Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 20.05.2021 13:37 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
JirkaA píše:
A co takhle se na to vykašlat?


Určitě na to nekašlat.

A pro JirkaA: Přečti si stanovy. K jejich dodržování jsi se dobrovolně zavázal.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 20.05.2021 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Jak pise tomas, je to dobrovolny spolek, kde jsme se dobrovolne zavazali k nejakym pravidlum, maximalne co riskujeme je vylouceni z dobrovolneho spolku pro porusovani stanov. Jestli je nebo neni porusovani stanov nemit tam fotku a jak moc tezky je to hrich, to ponechavam na rozhodnuti povolanym. Takze kdyz jsme u toho, co je teda ve stanovach? mluvime o stanovach SMCR? pokud ano a pokud jsou stanovy tohle http://www.svazmodelaru.cz/wp-content/u ... y-2019.pdf tak ja jsem tam teda nenasel odstavec venovany tomu, jak ma vypadat prukazka a zda tam musi byt fotka.. a v jinych dokumentech na webu sem to tez nenasel. ale mozna jsem to prehlid, protoze mi fakt neprijde normalni, aby v 21 stoleti nekdo mel nekolikastrankove stanovy jako scan vytisteneho textu na papire bez moznosti v tom hledat a indexovat. nejsme ve stredoveku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2021 15:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
K on-line testům, aneb jak je to snadné :D
Jako zde registrovaný modelář mám chvíli pokoj. 8)
Ale jako pilot firemního dronu s povolením pro Letecké práce jsem povinen požádat o uznání předchozích znalostí a absolvování testů na ÚCL.
To bylo nutno požádat přes firemní datovky, ke kterým nemám přístup. A lze posílat jen .pdf. Snad to klaplo.
Pak je potřeba poslat plnou moc k zastupování (Telink). Posláno.
Pak objednat nabízené služby. Nadřízený chce termín testů a vysvětlení.
Pak vyplnit formulář, kde je nutno vyplnit i číslo, které "vyplivne" test.

A jsme u toho...
Ze známých důvodů už on-line test není volně přístupný.
Takže nějaká forma e-identity.
Jen náhodou mám kartičku Moje ID. Podle návodu jsem se přihlásil.
Do portálu veřejné správy je ale nutno dvoustupňové přihlášení či co (těch informací bylo moc najednou).
Proklikal jsem se k nějakému formuláři, který je potřeba natisknout a zajít na Czech point. Absolvoval jsem.
Paní se nejdřív lekla, ale povolila, když zjistila, že formulář mám. Chodí tam lidi s tím že to chtějí s úřednicemi vyřídit, nedokáží to sami. Na instruktážním videu je to "snadnější než jste si mysleli" :roll: :roll: :roll: Ani omylem!
Nicméně paní se slovy "Snad to půjde, často to neprojde" spustila stroje. Vyjel formulář, který jsem musel zkontrolovat a podepsat. OK.
Potvrzení bude e-mailem. Byl. Že identita selhala, někde je chyba. :twisted:
Takže vše znovu - správnou banku nemám (moje Rajfka má zkušební provoz), e-občanku také nemám, MojeID selhalo, zbývá NID.
Takže opět klikání na netu, další formulář, vygeneruje dvanáctimístné číslo. S instrukcemi v mailu opět na Czech Point (před hodinou). Opět papír, kontrola, podpis.
V kanclu jsem se opět někam proklikal, zadal zpřístupnění, zkusil se přihlásit a ejhle! Jsem na stránkách caa s testem. Heuréka! Po třech týdnech nechuti už cokoliv zkoušet.
No a když už jsem tam byl, spustil jsem bez předchozích studií test.
Nevím, zda byla možnost více odpovědí, dal jsem vždy jednu. U jediné jsem zkusil dvě, ale první zmizela.
Dole mi to hlásilo třeba 14/40 u 16. otázky. Takže jsem netušil, jestli to jsou správné (těžko). U 39. otázky už mě tlačítko "další" svítilo šedě. Tak jsem dal vyhodnotit test.
Výsledek - otázek 40, zodpovězeno 39, 7 chybných! Prošel jsem! Uffffffffffffffffff! A netrvalo mi to ani dvacet minut...
Vygenerováno číslo a QR kód.
Takže EASY JAXVIŇA :roll:
Přesněji - test asi OK, ale ta administrativa... :evil:

Jasně, není to jen kvůli testu, v budoucnu to bude nezbytné (i sledovatelné). Ale já jsem musel hned, z firemních důvodů.
Dost jsem včera večer křičel, když ve zprávách říkali, že půlka národa už to má, je to SNADNÉ a jednoduché!!! :evil: Asi to pan redaktor četl, ale nezkoušel...

Proč jsem se tak rozepsal?
Hledal jsem a hledal, jak se dostat k on-line testu a nenašel. Tak snad to někomu pomůže.
Šťastní ti, kteří to absolvovali dříve, bez e-identity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2021 22:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 129
Jj. eID ma tiež odradilo. Pritom mám datovku IČO fyzickej osoby, ale tá sa nedá použiť. Ak totiž ja ako fyzická osoba chcem datovku pre svoju fyzickú osobu na podobné veci, tak tá nesmie byť datovka pre IČO. To už ani nehovorím, koľko mi dalo času urobiť podnikateľskú datovku. Chodil som po troch úradoch dookola 2x, kým zistili, kde nesedia údaje a prečo sa tým pádom nedá založiť datovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2021 1:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ eID fyzické osoby (FO). Zde je bohužel hodně matoucí terminologie
2) úkony FO ve věci podnikání (IČO když přiděleno) zde platí obdoba postupů pro právnické osoby je to OSOBA2
1) jednání FO jako občana v jeho osobních záležitostech (ne ve věcech podnikání) právnicky je to jiná OSOBA1,
pro tento případ platí jiné předpisy, jiné náležitosti, tudíž i jiné postupy
Rozdíl mezi 2) a 1) je jen v jednoznačné poznámce za Jméno Příjmení (JP) JP + případně datum narození, bydliště


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2021 8:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 129
Ja chápem, že to takto majú, len píšem, že je to blbosť. Každý normálny systém má pre jedinca, ktorý je jednoznačne identifikovateľný nejakým kľúčom (email, rodné číslo, číslo OP) jednu identitu a to bez ohľadu na parametre tohto jedinca. Tieto parametre sú len pridružené dáta k tej konkrétnej identite.
Takže normálne mám jeden účet, kde sa eviduje, či mám IČO a ak sa to zmení, tak sa mi zmení príznak. To je tak jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2021 17:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@soaron Ze zcela obecného hlediska máš pravdu. ("jednoznačne identifikovateľný nejakým kľúčom")
První a základní problém (u nás nevyřešený a téměř neřešitelný) je onen JEDNOZNAČNÝ IDENTIFIKÁTOR
občana - osoby. Měli jsme řešení co nám mohl celý svět jen závidět. (Existujících chyb bylo minimum.)
Ale jen to do té doby než něž nějakou moudrou hlavu (s červeno modrým rohem :) ) napadlo použít
RODNÉ ČÍSLO, jako přístupový klíč pro účely kupónové privatizace.
K tomu pak o hodně později zavedení GDPR, a bylo po piškorkách.

Každá složka rozhodující o osobách a občanech má tendenci přidělovat vlastní jednoznační IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2021 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 129
S týmto nesúhlasím. Ja viem, že r. č. nie je úplne jedinečné, ale v SR keď niekam prídem, tak chcú presne tento údaj. To znamená, že pre štát je to jedinečný identifikátor. Ak to teda teraz funguje na úrade, t. j. v analógovom svete, tak to bude fungovať aj v digitálnom.
V ČR tiež chcú toto číslo, kým nezistia, že som cudzinec, potom pýtajú číslo poistenca. Mimo SR a ČR som zažil len číslo poistenca.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2021 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jak už napsal guchar, jsi jedna fyzická osoba a jedna fyzická podnikající osoba, proto se to dělí. A pokud vím, uvažuje se o zrušení systemu rodných čísel a jejich nahrazením jakýmsi ID, což bude nějaké vygenerované, asi metr dlouhé, číslo. Z něho by prakticky nemělo být možné vyčíst nic o osobě nositele, dnes vyčteš, jestli to je muž či žena a datum narození, to už by možné být nemělo. Dřív se dávala čísla podle nějakého klíče a tak se mohlo stát, že dvě osoby mohly dostat stejné rč, nebyla počítačová kontrola, kdy by se číslo ihned po zadání zablokovalo pro možné další použití. Mimochodem, existuje jednoduchý způsob kontroly pravosti rodného čísla. Na kontrolu nepotřebuju vlastně skoro nic, stačí papír a tužka.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2021 2:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
DAF Máš na mysli do RČ vloženou poslední desátou číslici (u desetimístných RČ po roce 1954)
_ Poslední (desátá) číslice tam slouží jako kontrolní číslice,
jde o zbytek (tzv. modulo) po celočíselném dělení devítimístného čísla jedenácti.

_ R1R2R3R4M1M2D1D2/P1P2P3K
R1-R2+R3-R4+M1-M2+D1-D2+P1-P2+P3
_ muž narozený (evidovaný) 1.1.2020 jako třístý čtyřicátý sedmý ten den v ČR (ex. státě v den nar.)
S = 2-0+2-0_+0-1_+0-1_+3-4+7_-K = 8 - K
Číslici K vybereme (z intervalu 1 až 9), tak aby S bylo 0 nebo dělitelné 11. Zde tedy zvolíme K=8.

Střídání operátorů - a + mezi číslicemi RČ zajistí výpočet rozdílu (součtu lichých) a (součtu sudých) číslic v RČ
Po lopatě - Dělitelnost jedenácti
Rodné číslo určuje Ministerstvo vnitra

202001001/3478 ¨
(202001013478) MOD 11 = 0
Pokud není k dispozici celočíselná kalkulačka na deset a více míst,
je nutné (Win10) v nabídce typů zvolit, namísto Standardní Vědecká,
a místo operátoru pro dělení použít tlačítko označené "mod" určující ZBYTEK po celočíselném dělení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2021 8:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
K tématu je třeba říci, že použití eIdentity pro registraci pilotů dronů je požadavek Ministerstva vnitra v rámci programu Elektronická identita - Služby veřejné správy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2021 9:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
To je oficiální informace?
Kde si to nařízení lze přečíst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2021 9:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Máte dron? Nezapomeňte se registrovat. Nově i přes Portál občana
_ "Portál občana - Přihlásit se do portálu občana lze na obcan.portal.gov.cz
Prokázání totožnosti v systému registrace dronů je možné výhradně prostřednictvím elektronické identity."
_ "Provozovatelé a piloti dronů se od nového roku musí registrovat u Úřadu pro civilní letectví.
Od nynějška to lze jednoduše i přes Portál občana. Jde tak o další z více než dvou stovek služeb,
které Portál občana uživatelům nabízí. "

_ Cesty jak to dělat NEJEDNODUŠE si musí žadatel zjistit.
Obecně, ale platí: Pokud žadatel postupuje dle doporučení, neměl by narazit. (K tomu jsou doporučení vydávána.)
A je to cesta k tomu, aby vaše žádost byla kladně a rychle vyřízena, pokud má potřebné náležitosti.
_ Pro složité případy (tedy nejen povolení dronů) existují poradní "zastupotechny" co vám poradí,
případně (tam kde to legislativa umožňuje) na základě plné moci věc vyřídí za vás.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2021 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Uhmm a co právo zůstat off-line a nestát se přitom druhořadým občanem?
Vypadá to na "dobrovolné" (ne) digitální vězení, příklad z nedávna kolem "e-registrace důchodců na očkování" evidentně nestačil...

Důvody nedigitalizovat svojí identitu? "Jenom" docela dost "podružné" https://www.lupa.cz/clanky/bankovni-ide ... i-nechtit/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2021 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Hele, ty pro ně fakt nejsi vůbec, ale opravdu vůbec zajímavej, opravdu po tobě nejdou, ani agenti KGB :lol: :lol: :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz