Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1099 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 74  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22.12.2021 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 12:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
DAF píše:
... vzhledem ke směrnici GoDoPR...

Kdyby někomu tak moc chyběla ta navazující debata, tak je tady - viewtopic.php?f=22&t=90894

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
...nechyběla a celou ji můžeš dát do arcichlívu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem dnes byl zalítat FunRaye. Během prvního letu stačilo malinko dotrimovat křidýlka a vejškovku a letělo to jak z partesu.
Po asi 3 minutách najednou exploze čumáku, FunRay zastavil jako kdyby narazil do zdi, uletěla kabina a začala padat pomalu dolů. Ještě něco dalšího padalo a hodně rychle a zmrzačenej FunRay po potlačení na doraz začal pomalu letět dopředu ale spíš padat naplocho k zemi. Tupě reagoval na kormidla.
Po dopadu byl kupodivu kromě čumáku vcelku, viz foto. Křídla jsou v cajku, jen na koncích jsou trochu zespoda poškrábaný od zmrzlýho uvláčenýho pole. Trup je zespoda taky podrápanej jak to plesklo na zem s mírnou dopřednou rychlostí. Po umytí vodou ty poškození nejsou ani moc vidět.
Tak a teď to hlavní, schválně kdo uhádne, proč se to stalo. Přiznám, že jsme nad tím taky chvíli bádali.


Přílohy:
IMG_20211226_145553.jpg
IMG_20211226_145553.jpg
[ 294.66 KiB | Zobrazeno 1496 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ten list vrtule?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Je to tak. :cry: Ta vstule je čínskej plast plněnej sklem a stejně těch -4 st.C nevydržel. List nebyl nijak bouchnutej, zcela novej. Za 3 minuty vrtění se asi tak podchladil, že uletěl. Přiznám, že se mi tohle nikdy na ničem nestalo a to jsem léta lítal motoráky se šestapůlkou s bílejma vrtulema Top Flite, který sklo nikdy ani neviděly.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 17:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
To samé se mi podařilo zhruba před dvěma lety s balsovým větrákem. List mi uletěl při stoupání pod plným plynem a motor i s motorovou přepážkou šel ven, vytrhl všechny tři konektory z reglu. Už jsem ho nenašel. Naštěstí povytáhl z trupu i baterku, která zůstala viset z čumáku a aspoň trochu zachránila těžiště. Přistání taky probíhalo obdobně.

Jinak dneska jsem taky neodolal a i v tom mrazu vyrazil na letiště aspoň se třema baterkama. Po každé desetiminutovce rozmrazit prsty do auta. :mrgreen: Nakonec jsem si nechal zálet malého Messengera, létání mu šlo, :wink: vyosení motoru už trochu dolazeno a kdyby mi zítra manželka nebrala auto do práce, :roll: jdu ho testnout znova. :wink:

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 18:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Celeron píše:
...najednou exploze čumáku... schválně kdo uhádne, proč se to stalo.
Nemusel jsem se ani dívat na fotku - bylo to jasné už z popisu. Kdo jednou viděl upadnout list z vrtule, nezapomene, co to dokáže udělat :lol:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 18:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Celeron píše:
...najednou exploze čumáku... schválně kdo uhádne, proč se to stalo.
Nemusel jsem se ani dívat na fotku - bylo to jasné už z popisu. Kdo jednou viděl upadnout list z vrtule, nezapomene, co to dokáže udělat :lol:

Pardon, nějak se mi to podařilo poslat dvakrát, a to jsem ještě ni nepil...

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No před hodinou jsem to probíral s Veka1 a ten zažil u Mustanga najednou strašnej řev, tak stáhnul motor a přistál. Jemu se to nerozložilo, laminátovej trup. Já na reakci neměl ani sekundu.
No už je to slepený. Zkomprimovaný místa eleporu, na který motor dopadl, jsem vyřezal a doplnil zbytkama EPP z křídel malýho lídláka, jsou taky bílý. Menší spáry jsem zakapával řídkou vteřinou a zasypával bílejma sazema. Pak hrubý vybroušení a Soudal šlehačka. Až uschne, tak ji lehce přebrousím a přemáznu řídkou vteřinou.
Právě jsem do elaporu zepředu od čumáku zapíchnul ve čtyřech místech ocelovou jehlu a díru zakapal vteřinou a nacpal tam 2 mm uhlí. Je to tím snad dostatečně ztužený. I s brejlema na půl metru není oprava téměř vidět.
A vrtule už bude jen uhlí. Blbý je, jestli nebude 11/6 vyhovovat, ladit uhlíkový vrtule výměnou leze dost do peněz. :(


Přílohy:
vrch po opravě.jpg
vrch po opravě.jpg
[ 296.34 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

spodek po opravě.jpg
spodek po opravě.jpg
[ 294.67 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Já jsem dnes taky neodolal. Právě jsem se vrátil z nočního poletování. Na teploměru mám mínus deset, ale skoro bezvětří, tak to šlo :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Celeron

moc pěkná práce, skoro to není vidět.

Já se s podobnými opravami bublinek moc nes..l, dvě tři párátka a Purex a hurá do vzduchu. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
jag42 píše:
Celeron

moc pěkná práce, skoro to není vidět.

Já se s podobnými opravami bublinek moc nes..l, dvě tři párátka a Purex a hurá do vzduchu. :oops:

Suhlasim , fakt to vypada pekne Celeron :-)

Ja to robim podobne ako Jag42 , sparatka ci zvysky tenkych uhlikovych tyciek a vypenim lepidlom (len miesto Purexu pouzivam Soudal 66a) , ale vzdy je to vidiet. Da sa to trochu zamaskovat farbou ale na materialoch z formy typu Elapor moc (ta farba ) nedrzi tak je to len na chvilku :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2021 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
sparatka ci zvysky tenkych uhlikovych tyciek a vypenim lepidlom (len miesto Purexu pouzivam Soudal 66a) , ale vzdy je to vidiet.

Tak si kup tu 60A co jsme řešili nedávno ve vedlejším vlákně, je transparentní, pak to nebude vidět. :)
Po focení jsem ještě zevnitř uhlíkovým rovingem a řídkou vteřinou přelaminoval rozbitej plastovej držák motoru aby se síly z něho přenášely do větší plochy elaporu čumáku. Nikdy jsem to nedělal, 10 minut jsem pak drbal ruce acetonem. Teď je to jak beton. Právě jsem dotiskl z uhlíkový Petky novej zámek kabiny, co se taky ulomil. Zítra zkusím ještě na hodinkách motor, jestli po pádu z asi 30 m nešmajdá. Ale podle deformace elaporu to šlo do země elaporem napřed.
Jo a dík za pochvalu. Musel jsem si dát záležet, je to nový, pěkný éro tak se mě ho nechtělo moc hyzdit provizorní opravou. :wink: Doufám že to je na delší dobu poslední rána.

A ještě bych měl jednu velkou prosbu. Nemáte někdo "ostrej" e-calc? Potřeboval bych zkontrolovat vrtuli, ve volným e-calcu je vše, co mám osazeno šedivý. Zkoušet uhlíkovku bez aspoň přibližných hodnot leze u těhle větších listů docela do peněz. Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2021 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
zelkar píše:
Nemusel jsem se ani dívat na fotku - bylo to jasné už z popisu. Kdo jednou viděl upadnout list z vrtule, nezapomene, co to dokáže udělat :lol:

Tiež sa nám to stalo. Brat to popísal takto:
"... som opäť pridal plyn. Vrtuľa sa roztočila, model začal stúpať a zrazu (elektro)pohon nakrátko veľmi výrazne zmenil zvuk a v prednej časti trupu ako keby vybuchol granát. Odletela kabína (a ešte spústa drobností sa rozletela tak, že sme ich už nikdy nenašli), vypadla aj batéria a neriadený zvyšok modelu v prapodivných kotrmelcoch padal k zemi."
Modifikovaná Vega potom vyzerala takto:
Příloha:
Havarovana Vega.jpg
Havarovana Vega.jpg
[ 55.48 KiB | Zobrazeno 1268 krát ]


Podrobnosti havárie aj to ako model vyzeral predtým je tu:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... varia-vegy

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1099 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz