Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2008 17:44 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Abu píše:
Presne, doufam ze vsichni ti, co se na podzim vytahovali, jak neco urcite postavi, na to pres zimu nezapomneli... Pokud vim tak akorat DAF se priznal ze neco dokoncuje.

Heč, DAF už svůj "závodní" stroj zprovoznil 8) . Létá , řekl bych, velmi slušně, fotky jsem přiložil do galerie. Bez termiky jsem udělal v tomto chladném počasí z minuty motoru něco přes dvě minuty kluzu. To snad není až tak špatný výkon. Docela se těším na další ročník. Měl bych možná jeden (až dva) typ na plochu, ale musel bych to probrat s někým kompetentním, nejsem tam členem.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2008 14:13 
Mazák
Mazák

wroum: Bohuzel casu je malo a rozestavovat dalsi treoj to uz je moc. Takze tentokrat pouze jako nesoutezici divak - ale prijedu urcite!

Jinak s temi plochami to je spatne. Nejak jich kvapem ubyva. A to uz takthle to s nimi nebyla zadna slava...

Chtelo by to zalozit nejake nove letiste a ne porad jen rusit stavajici...

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2008 14:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 11
Vzduchoplavec píše:
Takze tentokrat pouze jako nesoutezici divak - ale prijedu urcite!

Ale kdepak divak, udelame z tebe hlavniho poradatele, reditele souteze, rozhodciho a casomerice !
Jo a pro pivo nam taky muzes chodit.... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2008 15:22 
Mazák
Mazák

Abu: No, tak to teda potes Panbu - uz zase! :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2008 15:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 11
No tak dobre, pivo nosit nemusis...
Myslel jsem ze si budes vazit cestne funkce, co by za to jini dali !!
Zatrest budes jeste delat fotografa (pokud ti do ty doby opravej fotak).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2008 17:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Tak závora je už zavřená letiště je nepřístupné.
Psal jsem na Obecní úřad Semice na jehož katastru letiště je zatím bez reakce.
:cry:

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2008 21:37 
Mazák
Mazák

Abu: Fotak uz je opraveny, takze spise pokud se do te doby zase nerozbije...

Kroxigor: A kde tam ta zavora presne je? To je jako uzavrena cela ta asfaltka? Takze ted tam neprojede zadne auto? To jsem blazen, protoze tam pomerne zhusta projizdela i auta, ktera nejela na letiste.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2008 21:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Už jsem to psal hned na začátku:

Značka zákazu je cca 20m od hlavní silnice závora je až za mostkem před kopečkem na příjezdové cestě.
mapa

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2011 17:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jenom info pro předplatitele vstupu na toto letiště:

I přes to, že mám oficiálně povolen a předplacen vstup na toto letiště,
byl jsem dnes nekopromisně z placu vyhozen místním kápem mysliveckého sdružení, s tím, že je to jejich honitba a že zvuk letadel jim zabíjí srny a koroptve. Na námitku, že plocha letiště jim nepatří, mi bylo sděleno , že jim je to u pr..ele. Snaha o domluvu, kdy třeba v době líhnutí by se omezily modely se spalovacím motorem byla komentována slovy, že nás tam nechtěj vůbec a ať táhnem do Milovic. Prostě příjemnej pán.
Počítám, že příště mi sundá éro brokovnicí.
No není lepší se na celou modelařinu vy..at a dát se k myslivcům, přeci jenom když má člověk přes rameno kulovnici budí větší respekt než když má v pazourách jenom vysílač. Modelařině zdar.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2011 17:45 
Mazák
Mazák

Bohužel, tak jsme měli problém s myslivcem. Ale místní si vytipovali kdo to je a večer mu šli domluvit a s tím, že když nedá pokoj (někdo nám letiště polil nějakou sračkou alá Travex a asi to byl on) tak to s ním vyřeší jinak. A zabralo to. Jinak nám letiště taky zvoral nějakej magor s krosovou motorkou.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2011 20:08 
Mazák
Mazák

kroxigor píše:
Už jsem to psal hned na začátku:

Značka zákazu je cca 20m od hlavní silnice závora je až za mostkem před kopečkem na příjezdové cestě.
mapa

díval jsem se na to přes www.katastr2.cz..... je to parcela (cesta) ve vlastnictví obce semice, vedená jako ostatní komunikace, takže by měla být přístupná všem, tu závoru tam jen tak ze srandy dát nemůžou
http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/10607/verejna-nebo-soukroma-prijezdova-komunikace/ ... a vlastníkům, nájemcům a uživatelům pozemků musí být umožněn přístup na pozemek, zejména po veřejné komunikaci. asi tolik k tomu
Plocha letiště je tvořena parcelami pozemkového katastru, které jdou kolmo na podélnou sou letiště, čili k pronájmu by byl nutný souhlas všech vlastníků, to pochybuji, že někdo má. My to řešili tak, že jsme si to pronajali od JZD :-), no trošku jsme s tím vydrbali. Při takovém počtu vlastníků to snad ani jinak nejde :-(. Teď už se situace změnila během pozemkových úprav...ale tváříme se, že nic.... (letiště Sudice u Boskovic na RCmapy)
K těm myslivcům.... trošku schýza, neboť jsem taky myslivec, v třetí generaci a chování toho debila nelze slušně okomentovat....Nicméně, ty pozemky jsou zatíženy výkonem práva myslivost:
http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodnuti/vykon-prava-myslivosti-21591.html a toho se nedá moc zbavit. Ale je to o slušnosti, ale v podstatě bych ho poslal do jetele...v okamžiku, kdy by se jenom dotkl zbraně, volal bych 158 a tv NOVA, hoši by měli reklamu.V principu nemůže zakázat pohyb po honitbě, ani jinou činnost.
Ale prakticky by mohlo jít o omezení vstupu do honitby, což provádí obec s rozšířenou pravomocí
§ 9 odst.3 - Nařizuje přiměřené omezení nebo i zákazu vstupu do honitby nebo jejích částí, omezení jízdy koňmi a tažnými psy a omezení jiných sportovních nebo zájmových činností na žádost uživatele honitby, zejména v době hnízdění, kladení a odchovu mláďat nebo provádění lovů (mimo hospodářské činnosti vlastníků, popřípadě nájemců honebních pozemků).
Záleží na tom, kde by měli hoši podporu. Jo a bacha na mysliveckou stráž, má statut veřejného činitele:
Při výkonu oprávnění a pravomocí podle zvláštních právních předpisů je veřejným činitelem také fyzická osoba, která byla ustanovena lesní stráží, vodní stráží, stráží přírody, mysliveckou stráží nebo rybářskou stráží.
Každopádně je potřeba jednat asertivně, pokud mu povolí nervy, je v prde...

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2011 20:51 
Mazák
Mazák

Nj, asertivně... tj ta metoda rozhovoru kdy se člověk snaží toho druhého nas..at až mu rupnou nervy :) Ale vzal bych si na to projistotu neprůstřelnou vestu ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

No právě, že pokud tam mají pronajatou honitbu, netuším jaká práva jim z toho vyplývají a zda mne mohou z honitby vykázat nebo ne. Pozemky jim pochopitelně nepatří a beru to tak, že myslivost je také v dnešní době již defacto hobby, (protože pochybuji, že ty čtyři zoufalí zajíci co tam blouděj mají nějaký finanční efekt,) tudíž nevidím důvod proč by měl být jeden koníček nadřazen druhému. Ale taková je zřejmě doba. Ach jo. :?

No nic dal jsem to sem jen jako upozornění pro ostatní kolegy, kteří tam chodí lítat, aby si dali bacha.

Naposledy upravil wolf dne stř 20.04.2011 13:13, celkově upraveno 1

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 12:44 
Mazák
Mazák

to wolf:
pokud se neprokáže odznakem myslivecké stráže, tak ho slušně ignoruj. Teda za předpokladu, že nemáš máslo na hlavě (to není flame, pouze předpoklad). Pokud se prokáže odznakem, tak stejně toho moc nenadělá:

Tedy Myslivecká stráž:
Je veřejný činitel.Je držitel platného loveckého lístku, který musí být fyzicky a psychicky způsobilý. Je starší 21 let a musí složit odbornou zkoušku (převážně právního charakteru). Nejedná se tedy o nějakého vrtošivého dědka, co chce hlídat brambory, jak se mnozí domnívají. Tento pak působí v určité (jediné) honitbě. Uživatel honitby je totiž povinen na každých započatých 500 ha navrhnout orgánu státní správy 1 člena mysl. stráže.
Co může myslivecká stráž:

1. Legitimovat osoby, které se pohybují v honitbě se zbraní (zbrojní průkaz, průkaz zbraně, pojištění,...)
2. Zastavovat a prohlížet dopravní prostředky, ale pouze, POKUD JE DŮVODNÉ PODEZŘENÍ, ŽE PŘEVÁŽÍ NEOPRÁVNĚNĚ ZÍSKANOU ZVĚŘ.
3. Zadržet pytláka, nebo jinou osobu při nezákonné činnosti. Odejmout podezřelým osobám zbraň, zakázanou loveckou výstroj, zvěř. Může tyto osoby vykázat z honitby.
4. Usmrcovat kočky a psy(ale ne ovčácké, lovecké, zdravotní slepecké,...) ve vzdálenosti min. 200 m od obydlí a pána. A kteří jsou mimo vliv svého vedoucího. A pokud pronásledují zvěř (správný myslivec pozná, kdy pes loví a kdy se jenom tak probíhá). Tuto možnost má také myslivecké hospodář, ale nikdo kromě nich ji už nikdo nemá (řadový myslivec).
5. Usmrcovat zavlečené druhy zvěře. Např. Mývala severního, Psíka mývalovitého, ap. Tedy druhy škodící naší zvěři.
6. Pokutovat. To ale dělá jen málo členů stráže, protože jsou s tím spíše trable (pouze za pytláctví dle par.35 přestupkového zákona)

To chce klid a pevné nervy. Z vlastní zkušenosti musím říct, že někteří mí myslivečtí kolegové jsou opravdu pitomci.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 13:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Díky za instrukce. Mé svědomí je čisté jako padlý sníh.
Teď jen doufat, že si mě nesplete s "Mývalem severním"! :D

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další