Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak budeme létat v roce 2020
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 18:50 
Mazák
Mazák

PeePoTN píše:
Aj ste boli v roku 2020 už lietať alebo len o tom píšete? :D

Je to tu o legislative okolo lietania, ale vdaka pocasiu lietam takmer kazdy vikend roku 2020 ;)

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 1:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

To jyrry: Proc tapetovani ?

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 6:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
PeePoTN píše:
Aj ste boli v roku 2020 už lietať alebo len o tom píšete? :D

Samozřejmě, několikrát.
A ty?

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 6:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

gul halmhat píše:
To jyrry: Proc tapetovani ?

Odpověď otázkou?
:roll:

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 9:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

mac píše:
Je to tu o legislative okolo lietania, ale vdaka pocasiu lietam takmer kazdy vikend roku 2020 ;)

Ja viem, len sa tu zase opakujú veci z iného vlákna, tak som chcel vedieť či vlastne aj lietajú alebo len o tom polemizujú :D

jyrry píše:
A ty?

už 4 súťaže a každý víkend tréning aj za horšieho počasia a keď sa poradí aj cez týždeň po práci.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Modely v Evropské unii
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 11:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Zdravím všechny modeláře:
v RC revue č2/2020 vyšel článek "Jak se bude v roce 2020 létat?". Takže my neregistrovaní budeme mít od 1.7.2020 smůlu.
Ale nabízí se několik možností, cituji z článku:

a) stát se členem modelářského klubu nebo sdružení

b) založit vlastní modelářský klub (to je zajímavé pro skupiny modelářů,
kteří mají vlastní plochu, ale nejsou členy žádného modelářského klubu nebo sdružení)

c) zaregistrovat se jako provozovatel bezpilotních systémů a získat osvědčení o způsobilosti
dálkově řídícího pilota.

Ti ,kteří jsou registrovaní v nějakých klubech LMK, SMČR, ČMMA
atd., tak pro ty se do konce června 2022 nic nemění.

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ešte že je tu tak isto pomenovaná diskusia o riadok nižšie ...

Přílohy:
Opera Snímka obrazovky_2020-02-18_120224_www.rcmania.cz.png
Opera Snímka obrazovky_2020-02-18_120224_www.rcmania.cz.png [ 8.56 KiB | Zobrazeno 1526 krát ]
 Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 14:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 9
Janek2 píše:
Zdravím všechny modeláře:
v RC revue č2/2020 vyšel článek "Jak se bude v roce 2020 létat?". Takže my neregistrovaní budeme mít od 1.7.2020 smůlu.
Ale nabízí se několik možností, cituji z článku:

a) stát se členem modelářského klubu nebo sdružení

b) založit vlastní modelářský klub (to je zajímavé pro skupiny modelářů,
kteří mají vlastní plochu, ale nejsou členy žádného modelářského klubu nebo sdružení)

c) zaregistrovat se jako provozovatel bezpilotních systémů a získat osvědčení o způsobilosti
dálkově řídícího pilota.

Ti ,kteří jsou registrovaní v nějakých klubech LMK, SMČR, ČMMA
atd., tak pro ty se do konce června 2022 nic nemění.

Já bych to tak černě neviděl, protože tu je ještě jedna velká skupina lidí, kteří si (nebo dětem) pořídili jen nějakého levného setového EPO poletováka, či jinou létající "hračku", nejsou to vůbec modeláři a o nějakých nařízeních/zákazech/příkazech/vyhláškách/omezeních/doplňcích nemají naprosto ani šajnu, protože se o to zkrátka nezajímají. Dokonce bych si troufal tvrdit, že takovýchto lidí je ještě víc, než "pravých" modelářů, alespoň co pozoruju v okolí, u známých, u kolegů v práci apod. A než pozavírají tyhle lítače, tak se ještě dlouho na modeláře nedostane a věznice už budou dávno přeplněné...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 15:10 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
Já bych to taky neviděl tak černě hlavně pokud jde o registraci v klubu.Když jsem/budu/ členem nějakého klubu tak tím dávám na vědomí že jsem znalý,odpovědný a hlavně že nejsem "nepřítel" ale partner ať už v letovém provozu nebo v diskuzi při změnách které nás čekají.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 18:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Zdravím, jelikož jsem si včera náhodně koupil RC Revue č.2 tak jsem dnes položil mailem dvě otázky panu Rumíškovi. tedy šéfredaktorovi již zmíněného časopisu.
1) Jelikož nejsem členem žádné organizace LMK atd., kde a jak se takové osvěčení dá získat?
2) jaký bude postih modeláře, který bude létat a nebude nikde registrovaný?
Odpověď šéfredaktora:
Vaše otázky Vám nyní nikdo nezodpoví, neboť zodpovědné státní orgány (MD a pak ÚCL) zatím nic konkrétního nepřipravily, prý se na tom teprve pracuje. Jakmile bude jasněji, dočtete se o tom v RC revue.
S pozdravem

Jiří Rumíšek
šéfredaktor RC revue

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 22:03 
Mazák
Mazák

Janek2 píše:
Zdravím, jelikož jsem si včera náhodně koupil RC Revue č.2 tak jsem dnes položil mailem dvě otázky panu Rumíškovi. tedy šéfredaktorovi již zmíněného časopisu.
1) Jelikož nejsem členem žádné organizace LMK atd., kde a jak se takové osvěčení dá získat?
2) jaký bude postih modeláře, který bude létat a nebude nikde registrovaný?

1) Nepotrebuješ žiadne osvedčenie
2) Môžeš lietať bez problémov, pokiaľ budeš dodržiavať zákon. Nikto ťa postihovať nebude.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 22:15 
Mazák
Mazák

nekteri modelari evidentne nabyvaji dojmu, ze 1.7.2020 dochazi pod tlakem Evropske komise k novelizaci fyzikalnich zakonu a vsechny jejich modely do 200g odmitnou letat a nad 250g se propadnou do zapadniho nemecka.. A kazdemu kdo bude doma prechovavat neregistrovanou vysilacku zaklepe o pul ctvrty rano na dvere gestapo na zaklade udani bdeleho souseda.

lidi, trochu zdraveho rozumu. Uvedomte si, ze dnesni svet je natolik regulovan a svazan prikazy, zakazy, narizenimi, normami, ze bezny clovek je schopen spachat nekolik prestupku i cestou rano z postele na zachod. Tohle je proste jen dalsi pokus.. Ono to nejak dopadne, jako vzdycky.. kazdy at se zaridi podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 22:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

jyrry píše:
Hele, a co konkrétně tohle a to minulé tapetování přineslo v reálu?
Třeba jsem to nepostřehnul, stačí naznačit...

Ahoj jyrry,

ano odpoved otazkou. Z jednoho prosteho duvodu. Vyjadrenim "tapetovani" me osocujes z chovani, ktere tady na foru provozujes ty jako moderator s podporou nekolika dalsich. Tim myslim fakt, ze pokud se objevi nejaky prispevek, ktery vam neni "po chuti" zahltite vlakno off topic placanim, minimalne do te doby, nez se dany "nevhodny" prispevek dostane mimo posledni (aktualni) stranku vlakna. Tenhle postup jste na me a dalsi prispevky pouzili uz nekolikrat - i dnes jste opet nezklamali. Proto se rovnou ptam, co tim mas na mysli, protoze si myslim, to z ceho osocujes me, provozujes sam a to jeste z pozice moderatora coz mi prijde prinejmensim nefer. Nemam tuseni proc vam vadim. Podstata toho o cem jsme "debatovali" v druhem vlaknu a o cem je tohle vlakno je uplne stejna. Informace o kterych jsem psal se potvrdily i zde, at uz ve videu z RLP, tak ted i v RC Revue.
Vysledkem toho je ze nejen kolega kope, ale i spousta dalsich zacina chapat, ze to o cem jsem psal neni snilkovstvi, vizionarstvi nebo pomatenost, ale denni realita blizke budoucnosti. A to je podle meho nazoru dobry vysledek meho snazeni na ktere ses ptal.
Opravdu netusim, co tebe a tve kolegy vede bud k odmitani budouciho vyvoje, nebo hure k "zneviditelnovani" informaci o nem, a to i v pripade, ze jsou potvrzeny zdroji mimo modelarskou komunitu.

Provedl jsem tobe osobne nebo nekomu tady neco, nebo jsem tu napsal nejakou lez, nebo jsem porusil nejaka pravidla ?

GH

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 22:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Kuba78 píše:
dnesni svet je natolik regulovan a svazan prikazy, zakazy, narizenimi, normami, ze bezny clovek je schopen spachat nekolik prestupku i cestou rano z postele na zachod. Tohle je proste jen dalsi pokus.. Ono to nejak dopadne, jako vzdycky.. kazdy at se zaridi podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi.

... uderil jsi presne hrebicek na hlavicku. Do te doby dokud nezhoustne UAV komercni provoz, se nestane technicky vubec nic. Drtiva vetsina modelaru nepovesi vysilac na hrebik, ale bude letat dal, tak jako doted. Jedine co se zmeni je fakt, ze legislativne bude chovani drtive vetsiny ilegalni a trestne.

GH

PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 23:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

gul halmhat píše:
... Vyjadrenim "tapetovani" me osocujes z chovani, ktere tady na foru provozujes ty jako moderator s podporou nekolika dalsich. Tim myslim fakt, ze pokud se objevi nejaky prispevek, ktery vam neni "po chuti" zahltite vlakno off topic placanim, minimalne do te doby, nez se dany "nevhodny" prispevek dostane mimo posledni (aktualni) stranku vlakna. ...

Tak to se tedy velmi pleteš. Já si z většiny těch "vážných" věcí dělám pr.el a nemám tudíž zájem tu plnit vlákno někomu naschvál. To jsi se poněkud ustřelil vedle.
A na moji otázku jsi neodpověděl, i když písmenek je zase hromada.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další