště: Srch
Ahoj

Než jsem šel na střední tak jsem řešil podobný problém. Pro mne byla nejlepší knížka "Elektronika tajemství zbavená - Kniha 1: Pokusy se stejnosměrným proudem". Jsou tam opravdu základy a nejen teorie, ale i pár jednoduchých "pokusů/zapojení". Měl jsem asi 3 nebo 4 knihy, ale ani jednu jsem nebyl tenkrát schopen dočíst, protože principy byly popsány většinou složitým a nesrozumitelným způsobem. U této knihy to byl pravý opak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 18:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Začínal jsem s knihou "Čermák - Kurs polovodičové techniky - SNTL 1976" - můžu ti ji zapůjčit, klidně na delší dobu.
Jo, a dobrá je "Sláva Nečásek - Radiotechnika do kapsy - SNTL 1981", taky můžu poslat.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
jyrry píše:
Začínal jsem s knihou "Čermák - Kurs polovodičové techniky - SNTL 1976" - můžu ti ji zapůjčit, klidně na delší dobu.
Jo, a dobrá je "Sláva Nečásek - Radiotechnika do kapsy - SNTL 1981", taky můžu poslat.


Nejjistější cesta, jak se zbavit knížky je někomu jí půjčit :D Díky za nabídku, za dva týdny už budu snad natrvalo v ČR, tak se ozvu a zastavím s nějakou důstojnou flaškou :wink:

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
peca001 píše:
Ahoj

Než jsem šel na střední tak jsem řešil podobný problém. Pro mne byla nejlepší knížka "Elektronika tajemství zbavená - Kniha 1: Pokusy se stejnosměrným proudem". Jsou tam opravdu základy a nejen teorie, ale i pár jednoduchých "pokusů/zapojení". Měl jsem asi 3 nebo 4 knihy, ale ani jednu jsem nebyl tenkrát schopen dočíst, protože principy byly popsány většinou složitým a nesrozumitelným způsobem. U této knihy to byl pravý opak.

Super, díky za tip. Zkusím technickou knihovnu. Aleš

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz