Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 12:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 295
Blog: Zobrazit blog (3)
Potvrzuji. Řada informaci od GH se mi hodila na jednáních MD, ÚCL, ŘLP, atd...

Nemusí se mi ty informace líbit, ale je třeba je znát. Významně to zjednodušuje vyjednávání, aby se s tím dalo MOŽNÁ něco dělat.

Velmi podrobně to zde čtu a debata v osobní rovině je jako zdroj informací na nic a proto je odsunuta mimo. V souladu s pravidly zde na RCMANIA.cz.

Rozhodně ale neočekávejte, že zde budu psát, co se včera probíralo na MD a publikovat zápisy a cesty kudy se bude tlačit.. Věřím, že to modeláři, jako chytřejší část obyvatelstva, pochopí.

Vlákno odemykám.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 6
Díky moc alespoň za nějaké potvrzení z oficiálních míst, že informace a aktivity GH nejsou výmyslem, strašením a sci-fi blouzněním, ale hlavně, že jsou k užitku při jednáních při nastavení modelařského provozu v blízké a snad i vzdálenější době.
To mne naplňuje nadějí, že by to nemuselo dopadnout tak jak jsem nastínil zde viewtopic.php?f=11&t=81456&start=1425#p1473951

Zbývá teď už jenom doufat, že se debaty přenesou z osobní roviny do roviny technicko-realizační...

Za sebe mohu potvrdit, že taková informace mne jako neregistrovanému bohatě postačuje. Cíle a kompetence k vyjednávání a referování výsledků z jednání široké členské základně si řeště hezky v klubech :wink:

Když už jsem nakousl registrace neorganizovaných modelářů. Zmíním nějaké výhody plynoucí pro nás neregistrované, které by v budoucnu mohli alespoň mne přesvědčit ke zvážení registrace.
Připustme, že nadejde doba, kdy dojde k implementaci toho, že každá poletucha bude vybavena odpovídačem. Pak by modelář po splnění nějakých legislativně-technických podmínek, který nebude cítit potřebné se registrovat v klubu, mohl fungovat +- jako dnes na volno a téměř kdekoliv, pokud chápu správně budoucnost dle GH.
A tady je jeden problém a to se šmírovaním, přirovnám ho ke kauze jež se provalila s předraženým SW na prodej elektronických dálničních známek a propojením s kamerovým systémem a SW na rozpoznávání SPZ a obličejů...
Pokud by se prosadilo to, že klubová letiště budou obklopené jakousi bublinou-bezletovou zonou pro ostatní létajicí prostředky mimo členy klubu a jeho členové v prostoru budou moci létat bez odpovídačů, pak by to byl závažný důvod pro změnu postoje proč se do klubu registrovat :)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 20:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Jak dopadne Evropa zatim neni uplne jiste. Zatim odpovidac vypada ze neni popularni reseni ani tady natoz ze by se to nekde mohlo navrhnout, to jestli bude snaha nejak implementovat nejakej derivat RID to jeste taky neni jasny - vi se jen to ze nejaka e-identifikace bude vyzadovana, minimalne v nekterych kategoriich poletuch a a pro urcity druhy provozu.

Kazdopadne v tech statech jsou kluci z toho docela divoky - registrace vsichni a taky protoze RID komunikace pres internet zahrnuje i mnozstvi osobnich udaju, vcetne jmena. A ty musi byt pry z "bezpecnostnich" duvodu a kvuli "ochrane soukromi" online dostupny verejnosti. Takze proste kouknes na net, na muzes cucet na desetitisice jmen modelaru rozesety po mape - coz mi prijde ze ochrana osobnich udaju je celkem ohebnej pojem... smirovani znacek aut a foceni xichtu na HD kamery (ktery bohuzel uz stejne frci vcetne zpracovani identifikace) mi proti tomu prijde jako odvarek...

GH

PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2020 10:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Rozhovor s tiskovým mluvčím Řízení letového provozu o dronech https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/420236100071026/obsah/756076-vyhodnoceni-souteze-beseda-rizeni-letoveho-provozu

Infromace pro piloty dronů a nejen pro ně https://letejtezodpovedne.cz/

PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2020 11:36 
Mazák
Mazák

Tak jsem si při té příležitosti přelouskal doplněk X a docela mě pobavil článek 6.2:

6.2 Pilot modelu letadla s maximální vzletovou hmotností menší než 0,91 kg, které není dálkově
řiditelné, by měl provést předletovou přípravu k zajištění bezpečného letu, spočívající zejména
ve zhodnocení místních podmínek a v nastavení odpovídajícího charakteru a doby letu.

KDO je PILOT zařízení, které NENÍ DÁLKOVĚ ŘIDITELNÉ? Jak naplňuje svůj titul, jak PILOTUJE ? :?:

PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2020 11:40 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
JardaRůžička píše:
Tak jsem si při té příležitosti přelouskal doplněk X a docela mě pobavil článek 6.2:

6.2 Pilot modelu letadla s maximální vzletovou hmotností menší než 0,91 kg, které není dálkově
řiditelné, by měl provést předletovou přípravu k zajištění bezpečného letu, spočívající zejména
ve zhodnocení místních podmínek a v nastavení odpovídajícího charakteru a doby letu.

KDO je PILOT zařízení, které NENÍ DÁLKOVĚ ŘIDITELNÉ? Jak naplňuje svůj titul, jak PILOTUJE ? :?:

Čo ti nie je jasné? Pilot je ten, kto to vypustí. Ten nastavil dráhu letu (aj keď obvykle krúživú), ten nastavil dobu letu...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2020 13:35 
Mazák
Mazák

nehledejte v tom zadnou senzaci. proste pravnickym jazykem je tam napsano, ze kdo si chce hodit hazedlem, mel by zhodnotit zda tak hazi na vhodnem miste a vhodne dobe (tedy nekde na kopci nebo uvnitr plneho autobusu). V pripade jakychkoliv problemu je toto ustanoveni naprosto gumove (ostatne jako vetsina zakonu) a umoznuje sirokou skalu rozhodnuti spravniho organu.
a proc pilot? asi sjednoceni nazvoslovi.. kdo proste operuje s modelem, je pilot modelu.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7