Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Ahoj chtel jsem se zeptat jestli nekdo ma zkusenost s cestovanim vlakem s modelem. Potreboval bych si dojed pro f5j stork do Ziliny, ale docetl jsem se ze nejvetsi mozne zavazadlo sebou je 90x40.
Nema s tim nekdo zkusenost?

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 14:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
AHOJ, vyřešil bych to koupeným lístkem s místenkou pro model :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 15:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Vlakem cestuji s modely dost a pravidelně (mnozí by mohli vyprávět a potvrdit), a i když se snažím je mít co nejvíc rozkládací a skladné - někdy "přečuhuju".
Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by mě průvodčí buzeroval, že je něco "nad míru" nebo přeměřoval. Maximálně jsem se potkal se zvědavostí, co to vezu a proč si to tak hlídám :-)
Důležité je, aby TO někam šlo složit - ve vagonech už je dost odkládacích extra prostor (nahoře kolikrát délkově neomezené, jen musíš hlídat sousedy, co Ti na to chtějí hodit), někdy zaberu vše co je nade mnou a okolo mne, někdy pověsím do prostoru jízdních kol a sednu tak (rezervuju místo), že na to vidím...

Ruční zavazadlo jsi definoval správně, dáno rozměrem - 90x60x40. Mám vyrobenou i bednu přesně na míru, ale nepoužívám ji - je problém úzkých uliček u vozů s kupé, tam je to o hubu a nevadí zavazadlo delšího formátu, lepší než se seknout v "lítačkách" do uličky a nevytočit se.
Využívám tedy pytel podobný tomu, co je na rybářské pruty (1300xx300x300), jednou jsem model vezl i ve futrále na snowbord (půjčený neuhádli by jste od koho :) ).

A ještě zkus využít tohoto:
Přeprava ručního zavazadla jako sportovního vybavení

Ruční zavazadla mají max. rozměr 90 x 60 x 40 cm, ale v rámci přepravy sportovního vybavení patří mezi ruční zavazadla také např.:
pár lyží s holemi, sáně, snowboard, boby, malá skládací nebo dětská koloběžka s koly menšími, než jsou u jízdního kola, nejvýše 12 palců, obal na sportovní výbavu (např. golfový bag, florbalový toolbag). Snowboard ani lyže nemusejí být v obalu.


Tohle jsem totiž probíral jednou přátelsky s průvodčím: mám sportovní licenci SMČR = jsem sportovec, a mým náčiním je model letadla = jako pro lyžaře lyže (a větší to není). Nedokázal vymyslet nic proti tomu :wink:

Suma sumárum: sbal éra hlavě tak, ať jsou v bezpečí, kašli na rozměr - a jeď si zasportovat :-)
Věřím že se setkáš maximálně s dotazem než výtkami. ČD někdy pravda nejezdí na čas, necpou Ti hnusný kafe už u dveří - ale jezdí s doprovodem profíků...

Bayeux

PS: vše co tu píšu jsou České dráhy - ostatní dopravci jou v rozměrech ještě přísnější a stewardi mají pochopení spíš pro to, že Ti 3x donesou kafe - ale jinak nepomůžou a nepodpoří... To je taky osobní zkušenost.

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Dik.
Mel bych mit cestu s Regiojetem .

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 17:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj vůbec bych se toho nebal az na Slovac pro ero,Ja jezdil prakticky na souteze volnych modelu a jezdim dosud s bednou o rozmerech cca 1200\400\400 m\m,a nikdy se mne nestalo ze by pruvodci ve vlaku byly nejak neprijemni jestli mam k tomu nejaky doklad,spis byly a jsou zvedavi a nejen pruvodci co ze v tom vezu,jedni rikali ze holuby další ze hudebni nastroje nebo zbrane.kdy to videli tak cumeli jak z jara,a to Jsem byl nejdale v Hranicic na Morave,jen musíš dat bacha abys to nekde neobouchal,pro jistotu bych se zeptal u pokladny co a jak,bednu s modely nedavam ve vlaku na sedadla abych nebranil cestujicim v sezeni,vejde se pod sedadla nebo na stojaka vedle sebe,nahoru ji nedavam aby nespadla ještě nekomu na hlavu,jinak v pohode.Jezdim takhle cca 35.roku a jde to ,nerikam ze porad,nekdy jedeme když nas je vic autem.Jednou Jsem takhle vezl ero něco jako F3J rozebrane v pytli trup podel z Kladna do Zatce a taky v pohode,nikomu to nevadi neprekazi,kolo uz je třeba něco jiného tam je to jasny.Jezdim vlakem i z hazedly roz.600m\m,mam je v igelit.pytli rozmer tak 800/800 m\m a vozim jich sest modelu a taky normalni ,jezdim z Zatce na Kladno na Velkou Dobrou a zpet takze klidne se na Slovac rozjed,chce to to ero poradne zabalit třeba do bublinek nebo nejaky fusak na ero a je to at se vse podari Ahoj Jirka Schifi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Diky za info :-)

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 19:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
michalv píše:
Ahoj chtel jsem se zeptat jestli nekdo ma zkusenost s cestovanim vlakem s modelem. Potreboval bych si dojed pro f5j stork do Ziliny, ale docetl jsem se ze nejvetsi mozne zavazadlo sebou je 90x40.
Nema s tim nekdo zkusenost?

To bude nejaká hovadina.
Proste pre to "zavazadlo" väčšie ako tých 90x40 zrejme musíš kúpiť osobitný lístok pre "zavazadlo". Možno to bude ten istý lístok ako pre bicykel, ktoré sa prepravujú denne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Vezl jsem si F5J v krabici 35x20x180cm z Ostravy do Prahy rychlikem a z Prahy od Olbramovic courakem. Listek jsem mel jen pro sebe a zadny pruvodci s tim nemel problem. Jak v rychliku tak v couraku jsem stal na chodbe v miste, kde se prepravuji kola.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 20:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Osobne ak vidia bicykel, tak požadujú lístok, lebo bicykel rozozná aj slepý, ale najaký zabalený "stoh", ak s ním nezavadziaš, tak by nemal byť problém. Ale na Regiojet sa teraz nehorázne nadáva /hlavne tí, čo ho pred pár rokmi ospevovali a cestovali s ním/, že už je takmer najdrahší a najhoršie cestovanie, tak aby ťa tam nezačal nejaký šulin buzerovať pre pár eur.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 13:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Tu vec na fotkach jsem onehda vezl nejakym slovenskym rychlikem z Pardubic do Prahy . V Praze pak jeste nekolik km cestovala se mnou podzemni drahou, nez jsem ji predal majiteli. Prezil jsem prepravu s obycejnym clovecim listkem.

Technicky vzato , jediny problem byla moje malickost... nedosahl jsem v cupe na police, tak mi s tim pomohl pruvodci ( ulozil to na ulopricku).

V metru jsem si pripadal jako Janko Hrasko s obrovitanskou lzici. Chybeli emen ty nudle s makem.

Dokonce mestaci se na mne prisli kouknout , jak jsme tam stali tj. futral a ja, podpirajic metrosloup v ocekavani veci pristich
:lol:

Příloha:
pouzdro loutna velka _026.jpg
pouzdro loutna velka _026.jpg
[ 56.85 KiB | Zobrazeno 2816 krát ]


Příloha:
pouzdro loutna velka _032.jpg
pouzdro loutna velka _032.jpg
[ 93.26 KiB | Zobrazeno 2816 krát ]


Příloha:
pouzdro loutna velka _038.jpg
pouzdro loutna velka _038.jpg
[ 80.42 KiB | Zobrazeno 2816 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
veka1 píše:
Tu vec na fotkach jsem onehda vezl nejakym slovenskym rychlikem z Pardubic do Prahy . V Praze pak jeste nekolik km cestovala se mnou podzemni drahou, nez jsem ji predal majiteli. Prezil jsem prepravu s obycejnym clovecim listkem.

Technicky vzato , jediny problem byla moje malickost... nedosahl jsem v cupe na police, tak mi s tim pomohl pruvodci ( ulozil to na ulopricku).

V metru jsem si pripadal jako Janko Hrasko s obrovitanskou lzici. Chybeli emen ty nudle s makem.

Dokonce mestaci se na mne prisli kouknout , jak jsme tam stali tj. futral a ja, podpirajic metrosloup v ocekavani veci pristich
:lol:

veka1


hustej futral.. nekdo si u tebe objednal cestovni pouzdro na svuj Davy Crocket? :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 18:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Kuba78 píše:

hustej futral.. nekdo si u tebe objednal cestovni pouzdro na svuj Davy Crocket? :-)


Ani nee... ale jsou taci ,co maj ruzna draha fidlatka a potrebuji je nejak ochranovat . Tenhle futral zachranil balalajku za 140000 Kc ( existuji enem 4 vyrobene kusy) po narazu prepravneho voziku do sloupu, na letisti v Montrealu,... viz posledni fotky v albu,kdyz majitel prijel at mu futral vyspravim:

https://veka1.rajce.idnes.cz/Pouzdro_pr ... _loutnu_./

Jedno pondelni odpolede se u mne (na popud kluku z Modelcentra v Pardubicich) objevila statna devcica i s bohatu babicku a malou loutnickou za 25000Kc pod pazi. Nastroj prinesla v krabici od bot ( na prvni pohled to tak vypadalo) ,olepene na rozich textilni kobercovou paskou.

Chytra babicka zkusene polozila podvratacky dotaz ... zda to muzu olaminovat, dle moznosti do patku,bo mlada jede vlakem do na nejakou slezinu balalajkaru a obava se,ze papundekl by za urcite situace nemusel zcela plnit ochrannou funkci.Rekl jsem ze v zadnem pripade to neudelam...
Ale ,uznejte, jak muzete vzdorovat presile dvou tezkotonaznic , kere vas prevysuji o dve hlavy a vlajou z nich zurichvosty. :?:

No, nebudu to rozpitvavat... v sobotu (kolem 5 h ranni) , jsem zatukal na dvere Pardubickeho bytu babicky rentierky, predal vyrobek,vyinkasoval smluvenou castku, mladou nalozil do me pojizdne prepravky, aby pak v 6 h odjela nejakym rychlikem smer Ostrava ( i s tu krivu krabicu) ...uspech to byl veliky. :lol:

Male futral: https://veka1.rajce.idnes.cz/Pouzdro_pr ... _loutnu_./

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cestovani vlakem s modelem
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 14:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Ahoj. Vlakem cestuji docela často, mnohdy s různým harampádím - F3K, desetinky autíčka, děti, věci na týdení dovolené... Vždy bez problémů na lidské lístky a u ČD. Jen bych doporučil se vyhnout, pokud je to možné, "oblíbeným spojům", tzn. páteční a nedělní rychlíky přez Prahu atd., ve vlaku zabarikádovaném cizími kufry by éru nebylo dobře. My to řešíme courákama s přestupem, ku příkladu Plzeň-Praha, je bezva s přestupem v Berouně - pár minut navíc a poloprázdné vlaky oproti natřískaným Západním Expresům.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz