Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Pokud lítáš Phoenixe s takovým náletem, asi není důvod se obávat, že nezvládneš Django nebo obdobný model. Ale konstrukční stavba je trošku něco jiného než si koupit hotové éro. Pokud jsi zatím nic nelepil a chtěl bys něco složitějšího, klidně si kup nejdřív něco jednodušší a vyzkoušej si to. Držím Ti palce. A pak jdi do složitějších věcí. Tohle vidím jako přirozený vývoj.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 12:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nedoporučuji,nesnažím se přesvědčovat ale jen konstatuji. Byl jsem v situaci kdy jsem koupil lehce bouranou Alphu 1500 ,opravil a hodil do luftu.Nikdy před tím jsem větrák nelítal a to éro stoupalo naprosto samo,nepatrná korigace a pak jen vymýšlení blbostí protože to samo nemělo snad šanci spadnout.Ano bylo dokonale původním majitelem sestaveno a mám tušení že kolega hřábě je asi v současném poletování ve stejné situaci. :?: Změna nastane až si koupí stavebnici za 9 litrů a třeba se mu malinko něco nezdaří a hned to na základě této chyby třeba "pokřtí"Nikoho nekritizuji ale opravdu někdy cokoliv radit bez znalostí zručnosti tazatele může být kontraproduktivní,spíš bych podpořil páni kolegové upozornění Vašich nedostatků třeba při stavbách kterých by se měl vyvarovat atp.Je to obrovský rozdíl sestavovat po mnohaleté zkušenosti éro za 9 tis nežli jen po 150h poletování . :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 14:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
takže je si myslíte, že django či etanol jsou na sestavení příliš obtížné?



PS, co jsem se poptal, tak se dá django koupit za zhruba 5k, takže bych řekl, že by šlo udělat to i do 8k...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
No jelikož jsem už několik modelů typu Django, Etalon a pod postavil nebo spíš poskládal nebo zkompletoval, tak si troufám říct, že stupeň předzpracování je takový, že vlastní stavba je o dost jednodušší, než stavba z výřezů nebo dokonce "od prkýnka". Pokud člověk dodrží pár obecných zásad, ví, že nesmí lepit polystyren běžným vteřiňákem, umí vzít do ruky pájku a vrtačku atd, tak snad nemůže udělat nic špatně. Jediný zádrhel bych viděl u trupu Etalona, kde je potřeba být opatrný při lepení ocasní trubky a gondoly. Je to už nějakou dobu, co jsem trup lepil a tehdy gondola neměla osazení, které zaručilo, že trubka bude rovně. Ale to už se mohlo změnit a p. Svoboda to možná upravil, nevím. Zase na druhou stranu mám zkušenost, že s výrobci tohoto typu modelů se dá domluvit a oni dodají třeba už zkompletovaný trup nebo natahanou kabeláž nebo i kompletní model (ale to už by se asi nevešlo do cca 9K).
Aby si zakladatel vlákna dokázal představit, co to většinou znamená, takový model poskládat (POZOR, nebrat jako návod, kroky jsou poskládané náhodně, jak mne napadly ;-)):
- slepit gondolu a ocasní trubku
- svrtat křídla a gondolu, vlepit matky pro upevnění křídel
- vlepit motorovou přepážku
- svrtat kozlík výškovky a VOP, vlepit do kozlíku matky, nalepit kozlík - dát si pozor, aby křídlo a VOP byly rovnoběžné
- přilepit SOP - dát si pozor, aby SOP a VOP byly kolmé
- rozměřit a vyfrézovat otvory pro táhla VOP a SOP, vlepit do trupu vodicí trubičky bowdenů
- vlepit do trupu lože serv a osadit serva + zkompletovat bowdeny
- vyřešit upevnění kabinky (obvykle magnety nebo tyčka a magnet,...)
- zalepit páky do výškovky a směrovky
Tím by byl asi hotový trup. A jdeme na křídla:
- vyříznout na vyznačených místech otvory na serva klapek a křidélek
- natáhnout kabeláž k servům v křídlech
- napájet konektory - u trupu a také u serv (nebo serva napájet přímo na kabeláž)
- vyřešit upevnění serv (servorámečky, špalíčky, případně vlepení serv přímo do křídla,...)
- vlepit páky křidélek a klapek
- vyrobit táhla klapek a křidélek
- vyrobit (spájet) mezikus mezi přijímačem a konektory v křídlech
- osadit serva, motor, regulátor, všechno sestavit, vyzkoušet, napípat model do rádia a sebrat odvahu k záletu :-)

Teď už je jen na zakladateli vlákna, jestli si na to troufne nebo ne...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
Děkuji za tip, vymyslím nějaké čínské osazení, a půjdu do djanga...
(udělat si na zahradě dílnu z vyřazeného žel. vagonu mi naši asi nedovolí ;-) ... )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ale zas na druhou stranu, pokud se chceš naučit opravdu stavět, tak bych se vrátil k tomu, co jsi uvažoval na začátku, koupil nějakou stavebnici od Veky, P. Hiesboka, některou z nově vzniklých RES/ERES a pod.a lepil.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
asi si koupím django, a co my zbyde "vrazim" do konstrukčních házedel, uvidím, co si z toho pamatuju ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 10:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Řekněme kope že jsi to slušně ve zkratce popsal a je jen na hráběti jak ty slůvka"svrtat, slepit. spojit ,sladit" atd.použije v praxi. Model vypadá celkem na jednoduché sestavení ALE, už třeba jen to svrtání křídel pokud není nějaký náběh "může křídla nepatrně vychýlit ....a ač větráků neznalí si myslím že ty potřebují celkem slušnou přesnost.Pokud by to byl systém Lego tak bych si s tím asi moc hlavu nelámal a pokud jde hráběti jen o létání a né o stavění tak asi koupit spíš nějaký bazar.Ale to už je jeho boj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 14:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
po podrobném pročtení návodu, i kopova příspěvku bych řekl, že bych měl dokázat django správně postavit, ale nikde jsem nenašel, jak je to s frézováním, jediná věc, o které moc nevím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
hrábě píše:
po podrobném pročtení návodu, i kopova příspěvku bych řekl, že bych měl dokázat django správně postavit, ale nikde jsem nenašel, jak je to s frézováním, jediná věc, o které moc nevím...

Jestli tím frézováním myslíš tohle "rozměřit a vyfrézovat otvory pro táhla VOP a SOP, vlepit do trupu vodicí trubičky bowdenů", tak je to v podstatě vrtání.

Jestli půjdeš do Djanga, tak ještě doporučuji si přečíst vlákno vyhrazené tomuto modelu v sekci Elektrovětroně. Dozvíš se pár fint pro stavbu, které v návodu nejsou. Já prozatím poskládal Djanga dvě, tak možná jen pár obecncých rad:
1. Nespěchej
2. Nespěchej
3. Nespěchej

Jinak pokud do toho půjdeš, tak už bych možná podrobnosti ke stavbě řešil v příslušném vláknu, ať informace nezapadnou. A kdybys potřeboval, nabízím telefonickou konzultaci. On ten návod od Papíry není totálně detailní, aby Tě něco nepřekvapilo těsně poté co zatuhne lepidlo. :wink: Kdybys měl zájem, tak napiš SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 7:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
abych se vrátil k začátku tohoto vlákna: mohl by to být moswey https://duckduckgo.com/?q=moswey&iax=images&ia=images
co říkáte? zkoumal jsem i detaily, a sedí to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
hrábě píše:
abych se vrátil k začátku tohoto vlákna: mohl by to být moswey https://duckduckgo.com/?q=moswey&iax=images&ia=images
co říkáte? zkoumal jsem i detaily, a sedí to

Budu oponovat, podle mě to až tolik zase nesedí. SOP má malinko jiný tvar (hloubku stabilizátoru) a VOP má jiný úhel šípu náběžné hrany a tím i tvar.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 12:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdarky všem!
Dovolím si pánové.pantátové,junioři i strejci jeden skromný dotaz:
Kolikže je nás,“pravověrných žbrdličkářů“ na střední Moravě? Střední Moravou jest myšleno území cca od Jablunkova po Krásnou u Aše +/- cca 140km na všechny strany světové (od Holomóca) . :D
„Pravověrným žbrdličkářem“ budiž hrdě nazýván ten,kdo z balzy a překližky dle plánu ať už vlastního ,z „Outerzone“ či obdoných zdrojů stroj vlastní ,letuschopný sestaví. Stavitelé strojů „z výřezů“ ,nechť se též hrdě hlásí…
Pro admina: Jestli to patří do jiné sekce prosím o přesun+ info. Díky.
Všem díky za echo.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tož, hen totok, deš to je enem tých 140 km od "Serečkovic", to sa mňa netýká :lol: . Prágl je o kousek dál . Ale za mě si napiš samozřejmě čárku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrak modelu
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
nic podobnějšího už jsem bohužel nenašel, tak zkusím vykoumat původ vraku...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz