Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: pon 13.09.2021 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
DAF píše:
Proč trváš na křidélkách?

jsem posera ;-) nejaka vetsi verze amiga neni? rad to taham co nejvys, treba 3m? pro me cim vetsi-tim lepsi, ale amiga zarazuji do seznamu ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: pon 13.09.2021 21:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2012
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Tohle byl můj první pořádný větroň. Než mi jej rozkousal pes. Měl jsem jej v elektro verzi. Létal překrásné a majestátně.

http://www.azero.cz/vetrone-elektrovetr ... grace.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: pon 13.09.2021 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
Jaký je váš názor na toto?: https://www.hoelleinshop.com/Planes-Hel ... =171&p=171 kdyz uz prijmam kompromis za kompromisem, tak proc se nespokojit s 2m... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: pon 13.09.2021 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nemám v úmyslu nějak snižovat tvůj stavitelský um z kitů ale vzhlížíš k super modelům. Pokud je tvoje představa že to zvládneš tak do toho jdi a nečekej na to až ti tady někdo řekne jo to je hračka to postavit protože to hračka není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2021 17:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
Tak ja podumam, a pak dam vedet, co jsem si nakonec vybral... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2021 18:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pokud pokukuješ po těch super větrákách tak co kdyby jsi mrknul třeba na modelbazar tam je spousta dle mého názoru velmi slušných a kvalitně postavených větroušů i za slušné ceny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 0:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Tak mne napada,...vedi vubec novi adepti staveni a letani, kolik ruznych kategorii modelu existuje,tj. z jak sirokeho spektra modelu si muzou vybrat?

Mi prijde,mnozi zijou v predstave, ze jine poletuchy, nez ty komercni (zahumenkove), nabizene ruznymi E shopy snad ani neexistuji.

Kdyz se v nasledujicim odkazu : https://svazmodelaru.cz/klem/Kalend2021 ... p?kat=FF1A ... podivam na levy okraj , vidim sice husty ale stejne neuplny vycet ruznych kategorii modelu a prehled, kdy a kde se s nima u nas v prubehu roku leta.

Kdo z nove prichozich se v tam uvedenych kategoriich aspon trochu vyzna a tusi o cem to je? 8)

Pak se jeden nemuze divit zpusobum , jak si novacci vybiraji ero pro zacatek poletovani.... tj.kdyz netusi, co vsechno existuje. :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 1:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Vybírá, co se mu líbí na eshopu nebo fotkách. Proti tomu nic. Jen by měl asi nejdříve postavit třeba Vosu, že?....jestli jí zvládne precizně. Pak se pouštět do větších, ještě větších, největších. Jinak ho čeká asi zklamání. No, snad si nemyslíš, že někdo z mlaďasů bude vybírat éro podle kategorie ?....a honit se třeba za volňáskem nebo si utočit tělo v kruhu. Chtějí hned radiáka (vo elektrice možná vědí jen, že někdy kope) a ideálně co největšího se všema možnejma hejblatama.... má ho vůbec jak na letiště bezpečně dovézt bez pomoci někoho dalšího? Že to není dobrá cesta, ví asi všichni zkušení, ale mládí má zpravidla svou hlavu a všechno chtějí teď hned. U někoho to funguje s minimem chyb, ale drtivá většina "teďhneďáků" narazí. Aby toho nebylo málo, tak se do toho pak přimotají i holky.....a s modelařinou je konec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
hrábě píše:
Tak ja podumam, a pak dam vedet, co jsem si nakonec vybral... :wink:

Zkus se při tom dumání také třeba podívat na stránky kolegy veka1 a prohlédni si třeba model Čejka. Peter ho má v několika variantách křídel, myslím, že bys tam našel i variantu s křidélky (dodělat jdou při stavbě vždycky). Nebo se spoj s jyrrym, myslím, že by věděl o výřezech na Admirála, možná i další, jako Štír, nebo Lion (nevím přesně). Na tom se naučíš stavět, ale musíš fakt pracovat pečlivě, zas takové Lego to není. Křídlo stav na desce, ne v ruce, ono i malá nepřesnost či zkroucení může vést ke zničení modelu hned při prvním letu. Až zvládneš stavbu takovýchto modelů, zkus se pustit do tebou vysněného superbrusu. Ten potřebuje obzvlášť pečlivou a přesnou stavbu, aby létal tak, jak si představuješ.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 10:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Bildy píše:
Vybírá, co se mu líbí na eshopu nebo fotkách. Proti tomu nic. Jen by měl asi nejdříve postavit třeba Vosu, že?....jestli jí zvládne precizně. Pak se pouštět do větších, ještě větších, největších. Jinak ho čeká asi zklamání. No, snad si nemyslíš, že někdo z mlaďasů bude vybírat éro podle kategorie ?....a honit se třeba za volňáskem nebo si utočit tělo v kruhu. Chtějí hned radiáka (vo elektrice možná vědí jen, že někdy kope) a ideálně co největšího se všema možnejma hejblatama.... má ho vůbec jak na letiště bezpečně dovézt bez pomoci někoho dalšího? Že to není dobrá cesta, ví asi všichni zkušení, ale mládí má zpravidla svou hlavu a všechno chtějí teď hned. U někoho to funguje s minimem chyb, ale drtivá většina "teďhneďáků" narazí. Aby toho nebylo málo, tak se do toho pak přimotají i holky.....a s modelařinou je konec.


Ten prispevek jsem napsal abych rozsvitil...... tj. ukazal sirsi paletu moznosti pro vyber. 8)

Podminkou vsak je,rozklikat si kategorii po kategorii a precist v pravidlech o co co jde. Vybirat a nevedet co vse existuje mi prijde omezene.

Kdyz se soustredim pouze pouze na rc modely a ten zbytek neprozretelne vynecham aniz bych to nekdy skusil, tak zjistim, ze smysluplnych kategorii packovacich modelu je mnohem vic , nez prezentuje komercni,potazmo E-shopova nabidka.

Modely zarazene do FAI , pripadne narodnich kategorii, z podstaty jednoho vzdy privedou mezi ostatni modelare a technicky i pilotazne posuvaji kupredu,.... coz u komerce muze a nemusi byt. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 14:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
Dobrý den, tak po usilovnéd dumání jsem dospěl k názoru, že asi půjdu do amiga, napadlo mě udělat ho na gumicuk, ale to si ještě budu muset o tom gumicuku něco zjistit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 14:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
Tento příspěvek píši chvilku po tom předchozím, nepředělával jsem to, kdyby se to ještě změnilo, ale teď jsem (jak vždy pravidelně) kouknul na MB, a našl toto: https://modelbazar.cz/vetron-k3000/1016362
co si o tom myslíte? Pro to jsem dokonce ochoten od stavby upustit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1792
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kdybych chtel,, upustit od stavby,, sel bych radeji do modelu typu
http://lsmodel.cz/index.php?page=obraze ... ncept%20IV

Tebou uvazovany K3000 a jeho konstrukce extra lehouse ti moc chyb neodpusti. Buses se zbytecne stresovat s kazdym pristanim.

http://www.hobbyarena.cz/Models/K3000/index.php

Vybiras si hodne podle vzhledu takze by se ti hotove modely od LS model mohly libit a jsou mnohonasobne odolnejsi, letove privetivejsi i universalnejsi.
Na modelbazaru se taky vyskytuji.


Naposledy upravil HONZIK 22 dne čtv 16.09.2021 22:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
děkuji za tip, u koukal jsem na Etalona XL, ale našel jsem zde vlákno, kde jsem se dočetl, že je o něco lepší django, u ethalonu jsem nšel cenu přibližně 6500kč, to je levnější než django, nebo je django levnější volba (serva bych použil slušnou čínu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Naložený Etalon je taky v nabídce na modelbazaru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz