Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 23:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Mno... na tom se asi uplne neshodneme, muj nazor k tomu jsem napsal, ostatni si jiste svuj nazor vytvori sami.

Na tvoji otazku jsem odpovedel:

Vysledkem toho je ze nejen kolega kope, ale i spousta dalsich zacina chapat, ze to o cem jsem psal neni snilkovstvi, vizionarstvi nebo pomatenost, ale denni realita blizke budoucnosti. A to je podle meho nazoru dobry vysledek meho snazeni na ktere ses ptal.

GH

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 0:44 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
gul halmhat píše:
Mno... na tom se asi uplne neshodneme, muj nazor k tomu jsem napsal, ostatni si jiste svuj nazor vytvori sami.

Na tvoji otazku jsem odpovedel:

Vysledkem toho je ze nejen kolega kope, ale i spousta dalsich zacina chapat, ze to o cem jsem psal neni snilkovstvi, vizionarstvi nebo pomatenost, ale denni realita blizke budoucnosti. A to je podle meho nazoru dobry vysledek meho snazeni na ktere ses ptal.

GH

Si demagog.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 0:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

A v cem jsem demagog ? Mohl bys mi vysvetlit v cem je demagogie ?

Diky

GH

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:01 
Mazák
Mazák

Neprispieval som do tejto debaty, len som pozorne čítal.
A celý čas som si kládol otázku: "O čo ti (Gul Halmhat) v tejto diskusii naozaj ide?"

............................................

A mám pocit, že teraz to začínam aspoň trochu chápať:

gul halmhat píše:
... uderil jsi presne hrebicek na hlavicku. Do te doby dokud nezhoustne UAV komercni provoz, se nestane technicky vubec nic. Drtiva vetsina modelaru nepovesi vysilac na hrebik, ale bude letat dal, tak jako doted. Jedine co se zmeni je fakt, ze legislativne bude chovani drtive vetsiny ilegalni a trestne. GH

Neviem, či to robíš mimovoľne alebo prísne cielene, ale ty si ten "láskavý" dobrotinec, ktorý nevyliečiteľne chorému na rakovinu neustále pripomína, že v dohľadnej dobe zomrie.

A keď sa dotyčnému priťaží, tak ty víťazoslávne zvoláš: "Vidíte, veď som to hovoril!"
gul halmhat píše:
... Informace o kterych jsem psal se potvrdily i zde, at uz ve videu z RLP, tak ted i v RC Revue.
... to o cem jsem psal neni snilkovstvi, vizionarstvi nebo pomatenost, ale denni realita blizke budoucnosti. A to je podle meho nazoru dobry vysledek meho snazeni ...
... co tebe a tve kolegy vede bud k odmitani budouciho vyvoje, nebo hure k "zneviditelnovani" informaci o nem, a to i v pripade, ze jsou potvrzeny zdroji mimo modelarskou komunitu.

Silno tým podrývaš morálku a chuť prítomných vôbec modelárčiť (a možno práve o to ti ide). Lebo ten chorý pod ťarchou tvojich "milo pravdivých" slov napokon môže spáchať samovraždu!

V duchu toho začínam chápať, že kedysi poslov zlých správ zvykli popraviť.

To už mi je milšia tzv. "milosrdná lož", alebo prístup, ktorý zvolil Jyrry a koniec-koncov aj Laco (LV).

A vlastne sa začínam prikláňať k Vladovmu (VTjr) názoru, že si sem prišiel zniesť kukčkino vajce.

........................................

Ak sa ti zdá, že sa mýlim, čo úplne nevylučujem, napíš konkrétne, jasne a hlavne stručne o čo ti v tvojom snažení v týchto vláknach skutočne ide.
Prišiel si strašiť a demoralizovať, alebo máš aj riešenie?

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:17 
Mazák
Mazák

Atto píše:
Neviem, či to robíš mimovoľne alebo prísne cielene, ale ty si ten "láskavý" dobrotinec, ktorý nevyliečiteľne chorému na rakovinu neustále pripomína, že v dohľadnej dobe zomrie.
...

Myslím, že Gul sa len snaží tomu chorému pripomenúť, že ak nezmení svoj postoj k chorobe a naďalej bude pchať hlavu do piesku, tak zomrie.

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Ahoj atto,

nikoho se nesnazim od modelariny zrazovat ani demoralizovat a uz vubec ne strasit.

Nevim jestli jsi cetl vlakno ve kterem cela diskuse zacala. Tam jsem psal, jaka je situace, co se pripravuje vcetne analogie k situaci v US ktera, je principielne stejna a s kterou mam zkusenost.

Cilem cele debaty je prave diskuse nad tim, jak by mohlo vypadat reseni dane situace.

Reseni nevzniknou tim ze prijde nekdo s hotovou veci. Nejdriv je treba znat podminky, pak je treba dat do diskuse mozna reseni. A tim, ze se o nich diskutuje, vznika nazorovym prunikem takove reseni, ktere vyhovi co nejvice. Nejake navrhy jsem do placu hodil, bohuzel to skoncilo na tom, ze byly zpochybneny podminky, cimz debata o moznych resenich nemela sanci. To, ze podminky o kterych jsem psal, se ukazaly jako pravdive snad neni straseni.

Psal jsem to nekolikrat na druhem vlaknu ze mi jde o to spolecnymi silami (diskusi) dat dohromady navrh mozneho reseni. Nic vic nic min.

GH

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 11:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

macil píše:
Myslím, že Gul sa len snaží tomu chorému pripomenúť, že ak nezmení svoj postoj k chorobe a naďalej bude pchať hlavu do piesku, tak zomrie.

... presne ... diky

GH

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 14:04 
Mazák
Mazák

macil píše:

Asi si nie úplne rozumieme:

- ak ISTO prídu reštrikcie, tak ako Gul tvrdí, a modelári sú si toho vedomí (a Gul tu odvádza ohromný kus "práce", aby to nikomu neušlo), tak analógiou toho je, že chorý ISTO zomrie a je si toho vedomý. A podľa toho vyzerá aj jeho psychický stav.

- v tom prípade je ľahostajný jeho postoj k chorobe a aj to, či pchá hlavu do piesku alebo nie. Lebo proste zomrie!

...............................

Mám taký pocit, že si nikdy nezažil, či už v rodine alebo inde, že sa niekto blízky dozvedel, že má smrteľnú nevyliečiteľnú chorobu.
Ja áno: pred rokmi môj otec, teraz iný blízky príbuzný.

Kým nevedeli, že niečo majú, žili normálne, akoby na čele mali nápis: život ma baví, mám pre čo žiť, chcem to a ono, zaujímam sa o tamto aj hentamto.
Keď sa to dozvedeli, tak prestali žiť normálne a nápis na čele sa zmenil na: život ma nebaví, nemám pre čo žiť, nechcem to ani ono, nezaujímam sa o nič. Všetko je na ho..., položte ma do truhly, nech už to mám za sebou!

Keď sa to tak vezme, tak tí, čo im tú "radostnú" novinu oznámili, ich obrali o rok či dva roky (zmysluplného) života.

Preto mi je milší postoj Jyrryho a Laca, lebo tí ma, na rozdiel od Hula, nepripravujú o radosť z lietania.

Hulova argumentácia, vrátane toho, že sa máme na to pripraviť, mi pripomína, ako by mi naznačoval, že aj ja (Atto), aj ty (macil), ale aj on (Hul Halmhat) raz zomrieme a že by bolo dobré sa už dnes na to začať pripravovať.

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 14:21 
Mazák
Mazák

gul halmhat píše:
... je treba dat do diskuse mozna reseni. A tim, ze se o nich diskutuje, vznika nazorovym prunikem takove reseni, ktere vyhovi co nejvice.
... mi jde o to spolecnymi silami (diskusi) dat dohromady navrh mozneho reseni. Nic vic nic min.

No, nie som si istý, že to, čo my tu píšeme pohne svedomím nejakých úradníkov.

Stále sa tvrdilo, že len organizovanosť (v kluboch) môže byť argumentom pri vyjednávaní podmienok s tvorcami budúcich pravidiel modelárčenia.
Ani o tom už nie som skalopevne presvedčený.

Myslím, že to tu už spomínal MiOr, alebo to bol Jofrey007 na RC portáli, už sa nepamätám, že pán Krupár - predseda Lermasu mnohokrát jednal s Dopravným úradom a predložil im - čoby najvyšší prestaviteľ masy organizovaných modelárov na Slovensku, pripomienky k pripravovaným dokumentom.

Výsledok: akceptovaná bola len jedna pripomienka - o nesprávnom číslovaní odstavcov v koncepte dokumentu.

Všetky ostatné - tie vecné a zásadné pripomienky boli zmietnuté zo stola.

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 14:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Môj osobný názor je, že Žltý slamený klobúk ( áno áno, to je doslovný preklad Gul Halmhat zo švédčiny!) zastupuje záujmy úplne inej skupiny ako sú naši modelári.
A pomaly nás pripravuje na to, že skôr či neskôr ten letecký priestor, čo nám ešte zostal vypraceme! (pre tých, ktorých zastupuje).

Servíruje nám to pomaly, nie preto, aby sme sa tomu bránili (dáva totiž iba neurčité náznaky riešenia!), ale preto, aby sme po čase povedali, že GH mal vlastne pravdu a aj tak sa nedalo nič zmeniť.

Jemu nejde o nás, on háji záujmy iných! Núti nás v duchu dopredu rezignovať, aby to iní mali jednoduchšie!

Laco LV , jyrry aj Atto majú pravdu!

To je môj osobný názor po dôkladnej analýze jeho príspevkov!
(mohol by som tu pridať ešte pár postrehov, ale nechcem - a to sa psychologickými analýzami zaoberám profesionálne)

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 15:39 
Mazák
Mazák

Obrázky: 38
No to je novina, co je v překladu GH. :roll:
Tipujete špatně. Pokud by kopal za ty, co plánují komerční provoz, tak proč by se snažil něco naznačovat. Prostě jednou přijde doba, kdy oni přijdou s tím, že určitá část vzdušného prostoru bude patřit jim, protože si za to zaplatili a ti ostatní budou mít po ptákách. GH se snaží vymyslet postup, jakým bychom se všichni vešli a nezavazeli si. To by ale mohlo být díky něčemu takovému, jako by byly odpovídače, aby se všichni navzájem viděli (a nebo minimálně byli viděni komerčními UAV, nebo osobní přepravou). Pokud to teda dobře chápu.
To, že bude potřeba být někde organizovaný, nebo mít někde zaregistrovaný stroj, podle mě nebude časem rozhodně stačit. Můj názor.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 17:26 
Mazák
Mazák

Atto píše:
Asi si nie úplne rozumieme:

- ak ISTO prídu reštrikcie, tak ako Gul tvrdí, a modelári sú si toho vedomí (a Gul tu odvádza ohromný kus "práce", aby to nikomu neušlo), tak analógiou toho je, že chorý ISTO zomrie a je si toho vedomý. A podľa toho vyzerá aj jeho psychický stav.

- v tom prípade je ľahostajný jeho postoj k chorobe a aj to, či pchá hlavu do piesku alebo nie. Lebo proste zomrie!

Smrteľnou chorobou si súčasný stav nazval ty, nikto iný. Ale keď to takto cítiš, tak áno, máš pravdu.

Atto píše:
Mám taký pocit, že si nikdy nezažil, či už v rodine alebo inde, že sa niekto blízky dozvedel, že má smrteľnú nevyliečiteľnú chorobu.

Tak sa toho pocitu zbav. Všetci žijeme v tomto svete a osobne nemám potrebu vešať niekomu na nos osobnú, alebo rodinnú anamnézu a už vôbec nepotrebujem, aby niekto, na základe vlastných pocitov, posudzoval môj životný príbeh, a vymýšľal, čo som v živote zažil, či nezažil.

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

To Marek-Km:
Diky... presne tak... presne o tom jsme se bavili ve vlakne "Budoucnost leteckého modelářství v Evropě / ČR".

To atto:
Ramec tehle legislativy vznika, je ve fazi kdy se dava dohromady koncept budoucich pravidel, ktera teprve pujdou na EASA, potazmo do evropskeho parlamentu.
Ted bezi debata na urovni techniku a expertu na letovy provoz. Je tedy stale jeste sance se do tvorby tohohle konceptu zapojit treba na workshopech SESARu, stejne jako se ucastni z CR treba UAVA, jako zastupce komercniho sektoru - coz jsem navrhoval pred casem ve vlakne "Budoucnost leteckého modelářství v Evropě / ČR".
Az z tohohle technickyho konceptu vznikne narizeni EP analogicke k jiz vydanemu EU 2018/1139, uz bude situace vyrazne slozitejsi. Proto jsem se do tyhle diskuse zapojil, aby bylo mozne jeste neco delat dokud je sance vyssi.

GH

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 18:05 
Mazák
Mazák

Marek_Km píše:
...To by ale mohlo být díky něčemu takovému, jako by byly odpovídače, aby se všichni navzájem viděli (a nebo minimálně byli viděni komerčními UAV, nebo osobní přepravou). Pokud to teda dobře chápu.

Taký odpovedač bude stáť veľkú kopu peňazí, že bežný amatérsky modelár na to nebude mať!

Citace:
To, že bude potřeba být někde organizovaný, nebo mít někde zaregistrovaný stroj, podle mě nebude časem rozhodně stačit. Můj názor.

A to je to, čo nechceme! Podmienky budú tak extrémne, že to mnohí modelári nedobrovoľne vzdajú...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 18:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Uz jsem tady psal, ze spolupracuju s TomasemC. Stravili jsme spolu uz x-hodin na telefonu, komunikujeme mailem ohledne dokumentace EASA, vystupu z workshopu SESAR, i o planovanych jednanich na UCL ci MD.

GH

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další