Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 15:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
graup15 píše:

Jak? No normálně, prostě na ty jejich nesmyslné nařízení seru...
A lítám si spokojeně jak vysoko chci.


Ty jsi moje krevní skupina.
Taky na ně seru. Dřív jsem lítal jako pilot na tom co jsem si postavil a ,,na černo", protože se vlastně nesmělo lítat vůbec. A když se to začalo po revoluci povolovat a registrovat, tak jsem s tím seknul. Teď jsem přičichnul k modelařině a zase mě v to bude někdo omezovat? Kašlu na ně a lítat si budu pro zábavu dál. Jen kvůli někomu kdo chce zase nějakou funkci neskončím.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
plavec1 píše:

Ty jsi moje krevní skupina.
Taky na ně seru. Dřív jsem lítal jako pilot na tom co jsem si postavil a ,,na černo", protože se vlastně nesmělo lítat vůbec. A když se to začalo po revoluci povolovat a registrovat, tak jsem s tím seknul. Teď jsem přičichnul k modelařině a zase mě v to bude někdo omezovat? Kašlu na ně a lítat si budu pro zábavu dál. Jen kvůli někomu kdo chce zase nějakou funkci neskončím.


Jo a přesně kvůli takovým nám to zakážou úplně... Díky ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 21:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Franta18 píše:
To není moc vhodné přirovnání, řidičák musím mít pouze když chci jet po veřejné komunikaci, všude jinde můžu jezdit i bez řidičáku. Létání s modely ale chtějí omezit úplně všude.

Ano, ale musí to být jen na tvém pozemku,jinak musíš mít souhlas majitele.Tak sem netahej nesmysly.A ani vzduch nad tvým pozemkem není tvůj ale je státní.


To není tak úplně pravda. Po polní cestě můžu klidně jezdit i bez řidičského průkazu, je to účelová komunikace.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 21:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
leon_cz píše:

To není tak úplně pravda. Po polní cestě můžu klidně jezdit i bez řidičského průkazu, je to účelová komunikace.


Pravda pravda... az na to, ze zakladni pravidla jizdy na motorovem vozidle, na koni,bejku atd. musis stejne dodrzet.

Staci napr. neprispusobit rychlost jizdy povaze terenu,ridicskym schopnostem , technickemu stavu vozidla, nebo zvirete, kere sedlas a v mziku nebude s kym psat o volovinach.
Vlastnictvi ridicaku, ani jizda po soukromne komunikaci nikerak nepomuze, kdyz chybi pud sebezachovy a realne vnimani okolniho sveta. :lol:


Ps. dodrzovani smysluplnych pravidel vnimam jako znacnou sanci pobyt na tomto svete o chvilicku dele .... :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 22:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
blesk píše:

Jo a přesně kvůli takovým nám to zakážou úplně... Díky ;-)


Nic ti nezakážou úplně. Budeš si lítat podle předpisů když budeš chtít. Já taky, akorát na to nebudu mít žádný papír. Je mnoho odvětví na které je třeba papír a spousta lidí to dělá bez něj. Oni mě za to nezastřelí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 5:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
blesk píše:
A musíme uvědomit, že sestřelit modelem(dronem) letadlo není taková sranda. Jasně, ve volném terénu asi těžko potkám A320 ve 150m (to bych fakt už musel být kousek před prahem dráhy) ale potkat tam ULL nebo vrtulník záchranky možné je. A ať se nám to líbí, nebo ne, tak "velké letadla" měli, mají a budou mít přednost.

S tím souhlasím , jenže je zde zase jedno ale. ALE: vrtulník , ULL jsou poháněny motorem a motor je, zvlášť u vrtulníku , slyšet na hodně velkou vzdálenost a to je dost času se z nebe ztratit. Bezhlučný větroň asi na vašem " plácku" přistávat nebude. Já jsem se tak " dekoval " před Z 37 Čmelákem , který letěl nízko a v těsné blízkosti města Havířova. A druhé ALE: je to o lidech a jejich kázni.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 5:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
leon_cz píše:

To není tak úplně pravda. Po polní cestě můžu klidně jezdit i bez řidičského průkazu, je to účelová komunikace.

Nemohu s tebou souhlasit :D . Polní cesta má sice svá specifika ale přesto na ní nemůže jezdit kdo chce a jak chce.
Navíc se na jeden zákon nabaluje druhý i další,.... Zde konkrétně by se majitel vozidla dopustil porušení zákona o silničním provozu
§ 3 odst. 3 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb.
Takže si myslím ža rada i přirovnání neni moudré :D

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
No zrovna ten větroň... Tak 14dni zpět jsme ho tahali z pole vedle letiště...

A nejednou se tam zjevil padáčkář...

My máme letiště v kopcovitém terénu a pokud bude letadlo v 500m a vezme to napříč údolím, tak ho moc dopředu slyšet není...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 7:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
blesk píše:
No zrovna ten větroň... Tak 14dni zpět jsme ho tahali z pole vedle letiště...

A nejednou se tam zjevil padáčkář...

My máme letiště v kopcovitém terénu a pokud bude letadlo v 500m a vezme to napříč údolím, tak ho moc dopředu slyšet není...


A co v tomto případě řeší nějaká registrace modelů ?

Tady je pořád u části lidí představa, že ty registrace něco řešej. Opak je pravdou.

Zrovna tak, jako že řidičák řeší bouračky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Kiwira píše:
S tím souhlasím , jenže je zde zase jedno ale. ALE: vrtulník , ULL jsou poháněny motorem a motor je, zvlášť u vrtulníku , slyšet na hodně velkou vzdálenost a to je dost času se z nebe ztratit. Bezhlučný větroň asi na vašem " plácku" přistávat nebude. Já jsem se tak " dekoval " před Z 37 Čmelákem , který letěl nízko a v těsné blízkosti města Havířova. A druhé ALE: je to o lidech a jejich kázni.
Motor jde slyšet tehdy, pokud ho nic nemaskuje. Stačí ale větrný den, a poblíž strom nebo keř s listy - pak tě překvapí i vrtulník.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 7:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
pepinozbrna píše:
Nemohu s tebou souhlasit :D . Polní cesta má sice svá specifika ale přesto na ní nemůže jezdit kdo chce a jak chce.
Navíc se na jeden zákon nabaluje druhý i další,.... Zde konkrétně by se majitel vozidla dopustil porušení zákona o silničním provozu
§ 3 odst. 3 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb.
Takže si myslím ža rada i přirovnání neni moudré :D


Pokud dané místo není pozemní komunikací, tak na takovém místě neplatí pravidla silničního provozu, lze tam řídit vozidlo bez konkrétního oprávnění, nemůže tam dojít k dopravní nehodě ve smyslu zákona, policie tam nemá kompetence v rámci dohledu nad dodržováním pravidel silničního provozu apod. Takovými místy jsou např. soukromá pole, polní cesty, letiště, silniční dráhy a dále tzv. místa ležící mimo pozemní komunikace.

Našel jsi snad jinou citaci, která říká, že pro řízení motorového vozidla na účelové komunikaci potřebuješ řidičský průkaz?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
dudaj píše:

A co v tomto případě řeší nějaká registrace modelů ?


Škodové konanie. To je celé. Registrácia a povinný štítok obvykle prinúti dané indivíduum správať sa ako človek.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 8:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
To leon -cz Našel jsi snad jinou citaci, která říká, že pro řízení motorového vozidla na účelové komunikaci potřebuješ řidičský průkaz?[/quote]



Nad tímto problémem se vedlo celkem hodně diskusí na školení řidičů ale vždy to skončilo jednoznačným závěrem že bez oprávnění můžeš jezdit jen po vlastním (dohodnutém )oploceném pozemku nejsi li žákem autoškoly a závodníkem na organizované akci.A pokud si myslíš že když se vymeleš na nějaké cestě nebo poli a někomu náhodou a nebo i sobě přivodíš škodu nebo zranění ke kterému ti kdosi zavolá záchranku tak můžeš počítat na 100%že to budou vyšetřovat cajti a taky tě i dle zásluh odmění takže dle mých zkušeností to pepíno popsal správně.Jinak platí "Když není žalobce není ani soudce"a to ve všem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 8:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . dodám ke svým předchozím "kecům"
Někdy v únoru letošního roku jsem napsal - poslal mejl na ÚCL s otázkou, že jako modelář . . se chci zaregistrovat a podrobit zkouškám. Asi jsem nezvolil správný referát, správného úředníka, ale dodnes NIC.
Ano, nejsem majitel datové schránky . .
A chlapi pravidla bejt musí. I mariáš ve dvou je má a neřešme švindlování. I to je lidská vlastnost . .
Jojo, Jjio . . . neřeším hustotu leteckého provozu . .i aut jezdí víc . . jen řeším, že když lidi chtěj, tak to jde . .
ALE jak jsem již napsal - nechápu, proč by někdo měl mít úlevy a výjimky z pravidel na základě knižky. Opakuji se :
- pilot člen Aeroklubu ČR nemá výhody oproti pilotu nečlenovi aeroklubu z hlediska leteckých předpisů
Na dané téma se toho dá napsat dost ironického až jízlivého . . .
Někdo zde napsal . . a četli jste vůbec ten předpis??
Já ho svým rychločtením tedy přejel. Ale pro mne majitele několika špejlí 3m60/2,6kg a i 35ccm/7,8kg nezajímají odstavce, co má dělat a co nemá dělat majitel dronu sloužícího komerčním účelům . . Z daní placení úředníci by to
mohli (co si budeme povídat o jejich pracovní vytíženosti) trochu rozčlenit . . :-) Ale Úředník a jeho Referát je mocný.
Zde krátké odbočení - doporučuji knihu Prolomení hradeb od P. Hampla . .
Zpět:
- jsem pro registraci . . míval jsem OK 05-68 a pak aby bylo více okresních tajemníků i OK 43-34 . . :-)
- rád půjdu složit zkoušky teoretické i praktické
- ale chci létat stejně vysoko jako majitelé průkazů. kteří jak to tak chápu, zkoušky nebudou skládat.
- pojistku za 410,-/rok mám a pár let platím
Mám nápad - od 1.1. 20xy budou muset mít všechna létadla vestavěný výškoměr + gps napojený na rychlý internet,
kteréžto zařízení bude v reálném čase podávat hlášení . . Jinak to nejen ti naši, co pomáhají a chrání neochrání . . .

Takže vážení, já si budu se vší obezřetností poletovat tak jak doposavad. Jo a ruku na srdce - 300m AGL mi na 3m60
bohatě stačí . . . spíš oči v brejlích už nestačí . . a rx gr má nastavenej alarm na 280m . . ono někdy než opustíte
šprajc, tak to chvilku trvá . . .
Když jsem u tej vejšky - napsal někdo někde proč už ne 300m nad terenem?? Při rychlém čtení se mi stane, že přehlédnu.
Pokusím se už k danému nevyjadřovat. Jsme přece samostatný suverenní stát z nezávislou legislativou . . :-)
Koho maj pověsit, ten se neutopí.

Leon



Leon


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 9:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. .a tři obrázky pohody . . .

Příloha:
návštěva  obhlídka.JPG
návštěva obhlídka.JPG
[ 36.76 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]



Příloha:
návštěva pohoda 1.JPG
návštěva pohoda 1.JPG
[ 95.34 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]



Příloha:
návštěva pohoda 2.JPG
návštěva pohoda 2.JPG
[ 63.05 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz